Keresés

Részletes keresés

jewel1979 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 15473
Igen, nekünk van olyan nyakörv, scalibor a neve de van más márkájú is, a scalibor előnye, hogy nem büdös, a többi igen. 6 hónapig működik, szóval eléggé megéri. Vízálló is. Állatorvosnál meg eledelkereskedésben is lehet kapni.
Előzmény: Tipetupa (15471)
Louisnl Creative Commons License 2012.05.30 0 0 15472

Rotterdam környékén tud valaki női munkát ???

 

A páromnak kellene.

 

Köszi

 

Lajos

Tipetupa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 15471

Azt sejtettem. :-) Annak az oldalnak az aljáról néztem a betegségek neveit/kódjait. És ott nem találtam a veszettséget.

Ami most nálunk fölmerült, mint téma, hogy kullancs elleni nyakörvet vajon lehet itt kapni? Nagyobbikunk kezdett aggódni a kullancsok miatt, mert sétáltatásnál mondta neki egy másik gazdi, hogy ő talált a kutyájában kullancsot.

Előzmény: jewel1979 (15470)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15470
A veszettség elleni oltás matricái pár oldallal hátrébb, külön oldalon vannak az útlevélben, ha vannak. De ha viszitek Mo-ra is őt, akkor hivatalosan mindenképp kellene, hogy legyen, anélkül elvileg nem utazhat külföldre.
Előzmény: Tipetupa (15469)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15469

Igen, mi is volt már, hogy kaptunk értesítést, hogy aktuális az oltás. De ugye kb. fél évente visszük haza....

És mindenféle egyéb oltást is kap, de hát kell is. Ki kockáztatna?

Na, most elő is vettem a kutya útlevelét. Az oltások alatt pici betűkkel fel vannak sorolva kóddal betegségek, gondolom azok ellen oltanak. És én nem találom közötte a veszettséget. (Vagy nem jó szót keresek.)
"hondsdolheid"-et nézek, az nincs a kódok között.

Azért azt kiemelem, hogy nem értek ám mélyen a kutya témához, én leginkább lesem itt a kajla fejét. :-) (A féregtelenítő tablettát szoktam én beadni neki. Oltásra a férjem viszi, mert még neki sem egyszerű úgy tartani, hogy ne harapja meg a dokit (megharapja...))

 

Előzmény: jewel1979 (15468)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15468
E fura, nálunk kapjuk a "behívót" az állatorvostól az oltásra, nem kérdeztek semmit. Mondjuk mivel mindkét kutyám alapvetően útleveles, lehet, hogy ezért is nem kérdeztek semmit. Mi kombinálttal is oltatjuk őket, bár tudom, hogy van, aki nem kap oltást, bár az a kutya azt hiszem, regisztrálva sincs. Mindegy, mivel mi gyakran megyünk külföldre, ezért mindenképp oltva vannak.
Előzmény: Tipetupa (15466)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15467

Ez nem a régebben emlegetett Kék Duna, bár mintha még az is működne.

Előzmény: Quantumleap (15465)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15466

Jewel, nekünk azt mondta az állatorvos, hogy itt nem is oltják az ebeket veszettség ellen, mert Hollandiában nincs veszettség. Katát azért oltja (évente), mert visszük haza.

:-o

Mondjuk jó is, hogy beszélünk róla, kell időpontot kérni, lassan aktuális az idei.

 

A bolt tök jó, köszi! Ha visszajöttünk Varsóból, egyik este megnézzük.

Előzmény: jewel1979 (15464)
Quantumleap Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15465

Tehát Hágában még működik a magyar bolt?

Előzmény: jewel1979 (15464)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15464
A kanári szigeteki kutya tudtommal nem tiltott Hollandiában. (más kérdés, hogy mit szól hozzá a főbérlő, ha ránéz, előítéletek itt is vannak).
Az útlevél ma már elég állatorvosi igazolás helyett.
Oltás itt is van: a veszettség elleni itt 3 évente kötelező.
Nálunk van ebadó, ennek mértéke szerintem városonként különbözik, mint az is, hogy hol és hogyan sétáltathatod a kutyát. Sokkal több itt a kutyafuttató, mint Magyarországon, a kutyák az otthoninál sokkal jobban szocializáltak.

Tipetupa! A hágai magyar bolt tök jó volt! Olyan, mint egy kis magyar éjjelnappali. Friss tejterméktől kezdve kolbász, sör, konzerv, zöldpaprika - csomó minden van és nem túl drága.
Cim: valkenboslaan 302, Hága. Ez egy avondwinkel, szóval délelőtt nincs nyitva. Hét elején van a legtöbb friss áru, hétfőn-kedden. Éjfélig van nyitva minden nap. Érdemes egyszer megnézni. Isteni kolbászt vettünk tegnap pl.
Előzmény: El diablo de lucia (15459)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15463

Kutyával még mindig könnyebben beengednek, mint gyerek(ek)kel...

:-)

Előzmény: jewel1979 (15458)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15462

Ahol mi lakunk, ott kijelölt kutyafuttatók vannak ahonnét gépekkel takarítják föl a kutyapiszkot, így nem a gazdiknak kell összeszedni. Nekem ez elég nagy könnyebbség. :-) Állatorvosi ellátásban különbséget nem igazán érzek (itt drágább), viszont a kutyapanziók azt hiszem itt jobban szervezettek. Ezekkel kapcsolatban viszont fontos, hogy sajnos nem egységesen kérik az állat oltását, ebből nekünk már volt bonyodalmunk.

 

 

Előzmény: El diablo de lucia (15460)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15461

Hatósági állatorvostól kell igazolást kérni és úgy tudod kihozni az állatot (Ez egy rózsaszín papír volt amikor mi intéztük.)
Azt nem tudom, hogy ezy teljes egészében pótolja-e a (kutya) útlevél, meg kell kérdezni.
MI évek óta úgy utazunk a kutyánkkal, hogy az útlevélbe beírja az állatorvos, hogy milyen oltást adott be és így soha nem volt még gondunk.

.

Előzmény: El diablo de lucia (15457)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15460

Jah, és még annyit, hogy pl. miben könnyebb kutyázni kint, mint Mo.-on?

Előzmény: El diablo de lucia (15459)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15459

Köszi szépen az infót! :-)

Persze a munkás szállóra semmi képpen nem vinném, hanem albérletbe.

A Kanári szigeteki kutyára is ugyanolyan szabályozás vonatkozik mint a többi kutyára?

Előzmény: jewel1979 (15458)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15458
Mi laktunk albérletben is kutyával. Kell hozzá a bérbeadó engedélye, nyilván kevesebb a kutyás szállás, mint a sima, jó előre meg kell érdeklődni. Nem hiszem, hogy pl céges szálláson engednék. a helyi kutyatartási szabályt is meg kell nézni a gemente honlapján. amúgy szerintem könnyebb itt a kutyás élet, mint Magyarországon.
Előzmény: El diablo de lucia (15457)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15457
Sziasztok!
Van valaki aki kutyát vagy macskát vitt ki magával Hollandiába?
Albérletbe engedélyezik?
És mi kell ahhoz hogy magammal tudjam vinni?

Én a nővéremmel, fogok kimenni júni végén eprezni. Ez idő alatt szeretnénk állandó munkát találni. Esetleg ha valaki tud ajánlani állandó munkát azt is megköszönném. Minket betanított munka érdekelne. Pl. takarítás, csomagolás, stb. Vagy az is jó lenne ha valaki tudna ajánlani olyan oldalakat ahol állás hírdetések vannak.
Előre is köszönöm! :-)
zsonci Creative Commons License 2012.05.27 0 0 15456
Előzmény: urjozef (15454)
*Luna* Creative Commons License 2012.05.27 0 0 15455

Sziasztok, ismerostol hallottam, hogy nyilt egy magyar autoszerviz Haarlemban, tud valaki elerhetoseget?

urjozef Creative Commons License 2012.05.26 0 0 15454

Sziasztok! Tudna valaki segíteni?Olyan web oldalt keresünk ahol fotóval együtt van fent kiadó lakás hirdetés,Rotterdam,Hága,környéke.!Köszönöm!!

palanta_ Creative Commons License 2012.05.26 0 0 15453

:DD

 

én kevés hollandul jól beszélő magyarországi óvónénit ismerek - magamon kívül senkit... ez nem azt jelenti, hogy nincsenek persze... és ugye jelenleg én sem óvónéniskedek, mert nem éri meg, hanem más diplomámat használom...

 

igen, kicsit elnagyoltam, hogy mihez kellhet még a holland nyelvtudás, köszi, hogy kiegészítetted :PP én biztosan nem vállalnám kint egy magyar óvónéni alkalmazását - mint ahogy itthon sem fogok holland óvónénit sem alkalmazni, mivel minden papírmunkát magyarul kellene elvégeznie, amit ugye nem tud, és mással elvégeztetni meg nem igazságos. pedig ugye magánoviról lesz szó...

 

 

Előzmény: mirla (15450)
mirla Creative Commons License 2012.05.25 0 0 15452

Konkrétan segíteni nem tudok, de a keresésben igen:

kulcsszó:

uitzendbureau Tilburg, vacature Tilburg

(sok találatot kapsz munkaerőközvetítő irodákkal, kivesézheted őket érdeklődési köröd és végzettséged szerint, persze némi holland tudás kell hozzá)

 

A hollandot ugye, intenzíven tanulod!?!?!

 

Előzmény: Linamina89 (15446)
mirla Creative Commons License 2012.05.25 0 0 15451

kulcsszavak a kereséshez:

kamerverhuur, studentenkamer, kamer, appartement verhuren + tedd mellé Bredát. Esetleg woningverhuur, de azok egész nagy házak...

Ahol tanulsz, ott egyébként nem segítenek a szobakeresésben-találásban? Elvileg megkérdezheted a tanulmányi osztályt (vagy hasonlót), vagy diákszervezeteket az adott oktatási intézményből (studentenverenigingen, studentenhuis Breda stb.)

 

Előzmény: LeGrand90 (15445)
mirla Creative Commons License 2012.05.25 0 0 15450

Mosolyogtam, Palánta!

Én abból indulok ki, hogy Loe 83 óvónéni beszél hollandul, sőt jól beszél, mert a holland óvodákban a multikulturális összetétel miatt igen nagy gondot fordítanak a gyerekek nyelvi fejlődésére. Ezt szerintem a szóban forgó hölgy is tudja, hiszen valószínűleg tájékozódott az itteni helyzetről, mielőtt ilyen nagy fába vágta a fejszéjét. Ha otthon már óvónóként dolgozott, akkor tudja, hogy a foglalkozásokon kívül az óvónői munka nagyon sokrétű, beszélni csak akkor nem kell, mikor az alvó csoportot felügyeljük:D....

Egyébként az általad elmondottakat még kiegészíteném azzal, hogy naponta legalább kétszer a csoport összes szülőjével beszélni kell a gyerekek átvételekor-átadásakor (overdracht), napközben szoros teammunkában folyamatosan kommunikálni a kolléganőkkel, felvenni a telefont és elintézni az adott ügyet, vezetni a gyerekekről az összes szükséges adminisztrációt, csoportmegbeszéléseket tartani, ahol elemezzük a gyerekek fejlődését (pedagógiai szempontok alapján), ezt dokumentáljuk rendszeresen az ún. kindverslag-ok írásával (gyermekjellemzések). Aztán vannak még egész estét betöltő értekezletek, sőt egész napos tanulmányi napok, workshopok, amelyeken aktívan részt kell venni.... Természetesen ezt mind-mind HOLLANDUL!!!!

 

Még egy kiegészítés: manapság az óvodákban nagyon megszigorították a minőségi követelményeket. Ezért nem lehet alkalmazni olyan személyt, akinek nincs megfelelő honosított végzettsége, erkölcsi bizonyítványa és holland nyelvtudása. A takarékossági szempontokat figyelembevéve pedig egyáltalán nincs olyan személy, aki csak öltözteti a gyerekeket vagy feltakarítja azt, ami ki- és befolyt:).... Nincs olyan, hogy dadus, legalábbis, ahol én dolgoztam. Mindent az óvónők végeznek!!!

Egy dolgot tudok elképzelni: magánóvoda, (magyar) ismerős.... Aki vállalja a felelősséget minden téren a külföldi személyért. Rizikós, mert a szülők a magas óvodai díjak fizetése ellenében profi óvónőket akarnak a gyerekeik mellé. Én is azt akarnék a helyükben....

Előzmény: palanta_ (15449)
palanta_ Creative Commons License 2012.05.25 0 0 15449

szerintem ne bízd el magad, hogy nulla hollanddal óvónőként bárhol is kapsz munkát... oviban kb takarítónőként, aki időnként öltöztetheti a gyereket, vagy kitörölheti a popijukat. kb ez a reális. de ha óvónő vagy (nekem is van olyan diplomám is), akkor ezt kb érted. egy foglalkozáshoz dalok kellenek, mondókák, játékok, sok beszéd. na jó, a süketnéma oviban mindez pótolható szép mosollyal.

 

ha gyerekekre akarsz vigyázni, mint gastouder (a csana kinti megfelelője), ahhoz is kell vizsgáznod - hollandul. jó sok év tanulás kell ahhoz.

Előzmény: Loe 83 (15434)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 15448
Bocs a hibákért, telefonról írok..
Előzmény: jewel1979 (15447)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 15447
Tipwtupa! Érdekelnének a könyvek, milyen címre írhatnék a részletek miatt? Már nekem sincs meg az email címed, decaz enyém azt hiszem, nyilvános. Rámírnál, kérlek?
Előzmény: Tipetupa (15437)
Linamina89 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 15446

Sziasztok!

 

Most járok itt először!Jövő hónapban költözöm ki Tilburgba!Tudnátok nekem valamit ajánlani, hogy hol találok álláshirdetéseket?Vagy esetleg valaki nem tudd konkrét állást a környéken?

Előre is köszönöm szépen!

LeGrand90 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 15445

Üdv Mindenkinek!

 

Előre is elnézést kérek, ha  korábban volt már ilyen jellegű kérdés, de nincs erőm végigolvasni az egész fórumot. Júliustól mennék ki Bredába 1-1,5 évre tanulni. Sajnos az anyagi háttér itthon nem a legjobb, ezért ott szeretnék spórolni, ahol csak lehet.

 

Nézegetem a lakásokat, de sajnos csak ilyen ügynökségeket keresztül találok, ami húzós, ha 1 havi albérlettel, 1 havi kaucióval, és az ügynöki jutalékkal ( 1 havi albérlet + 19% áfa) számolok... 1 havi kaució teljesen érthető, de egy szobáért, aminek a bérleti díja kb 350-400 euró ha bútorozott, azért nem szívesen dobnék ki még 400-500 eurót egy ügygnökségnek.

 

A kérdésem tehát, hogy tud-e vki segíteni abban, hogy merre keresgéljek, esetleg linkeket tud-e küldeni. Nem hiszem, hogy csak az előző opción keresztül lehet lakáshoz jutni.

 

Köszi

hovirag666 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 15441

Sziasztok! Amiatt érdeklődnék hogy Téren Mihályal utazott e már ki valaki vagy tud e róla valaki valamit hogy átverés e a kiút plussz munka vagy igaz! Remélem tud valaki segíteni! THX

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!