Keresés

Részletes keresés

meleka Creative Commons License 2009.08.05 0 0 151

En nem tudom milyen az az IGO6-os terkep, de itt helyben lehet kapni Ciprusrol (delrol) terkepeket.

 

Azon nem gondolkodtatok, hogy esetleg az Eszak - Ciprusi repterre, Ercanra gyertek? Azt hiszem a Tensinek van charter jarata. Vagy erdemes megkerdezni a helyi Turkish Airlinest (az interneten nem tudod megnezni Ercanra a jegyeket, mert interneten ide nem arulnak), egy Istanbuli atszallassal esetleg ezt is meg lehet jol csinalni.

Lehet elsore mondjuk a repulojegy dragabbnak tunik (bar nem tom, mert ezer eve nem neztem oket), ha beleszamolsz minden koltseget, lehet hogy olcsobb lesz..

 

Ez csak egy otlet..

Előzmény: BonLaci (149)
meleka Creative Commons License 2009.08.05 0 0 150

Szia BonLaci,

 

A kocsikolcsonzes ennyiert (200euro/het), egesz korrekt ar, nem sokkal olcsobb az eszaki reszen sem.

Arra szamolj, hogyha a deli reszen bereled, es az eszakira fogsz jonni, akkor majd kell meg a hataron egy 25 euros biztositast kotnod (ami egy honapra szol, de ez a legkevesebb ido amire meg lehet kotni).

 

Milyen helyen szeretnel megszallni hotelben? Hegyekben, v tengerparton, Kyreniaban, vagy mashol?

Amit en meg mondani tudok az a Hotel Sempati, pont itt lejjebb is volt egy forumozo aki oda szeretne menni. http://www.hotelsempati.com/ En itt meg nem voltam, de jol nez ki. Ez Alsancak-ban van, kb 15 perc kocsikazasra Kyrenia kikotojetol.

 

Ami meg csucs szupi, bar ez nem hotel, hanem kicsi fahazak az un. Golden Beachen. www.tekosplace.com Ez a sziget E-Keleti legeslegvege, kb 3ora kocsiut Kyrneiatol. Itt ugyan nincs legkondi es az aram sincs bevezetve (bar all. iden mar bevezetik), mert termeszet vedelmi terulet. Es a teknocok mellett lehet latni itt ciprusi szamarakat is, meg persze meseszep tengerpartot.

 

Most hirtelen ennyi ami az eszembe jutott.

 

 

A.

Előzmény: BonLaci (147)
BonLaci Creative Commons License 2009.08.05 0 0 149

IGO6-os Ciprusi térképet keresek, nekem meg van egész Európa csak Ciprus nincs, nincs valami ötleted (vagy esetleg valaki másnak)? :)

Előzmény: csello9 (148)
csello9 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 148

Kocsi kolcsonzes 3 napra napi 35 EUR volt nekunk. Igaz, automata valtos. :)

Egy hetre 200, jobb ar.

 

Eszakon nem kolcsonoztem kocsit, lehet, hogy ott olcsobb..

 

Mindenkeppen erdemesebb mindig mas es mas helyen enni ! En nem fizetek be soha fel panziora. A reggeli az kell, aztan ugyis egesz nap csaszkalas van nasi itt ott, este pedig mindig masik etteremben vacsi. :)

 

Szallashoz sajnos nem tudok nagyon hozzaszolni. Kyrenia tele van szallodakkal, apartmanokkal, szerintem ha nem foglaltok akkor is lesz hely, ez bevallalas kerdese. Elegge pang az idegenforgalom, az osszes vendeglatos sir cipruson a penzugyi valsagra hivatkozva...

 

Előzmény: BonLaci (147)
BonLaci Creative Commons License 2009.08.04 0 0 147
még egy kérdés, nézem a kocsi kölcsönzéseket a Larnakai reptéren és 7 napra kb 200 eurónál kezdődnek az árak, helyi tapasztalat?
én még csak motort (robogót) kölcsönöztem itt, de az nem tünt ilyen durvának:(
(tenerifén 1 hét 100 euró sem volt)
Előzmény: BonLaci (146)
BonLaci Creative Commons License 2009.08.04 0 0 146
Sziasztok! (Angéla, Csaba, Csello)

Itt az ajánlat a Riverside-tól:

Dear Laszlo

Thank you for your email we do have availability for the dates requested and the prices are as follows:

PER PERSON PER NIGHT B/B 22.-EURO
PER PERSON PER NIGHT H/B 32.-EURO

Larnaca return transfers euro 120

Vélemény??? Lehet ebből még alkudni, ez kb az Acapulco hotel árán mozog, de az igaz, hogy ezt lehet csak reggelivel is kérni.
Szerintetek nem volna érdemes inkább bent a városban éttermekben vacsizni?

Üdv. Laci
Előzmény: BonLaci (145)
BonLaci Creative Commons License 2009.08.04 0 0 145
köszi!!!

nézegetem őket:)

ha van még ötlet szívesen fogadom, a riverside-tól kértem egy árajánlatot:)

Üdv. Laci
Előzmény: csaba08 (144)
csaba08 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 144
Szia,

Én ismerem az Acapulcot.
De ha ajánlani kellene egy szebb kis helyet javasolnék:

Nézd meg a RIVIERA BEACH HOTEL & Bungalows-t.
Web: RIVIERA BEACH HOTEL

Vagy (én itt voltam 1999-ben) GREEN COAST BUNGALOWS
Web: Green Coast

Ami még nagyon szép: RIVERSIDE HOLLIDAY VILLAGE
Web: RIVERSIDE

Ismerek még egy párat, de most nem jut eszembe, meg kell néznem merre jártam anno.... :))))

Üdv: Csaba
Előzmény: BonLaci (143)
BonLaci Creative Commons License 2009.08.04 0 0 143
 

"Szia !

 

Gyere at az Eszak Ciprus forumra, ott van Angela, aki kinn el, talan tud olcsobb szallast Eszakon. Az Acapulco Hotel nem egyenerteku a Sunflower Apartmanokkal !

Meg ha delen laksz, minden nap vissza kell autoznod a szallasra, benzinre megy el a kulonbseg ! En Eszakon szallnek, tuti.

Minden nap a hataron atkelni is egy macera, ha sokan vannak, van hogy 30 percet kell varni... tudod 40 fok... ha legkondizol a kocsiban, akkor meg a benzint fogyasztja.

Vagy ha a deli szallast valasztjatok szalljatok meg Nikoziaban egy olcso apartmanban. Onnan kozelebb mindennap folmenni Eszakra.

Larnakaba csak a repulo erkezik, minek ott szallni ?

 

Remelem nem zavartalak ossze... csak gondolkodom.

Udv

Csello"

 

Szia!

 

Nem zavartál össze, értem az érveidet, tulajdonképpen és is hangosan gondolkodtam. Nekem az a gondom, hogyha rákeresek északon szállásokra, majdnem mindig ugyan azokat a lehetőségeket hozza fel (10-12 hotel).

Különben csak zárojelben jegyzem meg az asszony imád Larnakán tartozkodni:), de most észak a célpont.

 

Angéla!

 

Volna e valami ötleted Észak Cipruson szállással kapcsolatban, mi az Acapulcot néztük ki.

 

Előre is köszi...

 

Sziasztok, Laci

csaba08 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 142
Szia Csello9!

Még nem tudom. Angélának már írtam, lehet hogy lesz rá lehetőségem dec.15-ig.
Ha igen, egy biztos, kint kell töltenem egy szombat éjszakát. Ez az egyik feltétele az ingyen útnak.

Felvettelek iwiwen a kapcsolataimhoz. :)))

Csabi
Előzmény: csello9 (141)
csello9 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 141

Persze !!! Mikor jossz Ciprusra ?

 

Angela es en mar itt vagyunk :)

Előzmény: csaba08 (140)
csaba08 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 140
Csello9?? Kebabozunk együtt?
Előzmény: meleka (139)
meleka Creative Commons License 2009.08.01 0 0 139

Ok, rajtam nem mulik :)

 

Irtam emailt.

Előzmény: csaba08 (138)
csaba08 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 138
Kebabozhatnánk együtt is. :)))
Előzmény: meleka (137)
meleka Creative Commons License 2009.07.31 0 0 137
Amikor kifizetitek a kamera birsagot es eljottok hozzank :) ;))
Előzmény: csello9 (136)
csello9 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 136

Szia Angela :)

 

Udv itt a forumon is :)

Mikor kebabozunk egyet megint egyutt ??? :)

 

Puszi

Csello

Előzmény: csaba08 (133)
csaba08 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 135
Szia,

Tudom és Ő ráadásul Larnaca-n él. :))

Csabi
Előzmény: meleka (134)
meleka Creative Commons License 2009.07.31 0 0 134

Szio Csaba,

 

Megkaptam az emailt, es fogok is ra valaszolni, amint lesz egy kis szabadidom :)

 

Csello is ciprusi barat :))

 

A.

Előzmény: csaba08 (133)
csaba08 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 133
Szia Angéla!

Örülök, hogy újra itt!
Küldtem ma mailt!!!! Remélem meglepő dolgokat írtam benne... :))))
Hol vannak a kint élő magyar barátaid??? Őket még nem irányítottad ide??? :)))

Üdv.
Csabi.
Előzmény: meleka (132)
meleka Creative Commons License 2009.07.30 0 0 132

Kedves misstick!

 

Nem igazan ertek egyet a kommenteddel, es mivel en Eszak - Cipruson elek, ezert szerintem az en velemenyem is helytallo.

Szoval, az itteni emberek, teljesen europaiasan oltozkodnek. Es igen, rovid nadrag, rovid szoknya, rovidujju kivagott felso, teljesen normalisnak szamit. En atlagosan oltozkodom, de vannak helyi lanyok, akik sokkal mereszebben es sokkal tobbmindent megmutatnak.

Akiket lattal, hogy "muzulman szokasz szertint" vannak beoltozve, ok torokorszagi torokok, nem ciprusiak, azert viselnek a nok kendot, hosszu ujjut es hosszu szoknyat, de beloluk nagyon keves van.

 

Az, hogy a torok ciprusi pasik megnezik a noket, az igaz, de a gorog ciprusiak PONTOSAN UGYANANNYIRA bamulnak meg.

A megfelelo tavolsagot az ismeretlen ferfiak iranyaban mindig meg kell tartani, tok mindegy, hogy Pesten vagy a Nyugatinal, vagy Ciprus akarmelyik reszen. Es ha ezt tudja valaki, akkor biztos, hogy nem fogja semmifele attrocitas erni.

 

Csak azert szerettem volna itt helyesbiteni, mert nem kell feleslegesen kelteni a panikot, meg a feszultseget, egy nem letezo problemarol, csakazert mert ez egy muszlim "orszag".

Előzmény: misstick (97)
csello9 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 131

Szia, udv az Eszak Ciprus forumon :)

 

"A larnacai reptéren bérelt autóval minden nehézség nélkül át tudunk lépni a határon? Kell-e vízum, vagy a határátlépésnél bármiért fizetni? "

 

Igen, minden gond nelkul atmehetsz az eszaki oldalra. Vizum kell, egy kis feher papir cetli, melyre 3 fontos infot kell felirni : nev, nemzetiseg es utlevel szam. EU allampolgaroknak, igy nekunk magyaroknak is, ingyenes. Ezt pecsetelik le belepeskor, es ezt kell mutatni pecsetelesre kilepeskor is. Uj tipusu szemelyi igazolvannyal is at lehet lepni.

 

A berelt kocsira 25-30 ( nem emlexem pontosan) EUR-ert kell venni Eszakra ervenyes biztositast.

 

A Hotelrol nem tudok infot.

Előzmény: MilanNagy (130)
MilanNagy Creative Commons License 2009.07.28 0 0 130

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Tanácsotokat szeretném kérni.

Mi október 3-án hajnalban érkezünk a párommal a larnacai reptérre, ott autót bérlünk, és megyünk tovább Észak-Ciprusra, a Hotel Sempati-ba (Lapta-Kyrenia).

A hotel weboldala: http://www.hotelsempati.com/ (esetleg vélemény a Hotel-ről?).

Az lenne a kérdésem, hogy a larnacai reptéren bérelt autóval minden nehézség nélkül át tudunk lépni a határon? Kell-e vízum, vagy a határátlépésnél bármiért fizetni?

Teljesen saját szervezésű éesz ez a nyaralás, de még Ciprus szigetén sosem jártunk, és eddig tisztában se voltam Dél- és Észak-Ciprus közötti ellentéttel.

Kérlek, hogy írjatok meg minden olyan dolgot, amire érdemes odafigyelni, vigyázni.

Email címem: nagy.milan@lajt.hu

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv,

Milán

csello9 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 129

Én akkor simán a Larnakai reptéren bérelnék egy kocsit, és végig azzal mászkálnék... Még egy jó tanács, északon váltsatok egy váltónál Eurót Lírára, és akkor csak egyszer fizetsz jutalékot. Ha minden boltban Euróval fizetsz, mindig kicsit levesznek... amikor átszámolják Lírára.

Király időben jöttök, még kis teknőst is láthattok a parton ! Nekünk tavaly nem sikerült, mert lekéstük a szezont, de majd idén résen leszünk ! Alagadinál, Girnétől 10 percre kocsival, van a fő költőhelyük.

Előzmény: BonLaci (128)
BonLaci Creative Commons License 2009.06.27 0 0 128
A délutáni géppel megyünk, szóval 13:10-re vagyunk Larnacan.
Előzmény: csello9 (127)
csello9 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 127

Természetesen ott is fordított a közlekedés. :) Ezt még az angolok hagyták így a szigeten. :) Larnaca-Kyrenia nagyon húzos, ha egyáltalán elvállalja a taxis. :( Larnaca-Nicosia kb 50 EUR, majd sétáljatok át a határon és Nicosia-Kyrenia(törökül Girne) északi taxissal... persze mindez éjjel ? :( Nappal Nicosia-Girne iránytaxival (ami olyan kis minibusz féle, megáll mindenhol az útvonalon amíg van benne hely) nagyon olcsó mert 5 líra fejenként.

Időben : Larnaca-Nicosia kb. 1 óra út, Nicosia-Girne viszont már csak fél óra. Végig autópálya van, mindkét oldalon.

Hát, akkor jó barangolást északon, nekem személy szerint sokkal jobban tetszik mint a déli rész. És a ciprusi törökök nagyon barátságosak. :)

Előzmény: BonLaci (126)
BonLaci Creative Commons License 2009.06.26 0 0 126

Köszi!

A török részen is fordított a közlekedés?

Kb mennyibe kerülhet a transzfer Larnaca és Kyrenia között?

Motorral nem volt problémám a fordított közlekedéssel, remélem kocsival sem lesz:)

Ha Kyrenia-ban leszünk nem hiszem, hogy átjönnék délre mivel azt a tizenegynéhány kinttartózkodásunk alatt elég jól bebarangoltuk már, de észak teljesen fehér folt soha nem mentünk át.

Előzmény: csello9 (125)
csello9 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 125
Mikor megerkeztek Larnacaba tobb lehetoseged is van. Az egyik az, hogy ott berelsz a repteren autot, amivel kozlekedsz vegig a ciprusi tartozkodasod alatt. Akkor gorog rendszamu, piros szinu berelt autos rendszamod lesz. Fontos ! Cipruson jobb oldalt van a kormany az autoban, es bal oldali a kozlekedes ! Nagyon nagyon kell figyelni, minden forditva van, ovatosan, korultekintoen vezessetek. Meg az index es az ablakmoso is pont forditva van. :)

Szoval Larnaca - Nicosia kb. 1,5 ora autout, a hatarnal az autora 20 EUR-ert kell vegyel Eszak Ciprusi biztositast. Utana kozlekedhetsz amerre akarsz, eszaki oldal, deli oldal, lehet jonni menni.

 

A masik lehetoseg, hogy az eszaki oldalon bereled a kocsit, es akkor torok rendszamu lesz, es amikor delre jossz kell fizetni kulon biztositast, ennek az arait nem tom.

 

A gorog rendszam hatranya eszakon, hogy a rendor surun megallit, es igazoltat, persze, ha a papirok rendben vannak, nem tud belekotni semmibe. Az autopalyan 100 a maximum, a varosok kozott 65, varoson belul 50. Erdemes mindig betartani, es a biztonsagi oveket becsatolni is kotelezo.

Előzmény: BonLaci (117)
csaba08 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 124
Szia,

NEM, ez már nem igaz!
Csak azért tettem fel újra a linket, mert sok infót ad Észak-Ciprusról és a látnivalókról.

Csaba
Előzmény: BonLaci (123)
BonLaci Creative Commons License 2009.06.25 0 0 123
Csaba által feltett cikkben olvastam!

 

"A kettéosztott főváros közepén található határátkelőn egyetlen napra ugyan át lehet menni a görög részről a törökre, de ha hosszabb látogatást tervezünk a sziget északi részén, akkor csak Törökországon keresztül juthatunk ide repülővel vagy hajóval."

 

 

Ez igaz???? Mivel én Malév-al repülök Larnacába és Kyrenia-ban szeretnék megszállni 1 hétig... Ez idáig azt hallottam, hogy most már nincs semmilyen megkötés. Akkor most mi az igaszság???

Előzmény: csaba08 (121)
BonLaci Creative Commons License 2009.06.25 0 0 122
már nem:)
Előzmény: csaba08 (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!