Keresés

Részletes keresés

Cooperx Creative Commons License 2021.04.22 0 1 2929

Kedves djuice és mindenki!

 

Na, most komolyan!

Az olyan "gyenge" zongoristák, mint Chopin, Liszt, és a többi, használtak egy olyan "technikát",  hogy egy deszkára ráfestették a zongorabillentyűket, és utazás közben azon gyakoroltak.

 

Tisztelt Fórumozók!

Nehogy már azon múljon a gyermek karierje, hogy "kicsit más billentésű az első zongora"!

 

VAGY ÉRZI AZ A GYEREK A ZONGORÁT VAGY NEM.

EZ KB. 10 PERC ALATT KIDERÍTHETŐ.

 

 

 

Előzmény: djuice (2928)
djuice Creative Commons License 2021.04.21 0 0 2928

Én akkor még olyan mellékzöngét is hozzátennék ehhez, hogy érdemes azt is figyelembe venni majd, nehogy túlzottan eltérő billentéserősség legyen a vásárolt, illetve az iskolai hangszer között, nehogy a gyereknek ez szegje később kedvét az otthoni gyakorlástól!

Előzmény: ÁsítóSárkány (2927)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.04.21 0 0 2927

Persze, általában minél közelebbi a billentés az akusztikusokhoz, annál jobb. Azért írtam többes számot, mert nagyon sokféle van akusztikusból is, és nagyon nem ugyanolyanok...

 

Az izom fejlődés miatt a gyerkőc korosztálynak eleinte kifejezetten könnyebb billentás lenne ajánlott.

A Yamahák billentésmechanikái általában véve is viszonylag nehezek, vagy ha nem is nehezek, akkor a billentés legelső fázisában relatív nagyobb erőt igényelnek, ami majdnem olyan, mintha nehezek lennének. Ez alül valóban a csúcskategória a kivétel, nem véletlenül említettem a CLP-785-öt...
(Most nem a paraméterrel vezérelt beállításokra utalok, hanem magára a fizikai billentyűzet felépítésére).

 

A felnőtt használat gondolom műkedvelő? Leginkább a profi előadóművész vagy annak tanuló konzis, zeneművészetis diák stb. igényeit nem lehet a gyerekével összehozni egy műszerben. Ők a nehéz billentésben érdekeltek a gyakorló zongorájukon, hogy a váltás másikra könnyebben mehessen. De műkedvelőnél ez nem kell akkora szempont legyen...

 

Ami az okosfunkciókat illeti, a saját 10 és 8 éves gyerkőceimet általában is igyekszem messze tartani tőlük. Na jó, a koronavírus alatt internetes sakktanulásra adtuk magunkat, meg a fiam szereti nézni a navigációt miközben vezetek :D

A képernyőaddikció mára eléggé ismert dolog, szakirodalma van, gyerekek kapcsán is. Szerény véleményem szerint ezerszer jobban járnak, ha megkíméljük tőle őket...

Amikor már kezd elég érett lenni az önkontrollhoz, onnantól az appok is érdekesebbek szerintem.

Persze a zongoratanáron is nagyon múlik... és nyilván az a jó, ha a szülők és a zongoratanár hasonlóan gondolkodik a kérdésben...

Előzmény: Floydi (2926)
Floydi Creative Commons License 2021.04.21 0 0 2926

Nem kell szabadkoznod, inkább én köszönöm a hasznos választ! Egyébként se hajt a tatár, majd csak ősztől kezdik a zongoraoktatást a suliban, addig van időnk dönteni. :) Mindenképp átgondolom amiket írtál és megnézem az általad ajánlott típusokat is. Ez is egy nagyon hasznos vélemény volt. Eddig leginkább olyanokat olvastam, hogy a billentés érzetnek minél közelebb kell lennie az akusztikus hangszer érzetéhez (legjobb lenne otthon is akusztikus zongorán vagy pianínón gyakorolni), illetve egy zongoratanár írta egy cikkben, hogy 8-9 éves korban fejlődnek ki azok az izmok, amik a zongorázáshoz kellenek, ezért nagyon fontos, hogy ebben a korban a lehető legjobb hangszeren gyakoroljon a gyerek (és ott is a millió fölötti árkategóriájú Yamahákat emlegette, ami azért már nekünk se fér bele). Az iskolában CLP-625 van az osztályteremben ami GH3X mechanikás, ahogy olvastam az NWX az kb. egy fával felturbózott GH3X-nek felel meg, ezért gondoltam elégséges választásnak, hogy otthon ne legyen rosszabb, mint a suliban. De ez csak az osztálytermi zongora, az is lehet, hogy zongoraórán ennél komolyabb hangszerrel tanulnak, nem kizárt, hogy akusztikussal. Sajnos még azt se tudjuk, hogy ki lesz a zongoratanár, de természetesen ha kiderül a személye és lehetőség lesz rá, akkor vele is át fogjuk beszélni ezt a témát. A CSP sorozat azért is tetszik, mert rengeteg olyan funkciója van, ami esetleg motiválhat egy zenetagozatos gyereket a gyakorlásra, főleg később, ha már jobban benne lesz a témában. A mai gyerekeknek a szoftveresen elérhető okos funkciók sokat jelentenek. Én magam részéről ebben a tekintetben konzervatívabb lennék, de nem magamnak akarom venni a hangszert. Illetve a feleségemet is érdekelné a zongorázás, mert neki gyerekként csak furulyázni volt lehetősége, és az autodidakta tanulásban hasznos segítségnek tűnik a CSP Stream Lights funkciója. Tehát nem kizárólag a 7 éves miatt vennénk ilyen drága zongorát, hanem hosszútávon mindhárom gyerek és valószínű, hogy az anyukájuk is használná. Szar így választani hangszert, hogy én magam nem zenélek és csak mások véleményére illetve a műszaki specifikációkra támaszkodhatok. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2925)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.04.19 0 0 2925

Szervusz,

 

bocsánat a lassú reakcióért -- sűrű az élet...

Ha arról kérdelzel, hogy a 7 évesnek, aki majd tanul, őszintén, szerintem messze túllövés az árkategória.

 

Erős kétségeim vannak egy kezdő hétéves számára, akinek még erősödnie kell az ujjainak. Félő, hogy nem ad elég sikerélményt és csak elveszi a kedvet... Ez alól a CLP-785 lehetne kivétel az ellensúlyok miatt... (a CLP-745-ről meg ellentmondásos infókat látok az ellensúly kapcsán a weben. A 645-ben még határozottan megvoltak...)

 

A könnyebb billentés miatt különösen ajánlanám figyelmedbe a Kawai választékát. Az általad említetteknek kb. a CA59 felelne meg, de szerény véleményem szerint még a CA-49 is ágyúval verébre, ha egy majd tanuló 7 évesnek keresel zongorát...

 

 

 

Előzmény: Floydi (2924)
Floydi Creative Commons License 2021.04.01 0 0 2924

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy - ha Yamaha digitális zongoráról beszélünk - elég lehet hosszútávon az NWX billentyű, vagy mindenképp GrandTouch (esetleg GrandTouch-S) irányban kell gondolkodni? A "ki kell próbálni melyik tetszik" most nem fog működni, mert a családban senki se tud zongorázni, szóval én csak műszaki szempontból a specifikációk és az angol nyelvű review-k alapján tudok választani. A 7 éves gyerekemnek szeretnénk zongorát venni, mert másodiktól tanul majd zongorázni. Később a testvérei is ezen fognak tanulni, és nem szeretnénk (meg nem is fogunk tudni) néhány év múlva másikat venni, ha a régi már nem megfelelő. Az sem cél, hogy felnőttként zongoristák legyenek. :) Szóval nekem műszaki szempontból a CSP-170 (NWX-es) tetszene. Tetszenek a szolgáltatásai  a hangrendszere és úgy gondolom, hogy a mai gyerekeknek egy ilyen tabletes, Stream Lights-os, mikrofonon csatlakozós és ezer más érdekes funkcióval rendelkező zongora motiválóbb lenne, mint egy klasszikusabb, de GrandTouch billentyűs típus, pl. a CLP-775 (vagy ha olcsóbb kategóriában gondolkozunk, akkor a CLP-745). Szóval azt sejtem, hogy a GrandTouch(-S )a drágább és jobb, de vajon érdemes csak a billentés érzet miatt azt választani és lemondani a CSP többi extra funkciójáról?

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.03.16 0 0 2923

Ha nem engednek az árából óriásit, akkor előbb venném a Kawai CA-49, Roland LX-705, Yamaha CLP-745 bármelyikét, vagy ezen gyártók valamelyik hasonló termékét -- különösen, ha a billentésmechanika a fő szempont.

Előzmény: Laliaaki (2921)
djuice Creative Commons License 2021.03.14 0 1 2922

Dexibell amúgy de nekem nem kéne.

Előzmény: Laliaaki (2921)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.14 0 0 2921

Sziasztok,

 

Dellibex VIVO H7-ről van vélemény? Köszi.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.03.09 0 0 2920

A magam részéről rákérdeznék, hogy a hangboltnak megvan-e még a kifutó Kawai CA48, a weben még simán rátalálok böngészve is. Valamivel drágább, de cserébe a Grand Feel Compact billentés csak jóval drágább zongorákon elérhető (sajnos a CA49 nagy áremelkedéssel járt).
Ha megvan, mindenképp érdemes kipróbálni.

Előzmény: Laliaaki (2909)
djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2919
Előzmény: Laliaaki (2916)
djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2918

Nos, asszem a Rolandnál talán 700 körül kezdődnek az említésre méltó legjobb modellek a cabinet style kategóriában (is), amire a kérdéses Yamaha példáján következtetni lehet, hogy említetted. Nem azt mondom, hogy olcsóbban nincs jó Roland esetleg ami neked megfelel, de azért itt a Covid okán más tényezők is fontosak! Mégpedig, a szállítások sok helyen akadoznak és csak május környékére várnak több helyen leghamarabb újabb szállítmányokat, tehát már csak ezért is érdemes felvenni a kapcsolatot a nagyobb hangszeeboltokkal. Másrészt folyamatos a megújulás a hangszereknél, sok új modellt senki nem próbált még itt végig, így mindenképp megint csak a boltok eladóit érdemes elsőre nyaggatni.
De hogy konkrétumot is mondjak, egy zenész barátom nemrég volt Pesten és érdekes mód az 500 ezres ársávú, asszem P515-ös Yamahát próbálva, az elvileg fejlettebb mechanikával, sokkal kakibbnak érezte, mint az olcsó és már korosabb P125 modellt! Persze minden szubjektív, de neki azért van otthon egy 700 ezres Roland RD2000-ese is, van mihez mérnie a dolgokat, na meg az évek során szintén nem egy fél millió feletti zongorája volt.

 

Ha mindenképp egyéni tanács kell tőlem (bár az árkereső weboldalak listázzák azonos áron miből mik kaphatók), én azt mondanám, repülj rá használtan egy Nord Piano 2 vagy 3 modellre. Nem kimondott szobadísz, de hogy nem csalódnál benne semmilyen téren (se hangban, se billentésben), az 1000%! Tucat világsztár keze alatt látni a színpadokon és mondjuk Casiokat meg érdekes mód valahogy mégsem... :D

Előzmény: Laliaaki (2916)
djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 1 2917

De most csak tessék abba belegondolni! Semmit nem tudni bővebben az elképzeléseidről és az igényeidről. Ha pont arról érdeklődnél hogy "ti ajánlanátok azt az öltönyt ott a kirakatban az utcasarkon?" - honnét tudhatnánk mi ezt, ha neked kéne igazából felpróbálni, mert azt sem látjuk karcsú vagy e vagy molett...

Kb. ez is ilyen hogy neked milyen billentés érzet tetszik leginkább. Na és a legjobbat nem ilyen árkategóriában mérik még azért. S itt jön a puding próbája...

Laliaaki Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2916

Köszönöm, ez hasznos volt:) annyit megtennél, hogy több hasonló típust felsorolsz, amit érdemes még kipróbálni? Köszi.

Előzmény: djuice (2915)
djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2915

Én nem merném vállalni a felelősséget ilyen körülmények között hogy bármit is ajánljak. Rá kell szánni időt egy kis pénzt egy utazást és elmenni megnézni több kérdéses modellt.

A nevezett Yamaha egyébként kategóriájának a legalsó modellje, attól csak feljebb van. A kérdés az hogy megéri e a többlet árban is! Na ezt nem lehet kipróbálás nélkül eldönteni egy fórum alapján.

 

Vagy meg kell rendelni webshopból és akkor van esély 12 napig visszaküldeni ha mégsem tetszik...

Előzmény: Laliaaki (2914)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2914

Sziasztok,

Nekem a billentyűzet a legfontosabb, hogy ebben az kategóriában ez a típus jó -e, nem értek hozzá. Van most egy használt pianino, de vissza kell adnom. Van-e tapasztalat ezzel a típussal. Természetesen fulhallgatoval  is használnàm. Van egy jó hirdetés 519000 Ft-ért. Ennél többet nem szeretnék kiadni. Kipróbálni nem tudom, mert vidéken vagyok és itt nem kapható. Köszönöm.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2913

hozzátenném:

- hogyan lesz használva? saját hangszóróval/fejhallgatóval/külső erősítéssel? melyekkel gyakran, melyekkel néha?

- garancia mennyire szempont?

 

amennyire értem, a hordozhatóság és gig nem szempont :)

 

amúgy tényleg ezt a 3 gyártó modelljeit érdemes megnézni az árkategóriában és környékén, és próbálni, próbálni, próbálni...

Ha fejhallgató érdekes, akkor lehetőleg ugyanazzal a nem gagyi fejhallgatóval.

Előzmény: djuice (2912)
djuice Creative Commons License 2021.03.07 0 1 2912

Tehát mi a fontosabb?

- bútor kivitel csak?

- szín? lakkozás? faerezet?

- hangszórórendszer? aktív testrezonancia?

- zongora minőség csak vagy egyéb hangszínek is?

- szolgáltatások? (bluetooth, tablet alkalmazások stb?)

- billentés minőség?

- pedál funkciók (half-damper, fokozatmentes zengetés?)

- milyen zenei irányzathoz kell?

 

Ha ezekben van ami új kérdéseket vet fel azt is tudni kéne!

 

Persze a jelölt árkategóriában elég jók a Yamahák kvalitásai is már. Ha mégis több kellene (és itt 1-2 százezer Ft már könnyen összeszalad pluszban) esetleg a Rolandokat is érdemes nézegetni, de biztos lesz Kawai ajánlat is erre.

Pesten a Tajtiék boltját merem ajánlani, kellő szakértő eladókkal! A lényeg ilyen összegnél ugyanis már mindenképp a saját tapasztalat és személyes kipróbálás, azt nem lehet megúszni!

 

Előzmény: Laliaaki (2911)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2911

SZia,

 

Nem csak tanulónak, hosszabb távra megfelelő minőségű digitális zongorát szeretnék

djuice Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2910

Mik az igényeid, követelményeid ezért az árért?

Előzmény: Laliaaki (2909)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2909

Sziasztok,

 

Digitális zongorát szeretnék vásárolni. Kb. 500.000-600.000-Ft értékben. YamaCLP725-rőlvan véleményetek? Más típust ajánlotok? Köszi.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2908

Szervusz,

 

  a fő ellenérv ilyen fiatalok, különösen kezdők esetében a billentés nehézségének érzése lehet. (Igazából nem az egész billentés nehéz, csak hamar kezd nehezedni, amennyire értem). Ebből a szempontból a Kawai ES-110 talán a fő alternatíva. Érdemes kipróbálni őket.

 

  ha tudsz angolul, akkor a https://www.youtube.com/watch?v=ChMHi2auG_c videót ajánlom, 3:16-tól, legalább a P-125-tel foglalkozó részt. De a két fő kihívó, a Kawai ES-110 és a Roland FP-30 is szerepel a videóban :)

Előzmény: mikes77 (2905)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2907

Mondjuk először tényleg az FP-30 hangján állítgatással próbálkoznék, emlékeim szerint van egy pár állítható paraméter...

User Manual túrása ajánlott :)

Előzmény: jampilany (2785)
djuice Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2906

Ár-tudás-minőség vetületében egy jó választás tanulóhangszernek. Csendben ezeken a GHS mechanikákon is finomítanak, tökéletesítenek ami benne van. Hangzásban talán a Yamaha van leginkább a többiek előtt, bár lassan ennek is érne már egy modellfrissítése...

A lényeg, hogy ha a büdzsé ennyit enged is épp, akkor is 100x jobb lesz mint a Casio.

Több pénzért persze van jobb is, de az lényegesen több pénz!

Előzmény: mikes77 (2905)
mikes77 Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2905

Sziasztok!

 

10 éves lányom számára vásárolnék yamaha p125 digitális zongorát. Másodikas a zeneiskolában, eddig egy casio szintin gyakorolt. Kérnék pro és kontra érveket a zongorához! 

Köszönettel:

 

Molnár Krisztián

Proci_85 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2904

Igen, nagy ritkaság. Kicsit restellem is, mert nem akartam "megszívatni". Tőlem ugye a szerviz bill.cserével vitte el, aztán máshogy alakult.

Igyekszem a kereskedőnek meghálálni valahogy.

Mutatom az újról a képeket.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2902)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2903

Őszintén, gyakorló szülőként is: szerény véleményem szerint egy 8 évest minél ritkábban engedünk efféle modern eszköz közelébe, annál jobb...

(mondjuk a korona-bezártságnál mi is elkezdtünk pár dolgot, webes sakk iskolát is, de csak ha ló nincs, marad a szamár alapon...)

 

az audio file mentés elvárás amúgy szerintem is fontos -- azt meglévő számítógép és felnőtt segédlet mellett usb audio interface-szel költséghatékony megoldani a belépő szintű zongora mellet...

 

Előzmény: lacibá55 (2894)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2902

Sajnos ritkaság számba megy ez a hozzáállás a kereskedő részéről. Respekt a kereskedőnek!

Remélem, nem vesztenek sokat, mint B-stock az ismert esztétikával remélhetően elkel annak, akinek így is kell.

Előzmény: Proci_85 (2897)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2901

Ha pedig nagyon árérzékeny vagy, Yamaha P-45, illetve az árgép szerint van még egy utolsó darab Casio PX-160 az olcsóbb kategóriában.

Előzmény: alexis74 (2898)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 1 2900

Hidd el, Kawai ES-110-yel, Roland FP-10-zel, Yamaha P-125-tel, esetleg Korg D1 + monitorokkal ezerszer jobban jársz. Megéri azt a 10-15% felárat.

(Roland esetében én hajlanék ay FP-30 felé is)

Előzmény: alexis74 (2898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!