Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 0 0 13158

Kedves Sorstársak! Fájdalommentes, boldog ünnepeket kívánok! ☺

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13157

Valóban egyénfüggő a mellékhatás.

Azért én ezt nem veszem olyan komolyan, hogy egyetlen fül belilulására -hogy a példádnál maradjak- így reagálna a gyógyszeripar. Nyilván bevárnának még eg tucat lila fület, majd betennék a ritka mellékhatások kategóriába.

Kétségtelen, hogy minden eszközzel védik magukat, de leginkább ügyvédekkel.

Előzmény: kheiron (13156)
kheiron Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13156

A tájékoztatóban minden mellékhatást leírnak - az aszpirin kb. 100 éves szer, de ha egy embernek belilul tőle a füle, akkor az is belekerül.

 

A mellékhatások meg egyénfüggőek, nem lehet előre megjósolni, hogy kinek lesznek és kinek nem.

Előzmény: Törölt nick (13154)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13155

A vérnyomásom "születetten" 90/60.

Előzmény: Törölt nick (13154)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13154

Érdekes! Én hihetetlenül izgága lettem tőle, feszült, a szívem majd kiugrott.És akkor olvastam el a mellékhatást.Heves szívdobogás.

Nem éreztem, hogy az izomzatom ellazult.Feszes voltam, testileg, lelkileg.

Előzmény: ex-petike23 (13151)
kheiron Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13153

Leejtette a vérnyomásodat.

Előzmény: ex-petike23 (13151)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13152

En is,ezert veszem be este alvas elott.

ex-petike23 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13151

Én a Mydetontól csak belassultam, de eléggé.. autót ne vezess utána.

Előzmény: Törölt nick (13148)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13150

A donalginnak elég rövid a mellékhatása, illetve annak leírása, a másiknak azt hittem sosem lesz vége. 

Előzmény: GoldenWolf (13149)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13149

En mydeton donalgin kombozok,nalam nem okozott mellekhatasokat,de mindenki mashogy reagal,egyenfuggo.

Előzmény: Törölt nick (13148)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13148

Melyik gyulladásgátlót szeded és melyik izomlazítót?

Egyszer próbálkoztam a mydetonnal, de majd kiugrott a szívem.Nagyon rossz érzés volt.

Előzmény: GoldenWolf (13146)
1323333 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13147

szia!

 

a kiszakadr sérves barátnőmnek nagy fájdalmai voltak először lába, dereka.. aztán zsibbadt, el kezdett tornászi 1 hónapra javult, még egy furi érzése van, meg nehezebben ül, nyáron szakadt ki a sérv..

Előzmény: GoldenWolf (13142)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.22 0 1 13146

Az enyhebb eddig megfelelo,tegnap este este vettem be es most is elvagyok,szerintem igy mar ugy ahogy tudnek gyogytornazni,igen a tunetek alapjan,mert azt mondta a mechanikai fajdalom csak mozgatasra jelentkezik,a gyulladasos meg nem,az barmikor fajhat mozgas nelkul,emellett as asszisztens aki csinalta at mrt azt mondta nem lat gyulladast..A reumatologus viszont meg sem nezte az mris kepeket a gepen,szoval remek:D A kiszakadt reszrol en is ugy tudom hogy idovel dehidratalodik es osszemegy..Remelem ez a folyamat nem evek kerdese:o

Előzmény: Törölt nick (13144)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13145

Persze, ha logikusan belegondolunk, lehetséges,hogy a kiszakad, de le nem vált darabka összetöpped, mert az már nemigen jut tápanyaghoz.

Majd kérdezz rá az idegsebésztől.

Előzmény: GoldenWolf (13143)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 13144

Hátha az enyhébb segít és nem kell a szteroid.

Örülnék, ha nem szorulnál rá.

Akkor szívódhat fel a kiszakadt sérv, amikor a darabka leválik a porckorongról és persze jó helyre pottyan, mert sajnos ez nem mindig van így. Valójában a szervezet támadja meg, mint idegen anyagot.(Erbszt doki írja ezt, kutatókra támaszkodva).

Ha elmész egy gyógytornászhoz vidd a leleted.

Azt nem tudom miből derítette ki a doki, hogy ideggyulladásod van, mert a leletedben ez nem állt.

Talán a tünetek?

Előzmény: GoldenWolf (13143)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.21 0 0 13143

Nem,legalabbis egyelore,amig gyulladasban van,orultem volna pedig,bar teny hogy a fajdalom miatt kicsit korlatozott vagyok,hat sajnos nem,nem vicc..Egyelore farkasszemezek vele,meg nem vettem ra magam hogy szedjem,nem megy:D Egyelore inkabb szedek sima gyulladascsokkentot izomlazitoval,az kicsit segit,ez egy ordogi kor,gyogytornaznom kene , de nem tudok a gyulladas miatt,ezt viszont nem tudom mikor fogok szedni,szoval marad a tehetetlenseg,ja egyebkent 2 hetig knee fixen 3x4mg,2x4..Jo 3-4 hetig a szerezetemben lenne.Szoval ha elkezdem vegig is kell csinalni,raadasul az sem biztos hogy segit,szoval jol at kell ezt gondolni,de lehet elmegyek egy gyogytornaszhoz igy ahogy vagyok:D

Előzmény: Törölt nick (13140)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.21 0 0 13142

Jo hallani,hogy segitett a torna,a mutet szamomra remalom,a kiszakadt serv nem szivodik fel elobb utobb?Milyen tunetei voltak/vannak?Nalam setalas kozben nagyban fokozodik a fajdalom es le kell ulnom,szoval kimenni az utcara nem igen szoktam csak ha muszaj es nem kell messze menem.

Előzmény: 1323333 (13138)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 13141

Portug! 

Írt már a Bene valami hasznosat?

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 13140

Nem javasoltak gyógytornát?

 

Néztem ezt a medrolt a neten, mert nem tudtam mi is ez pontosan, azt hittem egy sima gyulladásgátló.

Remélem, hogy csak nagyon rövid ideig kell ezt szedned. 😕

Egy kicsit jobban vagy?

Előzmény: GoldenWolf (13135)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 13139

Sajnos nem vagyok túl jól, ez a gipsz nagyon visszavetett, nem nagyon lehet vele tornázni, majdnem minden gyakorlatomhoz kell a kéz.

Bár jan.5-én leszedik,de pl.egy fekvőtámaszra biztos alkalmatlan lesz.Gyógytornára kell vele járnom és menni fogok, mert mielőbb használni akarom a kezem.

Most, hogy korlátozott vagyok, érzem igazán, hogy mennyire fontos a mozgás. Ezért is hajtanám az időt.

Gyaloglok sokat és valamennyire a fitballt is próbálom használni, de ez így egy túró.....

 

Dehogy vagy uncsi, kellenek a bíztató szavak.

 

 

Előzmény: 1323333 (13138)
1323333 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 13138

Sziasztok!Mindenkinek jobbulást!Rég jártam erre.Brigi az évvel akkor lassan vége lesz a gipsznek is...Nyakad hogy van?? Hogy ne kelljen visszaolvasni nekem úgy masfel éve kezdett el zsibbadni a vadlim,talpam.derekam nem fájt.de hajolni terdig tudtam.előtte volt egy rossz emelesem lapockam zsibbadt.vállam fajt.Aztan már az üles se ment.gyenge volt a bal labam.derekam..Manualterápia után Mc Kenzie torna,Mr-re jobban lettem.semmit nem mutatott...de vádlim fájt.,bal lábam lassan javult.Azóta nyújtok,hatizomerősitek,hasizom..fenek..mert közben. Piriformis gondom volt..Most ott tartok hogy végre vegigálltam egy 2 órás koncertet,nem fáj a vadlim.ülök ujbol akar orakat.De minden nap torna,smr henger,hetente 2 szauna.de mellette sport.Sajna a talpam enyhen bizsereg nyujtott labbal.de megszoktam.meg ha sokat hajolgatok megérzem.picit mindig javulok.Annyit tanácsolnek torna,torna.nyújtas,erősítés.jó gyógytornásszal.Ja és megfogom a talajt hajoláskor..gyerek koromban sem tudtam:).Szerintem kiszakadt sérvvel is esélyt kell adni a tornának.Barátnőmnek is az van,torna segített.egyenlőre nem kell műteni!!hajrá,bocs ha uncsi volt!!

 

 

Előzmény: GoldenWolf (13135)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 13137
porcika88 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 13136

Vegyél fedőmatracot. Tudom drága, de a gerinced meghálálja az biztos. Garantálom. Én első éjszaka után szinte kipihenten ébredtem a sok hetes forgolódásos nyögős mizéria után. Szerintem egyik legfontosabb pontja gerincbetegeknél a gyógyulásnak a megfelelő alvóhely. Hiszen azon pihensz, regenerálódsz. Nagyon sokat tud javítani az állapoton. Enyém 15e volt, de minden fillért megért. És mikor nyaralni mentem 1 hétre, vittem magammal :-) össze lehet tekerni. 

Előzmény: GoldenWolf (13132)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.19 0 0 13135

Nem igazan ertek hozza,de ijesztoen hangzik ez az egesz kiszakadasos tema,en mar annak orulnek ha nem lennenek fajdalmaim,biztos jobban fogom ertekelni az eletet,mint elotte.Meg hat a mutet sem biztos,muteti hegesedes kockazata is megvan,meg az sem biztos hogy sikerul,rengeteg bizonytalansag.Doki egyebkent meg egy allo rongtent is megcsinaltatott,es azt mondta az arra jo hogy kizarjuk a csigolya elcsuszast,szoval legalabb ez stimmel :"D Medrolt megprobalom holnap elkezdeni,meg nem volt hozza batorsagom..

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13134

Úgy aludj, ahogy a testednek a legjobb.Ha nem esik jól a párna akkor nélküle. Sajnos a matracok elég sokba kerülnek.Már a fedőmatrac sem olcsó.

 

Kiváncsi vagyok mit mond majd az idegsebész.

Kérdés, hogy az átszakadással mennyire sérült a fibrotikus gyűrű.

Előzmény: GoldenWolf (13132)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13133

Portug köszi:) igazából ami vicces,hogy az alvással olyan nagy gondjaim nincsenek,csak néha,bal oldalra befordulva enyhén felhúzott térdekkel eltudok aludni,nekem kb egy hete van úgy mint nálad hogy reggel jobb,10/nálam 6-7 a fájdalom,estére 8-9.Eddig viszonylag minden napszakban ugyanúgy fájt,főleg ha álltam/sétáltam.Most ez ugyanúgy megvan csak reggel jobb.

GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13132

Brigi az esik a legjobban ha semmi sem támasztja a fejemet,az ágyam mondjuk biztos nem gerincbarát,sima rugós,gondolom valami minőségi matrac kéne.A gyulladással kapcs valamiért vannak kételyeim de bízok a dokiban,legalábbis próbálok.

portug Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13131

Szia GoldenWolf, reggel nekem is könnyebb, s estére fájósabb...de én megtaláltam az alvós pózt, ahogy jó, bárcsak sikerülne neked is valahogy, sokat segít, ha az ember jól alszik. Majd jelezd, ha megjártad az idegszebészt, fogom a csipiszt, hogy megnyugtatót mondjon!!!!

Előzmény: GoldenWolf (13127)
portug Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13130

Sziasztok! Volt pár kicsit könnyebb napom, s aztán megint fájósak, s a McKenzi teraputám azt mondta, ilyenkor át kell gondolnom, mi nem tetszik a sérvemnek, s rájöttem, az ülése egyelőre semmilyen formában nem tetszik neki...sem ékpárnán, sem labdán......s így csak néha ide térdelek a gép elé, de próbálom minimálisra venni....

Ma fejeztem a fizikoterápiát, a hivatalos EÜ úgymon gyógyultnak minősített......szerintük ok. vagyok, ezzel tudni kell élni...Hát szerintem távolról sem vagyok ok......De tornázok, tornázok, tornázok....

Szóval Brigi akkor a gipszed megéri 2016-ot is...tényleg nem sietik el....

 

Előzmény: Edo87 (13122)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13129

Nem szokta az EÜ.elkapkodni.

 

Nem lehet, hogy magas a párnád?

Próbálj ki egy laposabbat, ami kb.olyan magas, 

mint a vállad szélessége.

Előzmény: GoldenWolf (13126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!