Keresés

Részletes keresés

san72 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5128
A nyulak takarmányozásánál a leglényegesebb hogy széna mindig legyen előttük,télen,nyáron,ugyanis a rostok kellenek az emésztésükhöz.Ha télen nem voltak lédús takarmányhoz szoktatva a füvet fonnyasztani kell mielőtt oda adod nekik.Így fokozatosan hozzá lehet őket szoktatni a zöldhöz.Így maradhat a víz is meg a zöld is.
Előzmény: kavarnyik (5117)
san72 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5127
Sziasztok.Akkor sajnos marad a kocsikázás.-:)))A szüleim amúgy is félúton laknak felétek,(Solt) így meglátogatom őket is.
Előzmény: nddori (5113)
skolikagi Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5126
Nyúlszemészet jelentkezik:-)
Ma reggelre három nyúlnak csak egy szeme volt csukva, tehát 5 kitűnően működik, de azért ma még kapnak kamillát.
Szülészeti osztály is beindult, végre a 21. napon kitörte az első csibe a tojáshéjat...már kezdtem aggódni....
Karibaba képzeld megtojt a japi jércém, persze tanulva a tőled olvasottakra, felforgattam az ól környékét és megtaláltam a búvóhelyet:-)))
3 tojás van eddig.
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5125

Semmirôl nem kell lemondani, ami müködik, semmin nem kell változtatni, ami bevált!!! Ez a legfontosabb!!! Ezt próbálom hangsúlyozni.....elhullás meg bármikor, bárkinél elôfordulhat, ahogy elnézem ebben nincs különbség, legyen az ember rutinos tenyésztô vagy egy egyszerü hobbitartó! :o) Lehet, hogy ennél az alomnál nem klappolt valami az immunrendszerükkel (genetika mondjuk) azért lettek páran betegek. Ha mindent ugyanígy csinálsz, az is lehet, hogy sosem fordul elô mégegyszer, vagy, ha módosítasz, az sem jelent garanciát. Én így gondolom. :o)

 

Fontos az elegendô, jó takarmány, a rendszeres alomtakarítás és a kellô odafigyelés. Ezen belül rengeteg variáció létezik, de tuti módszer nincs! Próbálkozni kell, de ami müködik, azon -én- nem változtatnék.

Előzmény: Purcsimanó (5122)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5124

Félre ne érts Feri, nem vetélkedni akarok! Csak leírtam egy egyszerü "receptet" azoknak, akik munka mellett tartanak nyulat saját "felhasználásra". Ehhez mindenki hozzátehet, elvehet, módosíthat, a lényeg: így is gyönyörüen müködik! Nyilván annak, aki nagyban nyomja, vagy kiállításra (is) tenyészt, esetleg ebbôl él, több odafigyelést, nagyobb befektetést, nagyobb ráfordítást (idô) igényel a nyúltartás.

De ez esetben bevétel is van! ;o)

 

Rengeteg az ellentétes vélemény és simán el tudom képzelni, hogy ami egyik helyen beválik (pl.: tehéntej), attól másnál a nyúl - kinyúl! :o) Szóval -megintcsak szerintem- óvatosan ezekkel az "extrém" kajákkal...fôleg, ha már volt elhullás az alomban.

Előzmény: förike (5121)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5123
Amikor ez a fostosodás történ le is itattam az összes nyulat , nem csak azt az almot.Bár ők már nem is nálunk vannak,hanem a szomszédban anyóséknál átmeneti szálláson,mert szerencsére kinőttük a férő helyeket!!!:)))))
Előzmény: kavarnyik (5117)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5122
Hát én nem is akarom túl lihegni ,csak szeretném gyűjteni a tapasztalatokat,hogy kivédjem az elhullást a tapasztalatlanságom miatt!!!!!!Nyáron mi a helyzet az itatással????Olyankor is napi kétszer kapnak?Elegendő a zöld???Ha megszokták nálam felnőtt nyulak,hogy állandóan van előttük víz,le tudom őket szoktatni???
Előzmény: karibaba (5119)
förike Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5121
Én 11 éve nyúlazom és sosem vettem el a vízet ha kaptak zöldet!Apám 38 éve nyúlazik ősem, a mamám 85 éves és 6 évesen már 100 anyás állománya volt!!!Ha 1x erre tévedsz és egy olyan 60 év körüli embert meg kérdezel hogy merre találom Jangyíkékat nem is fogják tudni hogy ki az de  ha úgy kérdezed meg hogy nyulasék merre laknak már fogják tudni!!!!!Az apukámék félhektár lucernaföldet  bekerítettek annó és 30-40 bakokat kiengedtek+ friss víz mindig volt előttük!!Miért nem fújódtak fel vagy akármi bajuk nem lett??És nemgem sem zavar hogy ki hogy tartja a nyúlait!
Előzmény: karibaba (5119)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5120
Add fel postán!!! ;o)))))))))))))))
Előzmény: nddori (5113)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5119

Én nem szólok bele ki-mit-hogyan-mennyit itat-etet, de szüleim több, mint 25 éve nyulaznak és bizony felnôtt már kezük alatt pár ezer nyuszkó, volt, hogy 1,5 mázsát adtak le leadáskor (70-75 db süldô)! Ketrecek a szabad ég alatt, tápot csak a szoptatós anyák kapnak, ha zöld a menü, akkor nincs itatás, ha száraz, akkor naponta 2X isznak (reggel-este). Zöld = kaszált réti fü, esetleg lucerna  Száraz=búza (90%), kukorica (10%) - anyáknak búza+táp felesben, és széna mindig van elôttük.

Az év nagy részében ennyi! Összel-télen amikor nincs zöld, akkor vitamin-pótlásnak kapnak valamilyen répát hetente 1-2X. Szépek is a nyulak - finomak is! :o))))

Igaz nem fajzélandiak, vagy óriások, "csak" 4-5 kilós háztáji keverékek.

 

Szóval ez a téma -szerintem (!)- mint minden állatnál, minden fórumon kicsit túl van lihegve, hozzáteszem engem nem zavar...... :o)

Előzmény: förike (5118)
förike Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5118
A kicsiknek már az anya mellett kéne hogy kapjon zöldet, mert így jobb lesz felnőtt korában az emésztése, meg ilyenkor fejlődik!!Egyébként én tehén tejet is szoktam adni a választott kicsiknek!
Előzmény: kavarnyik (5117)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5117
Szia!
Bár Dóri szerint én szomjaztatom a nyulakat, pontosan a kicsik hasmenésessége, vezetett arra a gyakorlatra, hogy csak két hónap körül adok nekik rendesen zöldet, addig csak 1-1 alma darabka, vagy répa. És amikor nagy mennyiségben adok a nagyoknak és a süldőknek zöldet, akkor egy adag víz kimarad. Amúgy így is kapnak fél litert reggel és felet este!!!!
És a maradék kicsiket is leitathatod trisulmixel, mert azt mondta nekünk a dokink, hogy ilyen esetben csak egy teljes bagázs fertőtlenítés garantálná a fertőzés megállítását, de kinek van ideje ilyen nehéz helyzetben minden ketrecet napokig sikálni. És abban lehet valami amit az öregek mondtak.
Előzmény: Purcsimanó (5116)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5116
Véleményeket kérnék tőletek!!!A múltkor írtam,hogy egy pici nyuszim fostos lett és elpusztult.Ugyan abból az alomból egy szintén fostos lett.Itattam trisulmixel élt is egy hétig de ő is elpusztult.Most még van két nyuszi abból az alomból és látszólag semmi bajuk.Kaptak zöldet és arra gyanítok ez lehetett az oka.Nem is adok nekik,mióta ez történt.Ezzel kapcsolatban várnák tapasztalatokat.Most 5 hetesek a picik.Adhatok zöldet vagy nem?Ha igen mennyi idős kortól?A felnőtt nyuszik kapnak egy keveset,náluk nem okozott gondot.Eddig.Vannak süldő korúak is náluk sem volt gond a fű miatt.Azt mondták itt a környék beli nyúltartók,hogy ez a tavaszi zsenge fű nem jó a nyúlnak.Nektek mi a tanácsotok????
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5115
Nálam eddig két nyuszinál fordult elő,hogy nem nyílt ki a szemük rendesen.Én igaz kísérleteztem velük,de bejött.Pici fiam kapott szemcseppet,mert volt egy kis szem fertőzése és abból cseppentettem egyszer a szemükbe.Ki is nyílt tőle és utána nem is ragadt vissza.Ezt a szemcseppet úgy hívják,hogy Brulamycin.Ez egy antibiotikumot tartalmazó készítmény ami baktériumok okozta fertőzésből eredő szembetegségek kezelésére szolgál.
Előzmény: skolikagi (5109)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5114
Fene tudja lehet kivételt tenne és mégis elfogadná a meghívást:)))))Egyszer a pici kutyulimnak rettenetes gyomor rontása volt és nem evett napokig csak ment a hasa és rendesen lehetett hallani ahogy morog a pocakja.Főztem neki csicsókát és bele tuszkoltam néhány falatnyit.Nem hiszed el,de rendbe jött.Nem tudom ez a csicsókának tudható-e be vagy amúgy is jól lett volna,de az biztos,hogy segített.Egyébként anyósom is a cukra miatt ette,meg annak reményében,hogy valamennyit le tud fogyni.Csekélyke sikerrel:))))
Előzmény: skolikagi (5101)
nddori Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5113
Jaj, ne... egyszer csináltam ilyet, hogy elvittem nyulat, de nagyon körülményes volt autóztunk pluszban egy csomót, mire megtaláltuk egymást, meg választani sem tudsz akkor... Kavarnyiknak is megigértem, mikor a nyuszi 6 hetes volt...most 4 hónapos és még mindig itt van, mert nem mentünk arra....Szóval nem.
Előzmény: san72 (5112)
san72 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5112
Sziasztok.Dóri 12.-e körül nem jártok véletlenül Pest felé?-:))Megspórolnák pár száz kilométert:-)))
Előzmény: nddori (5086)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5111
Képzeljétek,ma állk a nyulak előtt,gyönyörködtem bennük..:)))Erre nem ott szálldogált egy szunyog....Ugyhogy holnap telefon a dokinak,hogy kell oltoanyag,minél hamarabb....

Ági próbáld minden nap kammilázni,lehetőleg reggel,ha van rá időd olyankor.Most az én pisinyeimnek se nyillott még ki a szemük,pedig már 13 naposak,most én is várok pár napot,ha nem kamilla,lesz...:))
nddori Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5110
Ja, azt hittem kamilláztad sokszor... akkor próbálkozz vele: kinyitni meg kamilla. De ha továbbra sem, akkor doki. :)
Előzmény: skolikagi (5109)
skolikagi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5109
Nem volt minden nap kamillázás. Eddig egyszer, azt hiszem pénteken kamilláztam, azóta vártam, hátha kinyílik a szemecske.
Az egyik úgy ahogy kilát már, de a másik kettő nem.
Holott lassan vágósúlyban lesznek:-)))
Holnap meglátom mi lesz, és lehet hogy elfogadom a tanácsot és kihívom a dokibát:-)
Előzmény: nddori (5108)
nddori Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5108
Szerintem egy dokinak nem ártana megmutatni őket, mert ez így nem oké.... a mindennapos kamillázással is csak feláztatod a bőrüket és lehet, hogy már az a baj!
Előzmény: skolikagi (5107)
skolikagi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5107
Hát én is remélem hogy infrázok, bár addig még elő kellene keríteni a vezetéket és a foglalatot...:-))
Idén nem vagyok valami felkészült:-))
Nem igazán marad nyitva a szemük, úgy látszik nem úszom meg a napi kamillázást...
Még jó, hogy csak hárman vannak, nem tízen:-))
Előzmény: stangli2 (5105)
stangli2 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5106

Én már adok nekik zöldet, imádják!

Előzmény: förike (5104)
stangli2 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5105

16 maradt a 18-ból. Kettő gyenge volt, meg is adta magát másnapra.

 Ezeket egy ismerős keltette nekünk, ha minden igaz kapunk mégegy adagot, akkor már felkészültebbek leszünk:-)  Remélem holnap már te is infrázol!

Kamillázás után nyitva marad a szemük a nyuszkóknak?

Előzmény: skolikagi (5103)
förike Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5104
A fűvet mikor szoktátok kaszálni a nyúlaknak??
skolikagi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5103
Szia!
Gratulálok a nagylánynak!:-)
Hány csibéd van az infra alatt?
Én cseppet sem vagyok ideges, holnap kell kezdődnie a kelésnek, de meg sem moccannak és egy hangjuk nincs...Remélem reggelre az ügyesebbje már kikopogtat:-)
Hát az én nyulaim rendületlenül csukva tartják a szemüket, ma megint volt kamillázás, de az egyik olyan virgonc, hogy alig tudom lefogni.
Már egész nap kint kepesztetnek a ketrecben, nagyon jópofák:-))

Előzmény: stangli2 (5102)
stangli2 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5102

Sziasztok! Régen jártam erre! Nyulaim körül egyenlőre minden rendben van, bár küzdök a szomszédom patkányai ellen, de már lassan hatnia kell a méregnek. Remélem hatni is fog, mert az egyik anyám rakja a fészket, rosszul esne, ha ezt az almot is elvinnék. Egyébként eléggé szemtelen állatok, nem csinálnak titkot belőle, hogy bejárnak a nyulaimhoz.. Végleges megoldás az lenne, ha a szomszéd hajlandó lenne végre rendet rakni, de csak nő a lomok hada, nem fogy.. Pedig gyerekük van, aki nemsokára totyogós korba ér és bizony elég nagy veszélyforrás, mert oda is harapnak ha kell.. de ez legyen az ő bajuk..

A leendő baromfiudvar alapja már a nyári konyhában van az infra alatt, kotlós nélkül most nevelek előszőr pipit, remélem nem ér nagy kudarc, kettő gyengébb volt köztük, ők elhaláloztak, most tizenhatan vannak. Igazi házi vegyes, van köztük kopasznyakú, gatyás, fekete, sárga és tarka. Az emberem már most jelezte, belőlük nem lesz leves, pedig a hűtőbe is szeretnék majd.. de az még odébb van:-)

Malacok még nincsenek, mire készen lett az ól, elfogyott a pénz, elég drágán mérik őket, majd ha futja akkor lesz, addig nem..

Röviden ennyi. Ma lett a lányom 9 éves, sütöm a sütit, amit visz az isibe!

skolikagi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5101
Na akkor megvan hogy milyen vacsorára hívd meg, ha nem akarod látni a kedves mamát....:-))))
Egy másik topikon írták, hogy nagy szélvihart és görcsöket tud okozni, ami munkahelyen munkaidőben elég kellemetlen...érted mire gondolok...? ;-))
Viszont cukorbetegeknek nagyon egészséges!
Előzmény: Purcsimanó (5098)
förike Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5100
Köszi!
Előzmény: Purcsimanó (5099)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5099
Ügyi vagy és nagyon szépek a nyuszik.
Előzmény: förike (5097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!