Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90014

úgy néz ki mint a régi computherm Q7 rf

0,5 fokot tud mutatni de a kapcsolása +-0.2, lehet csak beállítási hiba?

Előzmény: Gabcsi321 (90001)
32nazak Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90013

Köszönöm! Ez normális jelenség? 2005 óta még egyszer sem találkoztam vele. Lehet köze a mostani hideghez, vagy az ebből fakadó huzamosabb fűtéshez?
Feltételezem, hogy keletkezik/lecsapódik némi pára a kémény falán, de meglepett a mennyiség és az állaga.

Előzmény: smith (90007)
peterch Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90012

Szia !

 

Ez kicsit segithet:http://vizfarago.hu/zart-tagulasi-tartalyok-meretezese/

https://www.rehau.com/hu-hu/epitesi-vallalkozok-kivitelezok/futes-es-hutes/feluletfutes-hutes/szaraz-fektetesu-padlofutes#tab3  

Durvan szamolva, ha 60m2 a padlofutes es a leosztas 12,5cm, a csomeret meg 16-os, akkor boven szamolva 140 liter, amit ha 100°C-ra szamolunk, igenyel megint boven szamolva 8 litert.  Gondolom ez megfelel. De olvass es szamolj utanna, ne hogy ket tagulasit kelljen szerelni egy korre.:  :)

 

Udv , Peter.

Előzmény: Applefa (90010)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90011

Ökölszabályként szokták alkalmazni, hogy a víztérfogat 10%-a. A padlófűtés hűvösebb vize miatt szerintem mehetsz ennél lejjebb.

Előzmény: Applefa (90010)
Applefa Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90010

A tartály meretezésében még tudnátok segíteni?

Előzmény: peterch (90006)
cucu Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90009

Üdv az Uraknak!

 

Volna egy kérdésem. 

Kombi fali kazánnál eddig úgy tudtam, hogy ha megy a lakásfűtés és ekkor kinyitom a melegvizet, akkor simán átvált a HMV-re. Pl. Beretta

 

Junkersnél azt tapasztalom, hogy nem vált át simán, hanem lekapcsolja a lángot, majd újra gyújtja azt. 

Ez a mód a bitermikus váltószelep miatt volna így?

 

Köszi előre is a választ!

C20NE Creative Commons License 2017.01.11 0 1 90008

- Amikor egy rendszert kiépítesz az egy engedélyezett terv alapján történik amelyik mindegyik engedélyező hatóságnál tárolásra kerül.

- A Gázszolgáltató szakembereit köteles vagy beengedni a gázóra ellenőrzése céljából. Ha nem engeded be, akkor kizárhat a gázszolgáltatásból és a visszakötésnél az aktuális szabályok szerint kell aktualizálni/újratervezni a rendszered. Rendőrrel akkor jöhet ha végigjárja a hivatalos utat, de ha bűncselekmény gyanúja felmerül, pl. gázlopás, akkor bizony rendőrrel fog visszajönni.

- A szabálytalan (értsd.:  engedély nélküli ) átalakításnál felmerülhet közveszély okozástól kezdve bármi, így pl. a katasztrófavédők akikhez a kéményseprés került, ha nem jut be az ingatlanodba, a gázszolgáltatót kötelezi arra, hogy szüntesse be a szolgáltatást.

- Amit a szolgáltató kiszab az nem büntetés az kötbér. Ha bíróságra kerül az ügyed és vesztesz ott szabhatnak ki bírságot. A kötbér mértékét a szolgáltató és közted lévő szerződés szabályozza, de meg kell feleljen a hatályos törvényeknek és rendeleteknek is. Ha vitatod a mértékét bíróságra lehet menni és ha jó ügyvéded van nagyon nagy eséllyel nyersz ha tényleg nincs vaj a füled mögött.

Előzmény: Törölt nick (89997)
smith Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90007

Kondenzvíz.

Előzmény: 32nazak (90003)
peterch Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90006

Jo otlet, igen az segitene a rendszer karbantartasaban. Az meg plusz egy T idom es egy kozcsavar, valamint egy redukcio a nyomasmero illesztesehez a T idomhoz. De majd az uzletben osszerakod az asztalon, hogy mi is kell.:)

Előzmény: Applefa (90004)
lovapete Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90005

akkor inkabb kikottetem a gazt

Előzmény: Nagyzoltan_78 (89995)
Applefa Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90004

Igen a légtelenítést lezárt padlókörrel tervezem, söt a 2 fehér csap után még van 2 kék golyós is. ;)

 

Hát lehet, hogy berakok egy tartályt, de elég lesz a 15l-es? a 60m2 padlókörhöz? fehér standard műanyagcsó van, nem tudom milyen sürün. Ha már berakok egy tartályt raknék nyomásmérőt is, akkor nem kell a két kört csak a legvégén összeereszteni. Nem jó ötlet?

Előzmény: peterch (90000)
32nazak Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90003

Sziasztok, mi folyhat a kéményből gázfűtésnél?

Előzmény: 32nazak (89902)
gibsongityo Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90002

Sziasztok

 

Érdeklődni szeretnék hogy van e olcsóbb megoldás fűtés vezérlős rendszerre :

 

5-6 zónás 5-6 termosztátos 2 osztógyüjtős (7 és 3 osztású,elvileg akkor 10 motor kell rá)Találtam wifis vezérlésű komplett rendszert 300 ért:(Van e sokkal olcsóbb megoldás vezetékes rendszerben?Előre is köszi

Gabcsi321 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90001

Sziasztok !

Tudjátok tél van és ilyenkor jönnek a fűtés gondok!

-Delta TC7E RF szobatermosztátom van és szerintem nem úgy működik ahogy le van írva.

A kapcsolási érzékenység: S2 padlófűtésre van beállítva. mert padló fűtés van. Szeptember óta van gáz kazán, ezt hozta a szaki, ezt a termosztátott.

-A következő a problémám beállítom 21.5°c kikapcsol 21,7°c eddig jól működik. DE újbóli bekapcsolás

már 20.8°c roll indul, a beállított (21,5°c) hát nekem ez nem tetszik. Nagyon le hűl a lakás Mert ugye a leírás szerint +0/0,2°c a kapcsolási érzékenysége. Tehát az ÉN olvasatomban: 21.5°c vagy 21.3°c kellene kapcsolni NEM pedig 20,8°c.

Bocsi a hosszú írásért, de tudna valaki valamilyen megoldást????

Vagy először vágjam a falhoz, majd a földhöz, ÉS vegyek egy másik szobatermosztátott.

Ebben kérném a segítségeteket, (nem a föld, fal vágáshoz...)

Volt valakinek ilyen hibája??? 

Én értelmezem rosszul a működését???

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat!

Köszönettel: Gábor

 

 

peterch Creative Commons License 2017.01.11 0 0 90000

Szia !

 

Valoban az hozna a leggyorsabb valtozast, ha a padlokorre tennel egy tagulasit es egybenyithatnad a ket kort, igy kizarva a hocserelot. Ha ugy szerelned be a tagulasit, ahogyan leirtam, akkor a koronkenti legtelenites is mukodne, a ket legtelenito alatti csapok segitsegevel. Olyankor viszont szerintem az volna a korrekt, hogy megint elzarnad a ket feher csapot, hogy csak a padlokorrel dolgozz. Utanna ujra egybenyitnad es a nyomast beallitanad a rendszerben.

 

Udv , Peter.

Előzmény: Applefa (89996)
cucu Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89999

Engem próbáljanak megbüntetni 600 ezerre... körbe is röhögném.

Előzmény: Törölt nick (89997)
titttt Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89998

A fürdőszobai csaptelepem a  meleg víz ha kinyitom sokkal gyengébb a vízsugár mint a hideg . A fali gáz vízmelegítő (Junkers )ami  a konyhában van ott jó a melegvíz nyomása. A kb kétméteres szakaszon ami vezet a konyhából a fürdőszobába az lehet elvízkövesedve ?? Bontás nélkül van aki ezt meg tudja oldani ? Már nézegettem oldalakat de ott inkább fűtésrendszereket szoktak vízkőteleníteni nem ilyen kis munkákat végeznek. Régi horganyzott csövek vannak a falban

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89997

"nem rég egy éve járt a Gázkommandó és sok embert nagyon megbüntettek"

 

 

Ez miféle büntetés? Ki szabta ki, és milyen jogcímen?

 

Bírság, mert szabálysértés történt? Nem láttam a szabálysértési törvényben ilyen tényállást, hogy engedély nélküli készülékcsere.

 

Másik, gázkommandó. Az mi? Rendőrrel jön a gászerelő? És a rendőr mire fel lép magánlakásba? Halaszthattlan nyomozati cselekmény, bűncselekmény gyanújával?

 

Oké, és lesz bűncselekmény? A gázkészülék csere az bűncselekmény (ha már az, bűntett vagy vétség?), vagy hogy?

 

Btw...kinél és hol van meg az a közhiteles nyilvántartás, kinek milyen átvett, engedélyezett rendszere, készüléke van? Ha nem közhiteles, akkor hogyan keletkeztet jogalapot bármire?

 

 

 

Előzmény: Nagyzoltan_78 (89995)
Applefa Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89996

De akkor a 8L kazán tágulásija, hogy bírta 7 éven át?

 

Az éjszaka 20 fokra esett vissza a földszint. Most reggel bevetettem a klímát is, hogy legalább a levegő gyorsan meleg legyen, stb.

 

Épp most állt le az alsó kör, 70 a kazánból, a hőcserélő túloldalán, az induló ágon 40 fok, a visszán 30. Az a tippem, hogy sok a levegő, az meg nem igazán melegszik, melegít.

 

Fent a nyomás 1,6 most leállás után. Valahogy légteleníteni fogom a padlóköröket egyenként, csak nem nagyon vagyok itthon. :( A feleségem van illetve a gyerekek ovi után, néha egész nap.

 

Viszont azt számoltam, hogy 6 órát megy naponta a padlófütés, 70es kazánfütéssel, 3 szivattyúval.

5:30-8:30, 11:30-12:30 és 16:00-18:00 között. Plusz az emeleten éjszaka mindig kapcsol a fűtés ha 22 fok alá esik. Ez elég durva lesz mind gáz számla mind villanyszámla tekintetében. Valami nem stimmel még itt. Épphogy felmelegszik a padló. Régen, kifejezetten meleg volt, egy kicsit pazarlóan is, de túlmelegítettük. Most ilyet csak akkor tudnék produkálni, ha direktbe belenyomom a 70 fokot.

Előzmény: Törölt nick (89993)
Nagyzoltan_78 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89995

Hali! Én úgy tudom, hogy a Gázszolgáltató álltal átvett rendszeren, a fogysztó elemeket is beleértve (modell tipus szerint ), sem változtathatsz. Ha a rendszert megbontod azt úra át kell vetetni, engedélyeztetni kell, természetesen csak szakember végezheti a szerelést is. Ha észerveszik, hogy engedély nélküli bővítések cserék zajlottak, keményen büntetnek. Persze vannak kiskapuk. Ha egy ugyanolyat teszel fel azt a kutya nem veszi észre. Ezt onnan tudom, hogy felénk nem rég egy éve járt a Gázkommandó és sok embert nagyon megbüntettek. Azthiszem, hogy pont egy vízmelegítő és egy konvektor eggedély nélküli bekötéséért ( ami nem azt jelentette, hogy barkácsolva volt) a csávót valami 400 000-re büntették. A gázlopásért 600- milcsi között osztogattak. Nem érdemes vacakolni ezekkel a szemétládákkal.

Előzmény: lovapete (89994)
lovapete Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89994

Sziasztok! Egy nyaraloban (fahaz) van egy regi FEG vizmelegito meg gaztuzhely. A FEG bojler egy a fahaz kulso falan teglabol felepitett kemenyen keresztul megy ki oldaliranyba. Ott all egy kemeny a fahaz fala mellett kozvetlen kozelben.

 

Kemenysepre sose jar, gaz anno engedelyezve lett, amikor bekotottek ugy 20 eve. 

 

Kerdesem, hogy egy MIKA felszerelese a meglevo FEG helyere tenyleg engedely nelkul megoldhato-e vagy van valami jobb megoldas. A nyaralo szigetelve lesz hamarosan.

 

Koszonom

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89993

Szerintem alapból úgy csinálta a szerelőember, hogy az egyik csappal kicsit nyitva összekötötte nyomásilag a két kört. Csak picit nyitva, épp, hogy átmenjen a nyomás, de áramlás semmi.

Elképzelhetetlen, hogy egy teljesen zárt ág tágulási nélkül rendesen működjön hosszabb távon.

Előzmény: peterch (89984)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89992

Nem nagy hülyeség.

Az a hülyeség, ha mindenféle adat megadása nélkül kérsz egy számolt értéket.

Olyan mintha azt kérdezném, hogy van egy autóm szerintetek kibírja egy tankkal Olaszországba?

Sok az ilyen kérdés, sokszor nem is kap választ az illető, de van olyan is aki még meg is sértődik ezen.

Tessék megadni mekkora a szünetmentes (nem cmxcmxcm), mekkora a keringető.

Aztán ha ezeket tudod, onnan már fele idő alatt te is ki tudod számolni, minthogy ide beírd az adatokat egy jól megfogalmazott kérdés formájában.

Előzmény: zénó75 (89980)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 89991

Ha a padlókör 40/22 volt akkor jól tetted, hogy emelted a szivattyút. Elég kevés az a 22, lassan keringett a víz, ezért is lehet alacsonyabb a hőmérséklet a szobában. 

Előzmény: Applefa (89977)
Applefa Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89990

Az első hőmérő az szinte rögtön a hőcserélő után jön, mikor fent 60 fok volt, akkor itt 40.

Előzmény: peterch (89979)
Applefa Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89989

Ismét köszi! Megpróbálom, amiket írtál, aztán jelentkezem ismét! Jó éjt!

Előzmény: peterch (89984)
asdf_ Creative Commons License 2017.01.10 0 1 89988

Szinuszos legyen a kimenete, az a lenyeg, kvazi szinuszos nem jo! Vagy ugy is lehet nezni, hogy ha 30 ezer alatt vetted a szunetmenteseted, akkor kb. 99%, hogy nem lesz jo erre.

Előzmény: zénó75 (89986)
morgen66 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89987

Nem vagyok villanyszerelő,de gondolom igen.

Előzmény: Teaway (89985)
zénó75 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89986

jól van köszönöm. holnap megnézzük mit is tud az én szünetmentesem....

Előzmény: morgen66 (89983)
Teaway Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89985

Jól értelmezem, hogy ez szinte bármihez jó, nem csak szivattyúhoz?

Előzmény: morgen66 (89983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!