Keresés

Részletes keresés

hb-tatus Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32081

szia, az utolsó sor 3.-t kérem, ha nem előztek meg

Előzmény: egonovics (32080)
egonovics Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32080

Előzmény: egonovics (32079)
egonovics Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32079

Néhány tégla keresi gazdáját.

exxit Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32078

Szeva csabi

 

Es nekem ilyen teglam mikor lesz ? :)

Előzmény: B-csabi (32061)
hb-tatus Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32077

Kedves Lajos, Murmuncari hozzászólása után csak kettő megjegyzésedre reagálok """Sok ismeretnek vagytok híján, mikkel én rendelkezem!"""

Bizony-bizony! Igy aztán nem okozhat problémát Neked, hogy megválaszold a nyilván alap nélküli kétkedő kérdéseimet (egyiket-másikat már harmadszor teszem fel, mások újak) 

szia, az előző megfejtéseid kapcsán tett kérdéseimet ismétlem meg:
1. "szia, Lajos hogy kerül a képbe az Old jelű darab?"
2 "A Ribics Ferenc frappáns megfejtésnek tűnik, de mi a magyarázata az ezen felül még kiolvasható A, T és L betűknek? (kérdések a 28203 hozzászólásodhoz)"
3 "szia, de jó, hol találtad az adatot? Helytörténeti munkában? (kérdés a 28437 hsz-hoz)"
Aztán volt még PSZ- nek is néhány kérdése, ill . kételye; azokra is kíváncsian várjuk a válaszod
kösz B

további kérdések:

4. (31667 hsz) A kép alján két töredékes GTJ 1869 jelű darab látható. Ezeket is báró Tallián Jánosnak tulajdonítod. (1866 óta a közeli Peresznyei Uradalom tulajdonosa gróf Trautmannsdorf József - vagy ne foglalkozzunk ilyen rangbeli aprósággal?)

5. (31212 hsz) Az eddigi ismereteim szerink kizárólag Eger környékén talált AEA TM betűs téglabélyegből hogyan olvasható ki a Venerabilis Aula Ecclesiastia Archiepiscopalis Trnava?

6. (30882 hsz) CGH: az eset kísértetiesen hasonlít a Dongó megfejtéshez: miért szerepelne egy sokadrangú pap neve a téglán? Ráadásul ez idő tájt Rudnay Sándor volt az érsekség feje; neki bizonyítottan vannak téglái

7. Az ominózus Dongó esetre is várjuk a választ

8. Mezőfalva - EU (Esterházy Uradalom) bélyeg, szerinted ugyanaz, mint a zalaegerszegi EU (Zeg Erdődy birtok volt). ???


"""Utolsó mondatotok ijesztően, vészjóslóan diktatórikus jelleget sugall-�visszafogott reakció�, de gondolom ez meg belső énjeitekből fakad!"""

ki kell, hogy ábrándítsalak, még mielőtt összeesküvés elméletet gyártanál, a visszafogottság itt azt jelenti: nem neveztük nevén azt, amit nem megfelelőnek tartunk

Előzmény: \"Tsepregh Várossa\" (32044)
exxit Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32076

ok

meg valaki mas??

Előzmény: b.fredy (32075)
b.fredy Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32075

Sziasztok !

Exx : Megyek Pozsonyba.

Más : Galgóc,Nagylót,Szered :

 

   

 

 

exxit Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32074

Szevasztok

egy kerdesem   lenne: jon-e valaki a pozsonyi talalkozora??

mert ha esetleg igen es vannak kozos csereink , azt ott lebonyolithatnank :)

koszi

murmuncari Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32073

Tisztelt Lajos Bácsi!

 

Kedvenc professzorom szerint: "A világos beszédet nem kell értelmezni."

Ennek jegyében két lehetséges megoldást terjesztek elő:

 

1. ajánlat: Ez a fórum nem egyesületünk fenntartásában áll, tehát ide bárkinek bármit joga van beírni: okos gondolatokat, és baromságokat egyaránt. Ugyanakkor célszerű lenne, ha az egyes, megfejtéseket feszegető írások kellően alátámasztott érvrendszeren illetve bizonyítékokon nyugodnának. Én - és ezt most csak saját nevemben mondom - úgy látom, hogy az utóbbi időben nem minden "megfejtés-tervezet" felelt meg e kívánalomnak. Éppen ezért javaslom, hogy az ismételten kialakulóban lévő, nem szerencsés levelezési okot és stílust minden oldalról azonnali hatállyal szüntessük meg, s ekkor e fórumon mehet tovább minden a régi kerékvágásban. Legfeljebb egyes olvasók e fórumot továbbra is valamilyen szintű tudományos fórumként, mások pedig sámánok, igazlátók és megmondóemberek kinyilatkoztatásaiként fogják olvasni - hiszen az írásnak is, és az olvasásnak is szabadsága van. Ha ezzel egyetért, akkor kérem, hogy személyiségem fogyatékosságára és képzetlenségem, szellemi pallérozatlanságom hiányosságaira utaló lelehelletfinom és jószándékú jelzésevel, nekem szánt további gondolataival ne terheljük fölöslegesen e fórum olvasóit, azokat írja meg e-mail-címemre, amely itt is olvasható, nyilvános.

 

2. ajánlat: Si vis pacem, para bellum!

 

Végezetül van egy kérésem is: korábbi hozzászólásomban, és - ha jól emlékszem akkor - az Elnök Úréban is volt néhány kérdés, amik az Ön részéről azóta is megválaszolatlanul maradtak. Ha ezekre megalapozott válaszokat kapunk, akkor minden egyes téglajel Ön által történő megfejtését elfogadom, és ezt kifejezett örömmel teszem!  Ebben az esetben - azt hiszem, hogy - ilyen hangulatú levelezésekre sem kerülne sor. Sajnos, ilyen - válaszok nélküli - esetekben fordul elő a mellébeszélés, a vagdalkozás, és a támadás. Tehát várom szíves válaszait a korábban föltett és megválaszolatlan kérdésekre!

 

Maradok tisztelettel: a legjobban támadott "triumvir"

Előzmény: \"Tsepregh Várossa\" (32044)
Gabcsi66 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32072

Szia Lanko!

 

Jövök a találkozóra, s nagyon várom a részemre csomagoltakat! :-))

 

Köszönöm szépen!

 

Gabcsi66

Előzmény: lanko (32032)
csehpes Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32071

Szerintem csak akkor zavarnak el, ha nem hozol elég téglát! :-)))

 

Mellesleg én is egy kazal szabad téglával készülök!

Előzmény: kaszperek (32067)
csehpes Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32070

Szia Lankóóó!

 

Természtesen megyek, hozhatod a téglát! Köszi!

Előzmény: lanko (32031)
B-csabi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32069

Van vagy száz darab csak még nem tudtam a fószerral megegyezni.ha összejön a dolog akkor biztos lesz neked is ha más nem az 50 edik évfordulón:-)))

Előzmény: csóricica (32064)
PSZ001 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32068

Szia Yacek!

 

Ha a Triumvirátushoz nem is tartozol (én se),  de a Monarchiához igen. ;))

Tény, hogy közös ügyünk a feloldatlan téglabélyegek meghatározása. Dicséretes az is, ha valaki sok időt szentel ezen kérdések vizsgálatára, próbál feloldást találni a betűkombinációkra. Kétségtelen, hogy sok győri téglajegy vár még megoldásra, és itt talán kezdhetném(énk) némi önvizsgálattal is, hiszen erre azoknak van legnagyobb esélyük, akik Győrben  vagy a környékén laknak. Kérdés az is, hogy aki téglát gyűjt annak adott esetben fontos-e az ismeret is, vagy csak egy újabb pipa, hogy ez darab is megvan. A probléma ebben az esetben szerintem régebb eredetű (vissza kell nézni a hozzászólásokat). Ha nekem mondjuk lenne ötletem egy feloldatlan győri téglajegy megfejtésére (bár úgy lenne), és ezt megosztanám az index fórum olvasóival, akkor olyan szavakkal kezdeném mint véleményem szerint, úgy gondolom, hogy... stb., majd azzal zárnám, hogy megadom a pontos forrásokat, hogy itt és itt olvastam erről, ezzel támasztom alá mondandómat. Ezzel adva lehetőséget arra, hogy aki nem mélyedt el a témában, vagy csak hiányosak az ismeretei, annak legyen esélye felkészülni, és érdemben hozzászólni a kérdéshez. Ha odaírom, hogy lásd internet és magán könyvgyűjteményem, ez önmagában nagyon tág fogalom. Bár meggyőződésem, hogy az interneten nincs meg az az ismeretanyag ami igazán segítségünkre lehetne, esélyesebbnek tartanám pl. a levéltárakat. (helyiek ismét előnyben) Sokakban azonban ellenérzést válthat ki, ha bizonyos dolgokat megfellebbezhetetlen tényként írnak le, megfűszerezve sok-sok latin kifejezéssel (indokoltan?). Mindazonáltal ez egy nyilvános fórum (nem kizárólagosan az egyesület vagy annak tagjai véleményét tükrözi), tehát bárki szabadon leírhatja itt véleményét, a lényeg az, hogy az  itt megjelent információkat megfelelő módon kezeljük.

 

Üdv:

 

PSZ

Előzmény: yacek75 (32063)
kaszperek Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32067

Ha a rendezőség el nem zavar , megyek  szabadcserékkel rakottan.

Előzmény: lanko (32032)
csóricica Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32066

Ja ja a pirannyák közé, a pittbulok meg nézték közbe vazze ! :-)

Előzmény: tamtomi (32057)
egonovics Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32065

Oks!

Előzmény: lanko (32045)
csóricica Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32064

Persze a cseretéglák hegyekben állnak ezekből ugye ?

Előzmény: B-csabi (32060)
yacek75 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32063

Tiszteletem!

Én ugyan nem tartozom a Triumvirátushoz, de legalább annyira szívügyeim a győri téglák.

Ezért csak annyit írnék a hozzászólásához, hogy szerintem egy hajóban evezünk, közös ügy a téglák feliratainak feloldása, és nem biztos, hogy a legutóbbi hozzászólások ebbe az irányba mutatnak.

Abban teljesen egyetértek, hogy pro és kontra kell mennie az infócserének, bár ebben én nem láttam hiányt.

Többek között javasolnám, hogy egyszerre egy feloldatlan jelet hozzunk fel, és mindenki adja hozzá amilye van. Mondok egy példát: DMoL .   Ennek van DMo  változata is.  Lehetséges hogy a megoldást a kettő együtt fogja támogatni. Erről viszont szó sem esett a lehetséges feloldás ismertetésekor.

 

Na most visszaolvasva lehet hogy én is redundáns voltam , pontosabban nem írtam semmiről, de az az igazság hogy két pohár Merlot után nem szívesen olvasok Mr. VM- re emlékeztető stílusú hozzászólásokat a kedvenc fórumomon.

 

Szóval inkább olyat javasolnék, ami nekünk , magyaroknak nem az erősségünk: fogjunk össze, és menjünk egy irányba !

Köszönöm.

Yacek

 

 

 

 

 

 

Előzmény: \"Tsepregh Várossa\" (32044)
Joz68 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32062

"Kampós", vagy "nem is tudom, hogyan nevezzem őket"  téglák 1.-6. képeken. A 7. képen a család együtt fotózva az arányok és az eltérő méretek miatt. Atis! Alakul még tovább az a Károlyi kollekció. Pista is kerített új eddig nem látott darabokat és már Én is találtam még egy új formátumot.

 

   

 

    

 

   

 

 

B-csabi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32061

És ha Lúd legyen kövér alapon egy újabb TOMBOLA.

B-csabi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32060

Viccet félretéve mai szerzeményeim Szegedről.

B-csabi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32059

És nekem szedted de rendes vagy!:-)

Előzmény: b.fredy (32055)
b.fredy Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32058

Szia !

Lehet,hogy nem kaptad meg a levelem ?

Vagy lehet,hogy a téglák nem tetszettek ?

Előzmény: szilac (32056)
tamtomi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32057
Görbült a botod mikor fárasztottad mi ,te mákos.Oszt bedobtad e már a kerti tóba, mert akkor megyek hozzátok pecázni. :-))
Előzmény: csóricica (32034)
szilac Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32056

Köszönöm, már éppen ragadtam a tollat....

Előzmény: lanko (32033)
b.fredy Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32055

Sziasztok !

Deáki községben egy kerítésalapot ástak :

 

 

 

csirke bácsi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32054

Sajna a meló az első nemsok időm marad a hobbira de a találkozó az szent

Előzmény: atis68 (32053)
atis68 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32053

Szia! Eddig hol jártál? Nagyon elvesztél a téglák közt:)))

Előzmény: csirke bácsi (32051)
csirke bácsi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32052

Mivel jösz TEHER VONAT ,TEHER HAJÓ??? :-)))

Előzmény: fagyi7305 (32046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!