Keresés

Részletes keresés

Reider Optika Creative Commons License 2007.12.05 0 0 11393
Hű, eszembe jutott egy régi jó topic, amit sajnos nagyon elhanyagoltam...
Igaz, úgy veszem észre, nem hiányoztam senkinek :)))
Igérem, mostanában többször visszajövök, kedves régi ismerősök:)
McLaca Creative Commons License 2007.12.05 0 0 11392

SAP? Rend? :) A kettő fogalom kissé üti egymást. :D

 

Lehet, hogy nem forgalmazó, hanem beszállító (bár ez legtöbbször ugyanaz), akiről szó volt, de én csak azt tudom leírni, amit nekem mondtak. Mellesleg sokkal inkább az igazolódik, amit én írtam (nekem mondtak), mert felénk továbbra is fehér holló a Biofinity.

 

mizant: emlékeim szerint a SUV55 ugyanígy néz ki, jól látható az optikai zóna széle. Van ugyan egy pár eltéve, de most ezért nem fogom kibontani. :)

 

Üdv!

Előzmény: CooperVision (11386)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11391
Mellesleg elegem lett a biofinity nehezen tisztíthatóságából, és lassan 5 napja bent van. Reggel zavaróan homályos, "taknyos" a lencse, de ezt betudom a szemem hibájának. Mikor beindul a könnytermelés, hamar magára talál a lencse is.Kiváncsian várom a 10-14. nap környékét. (FND kritikus pontja akkörül jön el). Azt most is tartom, hogy estére érzem, hogy "szárad" a lencse.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11390
Lehet megfejtetted a biofinity kényelmének titkát :)
Előzmény: _MrB_ (11389)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11389
értem, akkor az optikai zónája elég markáns. Mondhatni más lencsékénél nem igazán tünt még fel.
Előzmény: CooperVision (11388)
CooperVision Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11388

MrB - Jaaa...A lencsének van optikai zónája és szélkiképzése. A szélkiképzés az optikai zónán kívül esik és valóban látható, hogy hol kezdődik, de ettől a görbülete még 1....A jó szélkiképzés egyébként nagyban javítja a komfortérzetet, külön tudományként tartják nyilván a megtervezését....

 

Üdv,

DG

Előzmény: _MrB_ (11387)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11387
Sajnos nincs megfelelő fotoapparátom hozzá, de majd lövök róla képet. Gyakorlatilag ha felteszed az ujjadra, szemre való feltevéshez készülve, akkor oldalról, vagy fentről belenézve azt fogod látni, hogy a lencse olyan ránézésre, mintha egy tükörtojás lenne. Van egy középső része (sárgája), ami látszólag más görbülettel bír, és van a széle (fehérje) ami kicsit megint más görbülettel van. Ha jól tudom, azzal a technológiával, ahogy ezek a lencsék készülnek, simán megoldható, hogy a pupilla elötti része kicsit másmilyen legyen.
Előzmény: CooperVision (11385)
CooperVision Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11386

McLaca- A CooperVision szállítási határideje 24 óra raktári lencsék esetében. A biofinity is ide tartozik és nem vette át senki senkitől a CooperVision lencsék forgalmazását. Sajnos túl sok rossz pletyka születik...

 

Májustól, Júliusvégéig volt egy kis fennakadás SAP bevezetés miatt, de már rég visszaállt a rend.

 

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11371)
CooperVision Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11385

MrB- Bocsi, nem nagyon értem a kérdést....egy részből áll a lencse, nincs 'összerakva' több 'alkatrészből', ezért egy a görbület, ami a felulet széltől szélig taró része mm-ben.

 

Üdv,

DG

Előzmény: _MrB_ (11370)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.03 0 0 11384
Szerintem sima szaunába jobb lett volna. De mind1.
Előzmény: k2k (11383)
k2k Creative Commons License 2007.12.02 0 0 11383
Nah voltam, szaunázni!
Lencsével indult infraszaunában.
Majd kiégett a szemem, foladékpotlással is, és előtte szemcsepepl is..
5 perc után kivettem a lencsét és anélkül folytattam.
Nem is tudom mi lett volna, ha a simába megyek, és nem az infrába.
Talán 1 percet sem birtam volna?:(
Nah ez is egy tapasztalat:)))
Előzmény: _MrB_ (11382)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.01 0 0 11382
vagyok, csak cégköltözök.
Szóval, nem lehet a fertőzésveszély miatt elvileg úszni, szaunázni, miegymásozni lencsében. Gyakorlatilag meg lencsében úszom a tiszatótól a balatonon át a tengerekig minden szimpatikusabb vízben. Mert különben Qrv@ra nem látom, hova is kéne kimenni majd...
Szaunát spec nem próbáltam még, de ha pótlod rendesen a folyadékot, akkor miért ne lehetne? Azt kell kerülni, hogy szemedbe follyon nagyobb tételben az izzadság. Szerintem.
Előzmény: k2k (11380)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.01 0 0 11381
Már szaunáztam lencsében, semmi baja nem lett, meg nekem se, de azért 5-6-szor..., még az ember sem bírja... én max 3szor voltam egy alkalommal.
Előzmény: k2k (11377)
k2k Creative Commons License 2007.12.01 0 0 11380
Én éppen igy kerestem rá, és miután nem kaptam egyértelmű választ gondoltam itt vannak okosok, és majd ők megmondják a frankót:)
Dehát Mr.B.sem nincs netközelben:(
Előzmény: Törölt nick (11379)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.01 0 0 11379
Rákerestem google-lel és elég vegyes válaszok vannak. Van ahol azt írják, hogy lehet, de talán több az ahol azt, hogy nem ajánlott.

itt pl az javasolják, hogy nedvesítő szemcseppel igen.
http://www.origo.hu/noilapozo/egeszseg/20040423kontaktlencsevel.html

Itt meg azt, hogy vegyed ki:
http://optika.hu/gyartok/ciba/lencse.htm

Most akkor döntsd el :)
Előzmény: k2k (11377)
redbow Creative Commons License 2007.12.01 0 0 11378
én meg Edge III kontaklencsét viselek és OptiFree tisztítóval vagy mivel... nekem bevállt :P
k2k Creative Commons License 2007.12.01 0 0 11377
Milyen viszonyban van a kb. 5-6-szor 15 perces szauna és a kontaklencse??
McLaca Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11376

Igen, úgy értem.

 

A víztartalomnak van némi köze az oxigénáteresztéshez, mert a száraz lencse pl. kevesebbet enged át, de a magas oxigénáteresztésnek nem feltétele a nagy víztartalom. Sőt, a gyártói tendencia épp az ellenkezőjét bizonyítja. Állítólag a nagyobb víztartalmú lencse kényelmesebb, de száradásra hajlamos. Ez utóbbit én egyértelműen nem tudom megerősíteni tapasztalati úton.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11375)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11375
mármint úgy érted, hogy két különböző márkájú ápolónál is rendben van az, hogy reggel még ebben, esete meg már abban van? csak biztos ami biztos kérdem :)

egyébként még lejjebb kérdeztem, de nem jött válasz, a víztartalma a lencsének miben számít pontosan? mert az oxigén áteresztés azt értem, de ezt nem nagyon.
Előzmény: McLaca (11374)
McLaca Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11374

Majdnem ugyanaz a két ápoló, olyan nagy különbség nem lehet közte.

Lehet ápolót váltani ugyanannál a lencsénél, csak arra kell figyelni, hogy két ápolót ne keverj.

Tehát reggel berakod a lencsét még a régi ápolóból kivéve, aztán este a kiszárított tokot az új ápolóval öblíted ki és a lencsét is új ápolóval tisztítod, abba rakod és így semmi gond nem lesz.

 

_klaresz_: melyik megyéről beszélünk? Az optikusom azt mondta, van, hogy ide meg sem érkezik, amit rendeltek. Minden más 2-3 nap alatt itt van. (BAZ megye székhelye.)

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11373)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11373
erről az ápoló váltásról jut eszembe: szerintetek lehet ugyan azon a lencsének a hordása közben váltani? tehát, hogy egy ideig ebben volt aztán meg már abban.

egyébként szerintem amíg ki nem próbáltad a másikat addig ne add el az ápolókat, ha ez jó volt neked, mert ha aztán az új nem jön be, akkor veheted meg ezeket megint teljes áron :)
Előzmény: McLaca (11371)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11372

Kinek, mi válik be, nem vagyunk egyformák. Ki erre, ki arra esküszik, lényeg, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt. :o)

 

Nekem rendeléshez képest 2-3 nap alatt behozatta a kontaktológusom a B-t. Ráadásul soha nem akkor szoktam újabb lencseadagért menni, amikor 2 napig hordhatom már csak a lencsét, legalább 2 héttel előtte szoktam megvenni az újakat. Remélem nem lesz rossz tapasztalatom a szállítás terén (sem).

 

klaresz

Előzmény: McLaca (11371)
McLaca Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11371

Mind a kettő AirOptix, csak az éjjel-nappali verzió (tehát az FND) kapott egy Night&Day nevet is. Elvégre a két lencse között nincs sok különbség, még az anyaguk is majdnem ugyanaz.

 

Apropó, ma voltam lencsekontrollon. OX-szal. Kontaktológus szerint a szememmel és a lencsével minden oké, viszont a dioptriákat kicsit korrigáltuk cilinder téren.

 

Rákérdeztem a Biofinityre és a Synergire. A Biofinity-re azt mondta, hogy amióta a terjesztést (disztribúciót?) átvette egy nagy cég, azóta csak a baj van velük. A régiek pontosan, rövid határidővel szállítottak az új meg hektikusan, vagy késve, későn, lassan, vagy elfelejti, szóval ő - és állítása szerint sok más optometrista társa - igyekszik szabadulni a CooperVisiontől.

 

A Synergiről viszont jó a véleménye, majd kipróbálom, csak a bökkenő annyi, hogy van még két bontatlan CyClean-em, és egy nem rég felbontott... Akit esetleg érdekel 380ml-es CyClean ápoló, van két flakon eladó :), 2010-ig jó azt hiszem. Legyen mondjuk 3200/db.

 

Üdv!

Előzmény: _MrB_ (11368)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.30 0 0 11370
CV, jól látom, hogy a Biofinity igazából 2 (3) eltérő görbületü részből áll? (Ugy mint közepe, nagyjából pupillányi átmérőben, illetve a többi rész ( és a pereme).)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 11369
pedig akkor ez most ilyen néven fut. bár lehet elírták, mert ha a dobozra clickelek azon csak az van, hogy night & day:
http://lens.hu/webaruhaz.php?o=termek&ID=1001

és van külön az air optix:
http://lens.hu/webaruhaz.php?o=termek&ID=1028
Előzmény: _MrB_ (11368)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.29 0 0 11368
Nem. Az FND az aminek: Oxigénáteresztőképesség: DK/t 175
Az OX az régen O2 Optix , most Air Optix vagy mifene...
Előzmény: Törölt nick (11367)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 11367
köszi. nagyon szuper!!
ez az fnd, ez az ami a lens.hu-n Night & Day AIR OPTIX néven fut? Mert akkor a 11990 nem is drágább mint a biofinity, sőt itt 2k-val olcsóbb is :)

úgy eleve a magas víztartalom most előny akkor vagy hátrány? Vagy egészségügyileg előny, de esti száradás miatt hátrány?

Egyébként nálam ezek a lencse ápolós szempontok tényleg nem osztanak szoroznak, mert ha idő különbségben nézem, akkor nem nagyon lesz reális különbség. A többi meg úgy tűnik csak megszokás kérdése (legalábbis nálam).
Előzmény: _MrB_ (11366)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.29 0 0 11366
Ha nekem jött, akkor:
FND kényelmes, cool, de drága, és mivel magas a könnyem fehérjetartalma, igy 1-2 hetente ki kellett szednem pucolni, néha gyakrabban is.
OX kényelemben szintén jó, bár ha odafigyelek, érzem a lencsét a szememen, de nem zavar, nem irritál. Pucolás szempontjából az OX egy masszív dög. Brutál amit bír.

FND és OX sem száradt estére, sőt reggelre sem. Tény, azok jóval kisebb víztartalmu lencsék.

Összességében az OX sokkal kezelhetőbb, tisztíthatóbb lencse, és kicsit kevésbé kényelmes. FND hasonló. Biofinyity nagyon kényelmes, de sokkal szarabb kezelni, tisztítani kész horror, és ugy néz ki, az AC2-höz hasonlóan száradós fajzat. De ez utóbbi állításomat momentán zárójelben ejtem meg, mivel még elég fiatal a kapcsolatom a lencsével.

A pucolás, ki-betétel az tény. első nagyon zavaró, ki-betétel OX-FND vonalhoz képest érezhetően rosszab, AC2-höz képest érezhetően jobb.
Ami még zavaró Biofinitynél, hogy ha beleteszem a tokba a löttybe, képes ugy helyezkedni, hogy nem látszik az éle, igy nem látom, hol van a löttyben a lencse.
Előzmény: Törölt nick (11364)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 11365
egyébként engem nem zavar a biofinity lágysága. szerintem könnyű alkalmazkodni hozzá. Nekem a nem szilikon lencséhez képest az volt szokatlan kezdetben, hogy mivel ez a lencse jobban csúszik, ezért nedves ujjakkal nehezebb kivenni. kell, hogy tökéletesen száraz legyen a kezem. legalábbis nálam.
Előzmény: Törölt nick (11364)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 11364
esetleg írhatnád úgy is ezeket a benyomásaidat, hogy más szilikon lencsékhez képes milyen, amiket használtál. úgy értem, hogy pl az ox-nál kevésbé volt meg ez az estére fáradás? Kevésbé vagy inkább kényelmes úgy általában napközben stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!