Keresés

Részletes keresés

HZoli83 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 10
Üdv!

Nem, ez nem a billentyűzár. (Egyébként csatornát sem tudok váltani...)
A billentyűzár jele egy kulcs, a jobb ALSÓ sarokban. Sőt mondok még durvábbat, ezen a rádión ennek a jelnek nem is kellene szerepelnie, mert a hasznutasításban sem említik.

Mi a sz*r ez?
Előzmény: ltz-400 (9)
ltz-400 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 9

 

  A billentyűzárat vedd le róla.

Előzmény: HZoli83 (8)
HZoli83 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 8
Sziasztok!

A Wouxun KG-UVD1-esemen bekapcsolás után az alábbi kis jel fogad a képernyőn. A menübe be tudok lépni, de itt bármelyik gombot választanám, vagy tekerném a menüpontokat a fenti kurblival, a rendszer kidob erre a képernyőre. Az A/B gomb nem működik, a TDR gomb nem működik. (de a csippanás az összes gomb lenyomásánál hallatszik). Adást tudok indítani, ill a lámpát ki/be kapcsolni. Mit csináljak?

soproni feri Creative Commons License 2009.06.27 0 0 7
soproni feri válasz | megnéz | könyvjelző 2009.06.23 14:24:11 © (4646)
Sziasztok!
Típusváltás végett eladó Puxing 777 VHF-es rádió töltővel,magy.nyelvű útmutatóval ára:15000.Ft Quansheng TG-K4AT UHF-es rádió külső mikrofonnal,magy.nyelvű útmutatóval ára:15000.Ft
Elérhetőségem:email trapperferi@vipmail.hu tel:06-30-380-40-69
hegymenet. Creative Commons License 2009.06.15 0 0 6
Szerintem simán dobd föl ide amid van! Ez a topic még új, de tuti rengetegen fogják olvasni. A Laci majd tuti földokumentálja az oldalaira is mi hova való.
Üdw: Cs.
Előzmény: radiowolf (5)
radiowolf Creative Commons License 2009.06.14 0 0 5
Sziasztok!
Nekem volna egy két fényképes dokumentációm a témában, amit a http://wwww.puxing.hu és a http://www.wouxun.hu oldalakhoz kapcsolnék. Célszerű lenne ide beraknom, vagy csak emailozzam a Tornádó Lacinak és majd fölkerül az oldalakra?
Köszi: Pisti
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.06.13 0 0 4
Szerencsére a menürendszer nem őrzött meg minden hagyományt :) A KG-669 menüjében járva, ha a rádió közben "meghallott" valamit egyből ki is dobott a menüből. A KG-UVD1 már kigyógyult ebből, vétel közben is benthagy a menüben.

A két párhuzamosan működő VFO -ra egyrészt a gyártó a "Dual Standby" megjelölése utal, másrészt egy kísérlet. Ugyebár mindkét VFO megy a műsorszórósávtól a 70centi végéig. Az egyik VFO -t állísd mondjuk 89.5 MHz -re és hallgasd a Juventus rádiót. A másik VFO -t mondjuk valamelyik PMR csatira. Mindaddig folyamatosan szól a Juve, amég bele nem szólsz a PMR -be, ekkor azonnal átvált a hangvégfok a kommunikációs sáv megszólaltatására.
Namármost. Ha egy VFO kapcsolgatna a sávok között, akkor a Juve akadozva szólna, de nem így van, teljesen folyamatos. Tehát kénytelen egy 2. számú VFO futni a háttérben, ami azonnal meg is hallja a PMR forgalmat.
Előzmény: hegymenet. (3)
hegymenet. Creative Commons License 2009.06.13 0 0 3
A KG-669 -nél is ez volt az eljárás, ezek szerint a menürendszer megőrizte a hagyományokat.
A szórólapodon azt írtad a KG-UVD1 -nél, hogy 2db kétsávos VFO. Ez roppant jól hangzik, de honnan tudod, hogy nem csak 1 VFO -s és azt kapcsolgatja akár két sáv között is? Na erre varrjál gombot :D
Előzmény: CB Tornádó Laci (2)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.06.13 0 0 2
Hello Csabi itt is :) !
Naja gyors kör volt a mostani, két óra alatt kiosztottam a csomagtartónyi cuccot, mentem egy kanyart aztán tűz haza. Wouxun KG-UVD1 kísérlet eredménye: Biza csak úgy menti el az átjátszós frekit, ahogy a magyarnyelvű kezelésijében megírtam vala. Tehát először elmented a lejövőt, majd ugyanarra a memóriacímre rámented a felmenőt. Ha csak simán VFO -ban beállítod a SHIFT -et, azt úgy nem jegyzi meg.
Előzmény: hegymenet. (1)
hegymenet. Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1
Nem szabadulsz ám olyan könnyen :)
A BURABU -s szórólapodról jutottam az oldalaidra, onnan meg ide, csak kapkodom a fejem micsoda fejlesztések mennek nálad.. Láttam a 104Laci -val könyékig voltatok az új kétsávos wouxunjába, akartam is kérdezni, mire jutottatok az átjátszó elmentéssel? Csak mire mentem egy kört már felszívódtatok. Amúgy meg csak levegőt vettem a börzén, másra nem volt keret.
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.06.13 0 0 0
0. A 0MHz az egyenáram nem? XD
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.06.13 0 0 topiknyitó
Mára számos rádióamatőr, hobbirádiós, PMR -es és egyéb freebander használ a címben felsorolt "pénztárcabarát" távolkeleti URH készülékeket. Más rádiós topikokban rendszeresen fel - felbukkannak, de se nem CB -rádiók, se nem PMR rádiók, önálló kategóriát alkotnak. Ezért indítottam ezt a topikot, ahol eme készülékek esetében ONtopic tapasztalatcserére illetve rádiópróbákra, kísérletek megbeszélésére van lehetőség.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!