Keresés

Részletes keresés

-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50781

Ha folyamatosan tócsa van a fejeknél, akkor az adott zóna mágnes szelepét is nézzétek meg.

Lehet átereszt.

Előzmény: lm78 (50779)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50780

Elmegy az autóba való olajjal is, de elvileg a kerti gépekbe külön adalékolt olajat gyártanak a léghűtés miatt.

Előzmény: rfamp (50776)
lm78 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50779

NELSON-SIGNATURE 5500 rotoros szórófejem van. A speckójából az derül ki, hogy ebbe nincs beépítve a visszafolyás gátló, csak a 5512-ben. Utólag be lehet építeni? Vagy cserés az egész fej?

Előzmény: lm78 (50778)
lm78 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50778

Az összesbe, vagy csak, ahol tócsa van (azaz, az alacsonyabban fekvő fejekbe)?

Előzmény: pámpi (50777)
pámpi Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50777

visszafolyás gátlót kell tenni a fejbe.

Előzmény: kovacsl1976 (50764)
rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50776

Hűűű, Te aztán nagyon ott vagy gép ügyben. :-) Pont így vagyon ahogy tetszik írni! 5 üzemóra után olajcsere. A 10W 30 olajat is a gépkönyv írta, ezért vadásztam et a fajtát. Bár ahogy a kerti kisgép topicban felokosítottak, a 15 W 40 es olajat is beletehettem volna mert csak hőmérséklet minimum ban és a magas hőmérséklet viszkozitásban térnek el egymástól a 10 W 30 astól. A gépbe bele is ment majdnem mind a 6 deci, tehát nem volt benne olaj valóban. Ezt egy sárga rikító matricával jelezték is a nívópálcánál. Csak az zavart meg hogy az olajtöltő nyílásba belesve láttam az olaj tetejét, legalábbis azt hittem hogy azt. Hát nem az volt, még jó hogy nem kezdtem el vele dolgozni aztán dodhattam, volna a motort hátam mögé...:-(

Előzmény: Szipolykaa (50774)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50775

Igen! Köszi a tippet! :)

 

Előzmény: Deph (50772)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50774

Az első 5 üzemóra után úgyis kell olajat cserélned!!! Nézd át a gépkönyvet feltétlenül.

Előzmény: rfamp (50773)
rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50773

Na, ez azért fáj..:-)  A nívópálcán van egy 2 centis rovátkolt rész, nyílván annak az alsó és felső tartományán belül kell lennie az olajszintnek. Nem a betöltésen volt a hangsúly hanem az olaj minőségében nem voltam biztos, hogy az ami a kocsiba jó, az jó e a fűnyíróba is... De végül kaptam olyat (hálka Neked.. :-) )  amilyet a gépkönyv javasol így no problem. A mennyiséggel csak azért problémáztam hogy 6 decist vegyek vagy 1 literest, bár az se nagy gáz ha  marad itthon belőle 4 deci. Előbb utóbb úgyis eszi majd az olajat, de remélem ez nem mostanában lesz...:-)

 

Megvolt az első nyírás, kicsit furcsa hogy maga a gép elég nehéz a kis vikinghez képest. A fordulás nehézkesebb, nem férek be vele olyan helyekre ahová a kicsivel igen...stb. Viszont szépen vág, a motor egyenletesen jár, semmi hullámzás a fű tömörsége / nagysága függvényében..stb. Szóval eddig nem bántam meg. Ja, és nem  kell rá elektromos indítás, mert az első rántásra (sőt, inkább egy finom, de határozott egyenletes húzásra..) indul. Ha ilyen is marad akkor örök szerelem lesz belőle....:-)) A Viking meg jó lesz az utcára a tarackoshoz. (mondjuk 15 év hibátlan szolgálat után ennél többet érdemel, így rendelek hozzá egy vadiúj kést jutalomból a nyugdíjazása alkalmára...:-) ) Szóval ..."gasoline lawnmower... forever" ..:-))

Előzmény: -Tsunami- (50771)
Deph Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50772

Mondtam én, hogy vízhiányos, vagy olyan talajfoltod van, ahol gyorsabban kiszárad a fű. :)

A muskátli tápoldat meg kicsit megnyomta a növekedést, kb. 2-3 hétig ott zöldebb lesz és jobban fog nőni :)

Előzmény: kovacsl1976 (50764)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50771

Nincs véletlenül a motoron a nívónál egy matrica, ami az olajszint ellenörzést szemlélteti?

Előzmény: rfamp (50768)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50770

Valószínüleg itt szivárog ki a víz, ezek a fejek alacsonyabban vannak ezek szerint.

A magasabban lévő fejeknek kellene prüszkölnie.

Előzmény: kovacsl1976 (50764)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50769

A gyári motor próba után, mindíg marad benne valamennyi olaj.

A hondához gyárilag egy 3,5dl olajat csomagolnak első beüzemelésre.

Ha teljesen kiöntöm belőle, akkor is csak 0,5liter megy bele.

A nívót nézd, azért találták ki hogy azt használd:-)

Előzmény: rfamp (50766)
rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50768

Hálás köszönetem az infóért, valóban volt a MOL kúton 10W 30 as oil. Ráadásul pont 6 decis, amennyi köll a gépbe.:-)

 

 

Előzmény: -Tsunami- (50765)
rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50767

No, csak nem bírtam ki....Berántottam, az első ránsra indult és úgy megy mint egy "singer varrógép". Bár a szomszédom már átszolt hoigy "no mi az, nektek is traktorotok lesz...? " nagyon nem üt sziven a dolog mert mindenkinek az van a környéken, többek közt nekik is. No, megyek a  MOL kútra olajért, töltök bele és had szóljon...:-) (szó szerint..)

Előzmény: rfamp (50766)
rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50766

Na, pont ez az... ha azt nézem akkor a nívó pálca aljáig van benne olaj.   10W 30 as létezik szintetikusban? Már ami keveredik azzal (a bánat tudja milyen olajjal...) ami eredetileg benne van.

 

Köszi

Előzmény: -Tsunami- (50765)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50765

Mol kúton van 10-30 kertigép olaj.

Ne a móricka rajzot nézd, hanem a nívó pálcát.

 

Előzmény: rfamp (50761)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50764

Na még egyszer:

 

Talán még emlékeztek az öntözőrendszeres problémámra, mely szerint indulásnál prüszkölnek a fejek.

 

Leállítás után közvetlenül így nézett ki a 4-ből 2 fej környéke közelről:

 

 

Ez a kis tócsa okozhatja a prüszkölést? Mármint értelemszerűen nem a tócsa, hanem a tócsát okozó dolog okozhatja-e a prüszkölést? :)

 

Korábban írtam, hogy volt egy foltom és képet is csatoltam. A csavarhúzó próba után - miután nem bírtam azt lenyomni - növeltem az öntözési időt és most szépen jön rendbe. Még elüt a színe a többitől, de már nem olyan betegesnek néz ki, sőt per pillanat valahogy az a terület zöldebbnek tűnik, mint a többi...

Előzmény: kovacsl1976 (50763)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50763

Talán még emlékeztek az öntözőrendszeres problémámra, mely szerint indulásnál prüszkölnek a fejek.

 

Leállítás után közvetlenül így nézett ki a 4-ből 2 fej környéke közelről:

 

 

rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50762

"...beletehetem e a 10 W 40 est ami van itthon?"

 

Pontosítanék...15W 40 es olaj van itthon, tahát az jó e a 10W 30 helyett..?

Előzmény: rfamp (50761)
rfamp Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50761

Köszi, összeraktam és az egész család nézegeti az új szerzeményt.."szép, szép". Mert tény hogy jól néz ki..:-) DE..! Azt írja a gépkönyve hogy gyárilag nincs benne olaj, én ehhez képest látok benne olajat (belelátok a töltőnyílásba..), bár a nívószintet éppen hogy nem éri el. Az már csak hab a torán hogy eleve egész másfajta olajtöltőnyílása van mint ami le van rajzolva a mórickarajzon mit adtak hozzá... Innentől pedig a beletöltendő mennyiségben se vagyok biztos ami a gyári ajánlás szerint 0,55 liter. Szóval most vagy van benne olaj vagy nincs..? Ezért még nem mertem berángatni. Ja, és rendelhető rá önindító az elektromos indításhoz...erre lehet beruházok ha sokat kell rángatni, majd meglátjuk csak jussak odáig. :-)

 

Ja, és a gépkönyv 10W 30 as olajat ír amit sehol nem kapok, legalábbis benzínkutakon tutira nem. Kérdés, beletehetem e a 10 W 40 est ami van itthon? Szerintetek..? Bár lehet ezt a kérdést nem itt kellett volna feltennem, de gondoltam hátha van valaki aki küzdött már hasonló problémával.

 

Szóval benzines gép tulajdonosok Ti nyertetek! :-)  Csak légyszi segítsetek rajtam, mert nem szeretném a még garos gépet hazaverni...

 

Köszi

Előzmény: Szipolykaa (50757)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50760

- terep síkba rendezése,  a szükséges plusz föld felhasználásával együtt

 

- a talaj porhanyóssá dolgozása ~15-20 cm mélyen (szántás/rotálás)

  hacsak lehet érett szerves trágya és mulcs bedolgozással és ha kell akkor

   -- ahol nagyon agyagos, hígítás homokkal

   -- ahol nagyon homokos, sűrítés vályoggal/agyaggal

 

- párnaponta locsolás ~3 hétig >> hagy keljen ki, ami kiakar !!!

  és a fellazult réteg ülepítése, hogy később már ne legyen gödrös

- hagyni nőni a kikelő gazt >> kell a zöld rész a gyomírtás hatásosságához

- még magérlelés előtt >> totális gyomírtás (glifozát hatónyaggal)

- megvárni, amíg hat a szer és teljesen elszárad a gaz (cirka 10 nap)

 

- eltávolítani az elszáradt gazt

 

- kiszórni a tartós alap műtrágyát

- a felső ~ 5-6 cm-be bele rotakapázni a műtrágyát

- elgereblyézni síkba és közben kiszedni a talajból amit a (széles>egyengető)gereblye kiszed

  -- szükség szerint egy gerendával síkba egyengetni ... gereblyézés közben

 

- széles hengerrel tömöríteni a felületet  (közben az esetleges kis gödröket feltölteni)

 

- kiszórni a magot és csillag kapával bedolgozni a talajba

  -- javasolt ~ 1 cm komposzt takarás kiszórása is

 

- locsolás>> kelesztés

 

Ez így ~ 5-6 hét átfutási idő, azaz június eleje-közepe a vetés ideje.

Ekkor reménykedni kell a kikeléshez szükséges 6-10 napnyi hűvős időben ....

 

Lehet, gyorsítani az ütemen, de akkor csak gazosan kelő fűvet tudsz csinálni.

Mert, nem marad idő a talajmunka után a gaz kikelésére és kiírtására...

 

---------------------

 

A fentiben nincs vakondháló lerakás.

Ha, szükséges akkor azt is el kell ásni a magágy készítés előtt.

Catman Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50759

Szia,

 

Glialkaval (vagy bármelyik glifozát hatóanyagú szerrel) fújd le az egész területet. Hajnalban, vagy este csináld, amikor szélcsend van, esetleg húzhatsz zsákot vagy fóliát a közeli növényekre, és akkor nem lesz bajuk. Ha elterítetted a friss földet, várd meg, míg abból is kinőnek a gazok (locsolhatod is, hogy gyorsabban kinőjenek), majd újra gyomirtás. Nem biztos, hogy ez május végéig belefér... Ha nincs automata öntözőrendszered, lehet, hogy inkább ősszel kellene vetned, mert a nagy melegben csak szenvedni fog az új fű.

Előzmény: delon77 (50758)
delon77 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 50758

Sziasztok!

 

A kis családi házunk körül szeretném rendberakni egy kicsit a füvet mert ami ott van az kritikán aluli gaz de szószerint és azt vágjuk.

a héten még a leendő füvesített területből a nagyobb pupokat terítem szét mert elég hullámos volt a terület. De hogyan kellene tovább???

A tervem a következő: amikor végzek a pupok felkapálásával szétterítésével akkor gyomírtoznom kellene mert tiszta gaz minden De mit ajánlotok? hogyon kell elvégezni a gyomirtozást mert virágok, fák stb azért van a füves területen.

Ha ez megvan akkor megvárnám míg hat a gyomírtó (rengeteg tarack van) és akkor jönne be annyi földmennyiség ami elég szép placcot csinálni (kihézagolni a területet)

Ezt meghengerezném majd arra gondoltam füvesítés előtt az új földet is gyomírtózni kellene mert abban is lehet gaz.

És ha ez a gyomírtó is hatott akkor jöhet a füvesítés még májusba.

Tudnátok szereket ajánlani és hogy ez így megfelel e lesz e ebből szép füvem?

Holnap teszek fel képet milyen most és milyen lesz majd májusba.

 

üdv delon

Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.04 0 0 50757

Nos - gratula az új játékszerhez!

Várjuk a beszámolót :-)

Előzmény: rfamp (50754)
pockond Creative Commons License 2013.05.04 0 0 50756

Elvileg nem lehet olyan területed, amit csak 1 fej locsol (vagyis lehet, de csak kevés, ez nem lehet jellemző), ugyanis fejtől fejig kell öntözni. Mérni amúgy több helyen érdemes, különösen a kérdésed alapján, lehetnek alul/felül öntözött részeid.

Előzmény: Met#45 (50755)
Met#45 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 50755

A locsoló fejekhez képest hova érdemes tenni az edényt locsoló víz mennyiség méréshez?

Oda ahova egyszerre a legtöbb fej locsol?

rfamp Creative Commons License 2013.05.04 0 0 50754

Örömmel (egyelőre...) kijelenthetem hogy túltettem magam a fűnyíró vásárláson, egy ilyen benzines szörny mellett döntöttem végül. 64990 huf volt az ára. Hogy jó e vagy sem majd kiderül, mindenesetre nekem tetszik és csak jókat hallottam felőle. Ma este összerakom és holnap reggel (na jó, délelőtt...:-)  ) kipróbálom...A tapasztalatokat majd megosztom ha érdekel valakit, bár az "én féle minivikingem" után  ennek a használata gondolom felér majd egy 2 perces orgazmussal...:-))

 

 

Műszaki részletekért klikk a képre:

 

Georgethebig Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50753

nekem is minden alkalommal prüszköl egy kicsit (Hunter), de ez nem több, mint 5-10mp, utána nem jön levegő.

Minden körnél és minden alkalommal így indul....

viszont csukott ablaknál alszom, így nem hallom :-))

(ha kinyitom és is felébredek rá...:-) )

Előzmény: kovacsl1976 (50727)
rfamp Creative Commons License 2013.05.03 0 0 50752

Én Gyáli vagyok, itt is van piac és állítólag nem is kicsi. Itt lakunk 8 éve de még nem voltam kint...:-) De most kimegyek vasárnap körülnézni, hátha akad valami...

Előzmény: K.Laszlo 68 (50751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!