Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 36298

LOL

nem lehet hogy nyomdahiba?

ne zavarják a vadászállományt

Előzmény: Törölt nick (36295)
HEV Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36297
Előzmény: timetable (36296)
timetable Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36296

Turistaút "bekerítésének" a problémáját hol érdemes jelezni? MTSZ megyei tagszervezetnél, vagy tudtok javasolni más e-mail címet? 

 

A helyszín az Örvényes és Pécsely közötti KL jelzés:

 

http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=46.941927&lon=17.796723&zoom=128&arrow=0

 

Ahol a jelzett út dél felől kiér az erdőből, ott botlottunk egy a szántóföldet határoló kerítésbe, mely mellett utat törve végül is az Aszófőt Pécsellyel összekötő betonútra sikerült kijutnunk (erről nem határolja kerítés, ez önmagában vicces). A turistaút a klárapusztai bekötőúttól járható tovább.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36295

A túra margójára:

Azért adnék egy logikai Nobel-díjat (persze ha létezne ilyen) annak aki képes volt egy bekezdésbe tenni az alábbi mondatokat:

Valahol a Szent-György hegyen... ne zavarják a vadállományt, de azért mi reggel meg este két-két órán keresztül lövöldözzük szerencsétleneket.

Gratulálok.:-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36294

 

OKT Badacsonytördemic-Tapolca 15.7km

 

A pünkösdi hétvégére már hetekkel ezelőtt lefoglaltuk a szállásunkat a nemrég megnyílt badacsonytördemici Gitta Vendégházban, ami nagyszerű választásnak bizonyult.A szombaton megrendezett Tanúhegyek teljesítménytúra rajtjától kb 50 méterre volt a hely, a kéktúra útvonalától meg max 30-ra, így aztán nem volt nehéz dolgom ami a túrák kezdőpontjának megközelítését illeti.

Szombaton megtettük családilag a 20-as távot, majd másnap korán reggel belekezdtem második kéktúrám 10. szakaszába.

Reggel hatkor léptem ki a vendégház kapuján, mindenki aludt még...szeretek ilyenkor indulni, olyan csendes minden, ilyenkor korán reggel igazán szép a természet.Ezt a feelinget oszlatta szét hamarosan de cserébe kegyetlenül a 'tördemici vasutas aki zsörtölődött hogy az 5000 kéktúrázóból biztosan neki jut vagy 2000, miért nem tesznek már ki egy bélyegzőt valahova... honnan volt ilyen tájékozott a teljesítők darabszámát tekintve nem tudom, de igyekeztem udvarias maradni, és láss csudát sikerült!:-)

Ezután aszfalt Szigligetig, de nem volt unalmas, sőt...errefelé sok a látnivaló, kezdve az avasi templomrommal, majd folytatva az Eszterházy pincével, befejezvén a várral, amelynek pénztára most még reggel 7-kor természetesen nem volt nyitva, így a pecsétért majd vissza kell jönni...viszont várat ingyen lehet nézni.

Másfélmillió feeling...

Szigligettől a Szent-György hegyig ismét aszfalt, de itt már nem túl sok a látnivaló, kivéve az egyre közeledő hegyet, és az út két oldalán elterülő lápréteket, az itt-ott megcsillanó víztükörrel.

Az aszfaltról való letérésre figyelni kell, alig van jelezve, de a térkép alapján jól lehet követni az utat.A Lengyel-kápolnáig megint csak aszfalt, de szép a vidék nagyon, lehet nézelődni sokat miközben már észrevétlenül is megkezdtük a kapaszkodást a hegyre.

"közeledik" a Lengyel-kápolna

A jelenlegi (régebbi kiadású) füzetemben érdekes módon az Oroszlánfejű-kút után egyből, direkt a csúcsot támadta a kék jelzés, ezt az utat szerintem ma már nem lehet felfedezni -pedig próbáltam- így a mai kéken, kényelmes tempóban értem el a kék csúcs jelzést, majd kapaszkodtam fel rajta a tetőre, ahol csodálatos (szinte kör) panoráma fogadott.

Lefelé menet a megunhatatlan bazaltorgonák mellett elhaladva jutottam el a szépen karbantartott Szent-György hegyi turistaházig, ahol egészen olvasható lenyomatot sikerült produkálnom a vasbélyegzővel a füzetembe.

a Szent-György hegy tetején... és a turistaház

 

Lefelé ereszkedve elhaladtam a jelenleg teljesen kiapadt állapotban leledző Bogdán-kút mellett, majd szőlők közt dűlőutakon haladva értem el a Tapolca felé vezető műutat, amelyen kb bő fél órás gyaloglással jutottam be a városba.A Malom-tó mellett egy presszóban ittam egy kávét, aztán irány a vasútállomás, ahol készségesen adták a dátumos körpecsétet a füzetembe.

 

Utószó...

Gyors telefon a családnak, jöttek is értem hamar, és indultunk tovább -immár kocsival- Zalaszántóra a Sztupához, meg akartam mutatni nekik, mi már a fiammal láttuk az első kéktúránkon.És milyen az élet, kivel futottam össze egy köszönés erejéig ezen a szép helyen? Pálmai Vencellel...:-))

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36293

Ezen a pünkösdi hétvégén mi is eljutottunk a Badacsonyon lévő kilátóhoz, ami láss csudát ezúttal nem volt lezárva.

Tudtam hogy a Tanúhegyek teljesítménytúra szervezői nagyon profik, de azt nem tudtam eldönteni magamban hogy vajon nekik köszönhető az hogy ezúttal fel lehetett menni a kilátóba, vagy azóta mióta Hörpölin ott járt (három hete) kifizették a vállalkozókat.

Mindenesetre maga az építmény nagyon szép és profi, szemet gyönyörködtető a kivitelezés is, éppen úgy mint a kilátás:

a kilátó... élvezettel lehet nézegetni a szerkezeti megoldásait is, persze már akit érdekel

a kilátás (egy része)

 

és a szintén szépen kivitelezett tájékoztató táblák

Előzmény: hörpölin (35994)
Güsziológus Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36292

RP-DDK

Öröm-hegy előtt

 

 

A TUHU térképének egy apró hiányosságára szeretném felhívni a figyelmet.

Részletesen is bemutatom majd a térképrészleten látható útvonal-részlet jellemzőit, de ami a lényeg.

Jól látható a kép bal oldalán, közép tájt egy feje tetejére állított trapéz alakú erdőrészlet.

Ez egy irtott, bekerített terület.

 

Jobb oldalán a kerítés mellett vezet a jelzett út.

 

A probléma csak annyi, hogy azt követően, hogy elérjük a K-NY irányú utat (jobbra szántó), balra kanyarodunk a széles dózerúton.

Jó 100 méter után jobbos kanyar, van út nyugat felé is.

Eddig OK.

Ezt követően a széles szekérút északi irányba "eltalálja" a bekerített terület (közép tájt), és elfordul nyugati irányba.

Van út a bekerített területen is, folytatása is van, és a kerítés megbontható.

De.

Nem ezen a szekérúton kell mennünk, hanem alighogy elindulunk észak felé, jobbra indul az erdőben egy gyenge keréknyom.

Ez a jelzett út.

Itt kéne egy elágazás, sajnos a TUHU térképén ez a szakasz homogén.

 

Onnan tudok a problémáról, hogy sikeresen "túlfutottam".

Időben reagáltam, nem gond, és itthon megnéztem az útvonalat a Google "alapon".

 

Aki legközelebb műszerrel arra jár (lehet, hogy én leszek?), az felmérhetné ezt az utat, és jelölni is kéne a térképen.

 

További érdekesség, hogy jobbra egy mély árok van "alattunk", végső soron ezt keresztezzük jó 500 méterrel később.

Előzmény: Güsziológus (36291)
Güsziológus Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36291

RP-DDK

Nagybakónak - Zalakaros

 

2012. május 26. (szombat)

 

25

 

Kacérkodok a gondolattal, hogy ennyi, hisz 25 túrával is lehet tisztelegni.

Ráadásul várhatóan rossz idő lesz  a jövő héten, azt követően már június, és az már nyár.

A lényeg azonban az, hogy összejött a túra, és a meglehetősen kellemetlen agyagos út ellenére kellemes volt.

 

Van sok-sok nyalóka a kulcsos ház ablakában, a hely ideális megpihenni, sajnos nem volt senki a házban:-((

Sikeres volt az útvonal "ellenőrzése" is.

 

Kényelmesen járható, vannak rövid, durva emelkedők, Öröm-hegy és Zalaújlak között nagyon csúszós, és nem kimondottan élvezetes.

A jelzettség OK, néhány ponton volt gondom.

Zalakaros előtt jó sok erdei séta, egy kellemetlen vízmosásban durva emelkedő, sok aszfalt lefelé.

Van pénz arrafelé, már-már kastélyok vannak a domboldalon.

 

A Tourinform 16:00-ig nyitva, pecsét OK.

 

Összeírtam néhány apróságot, ha marad a rossz idő, közzéteszem.

 

A járhatóságot akadályozó bokrot megmetszettem, jó alaposan.

A völgyben (Öröm-hegy előtt) nem volt sok sár, de elképzeltem, hogy mi lehet eső után.

 

Érdekes, hogy Zalaújlak után, a nyílt terepen már homokos, és száraz volt a talaj. Úgy látszik a Balaton felől a szél abba a "lapályba" homokot fújhatott, feltűnően már a földút, mint Zalaújlak előtt.

A Zalakaros előtti parkerdő szerűség jobb, mint az aszfalt, de én nem erőteltném a sétálást.

Elvégre ez túra, és lenne rövidebb útvonal is.

 

Homokkomárom - Gálosfa.

Ez már "zárt" szakasz.

 

 

 

HEV Creative Commons License 2012.05.25 0 0 36290

A Zselicben intenzív jelzés felújítások vannak folyamatban. Egy időben több szakaszon is, főleg az RP-DDK útvonalán és a fonódó jelzéseken.

Ha valahol az elkövetkező hetekben csak fehér alappal találkoztok akkor nem kell csodálkozni, majd lesz annak színe is.

jzp2107 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 36289

de ha 2003-ban volt 413 és évi 3-4 teljesítő van, akkor a mozgalmat 1900 környékén írták ki?

vagy 400-tól számozzák a teljesítőket?

esetleg első évben volt rá valami tömegrendezvény többszáz fős teljesítéssel?

 

egyébként -ha még nem mondtam volna, nem emlékszem- gratulálok hozzá!

te már körbegyalogoltad és keresztbe-kasul bicajoztad az országot, én meg..

 

lehet abba kéne hagynom az egészet?

vagy Lichtensteinbe költözöm, ott talán lenne esélyem :-)

Előzmény: Törölt nick (36287)
nagypapi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 36288

Hát, ez tényleg elég soványka.

Igazából nem tudom, mi ennek az oka, a kerékpározás népszerű, sőt, talán egyre inkább népszerűsödik az utóbbi években.

Lehet, hogy a marketinggel van baj. Finoman szólva nincs agyonhirdetve a mozgalom, és ezen önmagában egy új igazolófüzet (ha lesz) szvsz nem fog segíteni.

Nem tudom, hogy az MTSZ-en belül a kerékpáros szakág mennyire aktív, de talán érdemes lenne elgondolkozni a tavalyi OKT és idei DDK mozgalomhoz hasonlóan egy OKKt szervezett teljesítésen. Azt aztán lehetne népszerűsíteni, reklámozni.

Előzmény: Törölt nick (36286)
_ZE Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36285

A 30955-öt billentsd át feldolgozottra :)

Előzmény: HEV (36283)
_ZE Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36284

Köszi.

Előzmény: HEV (36283)
HEV Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36283

 

Átfestettem a kerítés külső oldalára, remélhetőleg hamarosan frissül a térkép. A régi szakaszt megszűntre állítottam.

Előzmény: _ZE (36282)
_ZE Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36282

Köszi. Közben találtam fotót, és a kerítésoszlopokon ott virít az egész jó állapotú jelzés, méghozzá a külső oldalon:

 


Előzmény: szotske-cs (36281)
szotske-cs Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36281

Ha jól emlékszem az OKT a kerítés felállítása után kb fél évig megkerülte azt, aztán csinálta a tulaj a kapukat. Az a jelzés elképzelhető, hogy enneka maradéka.

Megpróbálok én is utána érdeklődni, hogy mi a helyzet.

Előzmény: turablog (36277)
HEV Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36280

Az illetékes válasza:

"Köszönöm! Tájékozódom,intézkedem és persze megyek megnézni. Ismételten köszi az információt!Üdvözlettel: Horváth Zoltán"

 

Előzmény: HEV (36273)
HEV Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36278
turablog Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36277

A kiugró csücsöknél emlékeim szerint van jelzés, de a k100-as topicban érdemes esetleg rákérdezni.

Előzmény: HEV (36275)
jzp2107 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36276

juteszembe: POI-kat weben keresztül is be lehet jelenteni (én is úgy szoktam volt)

Előzmény: Törölt nick (36271)
HEV Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36275

Fek is van festve vagy csak kerülőút?

 

Előzmény: _ZE (36268)
szotske-cs Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36274

Igen két út van a kerítés két oldalán.

Előzmény: HEV (36273)
HEV Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36273

A kerülőút már be van rajzolva május 14-től. A Gerecsében elég jól meg szokták oldani a létra/kapu problémákat így nagy valószínűséggel nem fog változni az OKT, az illetékesnek jeleztem a problémát.

http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=47.714141&lon=18.583270&zoom=256&arrow=1

A kaputól É-ra lévő szakaszon biztos, hogy kettő út van? Most be van rajzolva egy az OKT-vel párhuzamosan, attől NY-ra pár méterre lévő gyalogút is?

 

Előzmény: jzp2107 (36269)
jzp2107 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36272

Visztula: rosszul emlékszem, neked mintha lett volna rajzolós jogosultságod

egyébként ezer éve rajzoltam TuHu-ra, most kicsit motivál hogy hétfőn pont erre szeretnénk OKT-zni :-)

 

ZE: ja, hogy régen volt szerkesztői jogod csak usert cseréltél? hát akkor kérjél az újra is :-)

turablog Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36270

Köszi, a mostani useremnek nincs rajzolási joga (a réginek volt, de az az user már elmúlt).

Előzmény: jzp2107 (36269)
jzp2107 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36269

este berajzolom, ha addig nem izgul rá más..

Előzmény: _ZE (36268)
_ZE Creative Commons License 2012.05.23 0 0 36268

Öreg-kő pihenő és Péliföldszentkereszt között a lekerített részt kikerüli a jelzés, remélhetőleg a TUHU-n is frissítik majd:

http://turistautak.hu/tracks.php?id=30955

 

Güsziológus Creative Commons License 2012.05.23 0 0 36267

Főzni szabad, de forgalmazni nem.

Igaz, mi még a "forradalom" előtt voltunk.

Előzmény: jzp2107 (36266)
jzp2107 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 36266

fináncok?

aszittem már szabad páleszt főzni, ezzel nyert a forradalom, nem? :-)

Előzmény: Güsziológus (36265)
Güsziológus Creative Commons License 2012.05.23 0 0 36265

Tarpán a szállás:

 

http://www.szallaskiado.hu/malom-csarda-panzio-tarpa/

 

Elnézést, nem halászcsárda, hanem malomcsárda:-))

Szemben van a szárazmalom, mely működőképes.

 

Ennyi év távlatából talán ennyi tévedés belefér.

 

A hölgy, aki üzemelteti (sajnos, már csak magányosan), egy igazi vendéglátós.

Lehet egyezkedni, hogy mit főzzön.

Törzsvendégek kaphatnak helyi (beregi) pálinkát is, de a fináncok miatt ez necces.

Előzmény: jzp2107 (36262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!