Keresés

Részletes keresés

BahnScorper Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13100

A jó öreg görlitzi hálókban mindig be tudják úgy durrantani a fűtést, hogy elég legyen a pokróc... a különbség csak abban rejlik, hogy míg nálunk nem teszik rendes ágyneműhuzatba, addig a csehek a Cheb-Besztercebánya kocsin is azt a jófajta ágyneműt tették fel, ami a Metropolon is van.

 

SzVÖR szerint valóban WLABmz kéne, hogy járjon Varsóba, de ha szarul állnak a dolgok (ez utóbbi egyébként egy mekkora film már... ;-) akkor mindig innen szedik ki elsőként. Márpedig már jó néhány hónapja régi háló kerül bele...

Előzmény: gw (13099)
gw Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13099
Szilveszterkor legalábbis WLAB volt, igaz annak az egyetlen utasnak az is tökéletesen megfelelt :) pozitív volt a jól eltalált fűtés és hogy szinte semmi nem nyekergetz benne. Negatívum talán az ágynemű: egy szál pléd képviselte a hideg elleni védelmet, de igazából az sem zavart.
Előzmény: AWolffi (13098)
AWolffi Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13098

Igen, néztük a repjegy árakat is, aztán arra jutottunk, hogy bár sokkal olcsóbban is meg lehet úszni magát az utat, ha repülővel megyünk, akkor a 2 nap amikor utazunk, azoknak a nagy része elmegy az utazásra magára, tehát a különbözet nagyjából ott el is menne a 2 éjszakával több szállásra. Ha még rászámoljuk a transzfert is a reptérre stb stb, akkor majdnem ugyanoda lyukadunk ki anyagilag, mint a fekvővel (+-2-3e ft már nem emlkszem pontosan) és akkor már gondoltuk megkíméljük magunkat ettől és éjszaka utazunk :)

Köszi az infókat egyébként, majd még elválik addig, hogy játszik-e a háló, de ez a lengyel fekvő elég jónak tűnik. Még annyi, hogy ha esteleg a háló mellett döntenénk, akkor a vagonweb szerint a magyar napokon WLABmz van benne (a vonatosszeallitas.hu-n még a tavalyi van, szóval azt nem tekintem mérvadónak). Ez tényleg így van, vagy csak lutri szerűen, ha éppen olyan kedve van a Startnak, egyébként WLAB (anno a Venezián volt ez, hogy ha az embernek szerencséje volt akkor WLABmz amúgy WLAB).

BahnScorper Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13097

Gyakorlatilag is ilyen, Varsóba mindig jut új kocsi csak Krakkóba néha nem. De az ágynemű is jobb a magyarnál, a kísérők nem mindig tudnak nyelveket de ezt leszámítva nem szokott sok baj lenni velük.

 

A két szerelvény közül az egyikben vannak a magyar kocsik, a másikban a lengyelek, ma éppen az utóbbiak vannak Pesten, tehát ebben a hónapban páros napokon indulnak innen, Varsóból meg páratlanon.

Előzmény: DVB (13095)
padorjan Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13096

A vonat összeállítása fent van itt: http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=CD&cislo=477&rok=2013 vagy itt: http://vonatosszeallitas.hu/70vonal.html

Fekvőkről elég ritkán van kép. :( A belét meg lehet nézni a Keletiben, nagyjából egy órát tölt a bakon indulás előtt, általában a 6. vágányon.

 

Néha olcsóbban megúszható Wizz vagy Ryan-jeggyel is. Az gyors, ez meg hangulatos.

Előzmény: AWolffi (13094)
DVB Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13095

Szia,

 

elvileg a PKP fekvoje ilyen: http://www.wars.pl/#/sekcjaHoteleKUSZETKA 

 

azaz jobb mint a Mavos Bc.

 

Ha anyagilag belefer szerintem azert inkabb a halo - bar most raneztem a rozsaszin legitarsasagra es 25-27es hetvegere peldaul 2 fore nulla csomaggal 26ezer a retur.

 

 

Előzmény: AWolffi (13094)
AWolffi Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13094

Sziasztok!

Barátnőmmel tervezünk egy varsói kirándulást január végén a Metropol EN / Chopin vonattal oda-vissza.
Úgy láttam, hogy a varsóba közlekedő fekvőhelyes kocsit felváltva állítja ki a PKP és a Start. A Start gondolom Bc-t tesz bele.

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata a PKP-s fekvőhelyes kocsikkal? Illetve ami a Metropolba kerül, jobb minőségű, mint a startos Bc? (mert hát az azért hagy kívánnivalót maga után). Ha pedig jobb, akkor azt lehet tudni, hogy milyen rendszer szerint váltják egymást a 2 vasút kocsijai, hogy teszem azt a "PKP-s napokra" lehessen időzíteni az utazást?

 

Köszi a segítséget előre is!

csabyke Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13093

A DB ha jol emlekszem 15 EURt ad a cserelt/lemondott jegyert....

 

Bar nekem mintha olyan remlene egy 2009es akciorol, hogy 15 EURt kellett NEKEM fizetni..

Csereltem jegyek (kozbejott valami) es az uj idopontban kb 20 EURal lett volna olcsobb es mivel 15 volt a kulombozet gyakorlatilag ugyanott voltam arban

 

Valami ilyne remlik, megeri megkerdezni...

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13092

Üdv.

 

Eladóvá vált menetjegyem, Kelenföld-Zagráb útvonalra.Az Agram nemzetközi gyorsvonatra. A jegy 01.05-ig használható fel. Tartalmaz Helybiztosítást is, és csak egyirányú a jegy. 20€-ért eladó. Érdeklődni emailben. 

BahnScorper Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13091

Az csak a kirándulójegy, de az nincs Nagykárolyra. A normál oda-vissza jegy, aminek ott van az ára, az egy hónapig jó. Ha nem Pesttől veszed, hanem Debrecentől kishatárral, na az még, ami csak négy napig érvényes.

Előzmény: Törölt nick (13089)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13090
Hát azt nem fizetik vissza. Ezért olcsó a jegy. Utazás előtt sem térítik vissza.
Előzmény: M41 6212 (13079)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13089
Szia. Én úgy tudom, hogy a kedvezményes jegy csak négy napra érvényes. De próbáld meg a máv honlapján, hogy írd be az oda és visszaút dátumát és akkor meglátod, hogy mennyibe kerül a jegy. :)
Előzmény: V43-1050 (13088)
V43-1050 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13088

Hali!Lenne egy olyan problémám hogy pénteken utaznék 1hétre legalább Nagykároly környékére és szeretném a Start oldalán meghirdetett Budapestről-Károlyig szzóló kedvezményt igénybe venni,de nem tudom hogy ez 4napig érvényes mint a többi kishatárforgalmi menetjegy vagy 1 hónapos érvényű?!

A választ előre is köszönöm!

Random- Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13087

Köszönöm a választ!

Előzmény: Törölt nick (13085)
BahnScorper Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13086

Illetve ezt akár még a peronon is el tudod adni valaki másnak, mert ez nem olyan, mint a repülőjegy, hogy át kéne írni más nevére...

Előzmény: DVB (13081)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13085

Úgy van, ahogy mondod! A jegyeden, amivel mész ki azon szereplő nap az első nap s az azt követő pedig a második nap! Pár euróval dárágbb lenne, ha külön vennéd meg őket, de megéri, 11,7 € a 48 órás jegy.

Előzmény: Random- (13084)
Random- Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13084

Sziasztok!

 

Budapestről Bécsbe tervezünk utazni és a következőt olvastam a MÁV oldaán:

"Kirándulójegy a bécsi városi közlekedésre is

Menettérti útra, felnőtteknek 33 € Az oda- és visszaúti utazás mellett érvényességi ideje első 2 napján korlátlan utazást biztosít Bécs valamennyi villamos- és metróvonalán, helyi autóbuszán, valamint..."

 

Azt szeretném megtudni, hogy mikortól számolják az első 2 napot? Azaz, ha péntek este kiutazunk az az első nap és szombat a második??? Ez esetben vasárnapra már nem jár az ingyenes utazás?

gabor144 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 13083

Tavaly egyszer a Daciával jöttem haza este. Mivel kifelé nem arra mentem, a kirándulójegy nem jöhetett szóba, így pont kapóra jött a (vonathoz kötött) 20 eurós glogáldíj a Daciára, bármi más drágább lett volna. Volt bőven Budapestig utazó magyar utas is, én két román komát fogtam ki a fülkében, békében megvoltam velük.

Az étkező kifejezetten tetszett. Bordó-sárga-barna színvilágú, otthonos, esztétikus belső, kényelmes szövetülések, érdekes, változatos asztalelrendezés. Még a régi stílusú design, nem a mai jellegtelen szürke műanyag-világ. Csak sört+szendvicset fogyasztottam, olcsó és jó volt. A pincérnek a nyelvtudás nem volt erőssége, de semmi más panaszom nem lehetett.  

Előzmény: BahnScorper (13078)
maksimir Creative Commons License 2012.12.29 0 0 13082

Köszönöm, ezt jó tudni. Az új évben jó párszor kell majd mennem arra felé, akkor egyszer kipróbálom a Dacsás verziót is, de szigorúan az étkezőben :D

Előzmény: BahnScorper (13078)
DVB Creative Commons License 2012.12.29 0 0 13081

Ez a Fortuna és SPAR jegyek olcsóságának a lényege. Kifizeted és nincsen visszatáncolás. Ha olcsón akarsz lenni, akkor ezt be kell kalkulálni, sok út alatt még mindig visszajön az 1-2 bebukott út ára.

Előzmény: M41 6212 (13079)
umea.. Creative Commons License 2012.12.28 0 0 13080

Mégis csak egy központi rendelkezésről lehet szó, amely a FIP-ben résztvevő összes vasutakra fog vonatkozni (előbb-utóbb). Illetékesek nálunk még nem nyilatkoztak e témáról. Ebben az évben még marad a kedvezmény.

Előzmény: juhlaci (13076)
M41 6212 Creative Commons License 2012.12.28 -1 0 13079

Sziasztok!

A Fortuna jeggyel ha nem tudtam elutazni, semmilyen indokkal nem fizetnek vissza egy forintot sem? A jegyre az van írva: csere, visszaváltás nincs .Amúgy Budapest-Brassó jegyről van szó, ráadásul háló :( Ilyenkor tudok valamit tenni?

Küszi!

BahnScorper Creative Commons License 2012.12.28 0 0 13078

Még többet is, volt úgy, hogy Bécsben már indulás előtt beültem és csak Győr környékén mentem hátra az ülők egyikébe (csak akkor még volt belőlük négy, így hely is bőven), múltkor meg Mosonmagyaróvártól Kelenföldig ülhettem végig. Eleve az is idő, hogy elkészítsék a kaját, aztán szépen nyugodtan végig lehet enni, utána meg egy kicsit emésztgetni. A román személyzet ugyan egy kicsit tukmálós, és nyelvtudás szempontjából sem mindig állnak a helyzet magaslatán, de ettől függetlenül rendesek és jóindulatúak.

Előzmény: maksimir (13077)
maksimir Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13077

Az étlapját néztem is az interneten, gondoltam is h biztos vmi régi, ennyire nem lehet olcsó (a 30 lej is amit írsz kb 1900-2000 Ft)

És ha fogyasztok akkor engednek ott lenni 1 óra 27 percet? Mert Győrtől Kelenföldig asszem annyit írt a menetidőre...

Előzmény: BahnScorper (13072)
juhlaci Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13076

köszönöm a tájékoztatást, az a helyzet,hogy ezt a társvasutak adják egy egyezmény alapján egymásnak. pl. valószinü, hogy az osztrák nyugdíjas családtagja sem kap FIP szabadjegyet nálunk . Akkor vagy felmondja a Máv Start az egyezményt és nem lesz senkinek vagy igazságtalan a megkülömböztetés.

Előzmény: umea.. (13074)
gw Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13075
Oda +6-al értünk, a csatlakozás megvárta, így az is kapott 5 percet.

A mai nemzetközi vonat ezzel szemben végig pontos volt. Białystokból az ünnepekre való tekintett 4 helyett 7 kocsival. Az elejében tömegnyomor, az utolsó kocsiban összesen 4-en voltunk...
Œeœtokaiba végül 8-an értünk, a többi utas útközben elfogyott. Visszafelé 6-an várták a vonatot (én majd 30-án jövök vele, addig még vár Riga, igaz, oda busszal, csak vissza lesz vonat).
Előzmény: BahnScorper (13073)
umea.. Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13074

Biztosan lesz a FIP jegy ügyben változás. Én szeptemberben Angliában kint voltam egy nemzetközi vasutas ..... kongresszuson (hivatalosan) és ott volt a FISAIC elnöke (Luxemburg) Ő mondta nekem, hogy ők már 2013-ra nem kapják meg. Az is elképzelhető, hogy  a nyugdíjasok és családtajaik már nem kapják meg 2014-től, de szó van arról is, hogy csak az aktiv dolgozók kapnák. (vagy már ők sem).

Előzmény: juhlaci (13069)
BahnScorper Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13073

Breclavban milyen volt a menetrendszerűség? Átszállási lehetőség megvolt a Vindobona felől/felé?

Előzmény: gw (13070)
BahnScorper Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13072

már ha nem akar cca. másfél órát végigállni a CFR prémiumterméke, a Dacia nemzetközi gyorsvonat 2 ülőkocsijának folyosóján, a vonat komoly szociológiai tanulmányok alapjául szolgálható törzsközönségének a társaságában...

 

Aki nem akar ilyet, az üljön le az étkezőkocsiban, ahol 1 € az Ursus és 30 lej körül van a kiadós adag vacsora.

Előzmény: maksimir (13068)
Nandesz. Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13071
A varsói nappali vonat, amikor éppen volt, nem arról volt híres sosem, hogy végigutazókkal tömve lenne. Ráadásul a két nagy fapados pont a BUD-Varsó útvonalat választotta farokmérésben történő versengésre (ki engedheti meg magának, hogy tovább égesse a kerozint feleslegesen, nevetséges jegyárak mellett). Amíg repülővel 3-4 ezer forintért, vagy olcsóbban el lehet jutni Varsóba, addig örülni kell, hogy szakaszosan van pár utas ezen a vonaton.
Előzmény: gw (13070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!