Keresés

Részletes keresés

lmnl Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1239

flepnis1 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1238

Esetleg pár kép?

Előzmény: lmnl (1237)
lmnl Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1237

most szeptemberben voltam Lendván (ill. a környékén) és nagyon megtetszett

de amúgy is szép ország

 

tetszik ,h ennyi éghajlat típus van egy ilyen kicsi országban

 

 

Tomekbá Creative Commons License 2012.09.11 0 0 1236

Sziasztok,

Szlovén 30 napos autópálya matrica eladó sértetlen állapotban. Érvényes: 2012.09.29-ig.

Ára: 5.000 Ft.

Érdeklődni: 06-20-261-0353

Üdv

Jeftelánya Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1235

miniország

Előzmény: sund (1231)
Szilkó76 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1233

Magamtól arra szavaztam volna, hogy szerintem nem, de utánanéztem, és tényleg nem. :)

 

http://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Toll_system_and_roads_298.aspx

 

illetve a térkép nagyban:

http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestninski_sistem/cp%20in%20vinjete_2011.pdf

Előzmény: csapa (1232)
csapa Creative Commons License 2012.08.14 0 0 1232

Sziasztok!

Mi csak átutazóban lennénk Szlovéniában. Viszont nem találtam arra választ, ha Opatijából megyünk Triesztbe a szlovén 7-es (E61-es) úton, oda is kell matricát váltani? Kösz a választ.

sund Creative Commons License 2012.08.01 0 0 1231

Letudtam kis családi vakációmat Szlovéniában. Egy hét, főleg tengerpart, pici Trieszt meg Isztria illetve hazafele Postojna fért bele.... Amellett, hogy minden rendben volt, két dolog fogott meg:

- a szlovének mosolyognak. Reggelente korán beugrottam egy kávéra a Portoroz-i kávézók egyikébe a parton. Voltak helyiek és külföldiek , de minden egyes új érkező egyesével köszönt mindenkinek (nekem is).... A bolti eladók szintén. Nem az a durcás "más valamit?" formában nyomták, kedvesek, vidámak, segítőkészek.... Angolul alapfokon mindenki beszél! Taxistól kértem útbaigazítást, mire a magyar csak köpne egyet: "ötezerért elviszlek, vagy a gugli a barátod..." itt semmi ilyesmi!

-Piran - Sarajevo 84 bosnyák éttrem - Sarajevo tál 2 személyre (inkább 3 vagy 4).....házi spenótos-fetás pitével.....überkönig!

Hét éve élek külföldön, jelenleg a harmadik országban: le a kalappal Szlovénia!

Léna007 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 1230

Valóban sok lesz, de be lehet osztani több napra is. :-)

Előzmény: Szandra26 (1229)
Szandra26 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 1229

Köszi a blogot, nagyon jó, szép helyeken jártatok. Sajnálom, hogy nem volt túl jó időtök.

Az 1 napos kérdésem alatt ezeket értettem: Pericnik vízesés, Kranjska Gora, Jasna tó, Vrsic, Soca forrás, Bovec erődítmény, Kozjak vízesés, Boka vízesés. Hát ez lehet sok lesz egy napra, gyerekekkel. Majd meglátjuk. :)

Előzmény: Léna007 (1228)
Léna007 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 1228

Szia Szandra!

Igazából nem értem, hogy érted, hogy elég egy napa nemzeti parkra?

Hiszen minden látnivaló a nemzeti parkban, illetve szorosan akörül van, az egész 5 nap nem elég erre.

Ne ijedjetek meg a távolságoktól, olvasd el te is a blogomban a beszámolóm, láthatod, hogy mi is hat nap alatt mindent bejártunk. (alul az újabb bejegszésre kattintva tudsz mindig a követkeő részre lépni)

Nekünk sehol sem volt tömeg, a legtöbb ember talán a Bled-tó környékén volt, de tömegnek az sem nevezhető.

Előzmény: Szandra26 (1227)
Szandra26 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 1227

Köszi szépen!

Hát szállás már marad. Csak 5 éjaszakára megyünk. Akkor talán elég lesz 1 nap nemzeti parkra. Ha jól látom ott szinte egymás után vannak természeti látványosságok, ugye?

Bledbe és környékére talán kétszer is elmegyünk. Fürdeni úgy látom egyébként is jobb, mint a Bohinji tó. Jelenleg 3 fokkal hidegebb.

Vogelre meg egy másik nap.

Hol van a legnagyobb tömeg, amelyik helyre érdemesebb hétköznap menni?

Rossz idő esetén meg Aquapark Bohinji tónál.

Egyéb ötletek még a környéken?

Előzmény: Léna007 (1226)
Léna007 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 1226

Eredetileg nekünk is Ukancban lett volna a szállásunk, de aztán máshol kerestünk (Bohinjska Bistricában). Ukanc a világ vége, a Bohinj tó csücskében van szétszórtan pár szállás, de be kell menni Bohinjka Bistricába úgyis, ha bármit is vásárolni akartok (kenyeret, élelmiszert). Amúgy a Bled-tó nincs messze onnan, jó fél óra autókázás, km-ben nem tudom. Ukancba valóban Bleden és Bohinjka Bistricán keresztül juttok el. Nagyon szép a fekvése, de világvége :-)

Előzmény: Szandra26 (1225)
Szandra26 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 1225

Sziasztok!

 

Lassan indulunk Szlovéniába. Ukanc-ban lesz a szállásunk (így utólag lehet nem a legjobb választás). Ha jól látom autóút csak Bled érintésével vezet a triglavi nemzeti parkba. Ez igaz?Mivel elég messze van így csak egyszer mennénk arra. Kérdés, hogy elég-e 1 nap a látnivalókra. Ja és némiképp lassítja a tempónkat két kisebb gyerek:)

mcs10 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 1224

Sziasztok!
Augusztus 5 és 13 közötti időszakra keresek érvényes autópálya matricát szlovént
mcs10@freemail.hu

kbrcs Creative Commons License 2012.07.18 0 0 1223

Szombaton Mariborban kirándultunk. Első utunk Pohorje felvonóhoz mentünk. Ingyenes a parkolója, a felvonó 10eu/fő.

Gyönyörű a kilátás 1042m-ről Mariborra. A sportosabb látogatók gyalog,motorral és kerékpárral is megtehetik az utat.

A felvonónál megebédeltünk, pizza ára 8eu. Ebéd után lementünk a belvárosba. Pristan utcában parkoltunk (Dráva partján).

Bordó hídtól nem messze található az öreg szőlő (OLD VINE). Ma is élő legöregebb szőlőtőkéjén rengeteg termés van. Több mint 400 éves. Az épületben múzeum működik, ahol borkostolás mellett meg is vásárolható palackozott formában. Múzeum a borászkodást mutattja be. Városi sétánk során megnéztük a Vizitornyot, majd megkostoltuk a finom fagyijukat. Rengeteg a választékuk 1eu.

Főtér megnézése után indultunk haza. Nagyon kellemes napot töltünk el és ajánlom az arra utazóknak.

Maribor a hangulatos utcái, borászata, jócskán tartogat látnivalót a vendégei számára.

pamag Creative Commons License 2012.07.12 0 0 1222

Nagyon szépen köszönöm!

 

Akkor legközelebb, ha arra járunk, be lehet tervezni :-)

Ott nem mertünk megállni utcasarkon, mint itthon, mert ott rend van :-) csak éppen hely nem volt, konkrét parkolót meg nem ismertünk.

Előzmény: grumpy56 (1221)
grumpy56 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 1221

 

  

 

http://www.lpt.si/en/parkings/

 

Van egy összefoglaló táblázat is a tarifákról.

Egyszer Firenzében zöldfülüként 17 euróért parkoltunk, de akkor már nem fordultunk vissza :), na azóta próbálunk előre felkészülni.

Előzmény: pamag (1218)
sund Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1220

Engem érdekel. Amúgy mennyi lenne? Hétfőn ugrok le egy hétre....

Előzmény: Stitch Gordon (1216)
Stitch Gordon Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1219

10 perc a belvárostól, lazán lehet gyalog menni.

pamag Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1218

Meg tudnád adni ezt a honlapot? Előre is köszönöm.

 

Annak idején azért nem néztük meg Ljubljanát, mert nem találtunk parkolót :-(

Előzmény: grumpy56 (1215)
grumpy56 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1217

Köszi, igen, mi is előszeretettel szoktuk használni a bevásárlóközpontok parkolóit, de ha az kapus megoldású, akkor sajnos nem működik. Mindegy, azért még megpróbálom belőni, hol vannak bevásárlóközpontok.

Ha sokat jársz Ljubljanában: a Tivoli milyen messze esik a szűk belvároshoz gyalog? Mert ott van parkoló, azt még talán képesek leszünk megtalálni, és a térképen nem tűnik soknak a távolság, de lehet, hogy csalóka.

Előzmény: Stitch Gordon (1216)
Stitch Gordon Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1216

Gyakran járok Ljubljanában: ingyenesen lehet parkolni az iskoláknál, főként egyetemek parkolóiban, vagy ha nincs a közelben, mindig ott a Lidl, Hofer parkolója... Itt bár ki van írva, hogy csak 1 órára lehet használni a parkolót, de nappal senki nem foglalkozik azzal, hogy nézegesse azt, hogy ki mennyi ideje parkol a bolt előtt.

 

OFF:

 

Július 23-ig érvényes havi szlovén matrica eladó. Blokk, érvényesítő matrica megvan, sértetlen. 4000Ft, Kérésre nagyfelbontású képet is küldök róla. Budapesten rugalmasan és gyorsan át tudom adni.

 

ON

 

Üdv.

 

grumpy56 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1215

Köszönöm! Időközben találtam egy honlapot, ahol fel vannak tüntetve a parkolók és a díjszabások is, kérdés, melyiket és hogyan fogjuk megtalálni.

Előzmény: bmancur (1206)
Szilkó76 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1214

Igen, a blogodban olvastam, hogy végig kifogtátok az esőt. :(

Nekünk igencsak szerencsénk volt az időjárással: ahogy most látom a geocaching oldalon az előző ládászok bejegyzéseit, még az utazásunk előtti héten is esett rendesen.

A Prestreljenikre még nekem is vissza kell mennem: a csúcs kimaradt, mivel az ablaktól igen mászós lett volna az út. Másnap házigazdánktól, Bojantól megtudtam, hogy a másik irányba kerülve a hegyet könnyebb a feljutás.

Előzmény: Léna007 (1213)
Léna007 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1213

Szia Szilkó76!

Jajj, dehogy vesszük fejed! Gyönyörű képek, köszönjük őket.

Ahhoz a Prestreljenik ablakhoz én is nagyon szerettem volna eljutni, benne volt a túrakönyvben, de mivel nekünk egy hétből 5 napon szakadt az eső, nem igen maradt módunkban ilyen nagy túrákra elmenni, még ha terveztük is előre. :-(

üdv, Léna

Előzmény: Szilkó76 (1208)
Szilkó76 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1212

És számomra az eddigi legszebb szurdok: Tominska korita:

 

Fent az Ördög hídja:          No comment:                      Zadlaščica:                         Medvefej:

               

 

Alagút és jobbra az Ördög hídja:                A szurdok az Ördög hídjáról:

         

 

És végül a kedvenc képeim: :))

    

 

Előzmény: Szilkó76 (1211)
Szilkó76 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1211

Soča "vízlépcső" (a forrás alatt       Kilátás a forrás közeléből:            A forráshoz már ilyen út

nem sokkal (ivóhely 4 :) )                                                                     vezet:

         

 

I. vh-s alagút a Vršič-hágó felé:                                     Kilátás a hágó tetejéről:

         

 

Bovec a Čelo-erődből (Svinjak):     A Soča Lepenánál:                          "Az élet fája" egy szikla tetején:

         

 

Léna007 albumjából már ismert "tortaszeletes" szurdok: :)    I. vh-s katonai temető Soča faluban:

         

Előzmény: Szilkó76 (1210)
Szilkó76 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1210

Boka-vízesés az országút     ...és legfentről, a szemközti      Kilátás a Soča kanyarulataira,

mellől:                                    szikláról:                                   Bovecre, Čezsočára:

              

 

Pallók a Kozjak-vízesés felé:          Kozjak-vízesés:

(vízvételi hely 2 :) )                         (sötétedés miatt kissé homályosan)

    

 

Javorca, Szentlélek-kápolna:          ...és belülről:                                   Kilátás a kápolnától:

         

 

Kis forrás az út mellett,           Kobarid, Tonovcov-vár,               A régi várfalak fölé épített kiállítóterem

kis korsóval :) (ivóhely 3)        kilátással:                                   (nekem így nagyon nem illik ide)

         

Előzmény: Szilkó76 (1209)
Szilkó76 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1209

Prestreljenik ablak:                        Kilátás a felvonó felső állomására     Az olasz oldal csúcsai:                 

                                                       és a völgyre:                                                                                           

         

 

Le félúton kiszálltunk a felvonóból,      Kilátás a Boveci medencére:

úton egy másik kilátóponthoz:

    

 

Kluže-erőd:                                     Úton fel a Hermann-erődhöz:         A híd és a Kluže-erőd fentről:         Kilátás Bavšica felé:

              

 

A Hermann-erőd egyik lőállásából:        Koritnica szurdoka a Kluže melletti hídról :

         

 

Függőhíd a mélyben a Koritnicán:   ...És már lent, a függőhídról: (vízvételi hely 1 :) )

                    

Előzmény: Szilkó76 (1208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!