Keresés

Részletes keresés

jozso48 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5005
Magom már nincs,de ha jössz majd adok kikelt növényt.Mielőbbi gyógyulást.
Előzmény: kaalyz (5002)
magyarliba Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5004
Szerzek neked hamarosan, el is juttatom Szhelyre, nem vagyok túl messze tőled. Beszéljük meg mailben.
Előzmény: kaalyz (5002)
kaalyz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5003
A csepeli találkozóról dobjatok fel valami bővebbet, esetleg fényképekkel bővítitve. Bocs, hogy ezt kérem de növényekről elsősorban. Köszi.
kaalyz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5002
Szeretnék vadcitromot ültetni. Úgy tudom, hogy magról ültethető. Amennyiben valaki esetleg tud magot küldeni emailen szóljon. Nagyon megköszönném.
kaalyz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5001
Vica 46
Nekem 2 db licsim van. Mini üvegházba ültetve (pol.Pack.) A nagy íróktól az halottam, hogy max. 2 évig lehet megtaratni utána elpusztul. Én megpróbálom tovább májustól kiültetem a kertben, majd ósszel vizssza a cserépbe. A lépvcsőházban a leghidegebb télen sincs + 10 foknál hidegebb.
sandro5555 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5000

Minden itteni fórumozótól kérdezném hogy hol lehet sárga kiwi párt kapni ,illetve biztonságos árudát ahol hayward és toumuri kapható.(bp)

Előzmény: sbubu (4998)
ninovarga Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4999
A helyigényük hasonló.
Előzmény: sbubu (4998)
sbubu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4998

A sárga kivi ültetési távolsága és elhelyési módja megegyezik a Hayward-éval ?

Csak azért kérdezem, mert ha jól emlékszem a metszésmódjuk valamelyest különböző.

Előzmény: ninovarga (4977)
vica46 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4997
Elöl egy cserimojo ,a 9 lcsiből kikelt mind a kilenc
vica46 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4996

Most nyilt ki a a amarillis előtte egy avokádó

Floo2 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4995
Papa!

A területed, a leendő káki és kiwiliget teteje, ahol az épület van, 287 méteren van, a terület alja 270-en, a dél felé lévő katlan feneke pedig 200 méteren van!
A kákik és a kiwik így 70-80 méteres fagylefolyást élvezhetnek majd!
De mivel a 200 méteres katlanfenék is egy dombon van a 150 méteres sík felett, így amennyiben a 200 méterről nem telik fel hideggel a területedig a fagyzug, abban az esetben lényegében 130 méteres fagylefolyásod van :))
Kitűnő!
Béla1007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4994

Sziasztok!

 

 

 

 

 

A csepeli kertészek felajzottan habzsolják a friss információkat!!

 

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4993
A másik helyszínen egy húsz éven keresztül elhibázott koncepció alapján kialakított kivilugas helyrehozásának első lépéseit tettük meg a gazdával. Az átalakítás elméletének teljességével és a legelső beavatkozás gyakorlati mozzanataival.

A lugas tulajdonosa olyan nagyszerűen megértette az átalakítási terv lényegét, hogy a magyarázatom felétől kezdve átvette a szót és úgy folytatta, hogy nekem sem sikerült volna jobban. A legutolsó mondata ez volt: "... ha én mindezt 20 évvel ezelőtt tudhattam volna..., de hát az akkori "szakirodalomra" támaszkodtam. Most viszont negyed óra alatt olyan profivá vált, hogy nyugodtan oktathatná és minden további nélkül rá merem bízni a korrekciós műveleteket.

Egyébként kiváló érzékű kertész, példás szőlőhegyi gyümölcsössel, amit az alkony órájában együtt megszemléltünk (fényképezéshez már nem elegendő fényviszonyok mellett). Olyan kedvet kapott a "korlátozottan" fagytűrő növényekhez, hogy elhatározta, a még szabad területen egy kis kákiültetvényt létesít, két sor szőlőkordont pedig kivire cserél a szőlőhegyen is (a két év múlva az udvaron is tövenként egy mázsát produkáló lugason túlmenően).
ninovarga Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4992
Útközben mindig az évszakot fényképezem.

Aranyzivatar a kitörés pillanatában Tornyiszentmiklóson.

Nárciszok és az első tulipánok egyike (tavasz van, még ha egy kicsit vissza is akar térni a tél).
ninovarga Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4991
Ma különböző helyszíneken folytattam a kiviszemléket és metszéseket.
Ezeket a töveket pontosan két évvel ezelőtt ültette a gazdájuk a lenti szőlőhegyen. Tavaly ősszel mutattam róluk képeket. Most tavasszal került eltávolításra a duplára nevelt törzsek egyike. Már tavaly megjegyeztem, hogy kár volt őket két éven keresztül meghagyni, így most a növényről egy hatalmas részt kell eltávolítani, így a dupla gyökérkapacitás várhatóan óriási vegetációt fog produkálni. Ez még azért nincs túl későn, a növény nagyon nagy idei növekedését várom tőle.
Most, a harmadik évben a meghagyott vesszőkön már az első termések megjelenését várjuk.

Az utolsó képen a támrendszeren majd a mostani nagy Haywardokkal szemben hajtatandó sárga kivik egyik, néhány napja kiültetett és földkupac alá bújtatott példánya "látható".
ninovarga Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4990
Nem találok semmi ellentmondást, sőt, megerősítést vélek felfedezni.
Előzmény: kaalyz (4983)
sbubu Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4989
Köszönöm mindkettőtöknek a kivi ültetési távolsággal kapcsolatos megfontolandó hasznos tanácsokat. Az ültetési táv javaslatok ugye a sárga kivire is ugyanúgy érvényesek, mert azt elfelejtettem mondni, hogy a sárgának keresem a helyét a kertben. Mert hát a házikészítésű ruhaszárítónk szinte pont olyan paraméterekkel rendelkezik, mit amit a rajz javasol, csak a köteleket kell drótra cserélni. A ruhaszárító 2 T oszlopa 9m-re van egymástól és kb a fele árnyékban is van. Most egyzetetésben állok az Asszonnyal, hogy mennyit foglalhatnék el a kivik számára a lepedők elől.
aiol19 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4988
Mindenkinek ajánlom megtekintésre a "pálmák, cikászok kertben..." topikot a 43427.-43488 hsz.-ig. Nagyon látványos példák arra, hogy mikre is képes a nagyvárosi hősziget!
kaalyz Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4987
Ahogy a számítógép mögül kinézek az ablakon, a ház előtt álló, hatalmas hársfákról 5-6 db varjú tördeli az ágakat, viszi a fészek készítéshez. Bármit is mond a meteorológia itt a tavasz.
kaalyz Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4986
Nálunk Szombathelyen esik az eső és +9,7 celsius fok van.
kaalyz Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4985
Sajnos nem tudom, hogy meddig lehet jeletkezni a Letenyei kurzusra, de sajnos családi okok nagyon összejöttek (mütét 2 stb) igy nem tudok biztosat mondani.
köszönettel.
kaalyz Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4984
atifoci 4901Ne mond , ne írd a 70-es évekig és is UP drukker voltam. Később a fiam miatt jártam Hali meccsre. Mélységesen igazad volt, sajnos én a helyszínen voltam. Bocs többet erről nem írok
kaalyz Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4983
Vitatkoznék ninóvarga 4926-os számú írásával. Én Szombathelyre beköltöző vagyok. Előtte az emil címben szereplő faluban (bocs ha valaki megnézte) nőttem fel 620 négyszögöles telken (hajaj). Beköltöztem Szombathelyre, ahol 5x1 méteres csikból kettő db álla rendelkezésre. Nahát erre tudtam 1 db fügét ültetni a társasház ellenkezése nélkül. Ezért van nekem is nyaralói füge, termö gránátalma, goji-bogyó, és mézbogyó. Nos összességében többnyire ezért van nyaralóban több füge és egyéb mediterrán jellegű növény pl. Csopakon is.
Béla1007 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4982

Szia Papa360 !!

Nagyon irigykedem a telkedre !!

Amint nyerek a 7végén a lottón már megyek is oda hozzád !! üdv

Béla

 

Floo2 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4981
És még néhány tegnapi tavaszias kép!

Floo2 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4980
A tegnapi Papánál tett látogatásunk képei a leendő ültetvény fantasztikus fekvésű helyéről!

aiol19 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4979
Már csak azért sem javasolható ez, mert ebben az esetben a növények között már csak 1,25 méteres lenne a távolság, ez pedig két termőt is elrontana: ha spirálisan összecsavarodnak az ágak, akkor értékelhetetlen indák képződnek, ezek képesek még önmagukba is visszacsavarodni, borzalmas gordiuszi csomót képezve.
Előzmény: ninovarga (4977)
ninovarga Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4978
Egyszerre szóltunk, a két hozzászólás nagyszerűen kiegészíti egyik a másikat.
Előzmény: aiol19 (4976)
ninovarga Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4977
Az imént leírtak ellenére nem javaslom a 2,5 méterre lévő termősök közé beszorítani a porzóst. Ha ott nincs hely, nyugodtan teheted akár jó pár méterrel odébb is egy külön kis lugast képezve. A beporzást az egy udvaron belüli lehetséges távolságok nem akadályozzák, hatásfokát sem rontják.
Előzmény: sbubu (4974)
aiol19 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4976
Szerintem valamennyire az ültetési távolságot lehet csökkenteni porzós növény esetében, ha nagyon muszáj, de mivel értelemszerűen mellette nőivarú növények vannak, ezért annak kell a tér a normális vegetációhoz. Nálam úgy vannak, hogy 2,2 m-re vannak a termők egymástól, a porzó meg 2 m-re az egyik termőtől. Még mérőszalaggal is kimértem ültetéskor, persze ez csak túlzott akkurátusság. Biztosan lehetne még szűkíteni, a gond azzal van, hogy a lombozat pont ilyen 2-2,5 m sugarú körben fog elterülni és ahhoz a porzót túlzottan vissza kellene fogni, hogy 2 méternél közelebb kerüljön a többi kivihez. Különben a hajtásvégek összecsavarodnak, vékony indákká válnak, szóval kezelhetetlen lesz a lugas. Ha meg ezt próbáljuk elkerülni, akkor a porzóval is előfordulhat, hogy úgy fogjuk vissza, hogy ezzel éppen fokozott vegetativitásra ösztönözzük, ami megint virágtalansághoz vezet.
Előzmény: sbubu (4974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!