Keresés

Részletes keresés

vegala0109 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 853

Sziasztok!Tudna nekem valaki eladó Hamphire malacot?

Ha tud valaki légyszi írjon a www.vegala@freemail.hu-ra.

Üdv:Roland

Fanny187 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 852

Sziasztok! Segítségeteket kérném! Ha valaki kiskunlacháza környékén tudna sertés fedezőkant vagy inszeminátort ajánlani! SoS!!!!!!!! Írjátok meg légyszíves Előre is köszi

hajdudave Creative Commons License 2012.05.07 0 0 851

sziasztok, most írok először

segítséget kérnék, ha valaki tudna duroc kant 130 kg ig, akkor szóljatok már legyetek szívesek.

előre is köszönöm

Hajdu Dávid

 

MoravekCsilla Creative Commons License 2012.05.06 0 0 850

Képeket is raktam fel Csilla83 néven a kis gyönyörűségeimről :)

MoravekCsilla Creative Commons License 2012.05.06 0 0 849

A másik most félidős,nemsokára lesznek  kicsik. 

Előzmény: v2rider. (848)
v2rider. Creative Commons License 2012.05.06 0 0 848

Amit most hoztál kocát,nem volt vemhes,ivarzáskor is produkálhat ilyen fészekrakósdit,szerintem miután oszecsuktad a kannal ,,szagot fogott",felénk ezt így mondják,pár nap múlva ivarzani,búgni kezdett utána párosodtak.Lesz malac kb. 114-116 nap múlva.A másik még nem ivarzott?

Előzmény: MoravekCsilla (847)
MoravekCsilla Creative Commons License 2012.05.06 0 0 847

Üdv mindenkinek.Új vagyok még ezen a téren ezért is kell a segítség.Tavaly kaptunk egy gyönyörű kis csüngőhasút(olyan édes kis fekete,lányom elnevezte Picsusnak)Aztán idén szereztünk mellé egy kant(ő Géza lett).Aztán a végén nálunk kötött ki a Picsus anyja is.De a gazdája nem tudta hogy vemhes.Most pár napja elkezdett fészket rakni.Megörültünk,hogy végre lesznek kicsik,de aztán  pedig megint párosodott Gézával.Ilyenkor mivan?Segítsetek légyszíves segítsen valaki,ilyenkor mivan?

gizmon Creative Commons License 2012.05.02 0 0 846

sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Szeretném berakni a kocáimat és pietrain, belga lapály vagy hungahib sperma kellene. Ha v.ki tudna nekem szerezni az jellezzen már a következő barcelona0830@gmail.com  e-mail címre.Ha képet is tudnátok mellékelni az jó lenne.Előre is köszönöm a segítséget.

Rixa68 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 845

Szia ! :-) Ők mennyi idősek??

Előzmény: Hb-i imi (835)
Rixa68 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 844

Sziasztok :-)

Csatlakoznék hozzátok, tegnap óta büszke malac tulajdonos lettem :D Elvitt a férjem megnézni egy farmot ,ahol kacsa tojást akartunk venni. Vettünk is, de volt ott mindenféle állat. "Szerelmes" lettem két kis mangalicába, és tegnap visszamentünk, vettünk kettőt. Pedig azt mondogatta egy éve, hogy drágám malacot azt nem!!!!!! :D :D Képet is teszek majd fel, csak én nem tudom lekicsinyíteni és úgy ide nem engedi. Azt mondta a tulaj, hogy eddig kinn voltak az erdőben az anyjukkal, most hozták be őket. Csak kukorica darát kaptak. Én is darát  reggel -este áztatok be nekik azt kapnak és sok csalánt :D Gondoltam pár napig maradjanak a helyükön ,majd kiengedem őket hadd legelésszenek. Jól gondolom??? Megmértük őket 20kg-sak. De aztán én semmit tudok a disznó tartásról, itt olvasok, meg amit a neten lehet találni. Minden tanácsot szívesen veszek :D 

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 843

Sűrgősen Eladó kék Páva Pár!

Kakas(2éves múlt), Tojó (1éves múlt/még nem vettem észre, hogy tojt volna)

 

fehergabi Creative Commons License 2012.04.13 0 0 842

Én nem kevertem, de halottam már lapály-vietnámi és vietnámi-mangalica keverékekről..

Előzmény: Molnarjozsef95 (841)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 841

Üdv!

Jó hogy rátaláltam erre a fórumra, mindenféle disznóság akad itt! :D Nekem is van 2 süldőm, egyiket anyának, másikat levágni akarom/akarjuk! :) 
Érdeklődnék a vietnámiakkal kapcsolatban, hogy ezeket szokták másfajtákkal keresztezni mint Pl. nagyfehér, lapály vagy ilyesmi fajtákkal?  

Előzmény: fehergabi (839)
fehergabi Creative Commons License 2012.04.12 0 0 840

Bocsánat, az üzenet Máténak szól, akitől pedig szerettem volna idézni az "karibaba" :)

Előzmény: fehergabi (839)
fehergabi Creative Commons License 2012.04.12 0 0 839

Három éve foglalkozom vietnámikkal, viszont mára már tényleg csak azért nem adtam túl mindegyiken, mert szükség van a húsra ebben a válságban.

 

Ahogyan az előttem szóló Máté is leírta, tényleg nem igényes jószágok, viszont nehezen nőnek. Nekem jelenleg 7 darab hat hónapos malacom van, de már öregedtem velük 10 évet. Nem azért mert nagyon sokat kell dolgoznom velük, de rendkívül sokat esznek, hozzáteszem mindent adok nekik ami házkörül van, veszek nekik kismennyiségben szóját, tápot stb.

 

Én mindig a kocákkal szenvedtem, azokat nem szeretem vágásra, mert korán rájuk jön a bugás, ami miatt hamar megállnak növésben és akkor csak az ólat verik. A szabadtartást azért nem helyeslem (igaz nem próbáltam) mert szerintem ha nagyobb terük van mozogniuk, akkor még annyira sem nőnének.. Bár ami tény, kifejezetten örülnek ha szabadban vannak, bár én amikor néha kiengedtem a fias kocákat akkor mindig megszaladt szegény az örömtől, és meghúzta a labdát.. erre nagyon figyelni kell..

 

A kajáztatásra visszatérve: 8-10 darab malacot te ne akarj 80 kilóig felnyomni, mert az legalább 1 év vagy több, mindegy mit adsz neki. Táppal szójával csínnyán kell bánni, mert a csüngőhasa miatt előbb utóbb még a mozgás is nehezére eshet, ami végül, pl nyáron a nagymelegben rosszra is fordulhat..Nem kell 80 kiló! 40-50 kilósan hármassal, ahogyan írta Máté :) olyan vágásokat csapok itthol hogy ihaj... :)

 

Nem mondom hogy hülyeség tartani, de tényleg csak sajátrészre. Ugyanis eladni, legalábbis itt szabolcsban szinte lehetetlen. Most van három kiskocám, talán még ha lenne rá kereslet mind meghagynám és fialtatnám, de így lehet eladom, bár a mocsok kupecok már eléggé kikészítettek a múltban, így lehet megelékszem a 30-40 kilóval és levágom őket... csak egy példa, nekem a 10 hetes, ami ugye már rég nem választási malacért akartak adni 2 ezer forintot.. Úgy elzavartam, hogy csak na.. :)

 

Nekem a mottóm e témát illetően: "Vietnámikat saját részre, nagy mennyiségben" :) Remélem tudtam segíteni.

 

 

Előzmény: mate104 (837)
karibaba Creative Commons License 2012.04.12 0 0 838

Nem saját tapasztalat, de egy kedves ismerősöm tartott vietnámit.

 

1., igénytelenek, zöldségen, gyümölcsön, füvön, konyha(kert)i maradékon is megnőnek - igazi "bio" cucc állítható elő így belőlük.

2., viszont elég lassan nőnek, ők 30-40 kilósan vágják őket - hármasával!

3., ilyen kaján nem túl zsírosak, de tápon, darán iszonyatosan el tudnak zsírosodni -viszont gyorsabban nőnek

4., a húsa -szerinte- elmarad a tápmentesen nevelt fehér lapajétól és a mangalicáétól is

5., szaporák, jól nevelnek, nem kényesek és olcsón hozzá lehet jutni. talán ez a legnagyobb előnyük! (vietnámi malacot lehet venni 4-5 ezer Ft-tól és 80-100 kilósat is olyan 250 Ft/kg áron...ennyiért egy húsmalacot, süldőt meg sem mutatnak. :o)) )

Előzmény: mate104 (837)
mate104 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 837

Sziasztok! 

Vietnámi malacokat szeretnék venni és szeretném megkérdezni hogy a húsa eltér a normál sertéstől valamiben vagy teljesen ugyanaz és olyan 8-10 db malac 70-80 kilogrammos felnevelésére mennyi termény kell ha szabadtartásban vannak kint?

sz.k.gabi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 836

Nagyon formás malacok!:))

Előzmény: Hb-i imi (834)
Hb-i imi Creative Commons License 2012.03.30 0 0 835

Hb-i imi Creative Commons License 2012.03.30 0 0 834

Seghers optimusxmagyar lapály 7 hetes malacok!

mate104 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 833

Sziasztok valaki nem tud elado választási malacokat Pest-megyében?

sz.k.gabi Creative Commons License 2012.03.24 0 0 832

A piros festék az állatorvos "műve". Nagyon jó malacok amúgy, nyugodtak, nem macerálják egymást. Helyük is van bőven.

Előzmény: ez-Ben (831)
ez-Ben Creative Commons License 2012.03.23 0 0 831

 

:) Kedves Gabika !

 

 Igen csak szép hatos-fogatot vonultattál fel. Csak azt nem tudom, hogy piros festékkel vannak-e bizonyos egyedek jelőlve vagy az erősebbek "macerálják" a gyengébbeket ?

 Mindenesetre lesz dolga a böllérnek és a kisegítő személyzetnek ha eljön az ideje !

 ( Lehet a fürdőszoba mérleget is vissza kell majd állitani...:)

 

Előzmény: sz.k.gabi (830)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.03.23 0 0 830

Sziasztok! A malacok kezdik kinőni a vályút...:)

 

vihogó Creative Commons License 2012.03.17 0 0 829

Biztos van inszeminátor a környéken,rakasd vele.Új helyen1héten belül búgni fog.Ha ránezkedsz a hátára nyugodtan tűri.Pérája duzzadt,piros.

Előzmény: mazsyné (828)
mazsyné Creative Commons License 2012.03.17 0 0 828

igen pont azt néztem, holnap hozzák a drágát,elvileg a hétvégén görögnie kell legalább is azt mondták,szoval akkor most hamar kerehetek egy kant.

Előzmény: vihogó (827)
vihogó Creative Commons License 2012.03.17 0 0 827

Lehet rakni bármilyen sertéssel.Ha vissza nézel a fórumban,irtam róla,és raktam fel képeket saját kocámról,és malacairól.

Előzmény: mazsyné (826)
mazsyné Creative Commons License 2012.03.16 0 0 826

sziasztok,szeretném megkérdezni, mivel még soha nem volt vietnámi malacom illetve semmilyen disznom nem volt.a vietnámit csak vietnámival vgy fehér disznóval lehet pároztatni,vagy berakatni? köszi a választ.jah és miről tudom hogy görög a disznó?

Előzmény: senthy (825)
senthy Creative Commons License 2012.03.13 0 0 825

üdv,

 nemtudom kaptál e már választ erre a kérdésedre, ám a kocáknál is van olyan megoldás hogy az állatorvos leoltja az egyedet hogy lecsökkenjen az ivarzás mértéke illetve abszolut megfogja, de ez tudomásom szerint egyszeri alkalom, minden ivarzás előtt le kellene oltani :) az sem tul egészséges hogy a többi egyeddel összevannak zárva, mivel ök alacsonyabb hormonszinttel rendelkeznek :) jobb az ivarzó egyedet külön csukni, mert szelkálja a szomszédokat, egyébként az ivarzás végeztével az elhasznált energiát visszaszedik a szervezetbe.

Előzmény: fehergabi (817)
lajos70 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 824
Bocs hogy beleszolok de 4 fángli dara és 1 csapott fángli szólya eddig nálam bevált !!!
Előzmény: fehergabi (823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!