Keresés

Részletes keresés

8auJANI Creative Commons License 2014.05.15 0 0 3971

Lényegében igen. Bár nekem volt még egy másik hiba is , a vinyó felejtés  amivel nem tudtak mit csinálni, a másik hiba meg az volt , hogy nem kapcsolt be a tuner, de a többi funkció jol  működött . Mindenképpen  fenyegesd öket , meg te ezekután már harmadjára nem bizol a sikerben , meg nekem mellesleg a szervizpapir sem volt kitöltve rendesen , ezt is nézd meg........ Sok sikert!

Előzmény: nicko (3969)
GPS Creative Commons License 2014.05.15 0 0 3970

 

"Jön a következő alaplap."

 

Ezek a (márka)szervizek kb. azonos szakmai szinten állnak - mint az autómárkák szervizei.

 

Ott is ha eldugul egy fúvóka valahol az adagolórendszerben - akkor a tanktól kezdve egész a hengerfej beömlő-lukáig kidobatják az egész üzemanyagellátó-rendszert - mondjuk nettó 650 ezer Ft-ért.

 

Nekem pl. a monitoromban akartak teljes alaplapot cserélni.... egy 100 Ft-os, elpukkant varisztor miatt.

Szétszedéssel-összerakással együtt kb. 20 perc meló volt kicserélni - és egy csavarhúzó meg egy páka kellett hozzá. (Jaa: meg némi forrasztóón és gyanta - hogy ne feledjem)

 

És akkor még jön a pofátlan, fennhéjázó duma is, hogy: "Kérem, ma már nem úgy van, mint a kőkorszakban, amikor sarki mesteremberek javítgatták a Pacsirta-rádiót".

 

Meg hogy: "Kinek van arra ideje, hogy javítgasson?"

 

Persze, az ügyfélnek legyen ideje megkeresni a munkahelyén (vagy a mellékállásában) a tíz- (néha száz)-ezres összegeket - amibe a feleslegesen kidobált fődarab kerül.

Mert hogy "a szerviznek "nincs ideje".

 

(meg talán szaktudása sincs elég - teszem én hozzá)

.

Előzmény: nicko (3966)
nicko Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3969

úgy érted, hogy 2. hibát már nem javítattad, hanem csere?

Előzmény: 8auJANI (3967)
stokizs Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3968

Köszi nicko a segítséget!

Így könnyebb lesz eligazodni!

8auJANI Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3967

Én két ugyanolyan hiba után azt mondtam, vigyék ahova akarják de nem tartok ere a készülékre tovább igényt . Kérek egy csere utalványt!! Mindenképp fenyegetözz akár a fogyasztóvédelemmel ,  és akár a biróságra is hajlandó vagy elmenni .  Erre már beijjedtek és adtak csereutalványt amit ahol vetted a tévét  oda kellet menni és vagy a pénzt visszakérni ( azt mindenképp vissza kel hogy adják, ma már nem lehet,  hogy tessék itt levásárolni!!!! ) vagy egy másikat venni és a külömbözetet ( ha drágábbat veszel ) kifizeted , én igy tettem.

Előzmény: nicko (3966)
nicko Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3966

3 hónap elteltével annak rendje és módja szerint megint behányt a CI+ a tévén ;)

Vagy az adapter nem tudom, de a kártyának semmi baja lecsekkoltam másik készülékben.

Jön a következő alaplap.

3.-nál úgy tudom már kérhetem a készülék cseréjét van még 8 hó gari rajta.

nicko Creative Commons License 2014.05.13 0 0 3965

samsung.hu

Előzmény: stokizs (3964)
stokizs Creative Commons License 2014.05.13 0 0 3964

Sziasztok!

Vettem egy Samsung UE55F8000 -s tv-t.

Sajnos nincs hozzá magyar nyelvű felhasználói kézikönyv.(külföldön vettem)

Valaki fel tudna tölteni magyar nyelvű használati utasítást?

Segítségetek előre is köszi,

Herr Köldök Creative Commons License 2014.05.13 0 0 3963

A Tarr kft-nél is olyan lett mint a diginél, az összes adó ami az analógon van jön a kábelen digitálisan is. El is mentem anyáméknál beállítani az adókat a 32EH5000-en. Rövid szenvedés után sikerült, jelenleg a csatornarendezésnél tartok, már csak 16 adót kell a helyére rakni. Elég csalódott vagyok, alig jobb a képminőség csak az a minimális vibrálás nem látszódik ami az analógon van, de ők azt észre sem vették. Ugye bejön az M1 HD, M2 HD, Duna HD, Duna World HD. Ezeknek a képe viszont nagyon jó, zongorázni lehet a különbséget. Azt nem értem, hogy amikor ezeken az adókon nem HD műsor van akkor is sokkal jobb a kép. Miért van ez?

nicko Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3962

CI+ foglalatos tévék esetében csak akkor használnék HD-s stb-t ha sűrűn áll szándékomban felvenni műsort. Egyébként meg CI+ kártya és a tv pvr funkciója bőven elég.

Filmek amit megakarok tartani már csak BD-ként jöhet szóba amit meg nem a tévéről felvéve szerzem be.

GPS Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3961

 

Hát jahh, az én horizontom valóban csak a Digire korlátozódik.

 

Sőt. olyat is hallottam, hogy kártyás-box ide, vagy oda - némely szolgáltató kártyája szarik működni a kártyás-boxokkal - csak a saját boxukkal megy.

.

Előzmény: Androidfan (3960)
Androidfan Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3960

Ez rendben is van, de ha nem Diginél vagy, akkor a szolgáltatónál kell még egy kártyát kérned, aminek plusz költsége van. Különben csak nézegetheted a Boxot.

Előzmény: GPS (3953)
GPS Creative Commons License 2014.05.11 0 0 3959

 

A tegnap megvallattam egy Synaps kábel-boxot, konkrétan ezt a típust:

 

http://muholdastv.hu/SYNAPS_3100M_CX#page_artdet_tabs

 

A kütyű működik, de kriminálisan szar a szoftvere. Szerintem bug-os is.

 

- Az EPG-je mindig csak 1 (egyetlen kiválasztott) csatornát mutat - vagyis nem lehet párhuzamosan latni, hogy mi megy ugyanabban az időben a többi csatornán.

 

- A Player-re való átkapcsolás 4 lépésből lehetséges csak (nincs forrás-menű vagy gomb) és a bug-ot abban látom, hogy először megjelenik egy töküres playlist-panel, amire rákattintva azt mondja, hogy nincs USB device a gépben (nincs a francot)

 

Ha viszont nem kattintunk rá erre az üres panelre, hanem exitet adunk - akkor jelennek meg a pendrive tartalmai. Ezt elcseszték - és benne is hagyták.

 

- Hiába van képarány-beállítási lehetőség menüből is, gombból is (pl. 4:3, 16:9, ilyesmik) az égvilágon semmit sem csinál.

Vagyis hiába állítod 4:3 -ra a videokimenetet - nem képes értelmezni egy 16:9 -es film esetében - ezért inkáűbb összepréseli a képet és hegyesfejűek lesznek a szereplők. Más sóval: HASZNÁLHATATLAN.

 

Konkluzió: igaz, hogy olcsó, de napi használatra 1 napig sem kéne. Elsősorban a használhatatlan EPG-je miatt.

 

Hogy korrektek is legyünk: a csatornaváltása valamivel gyorsabb a megszokottnál - a Samsung TV-knél megszokott 3-4 másodperces váltásánál mindenképp.

.

Nick_X14XE Creative Commons License 2014.05.07 0 0 3958

Valami rémlik, hogy mindkét tévénken van PIP, de még nem nagyon próbáltam ki, annyira nem vagyunk rágyógyulva a TV-re hogy két műsort kelljen egyszerre nézni.

Plusz dobozért (és plusz távirányítóért) biztos nem adnék pénzt, örülök hogy megszabadultam tőlük.

Persze biztos kényelmetlenebb meg lassabb vagy vmi, de abból főzünk ami van.  (c:

Előzmény: GPS (3957)
GPS Creative Commons License 2014.05.07 0 0 3957

 

Hányszor előfordul, hogy megy valami szórakoztató limonádé valamelyik kereskedelmin - mert néha jólesik ilyen könnyű szarokat is nézni, nem csak a vérkomoly nagy-alkotásokat.

 

Igenám, de eközben valamelyik "távoli" csatornán (Film+, Cool, vagy ilyesmi) a fele időnél kezdődne egy olyan film, amit rég meg szerettünk volna nézni - de nem akkor és főleg nem, ha még vendégek is vannak.

 

Na ilyenkor aranyat ér a box - mert az szép csendben veszi a filmet - miközben a TV-ben megy a limonádé, beszélgetünk, stb.

 

Hát ezt (is) kapod a 10 rugóért - már akinek ez fontos és használná is.

.

Előzmény: GPS (3956)
GPS Creative Commons License 2014.05.07 0 0 3956

 

Nana, a 10 rugóért nem csak PIP-et kapsz ám - hanem annak a lehetőségét is, hogy miközben nézel valamit, egy másik csatorna szintén érdekes műsorát fel tudd venni.

 

Mert azért szeretik ám átlapolni ezeket - pláne főmüsoridőben - igaz néha csak 20-30 percet csúsznak egymásra a progik - de az elég ahhoz, hogy vagy az egyikről, vagy a másikról lemaradj.

 

Nálunk napi használatban van a doboz - szinte nincs nap, hogy ne vegyen fel ezt-azt - miközben a TV-n egész mást nézünk.

.

Előzmény: Törölt nick (3955)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 3955

:-)

Én olyan jó elvagyok PIP nélkül, hogy öröm nézni. Nemhogy 10 ezret nem ér számomra ez a funkció, hanem egy fillért sem, bevallom.

Inkább veszek 4 ezerből, Kínából egy 32 gigás pendrive-ot, hogy meghagyhassam a tévén a mostanit. :-))

Előzmény: GPS (3953)
nicko Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3954

:?)

azok hétvégén vannak, hétköznap csak meló.

A "szappan opera" effektust D szériánál a Motion Plus nem megfelelő beállítsa okozta.

Hiába írom le, hogy a Motion plust - egyedire az értékeket 10/3-ra kell állítani, bebizonyosodott, hogy az E szériánál is más és az F-nél is. Ezt ki kell kisérletezni ha netre nem kerül fel egy tv beállítás pl. erről az oldalról.

Előzmény: Herr Köldök (3951)
GPS Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3953

 

Veszel 10 rugóért egy kábelboxot - és meg van oldva a keleti kérdés.

 

És az nem csak a PIP-re jó, hanem sok másra is (sokkal jobb lejátszó és PVR is van benne, mint a TV sajátja).

 

Itt vannak ni:

 

http://muholdastv.hu/SYNAPS_3100M_CX#page_artdet_tabs

 

Vagy ez (ilyen van nekem - szintén ezektől - kifogástalan)

 

http://koscso.blog.hu/2014/03/27/techwood_dvb-c_azaz_digitalis_kabel_tuner_set_top_box_hdmi_1920x1080_usb_play_es_rec_pvr_10_000_ft#comment-form

Előzmény: Törölt nick (3952)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3952

"ahhoz kell egy külső jelforrás": Nagyjából ugyan azon dologról beszéltünk egyébként, csak másként. Ha a külső jelforrás élő képet ad, akkor nyilvánvalóan két élő kép lesz egyszerre. De ha ilyened nincs (nincs két tuner), akkor nem lesz "normális" PIP. Na de nem szakértek, mert nem érek hozzá.

 

Úgy könnyű normális PIP-et varázsolni, hogy megy hozzád az éteri hullám, sugároz a Digi, a komlett T csoport, a JúPíCí, a MIR űrállomás, az FBI és NASA. Ja és persze, a városi tv zárt láncú kamerahálózata is oda fut be. De én mit kössek rá? A Sokol rádió tunerét nem tudom ráheggeszteni, a házimozi meg csak FM rádiót fog. Ebből nem lesz PIP. :-)))))

 

 

Előzmény: GPS (3948)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3951

Egyelőre pont ezért maradtam a crt tv-nél.

Nicko biztos tudja mit kell kikapcsolni rajta, csak megjön egyszer, ha véget érnek az autóversenyek :-)

Előzmény: Herr Köldök (3950)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3950

Sajnos ezek a tv-k ilyenek. Én LG-n nézegettem, ott True Motion opció van, ahol ki tudod kapcsolni a szappanopera effektust. Persze úgy meg utánhúzásos(vagy mi a rosebbnek hívják) lesz a kép, magyarul 50Hz-es. A legkisebbre állítva is jelentkezik. Én elképzelni sem tudom, hogy így nézzek filmet.  Állítólag plazmánál nincs ilyen.

Előzmény: theB1 (3942)
GPS Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3949

 

Na ennyit arról, hogy:

 

"Két TV csatorna műsorának egyidejű, két ablakban történő megjelenítésére digitális rendszerek esetén nincs mód. "

 

Ezek szerint itt akkor egy csodával állunk szemben, nem igaz?

 

 

A kép 5 perccel ezelőtt készült, a Heineken reklám az RTL-en futott, eközben a kis-ablakban a Cool műsora megy.

 

Az, hogy melyik ablak hangja szóljon, az a Kép menüből kiválasztható - bármelyik szólhat a kettőből.

.

Előzmény: nicko (3940)
GPS Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3948

 

Ahhoz hogy ezeken a TV-ken menjen a PIP, ahhoz kell egy külső jelforrás, amit mondjuk egy sima HDMI kábellel viszel be neki.

 

Ez a külső jelforrás lehet bármilyen digitális forrás - úgy mint valamilyen (pl. DVD)  lejátszó, de lehet egy kábel-box is, ami valójában egy második, külső tuner, ami egy tetszőleges másik csatornát fog.

 

No kérlek, a nagy képen meg fog jelenni neked ez a külső jel (box esetében egy élő TV adás) - a kis-ablakban meg a TV saját képe.

Mind a kettőt tudod váltogatni csatornáról-csatornára - persze a saját távirányítójával mindkettőt.

 

Tehát a lényeg: a PIP (Picture In Picture) vagyis (Kép a Képben) funkcióhoz feltétlenül kell egy külső jelforrás - bármi legyen is az - és az fog megjelenni a nagy-ablakban, a kis-ablakban meg a TV saját képe.

 

Sajnos, ezt a kettőt a mi tévéinken felcserélni nem lehet - mint ahogy az kulturáltabb készülékeknél  alap-szolgáltatás.

 

Konkrét felhasználásban a kis-ablakban fut az ótvar reklám, a nagy-ablakban meg valami más.

Amikor vége a reklámnak, (figyelem, nálunk ezt nem lehet megcsinálni) - ekkor nyom(nál) egy Swap gombot és a nagy-kép lemegy kicsibe, a kicsiből meg teljes képernyős lesz.

 

Illetve lehetne - ha a Samsung is úgy akarta volna. De nem.

 

De azt ne hidd el senkinek, hogy digitális tévézésnél nem futhat két élőkép egyszerre  PIP üzemben - mert az baromság.

.

Előzmény: Törölt nick (3947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3947

Ahogy én írtam is, én hót' hülye vagyok az ilyesmihez. Kérlek szépen, elmagyarázom, hogy szerintem miért nem megy a PIP. Bekapcsolom a távirányítóval a tévét. Eddig stimmt... Bejön a Fishing and Hunting. Rányomok a "More" gombra a távirányítón. Szépen odaléptetek a PIP-re. Rányomok egy entert, erre kiírja, hogy nem elérhető. Szóval bármennyire szeretném, de nem tudom odavarázsolni kicsibe a Nóta tévét. :-)))

Hozzáteszem: Véleményem megformálásában mélyen szántó szakmai ismeretek nem korlátoztak. :-)))))) Én egy átlag felhasználó vagyok, az én tudásommal nem megy a PIP.

 

 

Reklámok: Ebbe ne menjünk bele. Ehhez meg túlságosan értek. :-))))))

Előzmény: GPS (3945)
GPS Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3946

 

Ahaaaa, akkor te ráadásul szakmabeli is vagy, mi?

És én meg pont neked szidom itt a reklámokat :-)))))

 

Akkor neked elmondom - mint terep-adatgyűjtés - hogy nálam a családban tilos bármi olyat vásárolni, amit a TV-ben intenzíven reklámoznak.

 

Főleg olyat, amit főmüsoridőben, minden csatornán, heteken át, minden nap 5-6-szor is tolnak - na olyat végképp nem szabad megvenni.

 

Ugyanis ismerve a TV-reklám perc-költségeit, logikus, hogy az eladási ár jelentős része a reklámokra megy, nem pedig a termékbe.

Magyarul: csak túlárazott, ám valójában értéktelen szarokat lehet intenzíven reklámozni - mert különben nem termelődnének ki a reklámra költött százmilliók.

 

Ezt viszont részemről nem vagyok hajlandó finanszírozni a saját zsebemből. Ilyen egyszerű.

.

Előzmény: Törölt nick (3944)
GPS Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3945

 

 

"A külső jelforrás és egy élő kép, az megy. De két élő adás, az nem."

 

Drága kolléga!

 

Áruld el, hogy miből adtál neki külső jelforrást?

 

Mert ha egy külső kábel-boxból adtál be neki élőadást - akkor azt miért ne venné ugyanúgy, mint bármilyen külső jelforrást?

Honnan tudná azt, hogy az most egy videólejátszás, avagy pont a TV2 HD -nek az élő jele?

 

Higgyétek már el - ha van PIP, annak tökmindegy, hogy bármilyen lejátszást, avagy élő adást kap-e külső jelforrásként.

 

Mindjárt készítek pár fotót, hogy lássátok, hogy simán megy 2 élőadás is a két ablakban - még ha az az idézett irás ordas marhaságokat is ír.

.

Előzmény: Törölt nick (3943)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3944

Még valami, egy komment:

"Hát akkor ezek szerint te szereted a reklámokat."

 

 

A marketing és fogyasztóvédelem területén szereztem tudományos fokozatot (doktorit, egész pontosan Ph.D.-t). Szerintem ebből adódóan ezt a témát ne firtassuk, hosszú lenne és nem tartozna ide. :-))

Előzmény: GPS (3939)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3943

Bevallom, én nem vagyok ilyen szakértő, mint Ti.

 

De az tény, hogy az F5300-on PIP-ben nem mehet egyszerre két élő adás. Ez tutkó. A külső jelforrás és egy élő kép, az megy. De két élő adás, az nem.

 

Egyébként teljesen lényegtelen apróság ez a PIP. Reklám alatt kimegyek a hűtőhöz vagy a mosdóba. A reklám ideje nem véletlenül esik egybe a csatornák 90%-ánál. Ekkor PIPezhek én össze vissza, itt is, ott is reklám van.

 

PVR: Alap dologra szerintem jó. De nincs összehasonlítási alapom. Arra tökéletes, ha el kell rohannom, akkor rányomok a felvételre és kész. Ha visszajövök, akkor indul a Timeshift. Sof felvételt nem tárolok, megnézem és törlöm. Egy 32 Gigás pendrive van rányomva; bőven jó.

Az igaz, hogy lassú a tekerés. De én ezt úgy oldom meg, "enter" gomb, "keresés az idősávon". Ott nem lassú. Vagy jelenetkeresés.

 

Miért nem megy rendesen a tekerés?

Szerintem a magyarázat egyszerű. Hiába a két mag, ha nincs elég ram vagy optimalizálatlan az egész.

 

 

Egyébként ezek mind-mind apróságok. Láttátok az Mitv-t:

http://www.mi.com/en/mitv

Ez az igazi fejlesztés! Tuti ilyet vennék, a telefonját próbáltam. Bizonyíték és nem ígéret...

Ha ilyen tévét nyomatna ki a samu, nem foglalkoznánk ilyen apró lényegtelen butaságokkal. Megállt a tudomány, nincs lényegi fejlesztőmunka. Ugyan ez van a telefonjainál is. Ugyan az a TouchWiz,  ugyan az formaterv az összes modellnél... és már mióta?!

 

Előzmény: GPS (3941)
theB1 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3942

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltam egy Samsung eu46f6500-as tv-t. Akérdésem ezzel a TV-vel kapcsolatban a következő:

A 3D ki van kapcsolva, mégis olyan hatása van a műsoroknak, mintha 3D-ben menne. Sokszor túlzottan is kiemeli az arcokat, ezáltal minden filmnek olyan hatása van, mintha valami brazil szappanoperát néznék. Sport közvetítéseknél ez nem látványos, csak amikor filmet nézek. Borzasztóan zavaró sokszor.

Miért van szerintetek ez? Van esetleg valami képjavító/színjavító alkalmazás benne, amit ki/be lehet kapcsolni?

 

theB01

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!