Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 21527

Én nem szeretem személynek "korlátozni" az Istent,  mert szerintem a legtöbb embernek a "személy"-ről egy ember jut eszébe elsősorban (nekem is). Nem akarom definiálni az Istent, ha egyszer még csak le,- vagy körberajzolni sem tudom. :)

Előzmény: Kód 001 (21521)
Kód 001 Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 21526

Akkor ez mégse tűnik olyan egyszerűnek.

 

Egy tudósféle ember azt nyilatkozta az élet kialakulásának földi magyarázatára, hogy szerinte ez olyan, mintha elfogadnánk azt, hogy egy tornádó végigsöpör egy roncstelepen és a végén kidob magából egy működő Boeing 767-t - hozzátéve,hogy ismeretei szerint az élet szervezettsége és bonyolultsága messze meghaladja az emberi kéz alkotta legmodernebb gépekét is.

Előzmény: Elminster Aumar (21524)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 21525

Igen, lehetséges így definiálni az életet: "TÚLBONYOLÍTOTT KÉMIA", lehet még jobban megbonyolítani; de minek? Én az életet, egy szerűen csak életnek nevezem, nem akarok más nevet adni annak.

Akkor sem látok belőle többet, akkor sem látom jobban,- ha akárhogyan nevezem át; te igen?

Előzmény: Elminster Aumar (21522)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 21524

"Te is be tudnál mutatni nekünk ilyet? Kis kémcsőben összeráznál néhány vegyületet, és elkezdenek élni, tudattal rendelkezni?"

 

Azt nem. De vegyi körfolyamatokat össze lehet dobni. Például egy olyat, ami lipidmolekulákat gyárt, azok mivel polárisak, hártyába rendeződnek a vizes közegben, a hártyák bezáródnak, és ahogy adódik hozzá az új molekula a hártyához és növekszik a felülete, osztódni fognak.

 

Az élethez meg a tudattal rendelkezéshez még csilliárdnyi ciklusnak le kell futnia, időről-időre hozzáadódva új elemeknek a kiinduló körfolyamathoz. A Földön például a tudathoz kábé négymilliárd év kellett. Az még gombócból is sok.

Előzmény: Kód 001 (21523)
Kód 001 Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 21523

"Az élet semmiben nem különbözik azoktól az egyszerű vegyi reakcióktól, amit kémiaórán bemutattak neked,"

Ez jó hír. 

Te is be tudnál mutatni nekünk ilyet? Kis kémcsőben összeráznál néhány vegyületet, és elkezdenek élni, tudattal rendelkezni?

Előzmény: Elminster Aumar (21522)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 21522

"Látom és tapasztalom az életet, de valamiért nem tudom megmondani nektek az alakját."

 

Tudod, az élet legrövidebb definíciója: TÚLBONYOLÍTOTT KÉMIA.

 

Ebben a definícióban benne van minden lényeges. Az élet semmiben nem különbözik azoktól az egyszerű vegyi reakcióktól, amit kémiaórán bemutattak neked, csak mivel a vegyületek kapcsolatai között van lehetőség úgynevezett "körfolyamatok" kialakulására, ezért létrejöttek ilyen körfolyamatok, és mivel ezek a vegyi rendszerek olyan másolatokat készítettek magukról, amelyek a tulajdonságaikat megörökölték, ezért lehetőség nyílt a folyamatos hozzáadódáson keresztül a bonyolódásra. És csilliárdnyi körfolyamat ciklust követően már olyan bonyolult rendszerek jöttek össze, hogy élő-lénynek hívhatjuk ezeket a vegyi struktúrákat. De az eredeti elv bizonyítékként ott van mindegyik belsejében: másolatok készítése egy végtelen körfolyamatban.

Előzmény: Törölt nick (21520)
Kód 001 Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 21521

( tényleg...vajon az életnek milyen a formája? És a színe? Szaga, mérete? Milyen az igaz, kizárólagos alakja? Magassága?  Vajon gyógyszer kell ahhoz, hogy az ember mégis lássa - átélje - az életet? )

 

S az élet: személy ?...:)

Előzmény: Törölt nick (21520)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 21520

A három - "alattam megszólalónak", nem kakaskodva:

 

- Látom és tapasztalom az életet, de valamiért nem tudom megmondani nektek az alakját. Talán bolond vagyok *, de akkor is látom az életet. Hiszem, hogy az élet az Istentől,-ből,- általa van; látom, tapasztalom és tudom az Istent, de az Ő alakját sem tudom leírni (lefesteni sem) nektek, és senkinek sem; próbálkozni sem akarok vele.

Azt gondolom, hogy ezzel a tudásommal nem bántok meg senkit; így gondoljátok ti is, ugye?

Már jó ideje annak, hogy nem bizonygatom az Isten "létét", mert: aki tudja - annak minek; aki meg nem tudja - azzal az Isten fogja tudatni, amikor akarja tudatni (bármilyen módon :)  ).

 

(*  - Talán bolond vagyok, de - akár az egész világ sem lesz képes ezt eldönteni helyettem: nem vagyok bolond azért, mert bárki azt mondja rám.  )

Elminster Aumar Creative Commons License 2018.01.21 -1 0 21519

Úgy érted, hogy ha valami vegyi anyag bevitele miatt látja az istent, akkor abba kéne hagynia a fogyasztását, ha viszont mindenféle vegyület nélkül, akkor meg valami szakember által javasolt vegyület használatára lenne szüksége?

Előzmény: diamandula (21518)
diamandula Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21518

"Én látom az Istent, tapasztalom az Istent, és én igen örülök annak, hogy ez így van. Mindenki boldog, aki látja.  :)"

 

Elhiszem Neked! A kérdésem csupán az, hogy állandó ez az érzésed, vagy csak időleges valamilyen "gyógyszer", vagy ital fogyasztása után?

Előzmény: Törölt nick (21514)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21517

"Mindenki boldog, aki látja."

 

 

És sokkal boldogabb, aki nem látja.

Előzmény: Törölt nick (21514)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21516

"Én látom az Istent, tapasztalom az Istent,"

 

 

Kérdeztem, hogy mit láttál, hogy néz ki?

Erre kiderült, hogy nem láttál semmit.

Most tapasztalod az istent.

Akkor most azt kérdezem, hogy mit tapasztaltál?

Előzmény: 3x megszólaló kakas (21515)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21515

"Én látom az Istent, tapasztalom az Istent,"

 

 

A tipikus lapos Föld hívő esete.

Azok is meg vannak győződve, hogy a Föld lapos, mert ez a tapasztalatuk.

Ráadásul még a vízmérték is ezt bizonyítja.

Gondolatilag bennragadtak a legelső felismerésükbe és ebből nem akarnak kitörni.

Ugyanez van az istenhívőnél is.

Lett egy felismerése, amibe szellemileg beleragadt, beleszeretett.

Bár mindenre van már logikus magyarázat, azt nem akarja elfogadni.

Akár a lapos Föld hívő.

Az ilyen emberrel nem érdemes vitatkozni, mert meggyőzhetetlen.

A talpával keményen odadobbant a földre, hogy ez már pedig csak lapos és kész.

 

Békén kell hagyni, mert veszélyes és kiszámíthatatlan, akár a vallás.

 

Előzmény: Törölt nick (21514)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21514

Én megnéztem mindkét linket, elolvastam - és most megkérdezem, hogy ezt:

(kivéve, hogy helyesen: szememmel!) - miért írtad?

 

Én látom az Istent, tapasztalom az Istent, és én igen örülök annak, hogy ez így van. Mindenki boldog, aki látja.  :)

Előzmény: diamandula (21511)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21513

Ilyen egyszerű bizonyítani, hogy nincsen isten,

 

Nekem biztosan nem tudod bebizonyítani, magadnak meg bizonyára felesleges bizonygatnod valamit; tulajdonképpen mi az, ami ilyen egyszerű volt?

Előzmény: 3x megszólaló kakas (21510)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21512

"Semmiféle alakot nem társítok Istenhez, amikor azt mondom, hogy az Isten megmutatja magát. :)"

 Ez a hit.

 

 (                                                            *)

 

 

Annyira hinni valamiben ami nincs, hogy a végén elhiszed, hogy van.

De az ettől még továbbra sincs. - ez meg nem a hit.

 

(A csillaggal jelölt rész - a hit és a hiszékenység közötti különbséget jelzi.)

Előzmény: 3x megszólaló kakas (21509)
diamandula Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21511

http://www.e-nyelv.hu/2010-01-02/paros-testreszek-megnevezese/
http://www.e-nyelv.hu/2009-01-18/paros-testreszek-tobbes-szamban/

A fenti linkeket találtam számodra, de nem olvastam egyiket sem.

 

"de helyesbítek: a szemeimmel látom az Istent, ám nem az alakját.  :)"

 

1. A látás úgy történik, hogy személyről, vagy tárgyról visszavert fénysugarak (fénysugár-nyaláb) a szemlencse "segítségével" képként a retina receptoraira, onnan az agyba kerülnek.

 

2. Fényforrásból  (Nap, lámpa, ív-fény, villám stb.) követlenül kerülhet fény a szembe, de akkor nem képződhet kép!

 

3. Ha valaminek nincs alakja, vagyis határa, határvonala, de anyag, akkor az csak a határtalan alakú gáz állapotú lehet.

 

Meséld el, hogyan nézett ki az Öreg! Melyik esetről van szó a  3 közül???

Előzmény: Törölt nick (21508)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21510

 "én látom az Istent. Ha nem is a szemeimmel - az "alakját"."

 

 

Látod? 

Nem látod.

Na látod.

 

Ilyen egyszerű bizonyítani, hogy nincsen isten,

Előzmény: Törölt nick (21504)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21509

"Semmiféle alakot nem társítok Istenhez, amikor azt mondom, hogy az Isten megmutatja magát. :)"

 

 

Ez a hit.

Annyira hinni valamiben ami nincs, hogy a végén elhiszed, hogy van.

De az ettől még továbbra sincs.

Előzmény: Törölt nick (21506)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21508

Már mondtam, hogy nem a szemeimmel látom, és hogy nem az alakját; de helyesbítek: a szemeimmel látom az Istent, ám nem az alakját.  :)

 

 

 

 

 

 Nyilvánvalóan a "robot" nem tud különbséget tenni, hogy a többes-szám mire vonatkozik! Az általános műveltséghez tartozik azon szabály ismerete, hogy a páros testrészeket egyesszámban nevezzük meg.

- Ez egy jó szabály, ezt én hogyan ellenőrizhetem le, mondd! :)

 

(a "robot" nyilván nem ismeri az általános műveltség szabályait, de: ha a "szemeimmel" szabálytalan lenne, akkor azt felismerné. Ezt: "szemeiimmel" - ezt felismeri hibaként. Hiába, no: az MTA, és az általános műveltség szabályai=az ég meg a föld, ugye?  :)   )

Előzmény: diamandula (21507)
diamandula Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21507

"az Isten megmutatja magát. :)"

 

Hogyan?

Megjelenik szemmel láthatóan, vagy csak képzeletben?

 

xxx

 Nyilvánvalóan a "robot" nem tud különbséget tenni, hogy a többes-szám mire vonatkozik! Az általános műveltséghez tartozik azon szabály ismerete, hogy a páros testrészeket egyesszámban nevezzük meg. Tehát nem "kezeim, lábaim, füleim, szemeim, hanem kezem tiszta, lábam fáj, fülem nagy, szemem barna!

 

Előzmény: Törölt nick (21506)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21506

Keress nekem egy szabályt (az MTA "robotja" nem talált hibát ebben: szemeimmel láttam), amely miatt helytelen a "szemeimmel", és meg fogom neked köszönni!

 

Semmiféle alakot nem társítok Istenhez, amikor azt mondom, hogy az Isten megmutatja magát. :)

Előzmény: diamandula (21505)
diamandula Creative Commons License 2018.01.21 0 0 21505

"- ezt írtam, és most is ezt írom."

1. Ez tény, valóság!

"Igen, én látom az Istent."

2. Ezt elhiszem Neked!

"Ha nem is a szemeimmel"

3. Ez világos számomra! (kivéve, hogy helyesen: szememmel!)

"- az "alakját"."

4. Ez már problémás számomra!

 

2 - 3-hoz: emberként rendelkezünk azzal a képességgel, hogy agyunkban "előhívjunk" megélt képeket, legyen az élő, vagy életten, halott rokon, ismerős stb.. így az öreg szakállas képét is!

 

4-hez: Ha nem a hittankönyvekben található istenképekre utalsz/gondolsz, hanem valamilyen "alakra", amivel egy un, "szellem" nem is rendelkezhet, akkor az valószínűleg egy hibás agy funkcióra kell következtetni. Azt természetesen csak Te tudod, hogy milyen vegyi anyag hatására következik be az "istenlátás"! Azonban, ha tiszta lelkiismerettel kijelentheted, hogy sem orvosságot és egyéb vegyianyagot nem vettél be látomásod előtt, akkor tanácsolom, hogy menj idegorvoshoz!

 

Előzmény: Törölt nick (21504)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21504

Az Isten képes megmutatni magát, és nekem meg is mutatja magát. Az Isten úgy/oly módon mutatja meg magát, ahogy akarja.

 

- ezt írtam, és most is ezt írom. Igen, én látom az Istent. Ha nem is a szemeimmel - az "alakját".

:)

 

 

Előzmény: diamandula (21503)
diamandula Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21503

Aki Istenhez szól, az imádkozik.

Akihez az Isten szól, sőt meg is jelenik neki, azaz meg is mutatja magát, az elfelejtette a gyógyszerét bevenni!

 

 

Előzmény: Törölt nick (21502)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21502

Ennél a megszólalásodnál azért többet vártam tőled, Kakas.  :)

Előzmény: 3x megszólaló kakas (21501)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21501

"Az Isten képes megmutatni magát, és nekem meg is mutatja magát."

 

 

 

Na és, hogy néz ki?

Előzmény: Törölt nick (21500)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21500

Az Isten képes megmutatni magát, és nekem meg is mutatja magát. Az Isten úgy/oly módon mutatja meg magát, ahogy akarja.

Te azt szeretnéd, ha úgy mutatná meg magát neked az Isten, ahogy te akrod, hogy megmutassa?

Szerinted az Isten, az egy "olyan valami, amely úgy "működik", ahogy az neked tetszik (amennyiben így gondolod, hát akkor annyi istent találsz magadnak, amennyit csak akarsz.)?

Előzmény: 3x megszólaló kakas (21494)
picikepi Creative Commons License 2018.01.20 0 0 21499

A belső és külső félelem az ember régi tulajdonsága. Már a hetvenezer éves sírmelléklet is erről tanúskodik...

Előzmény: 3x megszólaló kakas (21498)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.19 0 0 21498

"belső félelmét az örök elmúlástól a mások cáfolásában bírja levezetni.."

 

 

Gondolom ezt nekem címezted.
Akkor most jól levezettem a belső félelmemet.

Már csak a külsőt kell valahogy levezetnem

 

 

Előzmény: picikepi (21497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!