Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3076

nem ez, hanem az marad számodra, hogy nézesd meg a térded egy jó dokival, vagy kettővel és mondják meg mi a megállapitásuk... 

mert ha esetleg tényleg nem jó, akkor mielőbb... mert csak megy az idő

mit gondolsz?

utána lehet menni 6 felé fürdeni, csak rendben legyenek a dolgok :)

 

 

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3075

Itt kaphatóak az emulziók..

 

http://medshop.hu/hu/gyogyfurdo/4-gyogynovenyes-kadfurd.html

 

Lehet meg kellene próbáljam.

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3074
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3073

Szia Arzeen03!!

 

Nagyon együtt érzek Veled!Elhiszem minden szavad,mert bizony én is jártam igy.Lehagynak a záróról,ambuláns lapról nagyon nagyon fontos dolgokat!Én is szóltam,volt amikor utólag böktek pár szót a felvetett dolog miatt a papirra,volt amikor nem!Nekem az a véleményem:Igyekeznek semmi olyat papirra vetni,ami az orvosok,vagy az ellátással kapcsolatban utólag támadható,megvétózható lenne!A lehetőségét sem adják meg,inkább,hogy is irjam,elferditve a valóságot kerül nyomtatásra!Nagyon szomorú,de igy van!

 

Jó tanácsokat irnak a társaink neked!Támogatom irásaikat,egyet értek velük!Alapból,mily fura az ember:Másnak sokkal könnyebben oszt tanácsot,mert a más baját más szemszögből látja az ember,ezáltal megoldást is könnyebben talál rá.De hát gyarló az ember!

 

Hidd el,ez az orvos megkukkerolja a térdecskédet,ami gáz,ki fogja javitani!Hidd el,mert az Ő rönoméja a tét most már!!

 

Próbálj megnyugodni!!

Az új orvosod neve is ,hire is olyan jó,minden megvan a teljes gyógyulásodhoz szerintem!!

 

Mikor a Mofettára rátaláltam,akkor eldöntöttem,nekem ez kell-lene!Nem lesz egyszerű elérjem,de ha sikerül,majd beszámolok mindenről!Örülök,hogy Nikke megtalálta nekem.

De jó hogy elvesztettem,de irtam ide róla nektek.Általatok meglett!!Hurrá!!

 

Én is agyaltam azon,majd mit érdemes pl 27-én mondani a rehab ambulancián,és majd máshol is,én már megszólalni sem akarok...Nekem is elegem van az egészből már!Ma vége a 14 alkalomnak,semmi értelme nem volt az utolsó 3-nak...Örülök pihenő jön,majd én magamnak diktálom a tempót,minden másnap,mert igy széthullok!

 

Drukkolok,izgulok Érted is!Minden rendben kell legyen nálad is!!Úgy legyen!!Köszi mindent neked is nagyon!!!

 

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3072

Sziasztok!!

 

Aranyos Chilli!!Mindenki!!

 

 

Megnevettettél!!Köszönöm szépen!!Nem értettem semmit félre.Segit a gyógytornász,hogyan juthatnék a Mofetta kezelésre!Már rajta van az ügyön!Sziv UH kell hozzá,megfelelő szakorvosi vélemény,és beutaló.Ennyit már megtudakolt ma nekem!

Jó..megyek veletek!!!!!Nagyon jót derültem rajta!!!Pom-pom-tól már elnézést kértem..Zaklatott vagyok..langal a sebem!!

Ma több óra jegelés..hogy egyáltalán haza tudjak vezetni.Nincs túl lihegve az egész sajnos.

Hm,aranyosak vagytok mind!!Köszönöm szépen!

Vigyázz magadra a műtétedig is,utána még jobban!!!Szoritok neked!!

Előzmény: _chillout_ (3054)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3071

Az a mi feladatunk, hogy ápoljuk a kicsiny lelked:))

 

Előzmény: Arzeen03 (3067)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3070

Van akit másodhegedűsnek sem engednék oda. Kell valaki háziorvosnak is mert az is fontos, és nem mindenkinek fontos operálnia Ez pont úgy egy operáló orvos felelőssége, hogy mit és mikor enged meg a tanulóknak:) Sajnos ennek számos összetevője van, de ebbe megint értelmetlen belemenni mert messzire vezet.

Én pont annyira tisztelem az orvost amennyire a szakmájának tudója, de pont annyira tisztelem a szerelőt is amennyire a saját szakmájának tudója. Talán már írtam, hogy nálam az orvos is egy szerelő, csak nagyobb tétben játszik:))

Előzmény: Nikke (3069)
Nikke Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3069

Amúgy az orvostisztelettel csínján bánnék. Igen, tényleg csodákat tudnak művelni, de itt van pl. egy nagyon egyszerű eset, ami szerintem leképezi az orvos és orvos közötti különbséget.

Édesapám mindkét térdében protézis van, több mint 20 cm heggel (nem ma történt), az egyik térdén a sebhely gyönyörű, alig látható, az operáló orvos varrta össze. Másodjára az orvosnak sürgősen el kellett menni, más fejezte be, hát az valami botrány volt, húzva-rángatva-kifordulva, a krumpliszsák szebben van összevarrva. A gyógytornász is szörnyülködött.

Egyértlemű ugye, hogy ezt az orvost nemcsak nem tisztelem, hanem simán lef....tam volna. (még mindig indulatos vagyok, ha rágondolok).

 

 

Nikke Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3068

Az igazsághoz hozzátartozik, mindig könnyebb a máséban tisztán látni, mint a magunkéban.

 

Előzmény: Arzeen03 (3067)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3067

Akartam meg irni, de tablageprol maceras, inkabb nem melyedek jobban bele

Ja, nagyon bennem van ez az egesz... 

 

Egyebkent visszamentem szolni neki, hogy a melohely beutalot adott x helyre, igy mashol fognak kezelni, szemmel lathatolag megnyugodott.. Mondta, ha barmi van, menjek be es el fognak latni

Gondolom orult, hogy megszabadult tolem :-) de ez tenyleg igy van

 

Egy orvost pedig alapbol tisztel az ember, kit ne tisztelne, ha nem egy orvost?

 

De jo, amikor irtok, olyan tisztan lattok sok mindent, nekem ilyesmiben semmi tapasztalatom, ide sodortak az esemenyek.

Előzmény: zkovaxxx (3066)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3066

Már írtam, hogy számomra az különbözteti meg az orvost a jó orvostól, hogy akkor is tudja mit kell csinálni mikor van valami nem szokványos fordulat.

Az alap,hogy meg tud műteni egy térdet mert ezt tanulta. Sokszor egy átlag orvosnál ott áll meg a tudomány mikor jön valami nem várt fordulat. Itt is minden szakmában van átlagos, és kiemelkedő tudású és sajnos sok átlagon aluli.

Az is tény, hogy egy kisvárosban tízszer annyi idő kell egy orvosnak míg találkozik minden műtét utáni problémával mint pl. az OSEI-ben, vagy az Uzsokiban ahol, nagyságrendekkel több műtétet végeznek évente és már a nagy számok alapján is előbb találkoznak ilyen esetekkel mint a tied.

Nálad a fő gondot abban látom, hogy egy orvosnak, ha olyant tapasztal amit nem tud megoldani, akkor kutya kötelessége lett volna téged tovább küldeni addig míg valaki megoldást talál a problémádra. Ez a leírásod szerint elmaradt, és ha ez így van az az orvos hibája, mert nem távoztál gyógyultan.

Számomra az a legborzasztóbb, hogy a betegeknek olyannal kell foglalkozni amire semmi szüksége nincs az életében. Normál esetben az emberrel történik valami, elmegy az orvoshoz és ő meggyógyítja. Ezért van nagyobb felelőssége egy orvosnak mint egy szerelőnek , mert az ember egészsége a legfontosabb mert anélkül az  őrli fel ami magával vonzza az összes többit az életében.

Ezzel a felelősséggel élnek vissza  néha az orvosok, de én ezeket mind eltiltanám az önálló döntési lehetőségtől és csak másodhegedűként engedném dolgozni.

Mindig mindenkinek azt szajkózom, hogy az orvos választás a legfontosabb, de tudom ezt nekem könnyebb Budapesten kijelenteni ahol azért van lehetőség.

Arzeen ez a múlt ezen már akkor sem tudsz változtatni ha naponta ezen eszed magad. Nézz előre, már olyan helyen vagy ahol láttak már ilyent, és azt gondolom, ha nem ez lesz a gond akkor is tudják merre van az előre.

 

Előzmény: Arzeen03 (3065)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3065

gyorsan válaszolok

ott voltam, diktálta a nővérnek

mondtam ne irják ezt rá, doktor úr, itt állok mankóval, nem tudok menni

semmi gond, rendben lesz.. utána néztem, rá van irva, segédeszköz nélkül jár

 

mikor megint beállt a térdem, visszamentem, aha, nem vizsgálható, térdgéppel be kell járatni

mondom, lehet be van gyulladva? lehet.. menjen vérvételre, CRP süllyedés.. ezt azonnal elintézte, rögtön felmentem. nővér kérdezi, hát maga? egyik nővérke ismert.. maga még nem jött rendbe? másik kérdezi, ki műtötte? mondom ki, erre homlokához tette a kezét, Úristen.. 

csak kapkodtam a fejem, mi van? hozzá sem tudtam érni úgy fájt, és még térdgép.. 

munkahelyi orvosnak mondtam, azt mondta, bele ne tegyem a lábam igy a térdgépbe, meg ne engedjem

 

na ezen igazodj el, most is felidegesedek, hogy irom

és ezt most hogy mondod el bárkinek, egyből az jön le, szidom az orvost

jó hogy nem dob már ki a kórházból a biztonsági szolgálat, hogy miért nem gyógyultam már meg

 

legjobb lenne ha TA titokban tényleg olvasná a fórumot :))

 

na mennem kell

 

Előzmény: zkovaxxx (3064)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3064

Azt gondolom, bármelyik orvos látja, ha valami nem úgy volt megcsinálva az meg egy másik kávézó, hogy mindezt nem mondja ki.

Mi ezt itt biztos nem tudjuk eldönteni, hogy az orvosos aki operált az hibázott vagy nem, mert ez szakma amihez mi nem értünk. 

 

Nem ismerem azokat a részleteket, hogy mit mondott az az orvosod aki műtött, miután visszamentél hozzá, hogy beállt a térded?

 

Te voltál ott mikor kezedbe adták az ambuláns lapot. Miért nem szóltál, hogy ne írjanak rá valótlanságot, vagy akár utána ha csak később olvastad el.  Akár véletlenül is hibázhatott az asszisztens aki sémákat emel be az ambuláns lapra és aki dolgozik az hibázik. Én nem szeretek mindig összeesküvés elméleteket gyártani.

Az orvosi papírjaid dokumentációk fontos, hogy a valóságot tartalmazzák, hogy ne legyen ebből később olyan bonyodalom mint nálad.

 

Helyedben én mindig vinnék valakit magammal a vizsgálatokra, egyrészt több szem többet lát alapon másrészt neked olyan a beállítottságod ( amennyire megismertelek), hogy nem erős oldalad az ügyintézés az orvosnál, szerintem azért mert túlzottan tiszteled őket. Az orvosokat csak egyenrangú partnerként lehet kezelni mert nekik ez a szakmájuk ebben jók, te meg másban amiben az orvosod viselkedne idegenül.

 

Ideje, hogy a Pom-pom megdolgozzon a jutalékáért, és elkísérjen a főnökéhez:)))

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3063)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3063

igen én is úgy gondolom, hogy kissé túlbonyolitom :)

akkor adott egy diagnózis, ami alapján az orvos ezt csinálja én meg azt amit az orvos mond..

 

pont nem az orvos minősitése lett volna a célom, hanem azt felvetni, hogy esetleg valami nem jól van megcsinálva és nem szeretném ha ez újabb szenvedések árán derülne ki, de ok, hagyjuk is ezt..

 

pl miért van ráirva a lapomra, hogy segédeszköz nélkül jár, amikor sosem jártam segédeszköz nélkül..

orvos megnézi, ó, itt már segédeszköz nélkül jött ment, közben meg a fenéket. 

múltkor is x helyen mondták, hogy itt az van a papiron, hogy maga itt már tudott menni, magyarázhattam meg, hogy az nem úgy volt és akkor megy a nézés, hogy na ez itt biztos hazudozik, közben meg egyszer már járkált.. gondolják egyből, hogy na egy okos beteg már megint

 

mindegy, kussolok, TA megment és lényegében ez a legfontosabb

Előzmény: zkovaxxx (3059)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3062

A csepeli csonakhaz ismeros, nahat, akkor onnan emlekszem ratok! :-))

 

(Szerintem hagyjuk abba, mert a vegen lesz, aki elhiszi, h alkoholistak vagyunk :-)  )

Előzmény: Arzeen03 (3055)
L0riana Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3061

Nem fájnak, egy torokgyulladást rosszabbul viselek, mint egy AS műtétet.

Semmi extrát nem csináltam. Szerintem ez hozzáállás kérdése, fejben dől el sokminden. Eldöntöttem magamban, hogy nem fogok szenvedni, és 1 hónapra már futni akarok, szóval már a műtét után pár órával emelgettem a lábam. Igaz, az első pár nehezen ment, aztán másnapra már semmi probléma nem volt. Tudod, a rutin, meg az évek... a sok rehab miatt már tudom, mit szabad, alap tornagyakorlatokat már automatikusan csinálom.

Valószínűleg adottság is, hogy könnyen regenerálódom, nem volt letapadásom vagy hegesedésem sem, vagy csak minimálisan, de a korai tornáztatás is sokat segít benne szerintem, és az is, hogy TA nem adott dréncsövet.

Előzmény: Arzeen03 (2985)
L0riana Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3060

:)))
Mondom, írom, egynapos sebészeti részleg, nappali kórház. Mindenkit hazaküldtek fél 4-kor.

Előzmény: pom-pom57 (2983)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3059

Úgy érzem kicsit túlgondolod az orvosakkal történő kommunikációt. Neked szubjektív érzéseid vannak és nyilván sok mindent láttál ami szerinted nem biztos, hogy helyes volt ( ez így is van valószínűleg), de ők egész más logikával dolgoznak.  Őket érdekli az a dokumentáció ( záró, ambuláns lap, vizsgálati eredmények, stb.) mert ebből tudják meg az előzményeket, másrészt az a vizsgálat amit saját maguk elvégeznek. Ebből kialakítanak egy elképzelést, hogy miként lehet téged meggyógyítani, és ezen elképzelés sikeressége az út végén derül ki rém egyszerű módon, meggyógyultál vagy nem.

 

Soha nem fogsz orvos által orvost minősíteni, egyrészt nem voltak ott előtte sem a műtétnél sem az azt követő rehabilitációnál és azt sem tudják ellenőrizni, hogy a beteg miként végezte el az orvos által előírtakat mert az időszakos ellenőrzéseknél sem voltak jelen. Csodákat lehet hallani az orvosok részéről is néhány beteg folyamatosan ellenük dolgozik azzal, hogy semmit sem tart be az utasításokból mert ő okosabb.

Másrészt van egy szakmán belüli elfogadott etikai kódex. Megfigyelheted, még a felkért szakértők is elég óvatosan fogalmaznak mert itt sem mint máshol sem, minden fekete vagy fehér.

 

Neked már csak a jövőddel szabad foglalkozni és csak arra koncentrálni, hogy jelen esetben a TA által előírtakat maradéktalanul megcsináld, de többet se kevesebbet.

Biztos nem volt jó, a szétnyílt seb, de ez már a jelen szempontjából indiferens, és gondolom örülnél ha ma ez lenne a legnagyobb gondod:)

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3058)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3058

rendben, köszi!

 

ilyenekre gondolok pl, hogy mikor mentem varratszedésre, egyik sebem szét volt nyilva és nem is volt benne a varrat, eltűnt valahova :)

nem tudom, ez mennyire gyakori, meg hogy veletek előfordult e ilyesmi, de ezek és a hasonló dolgok összessége kételkedésre adnak bennem okot 

 

nagyon jó az a fürdő, amit emlitettél.. nem mondom, hogy felkeresem, de még egyszer az is lehet

előtte nem is hallottam róla

 

 

Előzmény: Nikke (3057)
Nikke Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3057

Csak hogy ez esetben az egészséged, mozgásképességed múlhat rajta.

Semmi becstelenségre nem buzdítalak, ez még nem az a kategória. Csupán a dilemmáidat, érzésedet, érzékelésedet, megtapasztalt tüneteket, eredményeket, illetve eredménytelenséget kell őszintén elmondani.

Ha magadban tartaszt bármit is - szerintem rosszulértelmezett "betyárbecsületből" - akkor az a felépülésed rovására mehet. Talán az mégis többet ér ....., de természetesen neked kell  tudnon, hogy mi mit ér meg.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3055)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3056

régen sokat hülyéskedtem ezzel a videoval, meg küldözgettem, hát most aktuálissá vált :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=jDBKcPOmmiA

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3055

köszi Nikke a szavaid, de mindig próbálok tekintettel lenni másokra is, jellemhiba 

 

chilli, pompom! nem lehet, hogy mi már találkoztunk valahol esetleg? az anonim alkoholisták gyűlésén a Csepel szigeten az elhagyott csónakházban egy rendezvényen? ezen gondolkozom..

 

ott volt egy sánta hapsi futócipőben, aki mesélte, hogy magányos és az eltávolitott  meniszkusz darabjával él együtt és olyan mértékben káromkodik, hogy a sarki kocsmából is kitiltották

nagyon sajnáltam szegényt

 

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3054

Chopper, nem tudom, valószínűleg a zaklatottságod az oka, hogy nem vetted észre, amit pompom valójában írt. Mert számomra (ugyanitt: magyar-magyar fordítást jutánxos áron vállalok ;-) ) ennyit jelent: a történeted annyira abszurd, hogy ha nem a "szemünk láttára" történne, azt hihetnénk, hogy valaki szivat minket. Megvan a feltételes mód? Nem hisszük!! Pompom sem! Van aki így fejezi ki a megdöbbenését, van, aki meg emígy. Teljesen természetes, hogy érzékenyebb vagy, a gyógytornász a maga böszme módján próbál a legrosszabb eshetőségre felkészíteni, de nem lehet különben, hogy a zaklatott lelkiállapotod miatt az ő szavait is félreértelmezed? Mert azzal, amit mondott, tartalmilag nincs probléma, a hangnem pedig... Látod, pompom sem akart bántani. Gyere inkább sörözni velünk! :-)

Előzmény: Chopper63 (3049)
Nikke Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3053

Arzeen, úgy csináld, hogy neked jó legyen. Azt nézd neked mi a jobb. Más úgysem fogja nézni! Ilyen helyzetben nem másra kell tekintettel lenni, túl nagy árat fizethetsz érte. Ne akarj korrekt lenni, ha veled sem azok, itt nem indítanak futamot fair play-ért. Legyél önző, és csak a saját gyógyulásoddal, boldogulásoddal, lehetséges megoldásokkal törődj. Neked kell a sorsodat cipelni tovább. Nincs sok lehetőség próbálkozásokra.

Szerintem.

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3040)
Nikke Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3052

Nekem az a véleményem, hogy az élet olyan rettentő dolgokat tud művelni, amit emberi képzelet ki sem tud találni.

 

Nikke Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3051

Nem kerestem, régebbről a fejemben van. Édesanyámnak verőérműtétje volt a lábában (már nemigen kapott vért és ezáltal oxigén a lába), még előtte túrtam fel mindent, mert ezt a fajtát nem lehetett műérrel pótolni, s ha nem találtak volna megfelelő, jó minőségű visszért, akkor ... de erről ne is beszéljünk.

Ahogy olvastam a bejegyzésedet, azonnal eszembe jutott.

 

Előzmény: Chopper63 (3048)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3050

Csak nézzétek már meg ennek a linknek az anyagát!!

 

http://matraderecske.5mp.eu/web.php?a=matraderecske

 

Érdemes szerintem!

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3049

Kedves pom-pom57!!

 

Nem zuditok én Rád semmit.Nem vagyok  troll!!Nagyon nagyon elcsigázott nyomorult vagyok.Nikke és Arzeen csempésztek némi reményt ujra az életembe.Őszintén-Olyan sokkot kaptam azon mondatok hallatára,én aki nagypofájú skála kópé vagyok alapból,se köpni,se nyelni nem tudtam!Nem tudtam sehogyan lereagálni a dolgot..

Hát ez van.Vén fejjel is érheti olyan sokk,olyan meglepi az embert,túl tesznek rajta.igy jártam.

 

Te se haragudj..Igazat irok,sajnos ezek a dolgok igy történtek.

Előzmény: pom-pom57 (3044)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3048

Arzeen03!!

 

Nem haragszok én senkire,max magamra,amiért ilyen nyomorult vagyok!

Igen,Nikke találta meg!!Nagyon nagyon szépen köszönöm!Te meg a linket tetted be!Ezáltal már mindent tudok a Mofettáról!85%-os TB-re is felirható már!!

 


Augusztus 1-jétől a társadalombiztosítás támogatja az úgynevezett mofetta-, vagyis a szén-dioxidos szárazfürdő-kezelést, amely Magyarország egyetlen gyógygázfürdőjében, Mátraderecskén érhető el.


Az erről szóló kormánydöntés új fejezetet nyithat, mind a Magyarországon nyilvántartott mintegy egymillió érbeteg, mind pedig a település életében. A jövőben 85 százalékos társadalombiztosítási támogatással vehető igénybe a mofettakezelés, vagyis "felírható receptre" – mondta Horváth László, a Heves Megyei Kormányhivatal vezetője csütörtökön.

 

Hu,de örülök most!!Nekem oda el kell jutnom.Azt nem tudom hogyan,de el kell jussak oda.

Sok linket kimentettem róla végre!!Meg fogom oldani!

Millió köszönet Nektek!!

 

Nem,tévedés,most igen én vagyok a leg nyámnyilább az egész fórumon.Bocsi érte!!

Előzmény: Arzeen03 (3046)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3047

ja és pompom elfelejtette megirni és közreadni a költeményét, amiről régebben szó volt, a gyógyulásunkat elősegitendő... na erről is ennyit

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!