Keresés

Részletes keresés

szlaci_s70 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12966
Sziasztok!


Vízteres kályhákkal kapcsolatban számítok a tapaszlatatokra. Az alábbi két modelt találtam a nagyobb teljesítményt vízre dolgozók közül.

http://www.haassohn-rukov.cz/en/products-and-services/our-products/chimney-stoves/grand-max-plus-11-with-exchanger-3.html

http://www.edilkamin.com/hu/termostufe_a_legna/stufa_a_legna_calidra_base.aspx

http://wamsler.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=98%3Awamsler-k178-tzhelykazan&catid=24%3Atzhelykazanok&Itemid=52&lang=en

A házat jelenleg gázkonvektorok és egy 6kwos kandallókályha fúti. Szeretném a konvektorokat kiváltani fatüzeléssel, valamint két új tetőtériszoba fűtését is meg kellene oldani. Összesen 180nm, kb. 400 légköbméter. (tömör tégla, 10cm szigetelés )
A következő megoldásokban gondolkodom:
- víztereskályha, ami 80 légköbmétert közvetlenül fűtene többít vízesradiátorral, erre
rásegítene hidegebb napokon 40-50nm-en kb120 légköbméteren egy cserépkályha
- vagy légfűtéses kandallókályha a tetőtéri szobák alá a nappaliba, ami közvetlenül fűtene nyitott ajtókon kb 100 légköbmétert és légcsöveken keresztül a tetőtéri szobák 110 légköbméterét. Ez esetben megmarad a mostani 6kw kandalló (vagy cserélődik egy kemencére) (80légköbméterre) és kell állandó használatra a cserpépkályha(120 légköbméterre.) Ami azt jelenti, hogy 3 helységben kell folyamatosan tüzelni, hamuzni stb.
- vagy faelgázosító kazán a garázsba és menne az egész vízesfűtéssel
- vagy cirkó és légfűtéses kombináció

Érdekelne, hogy a padlásszobákba a meleglevegő felvezetés csövön kereszül elég lenne-e (100 légköbméter), valamint van-e kisebb kályha aminél ez megoldható?

Valamint érdekelne, hogy a vízteres kályhák mennyire megbízhatóak, mennyi az élettartalmuk, valamint, hogy gravitációsra meglehet-e csinálni a rendszert? Nekem a víztereskályha tetszene a legjobban, ha elbírná a rendszert de kicsit fenntartásaim vannak vele kapcsolatban. Nem tudom, hogy levegőre is dolgozik-e, vagy csak vízre, kérdéses a teljesítménye. A mostani kandallókályha 6kw és -10 C-nél éppen elég a 80 légköbméterre, igaz 22 C foknál magasabb az igényünk. 15 kw-al kifűteni (ha van egyátalán 15kw) 3-4x nagyobb teret, még ha nem kell állandó jeleggel fűteni az néhány helységet is, necces. (Bár lesz majd szigetelés)

Valamint, ha a mostani kályhát este megpakolom, reggel még parázslik, van úgy, hogy nem kell begyújtani 5-6 napig sem. Viszont a fenti kályhákra kb. 3-4kg fát lehet tenni és óránként kb 4-5kg-ot égetnek el, így valószínűleg 3-4 órána után kialszik, viszont amikor csúcson járnak óránként pakolni kell, és a fa elégetéséhez sem kevés levegő kell, aminek az utánpótlását meg kell oldani.
De legfőképp a vízes rendszer bonyolultsága nem tetszik (szelepek, védelmi rendszerek, áramellátás szükséges, vízkő, korrózió stb.). Nem tudom, hogy 5-10 évet kihúz-e egy ilyen kályha. Valahogy az a megérzésem, mintha hosszútávon vízre jobb egy kazán, a levegőre meg egy jólszabályozható kandallókályha, mind élettartamban, mind pedig árban.

Aki használ vízteres kályhát, kérem írja meg a pozitív-negatív tapasztalatait. Mennyire életkepes az ötlet.



Köszönöm


Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12965
Üdv!

Kb. 0,05 m2 egy csempe, ha a 21x24-es.
20 csempe egy m2.
Előzmény: dumcsi7 (12962)
szbalogh Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12964

Jaja, ez az ;) Köszi mindenkinek

 

Előzmény: Pali79 (12951)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12963
Látszólag lejön minden hamuval, de valamelyik nap még utána áttöröltem tisztítóhabos ronggyal, és jó fekete lett még az is. Lassabban rakódott le utána nálam is a korom.
Előzmény: fényevő (12947)
dumcsi7 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12962
Hello!

Ki szeretném számolni a cserépkályhám fűtőfelületét m2-ben, és tudnátok mondani 1 csempe hány m2 megközelitőleg??Zalaegerszegi manufaktúra csempéjéről van szó átlagos méretű.
Köszönöm előre is a választ.
kense Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12960
Sziasztok!

A tűztér kupoláján elhelyezett szellőző rácsok méretére,darabszámára,és elhelyezésére van valami szabvány?
A plafonig ér nálam150cm magas.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12959
Üdv!

És ezekkel a csempékkel még tervezhetek saját részemre való beépítésre? (RCSK jel van benne)
Merthogy a napokban kaptam egy kályhát, és szakszerűen, ahogy itt olvastam, elbontottam.
Csakhogy többminden aggaszt:
Elsősorban, jó le volt kátrányosodva a kályha... Nos a csempék mázán nem ütött át, inkább a belső peremük kátrányos. De olyan r0hadt büdösek mint a dög!
És ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy új agyaggal, cseréppel összerakva idővel el fog e menni ez a szag??? Vagy hogy ez az összerakást aggatja e?

Nos mivel, gagyi 70-es évekbeli, nem túl ritka kályháról van szó, érdeklődnék, hogy van e valakinek, a készletében feleslegesen ilyen fajta csempéjei, (főleg egyenes párkány, és sík csempe)???
Mert nagyobb kályhát szeretnék mint amekkorát szétszedtem, (2 helyiségre) meg akkor a nagyon koszos kátrányos darabokat kihajítanám, de nem is tudom mi legyen mert tényleg büdös :((

Józsi
Előzmény: BSzTom (12957)
BSzTom Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12958
Felrakáskor általában. A mészkukac az agyagban található mész-zárvány, ami a csempe kiégetésekor égetett mésszé változik. És ugye, ha az égetett mészhez vizet adunk, akkor lesz belőle oltott mész. Aminek a térfogata nagyobb, mint az égetett mészé, így aztán jön a lazúr.BSzTom
Előzmény: csocso50 (12955)
BSzTom Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12957
A románok között is van rossz meg rosszabb. Azt mindenképpen tudomásul kell venni, hogy az árának megfelelő a minősége. Nálam inkább a mészkukacosság volt a jellemző, a deformáció, méretpontatlanság nem volt durvább, mint némelyik nem éppen olcsó magyar terméknél. Összerakhatóbb volt, mint egy olyan bontott kályha, amit nem én szedtem szét és nem lett megjelölve. :)BSzTom
Előzmény: csocso50 (12892)
BSzTom Creative Commons License 2009.10.24 0 0 12956
A cserépkályhát valóban az acéldrótok tartják össze, nem az agyaghabarcs. Amibe egyébként tilos agyagon és homokon kívül mást keverni.BSzTom
Előzmény: moonshadow (12952)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12955
Mikor pattog le a zománc?
Felrakáskor vagy fűtéskor?
Előzmény: blogspot (12929)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12954
Tehát akkor édemes ilyet venni?
Vagy egyáltalán honnan tudom hogy az?
Előzmény: blogspot (12929)
moonshadow Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12952

sziasztok!

A cserépkályhát-kandallót mennyire lehet homok+agyag keverékből álló habarcsba rakni? Cementet nem kell bele tenni? Mi a kötőanyag?

Pali79 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12951

Itt az első cikk, nem erre gondoltál?

 http://langor.addel.hu/products.php?prcategory=12064

Előzmény: szbalogh (12950)
szbalogh Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12950

Nem erre gondoltam. Ilyenem van nekem is, de az nem jó smmire, mert pl a kályhacsőről is két begyújtás után lepotyog. Erre a szálas sodort micsodára gondoltam, amivel a kandallóajtókat is tömítik. Az mi? : /

Előzmény: HegyenVolgyon (12948)
majkel Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12949

én tesco hidegzsíroldót használok meg azt a lapra hajtogatott, papír kéztörlőt amit a wécékben a falra szerelt adagolókból lehet húzni (ecset helyett)

kicsit rácsurgatok a papírra és azzal törlöm le az üveget, mondjuk bika gumikesztyű kell hozzá :))

utánna vizes szivacs és ismét egy papírtörlő a rongy helyett

így nem kell ecsetet mosogatni ;-)

Előzmény: fényevő (12947)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12948
Bármelyik barkácsáruházban lehet kapni őket, kartusos kiszerelésben, ami a kinyomópisztolyba való. Szinte az összes márkának van ilyenje, még Proby-t is láttam, de a legelterjedtebb a Den Braven Sealants gyártmány. Fehér tubuson láng mint van és rá vannak rajzolva a felhasználási módok.
Előzmény: Törölt nick (12944)
fényevő Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12947
Kipróbáltam a javasolt hamut az üvegtisztításra a korom végett. Több napig teszteltem és összehasonlítottam a welldone hideg zsíroldóval. Két tapasztalatom született: 1. Sokkal tovább tart, és több kosszal jár a hamu használata korormmentesítésre, de valamennyire működik. 2. A hamuval való takarítás után elég gyorsan viszakormolódik az üveg.

Maradok tehát a leggyorsabbnál: 1 zsíroldó fel az üvegre ecsettel 2 vizes szivaccsal letöröl 2 porrongy segítségével szárazra törlöm
gmkiev Creative Commons License 2009.10.23 0 0 12946

A Salgótarjáni termék, vagy vásárolt, vagy saját fejlesztés, erről nincs értesülés. De egészen biztosan csak max egy éve van itt forgalomban. Így a tapasztalat is kevés.

A másik termék tradicionálisnak mondható a gyártó palettáján. Két év jótállás, kipróbált minőség és megbízhatóság.

Szerintem a két termék özött az esztétika döntsön, annak alapján mérlegelj, hiszen az új termék is lehet oly jó mint a korábbi.

Előzmény: Scholl4 (12945)
Scholl4 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12945
Segítséget szeretnék kérni, kandalló vásárlásával kapcsolatban.
Két típust néztem ki, az edilkamin iris és mariu kandallóit, valamint a wamsler rona és riva nevű termékeit.
Árban némileg több a wamsler, kérdés hogy jobb-e bármiben?

Edilkamin Iris

Wamsler Riva
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12944
" Mi a neve annak a tömítőanyag amivel az öntöttvasból készült betétek lapjainak élénél légmentesen tömítenek? " ----passz, nem vettem még olyat, de fűtéstechnikai boltban lehet kapni 1200 ft körül, van több márka is. Talán még jó lehet az autósboltokban kapható kipufogótömítő is ( BOSAL )
Előzmény: szbalogh (12941)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12943
viszont a hegesztes jol megvaltoztatja az acel otvozetet, edzettseget. komoly esely van ra, hogy a varratnal maskeppen fog viselkedni.

persze a gyariakat is hegesztik...

vajk
Előzmény: Törölt nick (12940)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12942
A tetejében van egy kis hajlás de az az én figyelmetlenségemből, a hegesztés miatt nem hajlott meg sehol . A hamutálcát 1.5 - ös lemezből csináltam azt egy kicsit elhúzta de a hamu nem fog reklamálni :-)) A hegesztésemet tegnap megnézte a fűtésszerelő szomszéd és azt mondta hogy nagyon jó lett ( főleg úgy hogy semmi vasipari végzettségem nincs.)
Előzmény: szbalogh (12941)
szbalogh Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12941

Arra nekem is van lehetőségem és kis gyakorlatom is. Ezt azért lehet, hogy nem merném. Valami csavarozható megoldáson töröm a fejem.

Nem hajolt meg a lemez a hegesztésre?

Mi a neve annak a tömítőanyag amivel az öntöttvasból készült betétek lapjainak élénél légmentesen tömítenek?

Előzmény: Törölt nick (12940)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12940
Ívvel hegesztettem, minden oldal találkozásánál végigvarrva 2.5-ös pálcával, ez tuti hogy nem jön szét.
Előzmény: szbalogh (12921)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12939
Mondjuk én a rácsokkal sem nagyon értek egyet, nyitva kell hagyni a kupola tetejét és ott ki tud jönni a meleg.
Előzmény: Lud (12927)
bollazoli Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12938
11064-es hozzaszolasomban raktam fel egy kepet a felkesz allapotrol, igaz ott mar a belso resz nem latszik
Előzmény: bollazoli (12937)
bollazoli Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12937
igen ugy van
Előzmény: misbelief (12935)
Lud Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12936
nekem is rövid úton 45 fokkal kéménybe fut a füstcső, így igazából az esztétikum miatt hagytunk kupolát, azt is megértem ha valaki viszont nem akar ilyet. nem tudom hány % hatásfokot bukok a "rövid" füstcsővel a felületeket összevetve de nem lehet túl sok (ezzel biztatom magam:)
Előzmény: Pali79 (12932)
misbelief Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12935
De itt akkor nállad van konvekciós "burok", egy előtétfal mögött van az egész cucc.
Előzmény: bollazoli (12933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!