Keresés

Részletes keresés

BAndor81 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89926

Ezt a maximális teljesítmény leadására írja:

 

http://fegkazan.hu/r_termekek/c21-3_hasznalati_utmutato.pdf

 

Akkor gondolom a ház, vagy a fűtésrendszer méretéhet kellene optimalizálni, de akkor az már csak találgatás a részemről, mert fogalmam sincs hogyan fogjak hozzá annak a kiszámításához...

Előzmény: Sándor-68 (89925)
Sándor-68 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89925

A 42 liter/perc kicsit, nagyon sok! Egy újabb olvasást a gépkönyvben, csak ejts meg ismételten!

Előzmény: BAndor81 (89918)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89924

Írták már itt több alkalommal a tágulási épségének vizsgálati módszerét,

ezek alapján végezd el az ellenőrzést.

Nézd meg a kazán gépkönyvében a nyomásigényt, ami kell az indulásához

és a tágulásiban állíts 0.2barral kevesebb nyomást a vízoldal nyomásmentesítése után

(lehetőleg alacsony víz hőmérsékleten állítsd a vízoldali nyomást).

Az,hogy nem megy a hőmérséklet 60 fok fölé az függ a ház hőigényétől a radiátorok

és a kazán teljesítmény összhangjától és a kazánon belüli bypass ág nyitottságától.

Nos ezekről semmit nem tudunk,csak azt ,hogy kint qurva hideg van mostanság. :-)

A víz 10-30fokra melegítve 0.43% térfogat növekedéssel jár míg 60 fokra melegítve

1.68% a térfogati tágulás ezért lehet nyomásingadozás simán.

Előzmény: asdf_ (89920)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89923

Szerintem jól érted.

Ha én is jól értem akkor nálad az előremenő víz hőmérsékletét vezérli valami és a gond most jelentkezett amikor magasabb hőfokon ezért nagyobb víztágulással működik a rendszer.

Sajnos ez ilyen, amíg nem magas vízhőfokkal (40-50fok)dolgozik addig az user észre sem veszi, hogy gond van a csövek, radiátorok rugalmassága, a tartályban megrekedt levegő(akár a likasban is) felvesz annyit a táguló vízből, hogy nem jelentkezik probléma. Leng a nyomás, de nem beteg határok között. Majd forró vízre átállva annyi megnő a tágulás, hogy a hibás (nyomásvesztett tágulási, lukas tágulási) rendszer már nem tudja tolerálni és felmegy a biztonsági szelep, (rosszabb esetben egy rossz kötés, nagy nyomáson nyitó luk)  nyitónyomása fölé és melegen vizet ereszt el. Aztán lehűlve ez hiányzik és nyomáshiánnyal leáll a kazán. 

Tágulási megfelelő működése, jól tervezése, jó beszabályzása azért is fontos, mert lehet, hogy évekig működik úgy, hogy a rendszert megmelegedve a biztonsági szelep nyitásának határáig képes felengedni, de nem okoz nyomáselengedést viszont a 3bar környéki nyomásegyes hőcserélőknek nem használ. Pl. szerelő/telepítő mindent frankón belőtt 55fokos vízzel, de évek alatt valaki feltekeri 80-ra mert miért ne. Senki nem hibázott mégis lehet baj belőle.

Előzmény: asdf_ (89912)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89922

Helló !

 

 Tehát a kérdésed :

 "gáz fűtőértéke 36 MJ/köbméter akkor 42 litert gázt kell fogyasszon a kazánnak a maximális teljesítmény leadásához, elméletileg ekkor a legjobb a hatásfoka. "

 Annyi a fűtőértéke, nem variálnak .

 

 

 42 liter fogyasszon  ? Na de mennyi ideig ?

 

 Gondolom percenként !

 

 Az óránként 2520 liter. Stimmel,  az egy nagyon nagy teljesítmény.

 

 Az a fég 23 .... nyilván  23 Kw-os kazán.

 

 9x 2,52  =  22,6 kW.

 Ha csak nem kastély az, fűtésre nagyon nagy. 

  De ha jól vannak megválasztva a radiátorok nem probléma. Csak mindig az igényeknek megfelelő ideig fűt a kazán.

 Erről jut eszembe . Pont tegnap mértem egy  Sanuiel Du... valamilyen kazán teljesítményét,  1,15 m3 gáz/óra az úgy  10 kW.  Igaz a lángot nem láttam, de feltételezem jó.

 6 éve gond nélkül megy.

 És vissza a fég -re. Nekem egy C12  H  van. Ennek hogy kellene levenni a teljesítményét ?

 Ha az egész lakást fűtöm beáll az egyensúly úgy 65 foknál, de ha bizonyos részét kiiktatom, bizony megbolondul és állandóan kapcsolgat.

 

 Még valami : a fogyasztást nem célszerű percekben mérni, jobb azt negyedóránként  x  4 -el. A perces mérésnél nagy a hiba.

Előzmény: BAndor81 (89918)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89921

ha a betont szétrepeszti gondolog az 5 rétegűt kihagyja?

 

Előzmény: zöldeskékeks (89915)
asdf_ Creative Commons License 2017.01.10 0 0 89920

Kb. 20 perce nem megy a fűtés, a 60 fokos víznél 2 barból most 26 fokra esve 1,2 bar lett. A tágulásit azt hiszem kinevezem elsőszámú gyanúsítottá.

Előzmény: asdf_ (89916)
cucu Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89919

Szia!

Most nem azért, de gondolod, hogy jön egy szakember, aki beállítja neked fülre?

Szerintem amit írtál, ilyen alapon te is be tudod. Persze nem árt a gyakorlat, de majd bele jössz...

A gázóra adva van...

Előzmény: BAndor81 (89918)
BAndor81 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89918

Sziasztok!

 

Eddig csak fával tüzeltem, de mivel nem tudtam gazdaságos áron beszerezni úgy döntöttem, hogy be üzemelem a FÉG c21-3 as gázkazánomat. A tisztítás és vízkőmentesítés után az üzemeltetés során vettem észre, hogy nem akar normálisan fűteni, mert kicsi a gázláng ereje. Ezért egy kis után olvasás után bátorkodtam a gázmennyiség szabályzón állítani. Nem tudom, hogy jól gondolom e, de ha arra van szükségem, hogy a megfelelő teljesítményt adja le akkor a gépkönyvben lévő adatok alapján kell ezt beállítani, az itteni gáz fűtőértékének megfelelően. Tehát ha a gáz fűtőértéke 36 MJ/köbméter akkor 42 litert gázt kell fogyasszon a kazánnak a maximális teljesítmény leadásához, elméletileg ekkor a legjobb a hatásfoka. 

 

Vagy ez nem ilyen egyszerű? Mindenféleképpen szakember kell a beállításhoz a legjobb és leggazdaságosabb hatásfok eléréséhez?

 

A segítséget előre is köszönöm!

peterch Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89917

Mivel mint mindig irom en laikus vagyok, csak talalgatok.:) Ha megbizonyosodol arrol, hogy a tagulasi rendben van es nincs sehol nyoma a viz csepegesenek  (kazan,radiator), akkor sajnos lehet komolyabb is a baj. A hocserelod lehet picit megrepedve es igy a kijuto viz a lang hatasara rogton elparolog, igy nem hagy nyomot.  Ezert irtam, hogy ha van szaki ismerosod, vele is beszeld meg. Vagy majd itt is kapsz valaszt idovel.

Előzmény: asdf_ (89916)
asdf_ Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89916

Kiegeszitve a jelenseget: tegnapelott reggel 5 korul leallt, 13 fokra ebredt az elso ember a hazban, nyomashiany led vilagitott, kapott vizet a futesi korbe, utana beindult ment egesz nap gond nelkul, 60 fokos viznel 2 bar korul volt a viznyomas (tudom, sok). Ma reggel 6-ra megint leallt, alacsony futeskori viznyomassal. Pisilni nem pisil sehol, tehat ket dolog ra tudok gondolni, vagy a tagulasin szokik a viz, vagy mivel amikor indul reggel (hajnalban) a futes, gondolom egy-ket oran keresztul megallas nelkul megy, aztan a kazan hulyeseget vezerel, a ki- es bemeno minimalis kulonbsege ellenere nem kapcsolja le a langot es csak keringet, hanem csak tolja, tolja neki minimal langon, aztan egyszeruen elforralja a viz egy reszet es igy tunik el a viznyomas (60 fokos eloremeno van beallitva, 100 m2 koruli valyoghaz, szoval szep nagy 180 meg 160-as 22DK radiatorok vannak). Volt ilyen jelenseg amugy napkozben, hogy megallas nelkul ment majdnem egy orat, az eloremeno megis csak 50 fok korul volt, nem ment fel 60-ra, ami be van szabalyozva.

Előzmény: peterch (89914)
zöldeskékeks Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89915

Sziasztok !

 

 Többrétegű  víz- csövem elfagyott.

 

Szétreped e ??

peterch Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89914

Szia !

 

Eleg zavarosan irod a hiba megjeleneset. Ha a tagulasibol elillan a levego, vagy kilyukad, akkor vagy nem indul a kazan,mert kiall hibakoddal, vagy van olyan eset amikor amint irod, ilyen nagy hidegben mukodik a kazan mondjuk huzamosabb ideig, de miutan a termosztat lekapcsolja es a kovetkezo felfutes ideje elerkezne, a rendszerben a nyomas lecsokken annyira (lehult a rendszerben a viz), hogy letilt a kazan. Abban az esetben kell ugy eljarni, ahogyan leirtad. Kazanhoz nyulas elott aramtalanitani a kazant es a gazt is elzarni, nehogy baj tortenjen!  Azt a 1,5bart a ket korre csak altalanossagban irtuk. Attol fugg ,mennyi viz van a rendszerben es jol-e van megvalasztva a tagulasi.  Ha van ismeros futeszerelo, azert inkabb vele is konzultald a dolgot, ne hogy meg tobb kart csinalj mint van!

Előzmény: asdf_ (89912)
halaloszto Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89913

passzol.

Előzmény: asdf_ (89912)
asdf_ Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89912

Jol ertelmezem a par oldallal ezelott olvasottat (ereztem, hogy nem leszek egyedul), hogy a problemamra -reggel, amikor magasabb homersekletre kezd vezerelni a termosztat, igy sokaig megy a kazan leesik a futokori viznyomas, majd igy megall a kazan- a kovetkezo a megoldas:

kazan kikapcs, tagulasibol megnezni, hogy viz vagy levego vagy epp semmi sem jon (ha viz kuka, ha semmi pumpa, ha levego, akkor nyomasmeres), ha pumpa, akkor futesi korbol a kazan kizar, nyomasmentesites, pumpa masfelre, aztan kazan futesi kor visszanyit, es a futesi kor vissza masfelre?

fejes.i Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89911

Üdv,

hozzáértők felé lenne egy kérdésem.

Adott egy bpesti lakás, amiben 1 éves kondenz kazán van 8 radiátorral, egy pontra, osztó-gyűjtőbe vezetve. Eddig szelep nélküli osztó-gyűjtő volt fenn, de egy lakásrész leválasztása és albérletbe adása miatt felmerült a fűtés szétválasztása, 2 külön vezérelhető részre.

Feltettem egy szelepes osztó-gyűjőt, arra 7 db (a 8. az előtér, nem baj, ha mindenki fűti) Computherm DF-230 elektrotermikus szelepállítót, bekötöttem a vezérlését. Idáig minden jó, csakhogy a szelep nyitásnál hangos kattogás hallatszik, amennyiben megy a kazán keringető szivattyúja.

A zónavezérlésen be van állítva a késleltetés, tehát nem indul előbb a keringető, mint a zónaszelepek.

Ha azonban az egyik lakásrészből az egyik fűtése megy és akkor indul el a másik, jön a kattogás. Nem jövök rá, miért.

Valaki esetleg találkozott már ilyennel?

 

titttt Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89910

A víznyomást nem tudom mérni, nem vagyok vízszerelő, de egy perlátor van a hideg melegnek és a  hideg víz sokkal erősebb nyomású mint a meleg a fürdőszobában. A konyhában viszont ahol van a fali gázmelegítő (Junkers)  ott a hideg-meleg víz nyomása közel azonos . Lehet hogy az a rövid szakasz az a kb két méter amin a fürdőszobába ér a meleg víz a falban az lehet elvízkövesedve??  Megnéztem a csapot is-- nemrég lett cserélve a fürdőszobai csaptelep Mofém -- kicseréltem a  két csapbetétet de ugyanaz a helyzet , ugyanaz az oldal a meleg sokkal gyengébb.

Előzmény: Teaway (89900)
Catman Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89909

Sziasztok, van ket ugyanolyan radiator a tetoterben, parhuzamosan kotve, a haz tobbi reszetol kulon koron. Termoszelep van rajtuk. Az egyik radiatornak van egy kis hangja, amikor megy a futes, a masik teljesen csendes. Legtelenitettem, torloszelepeket (ugy hivjak?) allitottam, de semmi hatasa. Mitol lehet vajon hangja?

zoli812 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89908

Köszönöm a választ.

Előzmény: t.zsolti (89907)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89907

ami kívül belül horganyzott cső kapható ( ha jól tudom ) annál menetes kötés a szokásos megoldás, esetleg heggesztik/forrasztják .

a steel press acélcső belül nem horganyzott .

minden féle cső használható kondis kazánhoz , DE tartsd be a gyártó " vízminősségre " vonatkozó utasításait ( a te érdeked )

mindegy milyen anyagú a cső ( szerintem ) a szűrőt fel kell szerelni, mivel a szemét a kazánban fog megállni .

Előzmény: zoli812 (89906)
zoli812 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89906

Ez igy nekem kicsit magas,akkor melyik az optimális cső?

Előzmény: t.zsolti (89905)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89905

a presszes acélcső belül nem horganyzott.

viszont nagyon jó fűtés oldali szűrő az kell, de lehet inhibitor is jó lenne, )

Előzmény: zoli812 (89903)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89904

100 éves társasházban 3 napja befagyott a bejövő vizcső (nagy eséllyel az egyik külső, 60cm vastag falban fut). Azóta melegitik a falat, disznóperzselő, infra sugárzó, hőpisztoly, stb.... Semmi eredmény.

 

Kérdés: hallottam olyat, hogy hegesztőtrafóval melegitik meg a kritikus  csőszakaszt; erről a megoldásról tud valaki bármit mondani ?

zoli812 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89903

Üdv mindenkinek.Kondenzációs kazánnal üzemelő radiátoros rendszerhez a szénacélcső horganyzásának kivül belül létének van jelentősége?Vagy a kivül lévő horganyzás is elég lehet fűtésre?

32nazak Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89902

Üdvözlet,

A gázkazán kéménytisztítójából fehéres lötty csordogál, olyan, mint a hígított tej... vagy a folyékony mosószer.
Szaga nincs, soha nem láttunk még ilyet. Mi ez és miért pont most jön? Nagyjából az a 3-4 centi megtelt az alu-cső (kémény) alján és most kicsordult. Van még benne valami hamuszerű salak, meg néhány kimúlt bogár.
Nem kondenzációs a kazán, de lehet, hogy megkondenzációsult ;)  szegény?

A minap még felfigyeltem arra, hogy az utcáról nézve vékonyka jégcsapok vannak a kémény tetején, valamint a másik kéményünk - amire a sparhelt van kötve és épp ment benne a tüzelés ezerrel - nem füstölt egyáltalán, de ez, a gázos meg igen.

frozen(friizer) Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89901

Üdv,

 

a -20 fokos Nórgádból :)

 

ma reggelre az 4 éves ariston genus kondenzációs kazán, nem indul 104-s(fűtés keringetés KO) hibát ír, talán szivattyú köri dugulásra utaló kóddal, nem tudom nem értek hozzá

 

 

viszont van kb 3-4 cső ami lakótéren kívül megy ahol 0-5 fok közelébe szokott hűlni a hőmérséklet,

de mivel most nálunk befagyott minden, és pont most állt a leghidegebb napon azt tippelném, hogy fagyás okozhatta azon a 3 méteren(nem volt időm megnézni reggel)

 

A kérdésem az, hogy szerintetek okozhat-e fútés körben fagyás ilyen hiba kódot?

És ha nem akkor még mi?

 

 

 

Teaway Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89900

Csapon a szűrő (perlátor) tiszta? Mekkora a víznyomás?

Előzmény: titttt (89899)
titttt Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89899

Fali gázos vízmelegítő adja a vizet a konyhában meg a fürdőszobában. Újabban egyre gyengébb a meleg víz sugara --- régebben égetett most meg max erősségen teljesen kinyitva a meleg csapot  - ha keverem -hozzáadom a  hideget akkor a kád-mosdó csapváltó alig marad kihúzott állapotban. Sokkal erősebb volt régebben a meleg víz nyomása.  Gondolom vízköves ?? Vagy a készülék vagy a vízvezeték ??  Megoldható e mindkettő víztelenítése bontás nélkül ?  Milyen költségek vannak ?

Qkorica Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89898

Szép napot!

 

Van valakinek tapasztalata a tesa®alumínium 56223 szalaggal?

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 0 89897

Én pedig ugyanezt csináltam ősszel. Megelőzendőn a bajt a hidegekben.

Régi lyukas marad, ment fel mégegy.

Előzmény: peterch (89860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!