Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3105

Na, csak jo lesz ez, lehet tenyleg csak tul volt terhelve a terded

Az a baj, hogy ezek az allapotok sokszor ossze vissza valtoznak

Hol jo, hol nem, mint egy hullamvasut

Az ember sokszor tenyleg jo, ha hallgat a megerzeseire

 

Itt a rehab ahol voltam, elore be kell jelentkezni, adnak idopontot...stb

Mindig sok a varakozo, de ha ki is tolodik a dolog, akkor is hasznos ezt nem szabad kihagyni sem neked, sem masnak

 

Milyen a lepegeto, amit emlitettel? Mert errol meg nem irtal, ez valami gep?

 

 

Előzmény: Chopper63 (3104)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3104

Szia Kedves _chillout_!!

 

Ha akarnék,akkor sem tudnék menni Rehabra.Sok hete irtam már ide:Másfél hónapra kaptam időpontot,hogy megnézzen a Rehab Ambulancia!!!!

Ami 27-én lesz!Azt nem lehet kikerülni,nálunk legalábbis nem!

Nem akartam 6 hét totál üresjáratot!!Ezért próbálok meg amit lehet ebben a 6 hétben,értékes idő ne vesszen el!

 

Az a megérzésem,akinek a lába feje felett lóg a pallos,senki nincs plafonon a boldogságtól.A mai nap azt igazolta,süketre lett a lábam terhelve!

Torna mentes nap volt,csak az én feladataimat végeztem.Nem dagadt meg a lábam.Halvány rózsaszin a seb.Fájdalom ma érdekesen sokat csökkent.

 

Volt séta,gépezés,és vizben torna saját módszerrel.Egész jól voltam ma,csak el ne kiabáljam!!

 

Tehát aki elolvasta minden irásomat,azok tudják.Épp arra a nyomi dátumra várok a Rehabos szakorvos nézze már meg a lábam,mit lehet vagy kell kezdeni vele.

 

Szia kedves Arzeen03!!

 

Köszönöm szépen irásodat.Valamiért megnyugtatóak irásaid számomra!Csak eljön már egyszer az a 27.-e,és hátha okosabb leszek végre!!

Tens gép,most végre arra is lesz több időm,hogy nem kell reggel induljak és késő délután fájdalmasan haza érni.Használom ujra rendszeresen!A kék krémet is elkezdem holnap a sebhelyre,felváltva a hagyma krémmel,én csak igy hivom a seb rendezőt!

 

A lépegetőt is beiktatom,és a tanultakat természetesen használom.De csak úgy ahogy a lábam birja,mindenképpen!!Haza hoztam a nagy fitnesz labdát ma,és félig felfujva azon is tudok fekve,térd alá,azaz alsó lábszár alá téve jó gyakorlatokat végezni.(Hajlitásokat!)

 

Jövőhéten pár napot nem leszek végre teljesen egyedül.Igaz kb 3 nap mindössze,de jó lesz!

Köszönöm türelmedet,segitségedet!Megértésedet!!

Előzmény: _chillout_ (3079)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3103

Mr Fonta!

Elnezest, hogy eddig tegeztem! Orulok es nagy megtiszteltetes nekem, hogy megismerhettem!

Ebben a konyvben talalhatok az Improvizativ Terdmutetek Kozonseges konyha eszkozokkel fejezet ami utan mar regozta kutatok?

 

Na csondben maradok, ahogy latom chilli mutetre jelentkezett :-) 

 

Addig felulok a hutore logatni a labam

Előzmény: pom-pom57 (3099)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3102

Ez a sarki zoldseges, aki garazdasagert ul, hogy kerult hozzad a fenykepe

Előzmény: pom-pom57 (3100)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3101

Hétfőn megyek kontrollra a  sebészhez, arra gondoltam, hogy meglepem és megfarigcsált meniszkusszal jelenek meg. Hogy kezdjek neki? A térdem már fel van vágva, most mi következik?

Előzmény: pom-pom57 (3089)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3100

vaqy így képzeltél el?

pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3099

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3098

Ki ez a rozzant alak, meg mi ez a bena konyvborito?

Előzmény: pom-pom57 (3096)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3097

Nem pompom, csak zavarban lennek. 

Nem akarok kellemetlenkedni

A talalkozot elhalasztjuk, megvaltozna a viszonyunk, meg nem tudnek kotozkodni utana

Igy meg tudok pofazni, meg lenyegeben barmivel kapcsolatban felelosse tudlak tenni..

Meg rogton kiderulne, milyen szurke kis figura vagyok es azt sem akarom :-) 

Majd ha ugybahogy rendbejovok, egy koszonet erejeig mindenkeppen, hogy meg tudd koszonni, hogy segithettel nekem

Ilyen nagylelku vagyok, es meg sok minden..

 

 

 

Előzmény: pom-pom57 (3094)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3096

Így néztem ki 10 évvel ezelőtt,azóta  nem készült rólam fotó.Így képzeltél el?

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3092)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3095

Előzmény: Arzeen03 (3092)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3094

Gyanús vagy Te nekem.Nagyon félsz a tatálkozástól. Nem vagy Te troll? Tényleg szívesen elmegyek.Mit megyek elfutok Csepelről 2 naponta  futok 12 km-ert.Most ,meg is nézem mennyi Csepeltől  a Sportkórház.

Előzmény: Arzeen03 (3092)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3093

Nem,dehogy,csak emlékszem rá amikor középiskolába járta az irodalomtanár ezt mondta szó szerint "40 éve felett mindennap ajándék" akkor Ő pont 40 volt.És ez a mondata annyira megmaradt bennem.

Előzmény: Arzeen03 (3091)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3092

Pompom

Koszonom, hogy eljonnel velem

De az mar nagyon szemelyes lenne, igy is sokt segitettel!

Nekem van rolad egy virtualis elkepzelesem, es egyenlore szeretnem ha ez megmaradna

De ez nem jelenti azt, hogy nem talalkozunk valamikor, ha javulni fogok, akkor mindenkeppen, legalabb kezet akarok fogni veled es ez komoly!

 

A hamiskartyas, nocsabasz, italkimero helyek remevel, aki a ruhajan mindig rajtszamot visel feltuzve!

Aki sajat magat is legyozi sakkban! Es had ne soroljam!

 

Fel a terddel, akarom mondani fel a fejjel mindenkinek, gyogyulasra fel, tamadas!

 

Előzmény: pom-pom57 (3088)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3091

Valami baj van? Ne ijesztgess minket!!

Mi az, hogy minden nap ajandek? Forumos balhet akarsz?

 

Előzmény: pom-pom57 (3090)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3090

Felépülést  mindenkinek!!Azt kívánom,hogy minden egyes topikos csak annyira gyógyuljon meg mint én.És csak annyira tudjon futni,sakkozni zsonglőrködni mint jómagam.Tiétek a jövő. Enyém  már lassan a múlt.Nekem már minden nap ajándék.Ezért carpe diem .Tartós tejet már nem veszek.Na jó ,megyek mert holnap van végre egy melóm.

pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3089

Na mi a helyzet.Jöttem rendbe tenni benneteket. Már nagyon elvagytok kanászodva.Holnap műtenek? Teli a bugyi?Na az jó mert akkor felvehetsz pelenkát és azt már csak nem rángatják le rólad.Kérdezz bátran, és ne félj a műtéttől amíg engem "látsz".

Előzmény: _chillout_ (3079)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3088

Miért nem próbálod meg a satuba befogni a lábad és úgy hajlítani.Ott aztán van ellenállás rendesen.A a lány akinek a mankót adtam is november  4-én megy T.A-hoz.Amennyiben megígéred,hogy  jó kisfiú leszel ( Pl. nem égetsz le a hisztiddel ,hogy neked  nyalóka kell) akkor  lehet elmegyek veled a kontrollra. Hányra mész? Még egy italra is meghívlak.Lesz miből.Mert a dokink valami borítékot akar átadni nekem. Gondolom ez valami karácsonyi ajándék lehet.

Előzmény: Arzeen03 (3084)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3087

A kovetkezo kontrollra nov 4 mar teljes verkeppel kell mennem, gondolom par napot kovetoen akcio

Előzmény: Arzeen03 (3086)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3086

A satupad hasznalhatatlan, amimmegmaradt belole pont arra jomhogy feluljek ra labat logatni :-) 

 

Orulnek ha az altasasos bemozgatasroltalalnalmvalwmit, mert magyar oldalakon szinte semmi nincs rola

 

Amitol tartok, mikor bealltz abterdm pont a 90 fokon akartam tullendulni egy labndas gywkorlattal mikor kiba... fajdalom

Lehet attortem a hegesedest, ket nap mulva meg terd beall

 

Felek. De majd lesz valami :-) 

 

Ha van jo anyag rola, felteszed valamikor? vagynegy ket szot irsz rola, mit olvastal? Koszi!

Előzmény: gurabli (3085)
gurabli Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3085

Értem!

Nem volt túl sok időm, de valamennyire utána olvastam a kneegurun, úgy tűnik, hogy a bemozgatás hatásos tud lenni és alkalmazzák is elég gyakran. Ha lesz egy kis időm, akkor majd alaposabban utánanézek, hátha találok valami hasznosat.

 

Napsütésben, egy ilyen szép napon, nem szabad a satupaddal foglalkozni:)))))

 

Előzmény: Arzeen03 (3084)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3084

hello Guri! :)

 

semmi, TA mondta, bealtatnak, hajlitják majd a lábam, hátha a hegesedések felszakadnak

ha sikeres lesz, akkor be kellene feküdnöm a sportkoriba rehabra

 

ha nem lesz sikeres, akkor atroszkóp, de fennáll annak a lehetősége is, hogy rosszabb lehet a helyzet mint most, ha több lesz a hegesedés

 

na de ilyesmire nem is gondolunk, mert profi orvos, profi műtét :)

 

ez novemberben fog megtörténni mikor még nem tudom

 

van itt ahol gyerkőcök laknak az udvaron egy régi rozsdás satupad.. ott szoktam üldögélni és lógatni a lábam.. satupad, napsütés, láblógatás.. mi kell ennél több egy ilyen szép napon..? :)

Előzmény: gurabli (3083)
gurabli Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3083

Hú, lemaradtam, nem nagyon tudtam a napokban követni, mi a helyzet most veled? Van konkrét fejlemény?

Előzmény: Arzeen03 (3081)
gurabli Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3082

Egyetértek! Véletlenül sem okoskodni akarok, de ezen az állapoton, amiben vagy, mindenképpen változtatni kell. És nagyon komplex eset, szerintem elég nagy felelőtlenség lenne még egy profi orvosnak is fórumon keresztül tanácsokat osztogatni ilyen esetben.

 

Előzmény: _chillout_ (3079)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3081

én nagyon jó rehab helyen voltam

ha jó a térdem, ott simán vigyorogva helyrejöttem volna

 

már alig várom, hogy TA széttrancsirozza a térdem és bevágjanak a sportkórház alagsori rehabjára, ahová még  nap sem süt be és önellátás van

 

ha onnan félig gyógyultan kijövök itthon hozzáteszem a maradék energiám, rendbejövök és fél évig csak csajozni fogok, meg kijárni pompom futóversenyeire szurkolni

 

Chopper! 

rehabra be kell feküdni

utána alkoss róla véleményt, ne hasonlitsd össze azzal, ahová egyszer sajnálatos módon bekeveredtél

CHOPPER - REHAB - JAVULÁS 

 

Előzmény: _chillout_ (3079)
zsanna76 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3080

Sziasztok!

 Volt esetleg valakinek már mozaikplasztikája?

 A térdemben csontelhalás (OCD) van és egy ilyen műtétre várok.

Bármilyen tapasztalat nagyon érdekelne. 

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3079

Nem értem. Komolyan nem. Megsértődsz, hogy egy eü alkalmazott nem vevő az eü-ről alkotott sommás véleményedre, ezután pedig felülbírálod a szaktanácsát és elzárkózol a javaslatától. A seb a lábadon sebészeti, hematológiai vagy infektológiai probléma, míg a merevség ortopédiai, ortopédsebészeti.

A problémád annyira komplexvés a hozzáállásod annyira elutasító, hogy rég túlnőtt a fórum keretein. Itt mindenki próbálja neked finoman sugallni, hogy ne a magad feje után menj. A helyedben én rég befeküdtem volna rehab osztályra. Már kinn is lennél, ha vállaltad volna. Arzén is kibírta, látod. A falra kikent kaki sajnálatos. A kérdés, mi a borzalmasabb: pár hétig kakiszagban lenni vagy elveszteni a lábad alapvető funkcióit.

Srnki nem tudja, milyen nehéz neked, ahogy te sem tudod, másnak milyen nehéz. Éppen ezért csak tanácsot tutunk adni egymásnak, meggyógyítani nem (bár Pompom vállal meniszkuszt). Menj el orvoshoz, légy szíves.

Előzmény: Chopper63 (3077)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3078

üdv! 

 

Hát sajnálom.

Figyelj, szerintem nem kellett volna a gyógytornásznak kifakadnod. Egyrészt szerintem nem érdekli. Vagy tudja, hogy mi van, de nem érdeke ilyesmit megvitatni bárkivel is. Neki semmi baja, elvégzi a dolgát, egészséges, hazamegy és jól érzi magát, ennyi. Nagyon lelkiismeretesnek és együttérzőnek kell ahhoz lennie, hogy egy ilyen beszélgetésbe őszintén belemenjen. Ő csak egy ideges embert lát, előbb utóbb távolságot fog tartani tőled.

Ha nagyon nyomaszt valami, inkább itt ird meg nekünk, vagy ilyesmiről olyanokkal kell beszélgetni, akik megértőek ezzel kapcsolatban, pl más betegek...stb de a téged gyógyitókkal semmiképpen sem.

 

A sebedet valahogy kezelni kell, valamilyen formában... De a térdednek egyvalami tesz jót és egyvalami használ neki a legjobban, ha MOZGATOD!!

Megfelelő mennyiségben és módon. Ha csak pihenteted, az lehet, hogy kényelmes és fájdalom mentes, de attól jobb nem lesz. Amennyire fájdalom mentesen mozog, hajlik, feltétlenül mozgasd.. Ez az én véleményem, remélem nem tévedek.

 

A térded mielőbb lássa orvos! Ez is nagyon fontos! És kérdezd meg lehetőleg, milen mozgatást javasol, bár az orvos és a gyógytornász véleménye általában ellentétes, ahogy tapasztaltam :)

 

Jó orvost kell találni. Felesleges orvosokhoz járkálni, egyet kell találni, de jót. Itt a fórumon rengeteg jó orvost tudnak neked kavasolni az ország számos pontján. A környezetedben kell keresni valakit, aki segiteni tudna neked a dolgok intézésében..

 

Ha nem tudsz menni gyógytornászhoz, akkor azokat a gyakorlatokat csináld, amiket eddig tanultál, amiket ismersz és amik jól mennek neked.

 

Tudod, én megértelek és együttérző vagyok, nekem is hullámzó volt az állapotom és a lelkiállapotom is, hasonlóan kétségbe voltam esve, mint te. 

 

Akkor a mofetta az elmarad.. Akkor mást kell kitalálni. 

Na és a tens géppel mi van, használod? Mindent használj ki, amit csak tudsz.

Valahogy össze kell szedd magad lelkileg. Ez is ugyan olyan fontos, mint hogy javuljon a térded.

 

Többiek hátha majd irnak, ők sokkal tárgyilagosabbak és tömören fogalmaznak, meg nem ilyen nyakatekert formában mint én, ők megmondják a frankót szárazon és tényszerűen!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (3077)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3077

Szerbusztok!

Szia Arzeen03!!

 

Totál ki vagyok akadva.Tegnap bevallom őszintén,az egész egészségügyről alkotott véleményem röviden vázoltam gyógytornásznak.Erre közölte,ha nem hagyom abba,elmegy.Na dörögjön az ember az illetékeseknél.Ennyit erről.Alapból kiszálltam,azaz kimásztam a kocsiból,oda gurult mellém egy elektromos kocsis bácsi,és elementárisan degradált egy kórház adott osztályát.(Engem nem ott műtöttek!)Azt mondta,csak oda ne tegyem a lábam!Olyan arányt mondott fertőzések területén,a hajam égnek állt tőle.És hogy csak ugy vagdossák az emberek végtagjait!(Én is úgy vélem:ha engem ott műtöttek volna,rég nem lenne már lábam!!)Ez volt az apropója a kifakadásomnak.Ezt reagálta le igy tornáztatóm.

 

Tegnap jegelnem kellett a lábam egyáltalán haza birjak jönni a sebem szokásos oldala vér vörös volt,forró,lüktetett.Meg is irtam a tornáztatómnak hogy állok,borzalom!Hónap végére beszéltük meg a további 14 db torna folytatását!Jelzem az első kura utolsó 3 darabja semmi nem volt szinte az 5 percekkel,és láb térd forrósodás miatt,abba volt hagyva.

 

Erre ma felhiv,nem folytatnánk-e tovább a tornát!Komolyan irom,én nem tudom,biztosan én vagyok már agyilag totálkáros!Egy ilyen sebbel tornáztatni folyamatosan tovább az embert!!!?Alapból úgy vélem,nem lett volna szabad igy minden nap tornázni!!Laikus hülye vagyok!De nem fogok a kórházba,és a műtőbe,uram bocsá a hűtőbe kikötni,mert addig nyirnak mig megpusztul a sebem lábam akármim!!

 

Tudom,senki nem hiszi el,de ezek után senki ne csodálkozzon,tombolok!

Megmondtam:NEM!Maradok a régi tervnél:Hónap végétől heti 2 max 3 nap!!

 

Arzeen03!

Sem anyagilag,sem fizikailag nem tudom megtenni most más orvossal megnézessem lábam!Környéken nincs már kivel,max 15 orvos látott már+Pest elérhetetlen nekem egyenlőre.

Megyek 27-én ujabb szakorvos nézi meg,abban bizok valamit tán kiokumlál!

De nekem elegem van mindenből!Nesze neked egyéni torna!Itt is tojnak rá hogy néz ki az ember!Csoportos foglalkozás kilőve számomra minden téren!Ez nem kérdés!!

 

Mofetta az ellenjavallatok miatt kilőve.Most sem érdekelt senkit-van e az életemben olyan gond ami kizárhatná!

Hát van!Én jártam megint utána,a francba!!2 komoly dolog is van ami kizárja sajnos!!

 

Bocsánat de olyan hülyeségek történnek velem amik lassan vicc számba mennek.Nem tudom ezt a sok baromságot jól kezelni!

Ne haragudjatok érte!!Köszönöm!

Előzmény: Arzeen03 (3076)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3076

nem ez, hanem az marad számodra, hogy nézesd meg a térded egy jó dokival, vagy kettővel és mondják meg mi a megállapitásuk... 

mert ha esetleg tényleg nem jó, akkor mielőbb... mert csak megy az idő

mit gondolsz?

utána lehet menni 6 felé fürdeni, csak rendben legyenek a dolgok :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!