Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

maszibmw Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3018

Szia !

 

Gyári előírás szerint minden 3. motorolaj cserénél kell cserélni az üzemanyag szűrőt.

( gyenge minőségű üzemanyag esetén értelem szerűen sűríteni kell az intervallumot )

 

Jani

Előzmény: bazsi33 (3017)
bazsi33 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3017
Sziasztok.Üzemanyagszürőt milyen gyakran cseréljem.100000km ez igaz?Tul soknak tünik nekem.525d 2004. 11
cdl1 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3016
Szia.

Ki kell venni a CCC-t, és a kesztyütartót is+programozni is kell a végén.
Meg tudod csinálni?
Előzmény: szanczytom (3015)
szanczytom Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3015
Sziasztok!Ma délután jött meg a Nachrüstsatz I-POD BMW Nr:65 41 0 412 881 ,szeretném hétvégén betenni az autóba,de sajnos nem kaptam hozzá beépítési rajzot és leírást sem.Eredeti használati útmutatót küldött csak hozzá az eladó.Egyébként a szettben minden szépen külön be van csomagolva az utolsó kábelkötegelőig is.Egyébként a cucc MOST INTERFACE von ALPINE névre hallgat és végül is nem is lenne bonyolult nagyon az én véleményem szerint mert nyilván a stekkereket csak összekellene dugni,de van még 4db kábelem amelyeknek a végein van csatlakozó így ezeket is "csak" összekellene dugni?.......(de hová?)
Na azt szeretném megkérdezni,hogy valaki épített már be ilyet az autóba és ha igen tudna-e nekem segíteni,hogy melyik kábelre kell "+" és melyikre "mi" vagy estleg rajz,stb...
Megköszönném a segítséget,mert így megoldódna már végre a zenehallgatás az autóban,annak ellenére,hogy nem tudok a cd-n MP3-at lejátszani.Na meg ahogy ozapft.is javasolta egy 120Gb Ipod bőven elég egy pár "napra":-)
Az auto 525DA 2005.01.19. Navi Prof.
Kösz a segítséget előre is!
Üdv:Tomi.
ps3peter Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3014
Egyre jobban, kezdik megszokni :)
Előzmény: G.Gambino (3011)
xwxw Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3013
Üdv . A kartergáz szűrőről minden információt szívesen veszek. Köszönöm.
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3012

:-)))

Ráadásul utánam volt is egy nap szünet. Ennyi kellett, hogy "kipihenjenek"

Már attól féltem, hogy megöltem a rock&roll-t

Előzmény: G.Gambino (3010)
G.Gambino Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3011

A gyomruk, hogy bírja? :))

Előzmény: ps3peter (3009)
G.Gambino Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3010

Hát igen, a stresszoldás is egy lényeges dolog... A németeket kikapcsolja a szép nyugodt környezet, a rend, az utazgatásaik, az olaszokat a családjuk és a calcio, a spanyolokat a bikaviadal és a tenger, a franciákat a kaja és a divat, a magyarokat meg kizárólag az alkohol. Na valami ilyesmi miatt fogy a nemzet. :(

 

Kissé szétoffoltam a topikot. :))))) Kb. mint Bazsa nemrégen a viccével. :D :D

Előzmény: viso0103 (3008)
ps3peter Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3009
Én vegyítem a két mentalitást: rendezetten élek, de szokatom a német baráti körömet a bográcsozáshoz, meg a házipálinkához :))))
Előzmény: viso0103 (3008)
viso0103 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3008
ezt nagyon jól írtad most le.:)
csak egy gondolat: sok barátom van aki ott él több éve ,van aki már 20 is ,és már sajnos olyan német lett hogy a "szemetet is csak fél 3- kor viszi le", szerintem mi magyarok soha nem tudnánk megszokni azt a mentalitást, viszont néha jól esik ha ott van az ember az a rend és tisztaság ,nyugalom ,meg a fegyelem,kicsit mi is átvehetnénk tőlük.
Előzmény: G.Gambino (3007)
G.Gambino Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3007

Van jó pár olyan ország, ahol rosszabb a közlekedési morál, mégis az emberek nem ölik egymást úton útfélen. Pusztán a közlekedési morálból nem lehet levonni egy nemzet egész kulturáját. :)

A kutyaszaratásról pedig az a véleményem, hogy az északi ember "egy külön világban él, nem lehet vele összehasonlítani sem a magyart, sem más nemzeteket. Náluk alapvető emberi tulajdonság a rendezett és szép környezetben való élet, a másik fél életterének és énjének a tiszteletben tartása, mely egészen odáig fajul, hogy nagyon szű körben barátkoznak és baromira nem befogadók. Durván megvannak húzva azok a határvonalak, ameddig beengednek az életükbe. Gondolom ezt Te is tapasztalod. Éppen a rideg társadalmi érintkezéseikből és a szomszéd életterétől való maximális távolságtartás miatt fordulhatnak elő olyan extrém dolgok, hogy sorozatgyilkosok évtizedekig bújkálnak, vagy hogy 20 évig tarthatja valaki titokban pincében a gyerekeit. Ez sem normális. Ugyanúgy nem az, mint ahogyan Magyarországon a másik véglet sem az. Hogy errefelé mindenki irigy a másikra és belepofázik a másik életébe, felnyomja a másikat különféle hatóságoknál (mint a házmesterek az ÁVH-nál a gyanús, vagyis neki nem szimpatikus lakókat), ergo egy ember magánélete Magyarországon szinte közügy. Olaszországban is ugyanez a helyzet, leszámítva az egymás iránti rosszindulatot. Ez azért nagy különbség. De ott meg van más gond.   

Ezzel a gondolatmenetemmel csak azt akartam mondani, hogy nincs rosszabb, vagy jobb kultúra, minden országban más és más normák szerint élnek.     

 

Előzmény: Törölt nick (3005)
G.Gambino Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3006

De nem mindenki ismeri a trükkjeiket. :) Pont ezért vannak halmozottabban jelen az e-bayen. Pár hónapja egy ismerősöm futott bele az e-bayen egy német nevű törökbe. A dolog csak az üzlet megkötése után derült ki, amikor át akarta vetetni az e-bayen megvásárolt Audi felniket. Ő éppen nem ért rá, így elküldte egy ismerősét, aki éppen Németországban tartózkodott, hogy vegye át helyette a cuccot. Természetesen a német nevű törökkel is leegyeztette e-mailben ezt a dolgot. Ez volt a hiba. Az ismerőst a helyszínen egy török fogadta, aki egy lepukkant, padkázott, 1000 éves felnigarniturát (régi A4-esé lehetett) kezdett el pakolni az autójára, mindezt az 1500 eurós új S8 felnigarnitura helyett. Ekkor hazatelefonált az ismerős és megkérdezte a srácot, hogy valóban ezekért a lepukkant felnikért szeretne-e ennyi pénzt kiadni. Természetesen kitört a balhé a helyszínen, a hangzatos német nevű török pedig eljátszotta a hülyét, hogy véletlenül rossz felniket hozott ki. Ezek után persze nem vettek a végén Tőle semmit.

Az a hihetetlen ezekben a balkáni népekben, hogyha némi jóindulatot látnak az emberben, azt rögtön a gyengeség jeleként fogják fel és csúnyán bepróbálkoznak a lehúzással. Az erősebb baxik alapon működnek, erre tanítja Őket a vallásuk. 

Előzmény: Törölt nick (3002)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3005
Ezzel csak azt akartam mondani hogy ott is csak emberek vannak

Csak éppen teljesen másképpen gondolkodnak.

és nem hiszem hogy jobbak mint mi

Nem akarnék itt túlzottan nagy nemzeti-soviniszta vitát kirobbantani, de ha az átlag magyar ember kulturájáról szeretnél képet alkotni, nézd meg, hogyan közlekednek, vagy hova szaratják a kutyájukat.
Előzmény: xwxw (3004)
xwxw Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3004
Ezzel csak azt akartam mondani hogy ott is csak emberek vannak,és nem hiszem hogy jobbak mint mi. A sógorom aki egy eredeti német nincs ilyen jó véleménnyel az ottani sszervizekkel mint itt néhányan. Ő egy idősebb ember, akinek már van némi tapasztalata ebben. Egyébként sokszor inkább ide hozza az autóit javíttatni, és nem csak az ár miatt. Üdv.
Előzmény: Törölt nick (3003)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3003
Ha tudsz valamit, oszd meg velünk, de az ilyen beböfögéseknek nem túlzottan magas az információtartalma.
Előzmény: xwxw (3001)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3002
Nincs szó rasszizmusról vagy ilyesmirôl, egyszerûen arról van szó, hogy ismerik már ôket (és a trükkjeiket), mint a rossz pénzt. Legtöbbször az ide látogató külföldieket húzzák inkább le, akik nincsenek képben, és nem jönnek vissza reklamálni vagy feljelentést tenni. Egyébként mostanában azt látni, hogy sokszor német hangzású nevek alatt operálnak, mert tudják, hogy ismerik ôket. Sokszor igen tanulságos rákeresni a neten egy-egy használtautókereskedô cég nevére.
Előzmény: G.Gambino (3000)
xwxw Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3001
Legalább is ezt szeretnéd elhinni. Üdv.
Előzmény: G.Gambino (3000)
G.Gambino Creative Commons License 2009.01.29 0 0 3000

Én is merésznek tartottam az infót, de megnyugtattatok, hogy legalább a külföldi szakszervízekben még minden OK. :)

Teljesen érthető okok azok, melyeket felsoroltál, plussz ezeken felül még az is benne lehet a pakliban, hogy egy német büszkeségből még üzletelni sem áll le egy törökkel (kivéve a gyrosos bódénál), nemhogy korumpákni hagyja magát. :) Nem?

Előzmény: Törölt nick (2977)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2999
Megnéztem köszi, szép a verda, de egyenlőre kombit keresek, ha nagyon nincs normális darab akkor lesz limó.
Előzmény: bmw 5 (2997)
viso0103 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2998
írj nekem egy e-mailt :)
Előzmény: cuores (2971)
bmw 5 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2997
Szia!

Küldtem egy email-t..
Előzmény: tompo_2.0A (2994)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2996
elnézést minden érintettől :-)))))) De főleg a c-orvosoktól! :-)
Előzmény: Törölt nick (2995)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2995
Azé ez övön aluli volt :)
Előzmény: Bazsa 525d (2992)
tompo_2.0A Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2994
Hát igen, bár a magyar kereskedők sem jobbak szerintem, tisztelet a kivételnek, de amikor megpróbálnak meggyőzni, hogy milyen szép a színe a kocsinak ezért vegyem meg :D
Még nézelődök párat de az utolsó esélyesnek tűnik, bár ennek is van nyűgje, az aktív kormány lámpája ég... :(
Előzmény: Bazsa 525d (2992)
bmw 5 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2993
Szia!

Szeretném megkérdezni hogy mi az a Flap (szívósornál) ill mi a feladata? Kipufogogáz!? visszavezetés ( -30 és +40) beállítása.. merthogy rosszul volt beállítva?! Ez mit jelent??


Üdv
Előzmény: Steeef (2986)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2992
A statisztika szerint becsületes török autókereskedő pont annyi van, mint cigány orvos. :-))))))
Előzmény: Gugu_m (2991)
Gugu_m Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2991

Nézd, félek ha a különböző kisebbségekről itt kifejteném a teljes összetett véleményemet, elzavarnának innen de hamar :D

Hiszem hogy az én esetem, most hogy nem kúrt át egyedi volt. :D De ezzel hogy ezt leírtam távolról akár még úgy is tünhet hogy én az a tipikus "kisebbségvédő fórumozó vagyok" ... pedig nagyon nem így van :D

Előzmény: Törölt nick (2989)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2990
átjött :-))))))
Előzmény: szanczytom (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2989
Én egy olyan török kereskedőtől vettem az autót, aki 20 éve csinálja ezt németországban, 10 millás kocsik álltak a telepen, de Ő egy rohadó Nissan SUNNY-val jött

Diplomás cigány is van, csak nem az a jellemzô. Majd revideálod a nézeteidet, ha vettél egy turkótól olyan autót, ahol a xenonmosó helyén csak a fedôlapok voltak odaragasztva a lökhárítóra :)
Előzmény: Gugu_m (2987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!