Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2011.04.19 0 0 232

Itt sokkal nagyobb a különbség. (Keszthely)

Előzmény: Wormie (229)
H_G Creative Commons License 2011.04.19 0 0 231

Én nem is veszem, mióta átlépte a 300-at, baleknak érezném magam.

 

 

Előzmény: Wormie (228)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 230

Ja, és még akartam említeni, hogy a Szentendrei úton is pont szemben a Lidlvel építkezik az Aldi.

Előzmény: Wormie (229)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 229

Nagytétényben szoktam nézni az arányokat, mikor elmegyek előttük. Könnyű, mert pont szemben vannak. Délutáni, bevásárló órákban (főleg csütörtökön - akciós nap!) is szembetűnő a különbség. 40-50 vs. 8-10. A Lidl javára.

Előzmény: jobbhorog (227)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 228

Kúszik felfelé a vaj ára.

Már 399.

 

Németországban továbbra is 1 EUR alatt van ugyanez. :-s

 

 

Előzmény: jobbhorog (227)
jobbhorog Creative Commons License 2011.04.19 0 0 227
Ma reggel sikerült autóval elhaladnom mindhárom országos diszkont előtt, amelyek egy egykilométeres körben helyezkednek el munkahelyem városában. 7 óra 35-kor az aldi előtt 1 autó állt. A lidl parkolójában 10 kocsi volt, a penny előtt 4. Általában mindig ilyenek az arányok.
Wormie Creative Commons License 2011.04.18 0 0 226

Köszönöm szépen a gyors választ. :-)

 

Látszik, hogy nem vagyok egy vájtfülű... izéé... vájtnyelvű? :-) kávés, azt hittem, hogy ez a Martello valamiféle Aldi-sajátmárka.

 

Ezek szerint majd az Aldi (is?) fogja forgalmazni a kapszulákat, és beetetésnek :) lesz gépvásár is.

 

 

Előzmény: H_G (225)
H_G Creative Commons License 2011.04.18 0 0 225

Az jó gép, elég finom kávét csinál. De nem Nespresso-klón abban az értelemben, hogy annak a kapszulái nem jók bele, csak a Martello-féle sajátok.

 

http://www.kavekorzo.hu/kavefozo-tesztek-bemutatok/martello-quadra-kavekapszulas-gep-bemutato.html

 

Előzmény: Wormie (224)
Wormie Creative Commons License 2011.04.18 0 0 224

Mi a véleményetek ezekről a (Nespresso-klón?) kávégépekről, és kávékról?

 

http://aldi.hu/hu/html/offers/ajanlatok_csutortoktol_2011_04_21.htm

 

 

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2011.04.12 0 0 223

Nyilvan. Ezert is irtam felteteles modban, mert most sajnos nem ez van.

Mondjuk egy allami kereskedohalozat szerintem mukodne, ha nem a haszon volna a lenyeg, hanem az, hogy a termelok es a vevok konnyebben megtalaljak egymast.

Egy ilyen halozat megerositeni a termeloket is, hogy jobb hatasfokkal termelhessenek.

Egyebkent mar volt is ilyen a vilaghaboru elott, Hangya neven - meg mindig mukodne, ha ujra beinditanak.

Előzmény: jobbhorog (217)
Ulna2 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 222

Sajna a Magyar embernek A NONFÚD KIRÁNDULÁS VASÁRNAPI PROGRAM JUT. :( Felénk egy órai átlag munkabérből talán 1,3l üzemanya jut óránként. tehát számoljuk ki, hogy egy átlag családi kirándulás legalább 2 napi munkabérből fér ki. Tehát marad a nonfúd.

Előzmény: petyaaa (219)
Ulna2 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 221

Ja ez nagyon érdekes. De a Magyar boltok még mindíg nem tanulták meg a leckét. :(

Előzmény: jobbhorog (217)
petyaaa Creative Commons License 2011.04.06 0 0 220

...és most már azért is; fúj-fúj lidl, fúj-fúj penny, fúj-fúj minden egyéb más, és hajrááááá aldi!

:D:D:D:D:D:D

petyaaa Creative Commons License 2011.04.06 0 0 219

félreérted, nincs szükségem ilyen tuningra :) sőt, utálok vásárolni, mert tülekedeés, lökdösődés, tötymörgés vár mindenhol. ezért nem ismerem sem a lidlt, sem a pennyt, meg még jópár más üzletet. szóval maxi egyetértek veled :)

 

arra gondolok, hogy ha már vásárol az ember, akkor azt tegye kellemes körülmények között. és örülök, hogy egy kellemes bolt van a legközelebb. de kb semennyire sem érdekel, ha kivonulnak, ha a csapat megmarad a meglévő infrastruktúrában.

 

ez az egész valahogy felfújódott, tényleg teszek rá, melyik bolt milyen, csak a véleményemet írtam le az aldiról. nem ismerem ezt az egész kérdést, nem értek hozzá, mint egyesek, akik pontos szempontok szerint értékelik az egyiket és hasonlítják a másikhoz. sztem az a furcsa, nem?

;)

Előzmény: jobbhorog (216)
aagica Creative Commons License 2011.04.06 0 0 218

Pénteken fognak új boltot nyitni a XIII. kerületben, a Lehel tér közelében. Kíváncsi vagyok, ott hogy oldják meg a parkolást, szerintem sehogy. De legalább nem lesz üres parkoló. :)

Előzmény: jobbhorog (216)
jobbhorog Creative Commons License 2011.04.06 0 0 217

Dehogy dikt5álnak árversenyt, hiszen a hazai láncok még a kartellező németeknél is drágábbak (Coop, Reál, CBA)

Előzmény: Alejandro DeSilva (214)
jobbhorog Creative Commons License 2011.04.06 0 0 216

Hát pedig készülj fel arra, hogy van rá esély, hogy kibuknak az országból, sok helyen olyan kevés a vevőjük. Hónapok óta nem nyitottak új üzletet, 73 Aldi van az országban, Lidl-ből minimum a duplája, és nagyrészük sokkal jobban megy, mint az Aldi a lent általam vázolt okok miatt. Görögrszágból már eltűnt az Aldi, pedig az egy erősebb gazdaságú ország.

Összességében én is sajnálnám, mert az a 10-12 dolog, amit az Aldiban szoktam venni, nagyon fog hiányozni.

 

UI: Nem gondolod, hogy az embernek az igazi élményeket nem a vásárlásban kellenbe keresni?

Előzmény: petyaaa (213)
jobbhorog Creative Commons License 2011.04.06 0 0 215

Egyértelmű, hogy így van.

Másik példák:

Mogyorókrémes ostya (12 db-os) D: 1,19 €, Hu: 469 Ft

Kenyérliszt: D: 0,69, Hu: 299

Süthető bagett: D:0,35 Hu: 179

 

Sorolhatnám :(

Előzmény: Alejandro DeSilva (214)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2011.04.05 0 0 214

Aldi egy erdekes ceg, ami akcios, az kozel egy arban van a hoferevel. Viszont ami nem az, az joval dragabb. Pl. 7 eurocentes mosogatotablettabol hogy lesz 24 forintos?

Es igen, ugy tunik, arkartell van a Lidl-el, a nemetnel joval magasabb aron - ezen szerintem csak erosebb vasarloereju piac, meg egy arversenyt diktalo hazai lanc segithetne.

Előzmény: Dundikalika (210)
petyaaa Creative Commons License 2011.04.04 0 0 213

távol áll tőlem, hogy ajnározzam őket, csak hát ez a véleményem. és ezt ők érték el nálam :) nem vártam őket, nem érdekelt sohasem a Lidl, a Penny meg a hasonlók. ide nyitottak egy üzletet, kipróbáltuk, és bejött.

 

a mi Aldinkra az általam leírtak minden szava igaz (sztem egyik megjegyzésbe sem tud belekötni senki), és nem összehasonlítok.

 

lehet azért érzem így, mert tudtommal a miénk az ország második legjobban menő Aldija :D

Előzmény: jobbhorog (199)
petyaaa Creative Commons License 2011.04.04 0 0 212

nekünk Aldi van a legközelebb, azért járunk oda. most fog nyílni egy Lidl, persze, hogy kipróbálom, de az Aldi lesz a releváns. nekem a vásárlás élménye nagyon fontos, és - mint írtam - elégedett vagyok. nincs miért váltani :)

 

Lidl-ben két kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam, mert soha nem esett útba. de a hangulata nem szimpi. Penny-ben még annyiszor sem voltam, mint a Lidl-ben, mert engem roppant mód nyomaszt.

ha valami más kell, mint amit az Aldi tud, akkor irány Spar.

 

rajtuk kívül van még 2 Spar, 2 Coop és egy Penny.

 

és egyszer tényleg nézzétek meg, mennyire gyors a pénztár - nem arra gondolok, hányan állnak sorban, hanem hogy mennyi idő alatt végzel az adott termékmennyiséggel.

H_G Creative Commons License 2011.04.01 0 0 211

Nahát, akkor ezek szerint egyik láncban sem egységes, hogy honnan szerzik a pékárút?

 

Egyébként a Pennyben, ami általában nagy gagyi hely, két dolog jobb, mint az Aldi-Lidlben: a szemes kávé (Magico Espresso) és az (olasz) méz.

 

 

Előzmény: Dundikalika (210)
Dundikalika Creative Commons License 2011.03.31 0 0 210

A Pennybe nem járok, mert minden látogatás kudarcos. A meghirdetett akciós termékek elfogytak, a pénztár előtt mindig sokat kell várakozni, még akkor is ha nincsenek sokan. A termékek minősége a leggagyibb, az árak viszont annyira nincsenek lent. Az Aldiban többet is vásárolnék, ha pl. a pékáruik gyártói változnának. Egyetlen péktermékük sincs ami jóízű, és jól néz ki, és nem tartósított. A Lidl-ben azért van1-2 pékárú amiben nem csalódunk, bár kenyérben a Lipóti verhetetlen. Szalámikban talán jobb az Aldi a Lidlnél. Tejtermékek egál, a non-foodban talán egy picit jobb a Lidl. Vegyiárukban is egál, kartellgyanúsan az árak is egyformák.

H_G Creative Commons License 2011.03.31 0 0 209

Kicsit brutális külsejű konzervek, 80 dekásak nyitókarika nélkül.

 

 "A mi Lidl-nkben van helyi pékség, úgyhogy ott elég jó és friss a választék."

 

Itt nincs, egri nagyonvacak pékáruk kaphatók és a jókenyér.hu-féle hagymás, olívás stb. masnik, utóbbiak tkp. jók, de nem mindennapra valók. A kerületben tkp. a Tesco Expressben a legjobb a kenyér, a magos fajták (a nagy Tescóban már nem), de az ottaniaknak 1000-hez közelít a kilónkénti áruk, szóval az Aldi számára igencsak volt betömhető piaci rés.

Előzmény: Zitka (208)
Zitka Creative Commons License 2011.03.31 0 0 208

A felsoroltakat majdnem mind szoktam vásárolni én is. :-)

Azt az édes típusú kremsi mustárt imádom! A jó kis fehér Thüringer bratwursthoz kizárólag ez való. :-)

 

A reggelizőpelyhek tényleg nagyon jó ár-érték arányban vannak a N-hez képest! És finomak is.

 

A mi Lidl-nkben van helyi pékség, úgyhogy ott elég jó és friss a választék.

 

Papírzsepiben nálunk hosszú évek óta a dm sajátmárkás (15x10 db-os csomagolású) négyrétegű vált be, nem is kísérletezem mással.

 

Az Eintopfokat majd megnézem közelebbről is, általában nem szoktam készételkonzervet vásárolni.

 

 

Előzmény: H_G (207)
H_G Creative Commons License 2011.03.31 0 0 207

Nagyon jó még a kremsi mustár, a német light majonéz (a magyart kerüljétek), egyedül ott ehetők, sőt egész finomak a készételkonzervek. (Bab-, borsó-, lencse, krumplis "Eintopf".) Finom a két olasz szalámiból a "Romano", a rozmaringos hasábburgonya, a távolról N....é Fitnessre hasonló gabonapehely, és persze a Choceur csokik. Jó a papírzsebkendő -- persze csak a legdrágább, de a Lidlben még az sem. Legfőbb érv viszont, amiért sokat járok oda, hogy a kezdeti bénázás után az Aldiban mára megszervezték, hogy többféle finom kenyér (én leginkább a Calypso rozst viszem) és péksüti legyen, ez a Lidlben sok év alatt sem sikerült.

Előzmény: Zitka (206)
Zitka Creative Commons License 2011.03.31 0 0 206

Hozzátennék még pár sort, ha nem bánod.... :-)

 

Nekem is jobban tetszik az Aldi rendezettsége, világossága (!), tisztasága, de messze alulmarad a választék az általam megszokott német/osztrák kínálattól.

 

A 3. pontodban említett akciókra és húsárukra: a Lidlben már az 5-7 nap múlva lejáró felvágottakat kiteszik a 30%-os kedvezményes dobozba. Az Aldiban sokszor csak az aznap lejárók vannak leakciózva.

 

A XXII. kerületben különösen szembetűnő a parkoló autók különbsége, mivel egymással pont szemben van a két üzlet. Sokszor eszembe jut, hogy vajon meddig bírják....?

Kicsit azért sajnálnám, ha bezárna, mert van jó pár termék, amit ott szoktam venni.

Pl. a német vajuk sokkal jobb minőségű, néhány sonkaféle is finomabb... Meg a gyümölcsjoghurtjaik!

 

 

Előzmény: jobbhorog (199)
jobbhorog Creative Commons License 2011.03.31 0 0 205

Bocs, itt sincs Coca, csak pepsi. De ez egykutya. - Szerintem.

Előzmény: H_G (200)
Ulna2 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 204

Az lehet  ezt nem vitatom.

 

Előzmény: jobbhorog (203)
jobbhorog Creative Commons License 2011.03.30 0 0 203

De csak azért mehet el a pénztárból, mert gyakran egyáltalán nem jön vevő a pénztárhoz. Tehát én ezzel nem azzal vádoltam az Aldit, hogy váratják a vevőket, sokkal inkább azt akartam érzékeltetni, hogy mennyivel kevesebb vevőjük van, mint a másik két üzletláncnak, ahol minimum egy pénztár folyamatosan működik, de inkább több. Eddig bármikor mentem az ALdiba, sohasem volt szükség egyszerre több pénztár kinyitására.

Előzmény: Ulna2 (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!