Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12885
Hát igen, ha valamit meg tud az ember normálisan csinálni akkor minek adja ki érte a többszörösét? Főleg úgy hogy beépítés után semmi nem látszik belőle csak az ajtó.....Láttam a hordókályhádat, nem rossz, én kb tíz éve fűtöm ilyennel a műhelyemet és remekül működik :-)) 120 as füstcsővel. Mondjuk azért lakásba nem nagyon tenném be, de ha mégis akkor szépen körbefalaznám téglával, tetejébe tennék egy kürtőt és már kész is a puccos kandalló osztjónapot......
Előzmény: szbalogh (12877)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12884

"Ha csak tisztán brikettel fűtessz úgy is kormolódik az üveg?"

 

Érdekes, hogy januárban, mikor vettem, próbáltam B..maxos prémium fabrikettel, az nem hogy nem kormolta, hanem tisztára égette. Csak most olyat még nem lehet kapni.

Biztos hozzá tartozik az is, hogy akkor a félkész házat csak ezzel fűtöttem és rendesen meg mertem rakni tüzelni vele nagy fokozaton, most meg nem merem bedurrantani, mert 35 fok lesz bent.

Mondjuk akkor is volt néha, hogy leszabályoztam éjszakára és akkor is kormos lett olankor, de akkor betudtam simán a nedves fának.

Előzmény: Törölt nick (12882)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12883
Természetesen én is a parázságyra tettem, de így is nehezebben gyullad, mint a fa.
Előzmény: Eddy N (12881)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12882
Próbáld ki a tőzegbrikettet, annak 4200 körül van mázsája, kőkemény fekete tégla és szintén másnapig parázslik, csak hamu marad utána, orosz anyag, ott meg aztán tudják hogy kell meleget csinálni .... Ha csak tisztán brikettel fűtessz úgy is kormolódik az üveg?
Előzmény: HegyenVolgyon (12880)
Eddy N Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12881

Én tavaly próbáltam egy csomaggal cserépkályhában. A parázs tényleg sokáig megmaradt, de nekem nem jött be, mivel a kályha egy ősrégi darab, nem tömít rendesen, és elég büdi volt a briketthez képest. A fabrikettnek olyan édeskés, kellemes szaga van, a szénbrikett viszont elég "szénszagú" volt.

A Temporisban még nem próbáltam, gondolom, abban nem zavaró a szaga, hiszen az zár rendesen.

Én abegyújtásával nem bajlódtam, már kész parázságyra tettem, így nem volt vele gond.

Előzmény: HegyenVolgyon (12880)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12880

Kipróbáltam tegnap este azt a kaminbrikettet (barnaszénbrikett), amiről már beszéltünk. P...kerben vettem, 790 Ft egy tíz kilós csomag. Azt hiszem, 19 MJ van ráírva fűtőértéknek.

Fekete, kemény téglácskák, ugyanolyan alakja van mindenek. Nehezebben gyullad, mint a fa.

Szép hosszan ég, nyugodt lánggal, nem csinál melegebbet, mint a jó fa, viszont tovább tart a parazsa. Este 9 körül gyújtottam be ezeket és reggel 6 körül még komolyan parázslott. Elzárás nélkül. Ezt eddig fával nemigen sikerült.

 

 

 

Valakinek még esetleg ötlete a Temporis erős üveg kormozódására?

csaba1964 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12879
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. (Elég kezdő vagyok még ezen a téren)
Most vettem egy házat. :)
De vannak is gondok.:(

A kémény mérete amibe a kandallót kötném 14X27-es. Magassága kb. 8 méter.
Ez állítólag nem szabványos :(
Ahogy nézegettem a neten 14x21 cm lenne a szabványos méret.
Mi történik ha egy kandallót rákötök????
Én 180mm füstcső átmérőre gondoltam.

Mi történik ha rákötök erre egy kandallót? Nem megy ki a füst ?? Visszajön ??
Vagy csak nem éppen szabványos a kémény mérete. De sok minden nem szabványos kis hazánkban.

A plusz 6 cm, hogy befolyásolja a füst áramlását??

Vagy építhetek egy új kéményt vagy béléscső stb........
Vagy kössem be a kandallót és meglátjuk mi lesz.
Egyébként zárt tüzterű kandallóra gondoltam.
BEF 700-ról mi a véleményetek?
Biztos van jobb kandalló de nincs 300-400 ezer forintom rá :)


Segítségeteket előre is köszönöm.
Csaba



szbalogh Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12878
A kályhát én is az udvaron teszteltem :)))
Előzmény: Törölt nick (12875)
szbalogh Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12877

Na szuper! Végre valaki aki barkácsol :))

Én hordókályhát csináltam, 12660-as hozzászólás.

Én úgy gondoltam, hogy legalább az ajtót megcsináltatom mással, hogy szép legyen. Tavaly találtam egy ilyen szakit. 60x40cm-es ajtóra ha jól emlékszem 7ezer Ft-ot mondott.

Hazafelé be kellett mennem az obiba és megnézegettem a kandallóbetéteket. Megállapítottam, hogy mindegyik más kialakítsú :)) Vagyis ha összerittyentek egy átlagosat akkor valószínűleg nem ronthatok el benne sok dolgot :)

Na majd kérdezgetek Tőled is és jöhetnek a képeid :) de most megyek meccset nézni :)

Előzmény: Törölt nick (12865)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12876
Hy.

egy kis segítséget kérnék.
Úgy hallottam,hogy román csempéből nem igazán jó ötlet cserépkályát rakatni?
Akkor milyenből ajánlott(zalakerámia,zsolnay)?
Várom az infokat.

Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12875
Mondjuk a lakásból kivinni az udvarra aztán vissza az egy kicsit macerás, nálam egy úttal kevesebb mert az udvaron készül :-))
Előzmény: (M)Ákos (12874)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12874

Ez jó, amikor olvasgattam itt, hogy többen szenvednek az első begyújtás miatti bűztől, első gondolatom volt, hogy nem lehetne ezt az udvaron?

Nem mertem leírni, hogy biztos valami oltári nagy baromság :-)))

Előzmény: rferi (12872)
rferi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12873

Az EU-ban - ha nem viszed ki a területéről exportként -, maga a gyártó az, aki felteheti a CE minősítést a termékére, nincs kötelező hatósági vizsgálat rá.

Aztán ha nem felel meg a CE minősítési feltételeknek, akkor az van, hogy addig ott van rajta, amíg valaki a gyártót fel nem jelenti a megfelelő hatóságnál.

Szal ez olyan halottnak a csók dolog.

Előzmény: misbelief (12870)
rferi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12872

Szólhattatok volna nekem is!

Nálam is olyan füst volt, hogy ha előre tudom, kiviszem az udvarra én is.

Előzmény: misbelief (12868)
gmkiev Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12871

Ebben egyetértek! Mármint a gagyi szaporulatban.

A többiről annyit, hogy szerintem a gyártók engedélyeztetik valamilyen módon a termékeiket, de nincs semmiféle osztályba sorolás. Talán ez hiba, és nem tesz jót a fogyasztói döntéseknek.

Előzmény: misbelief (12870)
misbelief Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12870
Van e amúgy valami minősítés, előírás vízteres tűztérre (ami hiányában nem hozható forgalomba), ami a gyártóra kötelező ? Mostanában nagyáruházakban gyanúsan gagyikat láttam.
Előzmény: gmkiev (12869)
gmkiev Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12869

Tegnap, egy félreértés folytán, elhívtak Szarvasra egy kandalló reklamációra. Füstöl így a panasz, illetve nagyon füstszag van a lakásban.

Kiderült, nem a cégem terméke, de a származása a vízteres betétnek megállapíthatatlan.

Az összes papír ami a milliós kandalló építésről szól. Betét+burkolat+ kémény (14x27-es tégla, bélés nélkül) egy árajánlat.

Kérdésemre elmondották, hogy még egy próbafűtést sem végeztek a beépítés előtt.

A kandalló nemhogy égett, de a szemem láttára huzat hiány miatt egyszerűen kialudt. Sajnáltam őket, meg nem is. Tőlem Jóskapista biztos nem kapna ennyi pénzt addig míg a próbafűtésen át nem esik a mű.

Illetékesség hiányában, kizárólag fogyasztóvédelmi törvény általi jogaikat ismertettem, majd eljöttem.

De a történet szakmai szemszögből? SZEMÉTSÉG a fogyasztóval szemben!

misbelief Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12868
Első alkalom után én is komolyan gondoltam, hogy kiviszem az udvarra és ott folytatom :) A család el akart költözni :)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12867
Jöhet a fénykép, hogy is néz ki :-)
Előzmény: Törölt nick (12865)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12866
Ezt elkerülendő én az első begyújtást az udvaron fogom elvégezni :-))
Előzmény: kense (12861)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12865
Én kicsit előrébb járok mint te :-)), csináltam magamnak egy tűzteret, 3 mm -es vaslemez , ajtó 40-es szögvas, belül 4 cm-es samott, primer és szekunder levegő kintről jön, füstcsőben csappantyú ( lesz ), nagy hamutálca ami független az üvegajtótól.
Előzmény: szbalogh (12863)
szbalogh Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12863

;)

 

Előzmény: Törölt nick (12852)
kense Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12861
Új a kandalló,akkor fűtöm rendesen,nem a füstcsőnél jön vissza a füst.
(M)Ákos Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12860
OK, van helyette más, csak kíváncsi voltam, mi a tapasztalat.
Előzmény: topik (12817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12859
" Ma begyújtottam először a kandallóba "----idén először vagy új a kandalló?? Mert ha új akkor most égett rá a festék :-)
Előzmény: kense (12856)
misbelief Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12858
Első alkalommal nállam is füst és büdös volt, a festés ég be tűztérbe (még a látástávolság is lecsökkent a házba). Egy egész napot szellőztetni kellett. A következő pár alkalommal már nem annyirra de azért még érezhetően büdös volt (de füst nem), de ez is amiatt volt, hogy nem pakoltam meg rendesen, nem csináltam elég intenzív tüzet (féltem tőle). Több órát folyamatosan használni kell, több nap de teljesen meg fog szünni. Lemez tűztérnél ez nem tart olyan sokáig, de önvény tűztérnél azért ez több alkalom szokott lenni. Ha van huzat rendesen, akkor a füst nem a füstcsőből jött.
Előzmény: kense (12856)
misbelief Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12857
Ezzel nem értek egyet, mert ha megnézed pl. az Edilkamin, Supra vagy pl. a Rüegg oldalát, ott igenis nagyon szép, egyszerű (minimál) letisztult formák is vannak a kész kandallóburkolatok között. Ámbár nekem a búboskemence is minimál, van ahová csak az illik, de csempéből modern, egyszerű megoldást még én sem láttam. Valószínű akik csempekandallót vagy cserépkályhát szeretnének azok eddig nem igényelték ezt a stílust azért nem létezik.
Előzmény: sujgojo (12855)
kense Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12856
Sziasztok!

Ma begyújtottam először a kandallóba,eléggé nagy füst lett a lakásba,és igencsak büdös .
Gondolom a szag normális,csak azt nem értem,hogy hol jön ki a füst.
A füstcsövet a kéménycsatlakozásnál (leier) nem tömítettem körbe a diletáció miatt.
Egy cimbinek kitörte a fali csonkot a kéményből.
De gondolom csak ott jöhet be a füst.mivel lehet tömíteni,ami nem szilárdan rögzíti a füstcsövet a samottal?

Ötlet valakinek?
sujgojo Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12855
az igazan minimal szerintem az ha nincs kandallo. illetve van, de valami igazan minimal "mintha kandallo", villany, gaz, alkohol imitacioval. a futes pedig padlofutes. szerintem a fafutesnek mar a gondolata is idegen a minimaltol.
Előzmény: Peremy (12848)
forster2 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 12854
El kell kezdeni keményen gyűjteni ha valaki ilyet akar. De az is lehet hogy ha lenne ilyenem otthon akkor meg annyira félteném hogy a közelébe nem mernék menni nehogy kárt okozzak benne.
Előzmény: Pitylogós (12853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!