Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50745

Ehhez képest tíz+ éves 1600 Wattos, olcsó 33 centis, piros olasz kis vacakkal nyírom a füvet.

Nem érzem, hogy a fűnyíró gond lenne...  a 150 m2-nek.

 

Időben le kell végni ÉLES késsel, nem kell hagyni elburjánzani.

A 100 m2 nem sok idő akár hetente 2x sem, ha úgy adódik.

 

Még a 30 eFt is határeset fűnyíróra egy kis területre szerintem, nemhogy a 100-200 ezer Ft.

 

Benzines hangágyút meg nem is vennék lakóházak közé, úriemberként.

Előzmény: rfamp (50736)
lm78 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50744

Nálam 2 fejnél is "tócsás" a környék. Ez esetben mit kell cseréltetni a telepítővel? A fejet, vagy csak vmilyen tömítést?

Előzmény: kovacsl1976 (50727)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50743

Én is hasonlót észlelelek. Lehet 1 hónap után fogom kiszórni a következő high N-t. (Elviekben most már nem lesz kánikula...)

Előzmény: darálthús (50728)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50742

Nos, köszönöm mindenkinek a fűnyíróval kapcsolatos tapasztalatok, érvek / ellenérvek megosztását. Egyelőre ekkora információ halmazzal meg kell küzdenem, szelektálnom, végül megpróbálok racionálisan, egy nyílván  kompromisszumos megoldást  választani a terület nagysága, a fű minősége, a gép rendszere, üzemanyaga, ára és teljesítménye függvényében.

 

Ma pl visszaviszem 3 napos gariba azt a sz*r Bosch LI-On akkus szegélynyírót aminek tegnap még annyira örültem. Ne vegyetek ilyet mert sza*t se ér... Bár most sokan írnátok gondolom hogy ha előbb kérdezek tuti lebeszéltetek volna róla...:-)

 

Köszi még egyszer MINDENKINEK,  majd még a vásárlás végstádiuma előtt  lehet azért kérdezek....:-)

darálthús Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50741

Sokan fikázzák az elektromos gépeket, de nekem semmi bajom vele. Megvannak a hátrányai, de ha azokat elfogadjuk és figyelünk rá, akkor szerintem 100 m2-re elég egy elektromos.

Nekem egy 1300 W-os Alko-m van, 38 cm vágószélességgel, kb. 30 eFt-ért.

2-300 m2-től, ill. ha sok a tereptárgy, akkor lehet, hogy már benzineset vennék, de ahogy a képeidet nézegettem, Neked sem kell szlalomozni egy golfpálya méretű területen.

 

Amire figyelni kell:

 

- 1/3-os szabályt még jobban be kell tartani, mert mikor nagyon besűrűsödik a fű, akkor jobban fogja, ha magasra nőtt. Ezt a fű miatt is tartani kell, ezért ez nem zavar. Ilyenkor sem fogja le, de a vágási képe már nem olyan szép. Ha viszont rendszeresen nyírok, akkor nincs probléma.

- Mindig figyelni kell, hogy jó éles legyen a kése. Így ha gyengébb is egy benzineshez képest, a jó éles kés, sokat tud kompenzálni. (persze ettől nem lesz benzines, de kevésbé hátrány)

- Nem kell vele szaladni, csak szépen komótosan sétálni. 100 m2-nél ez nem nagy időveszteség.

- Ne nyírd el a kábelt. Eddig nekem még nem sikerült elvágni, pedig jó pár km-t már megtettem vele. Az, hogy húzogatni kell magam után, nem nagyon zavar, mivel nem sok mindent kell kerülgetni, így viszonylag egyszerű.

 

Az első három ponttal sokat lehet segíteni azon, hogy szépen vágjon.

 

Mikor megvettem, 5 éve, még nem találtam rá a fórumra, ill. nem nagyon voltam képben, hogy mit kell nézni egy fűnyírónál.

Viszont ha megadná magát és újat kellene vennem, most sem vennék ennél komolyabbat, a meglévő területre.

Eddig semmi baja nem volt. Minden nyírás után takarítom, ill. ha szükséges élezem, ennél többet nem kellett vele törődni.

 

Most már kellően összekavartunk. :-)

 

Az előnyeit tudod a benzineshez képest (olcsóbb, egyszerűbb fenntartás, csendesebb, nincs emisszió stb...)

Szedd össze az érveket - ellenérveket és saját magad által felállított prioritási szempontok szerint hozd meg a döntést. :-)

Előzmény: rfamp (50737)
apci500 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50740

Szerintem vaterázz egy olcsó használt cuccot, ami nálad még kibír 10 évet. Ha meg nem lesz sűrű füved, akkor elmegy neked is a 2-3 LE.

Előzmény: rfamp (50736)
apci500 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50739

A m2 szerintem nincsen összefüggésben a LE-vel. Inkább a kés hossza és a fű sűrűsége miatt kellhet nagyobb LE már 2 m2-re is.

Előzmény: Régivagyok (50738)
Régivagyok Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50738

Én 1200 m2-t nyírok egy 4.5 hondával, igaz ide már muszáj az önjáró.

 

Előzmény: rfamp (50737)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50737

Ok köszi, de 100 m2 re 180 e ért egy kicsit húzós..legalábbis nekem. Na majd csak lesz valami.:-)

 

Köszi.

Előzmény: apci500 (50735)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50736

Najo....akkor ott tartok mint 3 napja..:-) Az elején, mert még mindig nem tudom mit vegyek. Mindenesetre köszi a sok kis információt mindekinek, előbb utóbb csak kikerekedik belőlük valami. Csak már szerettem volna túl lenni a gépvásárláson és a hétvégén már normális fűnyíróval nyírni a gyöpöt...:-)

Előzmény: xtl (50734)
apci500 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50735

Nekem pontosan ilyen van:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=adatlap&page2=termekek2&id=2387&offerid=&alkat=55

 

Nyolcadik éve nyűvöm, teljesen elégedett vagyok vele, legközelebb is ilyet vennék. Szerintem a háza fog elrohadni először, mivel mosási lehetősegem és kedvem nem nagyon van. Használtam már egyéb olcsóbb típusokat is itt ott, némelyik fuldoklott a fűben, vagy elhagyta a nyesedéket. Itt lentebb a kolléga nagy önbizalommal ajánlja amit a minap vett. Bátran hallgass rá! Mármint hallgass rá ha bátor vagy :-) 

Előzmény: rfamp (50733)
xtl Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50734

Ez nem igaz. A 4.5 LE-t én is olvastam valahol egy ajánlásban, ami tartalmazott más butaságokat is, egyébként meg ott 3 LE-s gépnél kisebbet nem is ismertek. Gyanítom, hogy ezeket a magasabb értékeket szűrők, meg kipufogó nélkül mérik, és úgy minden gép 1.5-2x erősebb. 5-6 LE-s motort már fűnyíró traktorra szerelnek, nem tologatósra.

Előzmény: rfamp (50731)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50733

Bocsi hogy terhelem a topicot a nyűgjeimmel, de pl egy ilyenhez mit szólnál...? Ez már majdnem ott van ami kéne  teljesítményben, igaz még nem mulcsozik...:-)

Előzmény: apci500 (50726)
apci500 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50732

Szerintem nyírogassad azzal amid van, aztán meg majdcsak belefutsz egy akcióba. Korábban volt az osanban hihetetlen áron MTD Yamaha v. Honda motorral.

Előzmény: rfamp (50731)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50731

Bár ez is csak 2,1 KW, az nincs 3 LE se tehát ez is felejtős...Most akkor vennem kell egy 150 ezres gépet a 100 nm re, ezt nem tudom elhinni...

Előzmény: rfamp (50730)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50730
Előzmény: apci500 (50726)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50729

Köszi az infót!!  Na erről beszéltem (írtam..) Ha igazán jó benzinest akarok (már olyat ami bírja azt az igénybevéltelt ami nálam van, tehát nem a csúcsmodellekről beszélek 200 - 300 e ért..)  akkor az minimum 80 - 100 nál kezdődik. Még jó hogy nem dobtam a kosárba mert már kacérkodtam vele...Köszi hogy megmentettél egy újabb hasznavehetetlen gép vásárlásától...:-)

Előzmény: apci500 (50726)
darálthús Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50728

Létezhet, hogy a 2-3 hónapos szkottsz, kifáradt szűk 1 hónap alatt?

Az biztos nem volt jó neki, hogy talajlazítás után, igen ritkás volt a fű és egyből kapta is a napot, így a szemcsék nem voltak védve.

Mintha veszítene szépségéből a pázsit, ill. még nem sűrűsödött vissza tökéletesen. (még nincs az a szőnyegen járok érzés) A sárga szemcsékből látok még elvétve pár szemet, de nagyon keresni kell.

Dilemmában vagyok, hogy szórjak -e most, még egy high N-t, vagy várjak.

 

 

kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50727

1 percre megint elindítottam és most is prüszköléssel kezdett. A telepítővel telefonon beszélve azt mondta, hogy visszafolyás gátló (ha jól írom...) van a fejeknél és ő is javasolta hogy nézzem meg a tócsákat. Kicsit később újra elindítom és körbejárok megnézni a fejeket.

Előzmény: -Tsunami- (50718)
apci500 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50726

2,1 ló, 46 cm, önjáró? Ha elég ritka a füved talán levágja. 46 cm + önjáróhoz minimum 4,5 LE kellene, de inkább több. 

Előzmény: rfamp (50725)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50725
Előzmény: rfamp (50724)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50724

Most nézegetem, nem is olyan vészesek ezek a MCCulloch árak...Szerintetek jó lenne egy ilyen nekem a 100 nm re? Nem túlzás, nem "ágyúval verébre" esete....? Végül is a limitem közelében van az ára...

Előzmény: rfamp (50723)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50723

Na jó...de ez egy McCulloch gép..:-), ennek minimum  200 e az ára (ha nem több...) Ennyit nem áldoznék arra a 100 nm re. Ez kb. olyan mintha a nagykörúton akarnék gyorsulgatni egy Ferrarival. Szóval kihasználatlan lenne. Most őszintén... amit én rááldoznék (feltettem a felső árlimitet 60e re 30e ről...) azért mit kapnék benzinesben? Csak gagyit, azt meg nem akarok venni...

Előzmény: xtl (50719)
Tequila05 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50722

Köszi a válaszokat!

Pár hete lett megszellőztetve késessel (keresztben-hosszában), és utánna nem úgy sikerült a tápag. kijuttatás mint ahogy szerettem volna. Mire ez kiderült, akkor meg elutaztunk 1 hétre. Vasárnap megkapta a nitrogénjét, most várom a hatást.

 

 

Előzmény: K.Laszlo 68 (50664)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50721

Na jó, ezért az ötletért két helyről is megkaptam a magamét...:-)) Ezért át cenzúrázom ezt a projectet:-)

 

Abból jött az (ezek szerint finomításra vagy elvetésre kerülő...:-)  ötlet, hogy a hengerkésessel (tudomásom szerint..) nem lehet 6 - 8 centis fűnek neki esni. Pláne nem egy kézivel..de javítsatok ki ha tévednék.... Ezért gondoltam előbb a vikinggel levágni 5 centisre aztán a hengerkésessel lejjebb vágni ami egyenletesebb / szebb vágási felületet ad és rövidebbre vágható vele a fű mint egy sarlókéses gyenge elektromos vikinggel. (pl az enyémmel..) Ha egy héten csak egyszer (hét végén..) kéne füvet nyírni, számomra az lenne az ideális. Vagy erről ne is áldomdjak? Az amit egy héten egyszer kell nyírni az már nem fű hanem rét...? Egyébként direkt azért vettem a BB sprot classic ot mert az olvastam róla hogy lassan nő. Hát ha ez a "lassú" akkor milyenek lehetnek a gyors novekedésű fajták..?

durkonorbi Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50720

NA, ez jó vétel volt tényleg... a 400W bőven jó, mivel más elven működik mint a forgókéses (erőkar, nyomatékgörbe is más!). A kést a pasztával amit írtál szépen meg tudod élezni, ahogy Tsunami is írta, ne szorosra állítsd, hagy éppen lazára, és menet közben állíts rajta kicsit még össze esetleg. Pár perces művelet, a végén mehet a papírteszt.

Én 4 cm fölé semmiképpen nem emelném - nem a vágóél szögének változása miatt, hanem azért, mert ha ennél magasabbra teszed, akkor a fűszál nem elnyíródik, hanem elhajlik a vágóél előtt. Ezért nem teszik nagyobbra gyárilag sem... ugyen ha beletolod a nagy fűbe, leviszi előbb/utóbb a javát, de ha szép vágái felületet akarsz, akkor ilyen nagyra hagyva és abban tolva meg fogo látni, hogy maradnak majd felvő részek... ugyanez igaz arra is, hogy ha előtte forgókésessel nyírtad, és rámész a hengerkésessel, először nem lesz szép (feküdni fognak a szálak a növekedési zóna környéké), kell pár vágás míg beállnak a szálak is... én a kert kisebb felé pont most vetettem be a hengerkésest újra (tavasszal míg erőre ap nagyobbra hagyva a forgókésessel nyírtam), és látszik, hogy mennyire más mint mikor már "rá van szokatva"... :)

Előzmény: EdM76 (50704)
xtl Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50719

Két hete hoztam haza az első benzines gépet itthonra. Árban annyiba került, mint egy jobbféle (pl. Bosch Rotak) elektromos, és szart ugye nem vennénk elektromosból sem, hiába olcsó.

 

http://www.mcculloch.com/int/products/lawn-mowers/m46-140wr/

 

Zaj: a füves részen 15 méter van a háztól a szomszédig, de pont csak annyira zajos, hogy beszélgetni már épp nem lehet mellette.

 

Súly: nehéz, de nem emelgetem, amúgy is önjárós, fordulni meg nem erőből kell.

 

Méret: 46 centis, ennél kisebb villanyost sem vennék.

 

Büdös: két hét alatt már többször nyírtam 1-1 órát. Mivel nincs kész még a fészer, a teraszon hagyni meg nem akarom, kimosom, és begurítom éjszakára a nappaliba, a saját dobozába. Nincs szaga, menet közben sincs.

 

Élettartam: nem értem, miben különbözne a villanyostól a tartóssága, különösen negatív irányban. Van egy 10 éves Briggs motoros Alko Highline-unk, akkor nyírunk vele, amikor már minimum térdig ér a dudva, de csak olaj, meg szűrő volt cserélve benne, és pöccre indul. A cca. 25 éves másik gépünk olyan tré állapotban került hozzánk kb. 15 éve, hogy márkajelzést sem lehetett már felismerni rajta. Gondolom a gyári olajjal ment addig, mert szinte kikaparni kellett belőle az odakozmált maradékot. Rendbe tettük, azóta is vígan megy. Kicsit eszi az olajat, és egy óra alatt egy liter benzint fogyaszt, de a hangja szép. A 45 fokos rézsüt, meg a 10 centis betonszegélyeket nyírom vele úgy, lustaságból, hogy az egyik kerék fent, a másik lent a füvön, és eddig még nem szólt, hogy nem szereti. Évente egyszer kiköszörűljük a kését. Valami sárga, fémházas, Briggs motoros csoda az is. Szóval tartósak ezek :)

Előzmény: rfamp (50669)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50718

Nézd meg öntözás után, hogy valamelyik fejnél nincs e egy kis tócsa, szivárgás.

 

Előzmény: kovacsl1976 (50714)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50717

Köszönöm a tippeket, vizsgálódok. Ez nem maradhat így!

Előzmény: -Tsunami- (50715)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50716

Igyekszem megnézni a fejeket a mai napon. A 4-ről 6-ra vagy 7-re nem megoldás, mert annál hétvégén biztosan tovább kéne aludni. Persze nyilván akkor pont nem tudok aludni, de ez már OFF :)

Előzmény: kz4 (50713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!