Keresés

Részletes keresés

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1383

Mióta és mennyit szedtél?

Előzmény: Kriszti G (1378)
Chief Boden Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1382

Benzo elvonás alatt sokaknál a tünetek felváltva jelentkeznek. Az egyik elmúlik és jön helyette egy másik. A lábfájás egy elég gyakori tünet. Nekem az elején volt nagyon erős, de már teljesen elmúlt.

Előzmény: sasa58 (1381)
sasa58 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1381

Ez az izomfájdalom most megfogott. Nagyjából 4 hónapja "tiszta" vagyok és kb. egy hónapja fájdogálnak a lábizmaim (comb, lábszár, vádli). Lehetséges, hogy ez ennyi idő után jön elő, már azt hittem túl vagyok rajta? Kb. 4 évig szedtem, napi egy-két 0,25-öst.

Előzmény: Chief Boden (1375)
Chief Boden Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1380

Hello,

 

Sajnos a benzo elvonás ilyen. Nekem a mellkasi fájdalom volt az egyik legrosszabb tünet. Olvasd vissza a fórumot ha érdekel a téma.

Előzmény: Kriszti G (1378)
cyanne Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1379

szerintem bármi- és mindenféle lehetséges:(

nekem nem annyira fizikai, mint inkább észlelésbeli problémáim voltak (furán hallottam a hangokat, ilyesmi). de én nem annyira hosszú ideig szedtem, viszont sokat.

 

a pánikra viszont kéne szedned vmi mást, mert az elvonás felerősíti a szorongást, és pont az hiányzik most neked:/

terápiára jársz vele?

 

jobbulást!

Előzmény: Kriszti G (1378)
Kriszti G Creative Commons License 2014.10.21 0 0 1378

Sziasztok! Új vagyok itt. Örülök hogy rátaláltam a forumra.Benzo elvonáson vagyok felére tudtam csökkenteni az adagomat. Borzasztoak az elvonási tünetek. Állandoan azt gondolom beteg vagyok. 3x voltam február óta mell ultrahangon .Lehetséges hogy ilyen tünetet produkáljak hogy a jobb mellem és oldalam fáj és szurkál? Börgyogyásznál is voltam mert más betegségektöl  is rettegek. Pánik rohamaim vannak és mindig betegség a központi téma. Tapasztaltatok ilyesmit ti is? Köszönöm a segitségeteket.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.21 0 0 1377

Amit még érdekes volt megtapasztalni ( bár az egész megtapasztalást elcserélném egy zacskós levesre),az az volt h jó néhányszor be kellett vegyek 1-1 db 0,25 mg-osat,és olyan túl nagy relaxáltságot akkor sem éreztem,tehát nem az volt h különösebben nélkülözhetetlen lett volna....

Igazából olyan 2-3 órára kicsit, de csak kicsit enyhített a zaklatottságomon de nem annyira h egyáltalán emlékezetes lett volna a dolog és különleges módon jobban éreztem volna tőle magam......

Hát ez is érdekes

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.21 0 0 1376

Ezek borzasztóak lehettek,még fájdalom is a sok rossz érzés mellé ........!

A lelki tünetek meg annyira szubjektivek ( pláne ha átmennek olyan erősségűbe,ami lehet h az alapprobléma része), hogy ember legyen a talpán,aki megkülönbözteti őket egymástól. Én legalábbis nagyon nehezen tudtam visszaemlékezni tizenvalahány évvel ezelőtti önmagamra és az akkori tüneteimre,amire ez a gyógyszer(?) volt a "megoldás".........

Szóval csak remélni mertem, h bizonyos nem testi tünetek ( pl. erős szorongás) csak az elvonás részei és nem alap. Azóta ez nagyon nagy mértékben mérséklődött, de sajna vissza-vissza tud térni az izomremegésekkel együtt:-(((((

A memóriám, koncentrálásom nagyon sokat javult, de sajnos pontosan ennyi idő távlatából azt sem tudom felmérni, h mennyit veszítettem agyi kapacitásomból,arra viszont emlékszem h stresszhelyzetben x előtt is voltak vele gondok.....:-(

 

 

Előzmény: Chief Boden (1375)
Chief Boden Creative Commons License 2014.10.21 0 0 1375

Hello,

 

A fizikai tünetek és izomfájdalmak már majdnem teljesen elmúltak. A hasi fájdalmak például teljesen, pedig az elején az volt a legerősebb. Újra tudok járni gyúrni is.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1374)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.20 0 0 1374

Ezek az elgépelések, a kurzor ugrál össze-vissza.....

Nem olvastam vissza,de Chief,te hogy vagy? Bizonyos szempontból közös a sorsunk, már ami az elvonást illeti.....

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1372)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.09 0 0 1373

Gratulálok! Az alvással nekem is hasonlóan jók a tapasztalataim.........

Előzmény: sasa58 (1371)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.07 0 0 1372

Közben akadt egy kis melóm, reggel 8-tól este 8-ig,nem volt energiám írni......Ide meg azért nem tudtam jönni, mert tönkrement a laptopom,elfelejtette az összes jelszót,köztük az ittenit is,úgyhogy végül újra reg-nom kellett....

Szóval 7 hónapja és pár napja hagytam el a x-ot,az erős ( eddig sosem tapasztalt) szorongás egy 3-4 hete szűnt meg ill. enyhült egy elviselhetőbb fokozatra,az izom remegések ( az elejétől meglévő testi tünet) még mindig van! Sőt stressz esetén újult erővel rámtör......

A leszokás 5. és 6. hónapjában erős stressznek voltam kitéve,na azt csak úgy bírtam, h heti 1-2 x-ot bevettem,na két ilyen hónap után visszatértek a legrosszabb leszokós időket idéző testi és lelki tünetek ( valamivel gyengébben persze)...

Összegezve az egészet nagyon rossz döntés volt 10 év után gyakorlatilag egyik napról a másikra elhagyni,bár én akkor úgy gondoltam csak úgy érdemes. Frászt! A két hónapos ( heti egy-kettő tabi 0.25 mg) visszatérés ha lehet még rosszabbat tett..........

Közben egyfolytában azon rágódtam, h ez még az elvonás vagy közben ilyen erősen szorongós lettem,maradvábycsak a gyszer elfedte ezt,szóval nem emlékeztem ill. úgy emlékeztem 10 év távlatából,h sosem volt rám jellemző rám az ilyen fokú szorongás,de hál' istennek ,miután pár praktikát megpróbáltam elmulasztására,végül spontán hírtelen sokat enyhült.

Szóval Chief kilenc hónap utáni maradványtünetei teljesen jogosak,ha nem a saját bőrömön tapasztalok hasonlókat, el sem hiszem........

Sztem ez az év még nálam rámegy erre az egész rémálomra, mert ez az a javából és még nincs vége.

Üdv mindenkinek Ezel

sasa58 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 1371

Persze hogy emlékszem, hogy vagy? Én sikerrel lejöttem a szerről kb. 3 hónapja. Kétszer azért vétkeztem azóta, de igen necces helyzetben. Ami érdekes, hogy sokkal jobban alszok azóta, nem többet de mélyebben.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1369)
cyanne Creative Commons License 2014.10.06 0 0 1370

én emlékszem. hogy vagy?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1369)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1369

Sziasztok!

 

Többen talán emlékeztek még rám Ezelkievics néven pár hete voltam itt jelen

Belautca Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1368

Holnap délelőttre tettük át az időpontot. Kíváncsi vagyok mire fog fény derülni, mi fog történni.

Ebből én ki akarok, és ki is fogok gyógyulni, mert ez így élhetetlen.

Jelentkeztem egy autogén tréning csoportba is, várok tőle nagy eredményt, mert hiszem, hogy az elme irányítja az agyat, az agy a testet, az elmét pedig ÉN irányítom.

Előzmény: gombóc63 (1364)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1367

Nem sok pszichiáternél járhattál életedben, amivel persze semmi baj nincs, de megint olyan dologgal kapcsolatban osztod az észt, amiről sok fogalmad nincs.

 

Mindazonáltal értem, hogy mire szeretnél kilyukadni. Igen, a gyógyszeripar működő és létező dolog. Igen, el kell adni a gyógyszereket, sokan gazdagok lesznek blabla. A világ így működik.

 

Szendi paleolitos könyve mennyibe is kerül? 3000? Vagy 4000? Látod, ő meg abból él.

 

A különbség "csak" annyi, hogy a pszichiáter (és az ő gyógyszerei, már ha ad) segíthet, Szendi pedig egy kötöznivaló sarlatán, aki hamis illúziót árul.

 

Jobb a pszichiáter.

Előzmény: Chief Boden (1365)
gombóc63 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1366

Nagy tévedésben vagy....én még csak neurológustól és háziorvostól kaptam Frontint, valamint a fejfájásambulancián egy zsák antidepresszánst. Két pszichiáterhez is jártam, egyik se adott gyógyszert.

Előzmény: Chief Boden (1365)
Chief Boden Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1365

Hanem kinek higgyen ? A pszichiáternek aki abból él hogy gyógyszert ad el ?

Előzmény: gombóc63 (1364)
gombóc63 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1364

Egyértelmű, nem arról van szó, hogy a tapasztalatokat nem oszthatjuk meg egymással. Én elsősorban arra értettem, hogy ne nekünk higgy, hogy milyen gyógyszert meddig, mennyit szedjél. És, hogy egyáltalán kell-e neked gyógyszer.

Írj mire jutottál ma a dokival!

Előzmény: Belautca (1360)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1363

Vagy esetleg a fényevést.

Előzmény: Chief Boden (1352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1362

Szerintem meg maradj ott, ahol eddig is voltál....

Előzmény: Törölt nick (1361)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1361

Szerintem az elromlott, computerizált autódat sem állnál neki a szomszéd néni tanácsai alapján szerelgetni. Ha így van, akkor a milliárdszor bonyolultabb és becsesebb elmédet se tedd ki ilyesminek...

Előzmény: Belautca (1356)
Belautca Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1360

Koszonom Neked is.

persze szakember, van is ajanlassal, holnap megyek hozza.

Volt akivel beszeltem, es azt javasolta, hogy beszeljek a betegsegrol olyanokkal, akik szinten eben szenvednek, vagy mar meggyogyultak, mert ez is resze a terapianak.

 

Előzmény: gombóc63 (1359)
gombóc63 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1359

Igaza van annak a társunknak, aki azt tanácsolta, hogy ne nekünk higgyél elsősorban és Carannak is, keress egy jó szakembert! Rengeteg jó pszichiáter van, aki tud segíteni, akár gyógyszer nélkül is. Írj privátba ha szükséged van ajánlásra. Én sem értem magam miért szorongok, miért tör rám időről időre, miközben rendben van az életem. Aztán a beszélgetés alatt mindig valami kiderül.

A magam tapasztalata az, hogy a Frontinról igenis le lehet szokni ha csak pár hónapig szeded, nekem ennyi mindig elég ahhoz, hogy elmúljon a torokszorítás stb. Bármikor bevállalom, a rosszulléttel nem tudok egyebet kezdeni.

Előzmény: Belautca (1348)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1358

Sok lett a csak, a feleslegeseket húzzátok ki :)

Előzmény: Törölt nick (1357)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1357

"alap gondolatom, hogy minden fejben dol el, a gyogyszereket kifejezetten ellenzem, azt vallom, hogy a gyogyulast segito dolgok a foldon vannak, csak le kell erte hajolni, ezert is fordultam homeopatahoz."

 

Mintha 4 évvel ezelőtti önmagamat hallanám :)

 

Én is így gondoltam, aztán csak a Xanax segített. Más egyszerűen nem működött. Persze nem biztatlak semmire, sőt! Első lépésben keress egy NEKED SZIMPATIKUS szakembert, akiben megbízol.

 

(csak ez minden fejben dől el, meg csak le kell hajolni jól hangzik ugyan, csak a valóság gyakran más. sajnos)

Előzmény: Belautca (1356)
Belautca Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1356

Nyilvan nem gyogyszereket akarok feliratni innen, inkabb informaciot gyujtenek, tapasztalatokat, ki milyen modszerrel szabadult meg a betegsegetol.

alap gondolatom, hogy minden fejben dol el, a gyogyszereket kifejezetten ellenzem, azt vallom, hogy a gyogyulast segito dolgok a foldon vannak, csak le kell erte hajolni, ezert is fordultam homeopatahoz. 

Előzmény: Törölt nick (1353)
Chief Boden Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1355

Ha valóban hozzáértő tanácsra van szükséged akkor olvasd el az Ashton Kézikönyvet.

 

 

Előzmény: Belautca (1351)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1354

Szívesen, de ne feledd, hogy mi itt csak a személyes tapasztalatainkat tudjuk megosztani.

 

Első dolgod az orvos legyen, akinek elmondod a jelentkező mellékhatásokat, és majd ő megmondja, hogy hogyan a továbbiakban.

Előzmény: Eszti0101 (1349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!