Keresés

Részletes keresés

Zsusko Creative Commons License 2010.04.02 0 0 290
Szóval nem sikerült...
Nagyon béna vagyok.... na még egyszer.

méh

Milyen méh, az amelyik a földben él? Hogyan tudom őket eltüntetni onnan? Méhész hívjak, vagy keressem meg a fészküket?
Köszi a segítséget.
Előzmény: Zsusko (289)
Zsusko Creative Commons License 2010.04.02 0 0 289
Sziasztok. Megpróbálom újra csatolni a képet, remélem most sikerül.
Előzmény: Zsusko (275)
B. Imre Creative Commons License 2010.04.01 0 0 288


Milyen népes volt a család a beteleléskor, milyen volt az atkafertőzöttség / időben történt a kezelés, / Az élelem mennyisége és minősége milyen volt , esetleg későn etettékfől és mivelo / Hig szirup stb/ Télen pusztultak el , vagy most tavasszal. Most is azt tudom mondani, hogy látni kéne. Attol is elpusztulhat a család ha télen megzavarják őket / lehet akár valamilyen madár,vagy bármi ami kopogtatja a kaptár oldalát, vagy beköltözik az egér ...........Egyébként ha minden rendben akkor nem pusztulnakel. Egy méhészetben azomban egy-két család pusztrulása előfordulhat.
Előzmény: bigjoeker (287)
bigjoeker Creative Commons License 2010.04.01 0 0 287

Felkészülés a télre milyen volt?

Volt elég élelmük?

Mikor pusztultak el, mostanában vagy korábban?

Milyen volt a család mérete?

Előzmény: zerca (286)
zerca Creative Commons License 2010.04.01 0 0 286

Mire figyeljünk oda? Mik lehetnek az árulkodó jelek?

Mindenhol hallom a rémhíreket, hogy a méheket a kipusztulás fenyegeti. Attól tartok, hogy a mieinkkel is ez lehet a baj. Azért is kérdeztem, hogy tapasztalt-e ilyet valaki mostanában.

Előzmény: B. Imre (285)
B. Imre Creative Commons License 2010.03.31 0 0 285
Ennek sok oka lehet Innen ezt nem lehet megmondani, azt látni kell.
Előzmény: zerca (283)
B. Imre Creative Commons License 2010.03.31 0 0 284
Nehéz megjósolni, mert sok mindentől függ. Elsősorban az időjárástól , a család erősségétől, shogy mézel -e a napraforgó stb.... ha minden jó 15 kg. Egyébként én tavaly pörgettem először.. nagyon érdekes méz, de a méheket igencsak leépiti...
Előzmény: gergosrac (282)
zerca Creative Commons License 2010.03.31 0 0 283

Sziasztok!

 

Most regisztráltam, új vagyok itt.

Sajnos a méhek nagy része elpusztult tavaszra. A szomszédra gyanakszom, hogy netán megmérgezte őket.

 

Igazából nem tudom mi lehet a baj, tapasztalt ilyet valaki mostanság?

gergosrac Creative Commons License 2010.03.30 0 0 282

Hello!

Köszi a választ! Igen én szoktam irogatni a disztyukos fórumon is, de csak ritkán, inkább csak olvasom. Jelenleg nincs is disztbaromfim csak 1fogoly bráhma tyuk. Most fogok éretségizni igy nem nagyon van időm foglalkozni velük. Majd éretségi után szeretnék jobban foglalkozni az állatokkal, a méhekkel is csak akkor fogok, addig szüleim gondozzák őket ill még nagypapám is segit egy kicsit. Tervezem még kaptárak építését is, és a napraforgó szezonba már teljes bedobással akarok méhészkedni.

A kertünk mögött egy 10ha területen lesz most napraforgó vetve, a méhek és a mi legnagyobb örömünkre, 30család méhvel kb mennyi mézre lehet számitani ekkora területről?

A későbbiekben mindenféleképpen szeretnék vándorolni, ugyhogy a rakodo kaptár felé kacsingatok.

 

Előzmény: B. Imre (281)
B. Imre Creative Commons License 2010.03.30 0 0 281
A nagyboconádit ált. az állóméhészetben használják. / Nekem is az van / a rakodót a vándor méhészek. Egyébként van hozzád egy kérdésem : A tyúkos forumon is téged tisztelhetünk?
Előzmény: gergosrac (278)
B. Imre Creative Commons License 2010.03.30 0 0 280
Embere válogatja.
Előzmény: bigjoeker (279)
bigjoeker Creative Commons License 2010.03.30 0 0 279

Sziasztok!

 

Az idén keztem a méhészkedést, az elmélet már áttanulmányozva! Készítettem 4 db nagyboconádi kaptárat, és pénteken egy méhész barátommal sikeresen befogtunk egy erős családot (egy régi elhagyatott padláson volt)!

És megvan ez első méhcsípésem is! Hát mit mondjak jól bedagat, de szombaton ittam egy kalcium injekciót + egy szem zirtec és rendbe jött vasárnap délre teljesen!

 

Azt mondják hozzá lehet szokni! Azt szeretném kérdezni kb hány csípés után alakul ki az, hogy már nem dagad meg csak egy kicsit!

És még egy kérdés: ha több csípés ér, akkor erőssebbek a tünetek?

 

Előzmény: melliféra (269)
gergosrac Creative Commons License 2010.03.30 0 0 278

Sziasztok!

30család méhem van NB kereten, de a kaptárak nagyon régiek, mozgatni sem nagyon lehet már őket. Az egész cserére szorul. Azon vacilálok hogy NBkaptárakra cseréljem le őket vagy átálljak fél NB rakodo kaptárra, 4fiokosra. Én még kezdő vagyok nagypapám a fő méhész de ő már idős, beruházásokba nem mer belefogni, lassan én fogom átvenni az egész méhészetet.
Én azt látom hogy a rakodoba 40 keret van ami megfelel 20keret NB nak, több keret több munka... Megéri ez a többletmunka?

Valaki leirná nekem a rakodó és a NB előnyeit és hátrányait?

lizX Creative Commons License 2010.03.29 0 0 277
Üdv, a kép sajnos nem jött át...
Előzmény: Zsusko (275)
Zsusko Creative Commons License 2010.03.27 0 0 276
megtaláltam a nevét latinul, kép alapján : "Colletes cunicularius"
De semmi magyar infot nem találtam róla.
Előzmény: Zsusko (275)
Zsusko Creative Commons License 2010.03.27 0 0 275
Üdv a méhészeknek!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen méh a képen látható állat? Veszélyes emberre? Úgy 3napja jöttek elő a földből, kicsi kis kupacokat, lyukakat ástak a földbe. kerestem mindenhol a net-en, de a földi élethez csak a darazsakat, és a poszméheket írták. Furcsa. Mit tegyek? Keresnem kellene egy kast? De szerintem a földben élnek. Ássam fel az egész kertet? Hogyan lehet őket eltüntetni?

Előre is köszönöm a választ.
Ybrik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 274

Szóval a "hanyák" az hangyák szeretett volna lenni.

 

 

Előzmény: Ybrik (273)
Ybrik Creative Commons License 2010.03.24 0 0 273

Sziasztok!

NB. kaptáram van egy db. ,két családdal. Erdei hanyák járnak be a kaptárba, de az is lehet hogy benne laknak. Mi a teendő ilyen esetben?

Hogy tudnék tőlük megszabadulni?

Üdv: László

melliféra Creative Commons License 2010.03.22 0 0 272
szombaton át néztem őket sok méz van de kevés fias.
B. Imre Creative Commons License 2010.03.22 0 0 271
Egy családdal semmi esetre sem. Egyébként tavasszal a legdrágább a méhek ára , de ez a biztos, mert ilyenkor már kiderül ,milyen a család . Egyébként felénk 35-40 ezer családonként kaptárral.
Előzmény: méhésznéni (268)
godad Creative Commons License 2010.03.19 0 0 270
Üdv mindenkinek!

Méhekkel szeretnék foglalkozni. Várpalota környékén keresek olyan méhészeket, akiknél betanulnám a méhészetet.
melliféra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 269
Azt hiszem tudnék segíteni, ha gondolod. dk025878@gmail.hu. Egyébként, annyi család kell hogy kiderüljön, bírod e a méhcsípést. Eleinte nem kell megijedni ha feldagadsz, sőt az a rosszabb mert ha nem dagadsz, később túlérzékeny lehetsz a méhszúrásra. A másik hogy, elbírod e viselni, ha munka közben többezer méh nyüzsög körülötted.
Előzmény: méhésznéni (268)
méhésznéni Creative Commons License 2010.03.15 0 0 268
Szép napot!

Teljesen kezdő vagyok a méhészettel kapcsolatosan.
Szeretnék néhány kérdést feltenni.
Kérdések:- hány méh családdal érdemes elkezdeni?
- egy méh család milyen árba van, kaptárral együtt?
- mikor érdemes elkezdeni?


Szeretnék valakivel felvenni a kapcsolatot.
B. Imre Creative Commons License 2010.03.01 0 0 267
Na és, ha friss akkor még puha.
B. Imre Creative Commons License 2010.03.01 0 0 266
A propolisz színe a sötét sárgától a barnáig , és fényes mint a cseresznyefa mézgája, Egyébként egy sürű rácsot raknak föléjük azt tömik be. Mi az ,hogy kevés terem ha a méhész mézet akar arra áll rá , ha virágport, vagy viasz ill propoliszt akkor arra, ,ha szaporitani akar , akkor szaporít. Röviden ennyi.

Üdv. Imre
Előzmény: csiperkee (264)
jkalo Creative Commons License 2010.03.01 0 0 265
Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy Gy-M-S vagy Vas megyében nem indítanak-e hasonló tanfolyamot a közeljövőben?

Kezdö méhészként érdekelne a dolog. Eddig csak segítöként voltam jelen apám mellett, de mostanra megérett bennem az elhatározás, hogy komolyabban is foglalkozni szeretnék a dologgal mielött még késö lenne.
Édesapám (71) már cirka 15éve kezdte a méhészkedést Sopron környékén, hogy nyugdíjas éveiben legyen mivel az idejét elütni. Az egy két családból 40-60 család lett az évek folyamán, volt hogy több is. De sajna az utóbbi években a betegségek mindig megtizedelték öket hiába a védekezés.

A könyvekkel kapcsolatban:
szeretném beszerezni az általatok is említett Örösi, Faluba, Héjas,... könyveket. Ha tudna valaki ebben segíteni, akár kölcsönbe is azt elöre is köszönöm. PDF is érdekel.

Üdvözlettel:
Kalo

Előzmény: Bazsa72 (225)
csiperkee Creative Commons License 2010.03.01 0 0 264
Kedves B. Imre!

Köszönöm a válaszodat, tényleg laikus vagyok a témában, és ált. meg szoktam válogatni kitől vásárolok, de mivel többen mondták, hogy kevés propolisz lett nagyon megörültem mikor megláttam.

Leginkább immunerősítőnek használom, plusz ami épp adódik. Herpeszre volt alkalmam kipróbálni és úgy vettem észre szépen végezte a dolgát.

Hogyan ismerek rá a tiszta propoliszra? A színéről, állagáról?

Üdv: Csiperke
Előzmény: B. Imre (261)
B. Imre Creative Commons License 2010.02.27 0 0 263
Látszott rajtad , hogy nem értesz hozzá, hát átvertek. Nem mindegy, hogy mit hol és kitől veszünk.
Előzmény: csiperkee (258)
B. Imre Creative Commons License 2010.02.27 0 0 262
Mézharmat akkor van ha valamilyen fákon sok a levéltetű , Erre nem lehet ráállni, ha van gyüjtik, ha nincs nem Ezt nem szoktuk kipörgetni , mert kevés és nem is értékes
Előzmény: ambrus24 (259)
B. Imre Creative Commons License 2010.02.27 0 0 261
Kedves csiperke a propoliszba többféle dolog is belekerülhet. Ugylátom a tiédnek több mint fele viasz.

Akkor tiszta a propolisz ha speciális propoliszgyűjtő rácsrool szedik, ha a kaptár falárol kaparják , akkor fa forgács is meg viasz is kerülhet bele. Azt azt üveget le kell szürni. Egyébként kíváncsi lennék mire használod?

Üdvözlettel Imre.
Előzmény: csiperkee (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!