Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5140
Én ilyet egy szóval se mondtam, hogy szomjaztatod a nyulakat....
Előzmény: kavarnyik (5117)
förike Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5139
Nyilván segített neki a szülei!!Most jelen pillanatban 16 db nyúla van!!
Előzmény: san72 (5130)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5138

A férgek már száldogálnak nálam is. De sajnos még nincsenek 5 hetesek a kicsik.

Viszont kijárnak már és esznek.

Egy kép a kakukkfiókáról. Nem igazán adja vissza a kép a színét. 

És az alternatív járóka.

 

 

 

Előzmény: Rencsa-baba (5111)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5137

Ez a fű, ivóvíz stb kérdés szerintem annyi, hogy kinek mihez van szokva az állománya, meg genetikusan milyen. Nekem is van egy megszokott etetési módszerem. Ettől nem szívesen térek el. És ha bekerül a rendszerbe egy anya, amelyiknek a kölykei ezt nem bírják, akkor nem az etetési rend változik, hanem az anyák száma csökken eggyel.

Nyilván Feri tejjel itat, akkor amelyik ezt nem bírja az megdöglik. Marad az amelyik bírja.

Így van ez az embereknél is. Van aki nem bírja pl. a tejet, van aki több litert iszik egy nap. Mindenesetre a fokozatosság egy váltásnál mindenképp fontos.(mit szólna a vega, ha eléraknánk egy jó zsíros pörköltet, meg egy füstölt csülköt) Az első zöldet én is csak szűkmarkúan adom a nyulaknak. És 1-2 hét alatt megszokják. De nehéz is lenne most egy utánfutónyit kaszálni.

skolikagi Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5136
Hm..ha nyúljava nincs is, sonkánk, szalonnánk van saját gyártmány...lehet ezzel fogjuk kipróbálni a csicsókát:-))
Előzmény: tooommm0013 (5135)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5135

Jók ezek az etetők. Ha jól emlékszem ezek a raklap maradékból készült etetők. Szerezz nagyobb darab fákat és a következő etetődön már nem nyúlkaja, hanem kaja, ami nyúl lehet. Kavarnyik féle fatál grilezett nyúljavával, csicsókával körítve.

 

Azért a csicsókával óvatosan, mert embereknél tényleg megdöbbentő hatása lehet. Főzött a párom  "ínyenc csicsókát" (így volt a neten) hát nem volt semmi a hatása. És az íze sem volt túl jó. Ha jó lenne az íze akkor gondolom jobban elterjedt volna. Én csak nyersen szeretem sonkához, szalonnához stb. Mint a retket.

Előzmény: kavarnyik (5062)
konaking Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5134
Köszi mindenkinek az oltási tanácsokat. Lehet kapni recept nélkül is, és a nyúl mely részébe kel beleszúrni a tűt?

karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5133
Előzmény: Purcsimanó (5132)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5132
Nyilván némi segítséggel:)))))
Előzmény: san72 (5130)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5131
Mint ha a férjemet hallanám:))))))Ő is ezt szokta mondani ha esetleg anyósomra hallgatok és az ő receptjét próbálom ki.Persze mindig az a vége,hogy ami bevált azzal csak elcseszem.Erre mondja párom,hogy mi a fenének változtatok azon ami bevált és finom.Úgy látszik ez arany szabály:)))))))
Előzmény: karibaba (5125)
san72 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5130
Förike!Azért arra kíváncsi lennék hogy egy száz anyás állományt hogyan lát el egy 6-éves kislány?És a tehéntej miért kell a nyulaknak?
Előzmény: förike (5121)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5129

Még a végén meggyógyélnak ezek a nyulak! ;o))))

Japi-tojás: nekem is folyton nô az állomány, már 13 tyúkom van, ebbôl 6 japi. Amíg volt széna az ólpadláson, addig engem is folyton leszivattak (volt, hogy egy komplett fészket, 10-12 tojást törtem össze, amikor szedtem le villával a szénát :o( ), de úgy 3 hete lesöpörtem, letakarítottam, azóta -kopp-kopp-kopp- 3-4 helyre tojnak a tyúkok és a tojás mennyiségébôl arra következtetek, hogy most nem vernek át.

A keltetést nálunk a sógor vállalta be, így errôl az izgalomról én lemaradok, de nagyon nem is bánom, épp elég lesz a naposakat tutujgatni - remélem menni fog!

Előzmény: skolikagi (5126)
san72 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5128
A nyulak takarmányozásánál a leglényegesebb hogy széna mindig legyen előttük,télen,nyáron,ugyanis a rostok kellenek az emésztésükhöz.Ha télen nem voltak lédús takarmányhoz szoktatva a füvet fonnyasztani kell mielőtt oda adod nekik.Így fokozatosan hozzá lehet őket szoktatni a zöldhöz.Így maradhat a víz is meg a zöld is.
Előzmény: kavarnyik (5117)
san72 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5127
Sziasztok.Akkor sajnos marad a kocsikázás.-:)))A szüleim amúgy is félúton laknak felétek,(Solt) így meglátogatom őket is.
Előzmény: nddori (5113)
skolikagi Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5126
Nyúlszemészet jelentkezik:-)
Ma reggelre három nyúlnak csak egy szeme volt csukva, tehát 5 kitűnően működik, de azért ma még kapnak kamillát.
Szülészeti osztály is beindult, végre a 21. napon kitörte az első csibe a tojáshéjat...már kezdtem aggódni....
Karibaba képzeld megtojt a japi jércém, persze tanulva a tőled olvasottakra, felforgattam az ól környékét és megtaláltam a búvóhelyet:-)))
3 tojás van eddig.
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5125

Semmirôl nem kell lemondani, ami müködik, semmin nem kell változtatni, ami bevált!!! Ez a legfontosabb!!! Ezt próbálom hangsúlyozni.....elhullás meg bármikor, bárkinél elôfordulhat, ahogy elnézem ebben nincs különbség, legyen az ember rutinos tenyésztô vagy egy egyszerü hobbitartó! :o) Lehet, hogy ennél az alomnál nem klappolt valami az immunrendszerükkel (genetika mondjuk) azért lettek páran betegek. Ha mindent ugyanígy csinálsz, az is lehet, hogy sosem fordul elô mégegyszer, vagy, ha módosítasz, az sem jelent garanciát. Én így gondolom. :o)

 

Fontos az elegendô, jó takarmány, a rendszeres alomtakarítás és a kellô odafigyelés. Ezen belül rengeteg variáció létezik, de tuti módszer nincs! Próbálkozni kell, de ami müködik, azon -én- nem változtatnék.

Előzmény: Purcsimanó (5122)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5124

Félre ne érts Feri, nem vetélkedni akarok! Csak leírtam egy egyszerü "receptet" azoknak, akik munka mellett tartanak nyulat saját "felhasználásra". Ehhez mindenki hozzátehet, elvehet, módosíthat, a lényeg: így is gyönyörüen müködik! Nyilván annak, aki nagyban nyomja, vagy kiállításra (is) tenyészt, esetleg ebbôl él, több odafigyelést, nagyobb befektetést, nagyobb ráfordítást (idô) igényel a nyúltartás.

De ez esetben bevétel is van! ;o)

 

Rengeteg az ellentétes vélemény és simán el tudom képzelni, hogy ami egyik helyen beválik (pl.: tehéntej), attól másnál a nyúl - kinyúl! :o) Szóval -megintcsak szerintem- óvatosan ezekkel az "extrém" kajákkal...fôleg, ha már volt elhullás az alomban.

Előzmény: förike (5121)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5123
Amikor ez a fostosodás történ le is itattam az összes nyulat , nem csak azt az almot.Bár ők már nem is nálunk vannak,hanem a szomszédban anyóséknál átmeneti szálláson,mert szerencsére kinőttük a férő helyeket!!!:)))))
Előzmény: kavarnyik (5117)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5122
Hát én nem is akarom túl lihegni ,csak szeretném gyűjteni a tapasztalatokat,hogy kivédjem az elhullást a tapasztalatlanságom miatt!!!!!!Nyáron mi a helyzet az itatással????Olyankor is napi kétszer kapnak?Elegendő a zöld???Ha megszokták nálam felnőtt nyulak,hogy állandóan van előttük víz,le tudom őket szoktatni???
Előzmény: karibaba (5119)
förike Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5121
Én 11 éve nyúlazom és sosem vettem el a vízet ha kaptak zöldet!Apám 38 éve nyúlazik ősem, a mamám 85 éves és 6 évesen már 100 anyás állománya volt!!!Ha 1x erre tévedsz és egy olyan 60 év körüli embert meg kérdezel hogy merre találom Jangyíkékat nem is fogják tudni hogy ki az de  ha úgy kérdezed meg hogy nyulasék merre laknak már fogják tudni!!!!!Az apukámék félhektár lucernaföldet  bekerítettek annó és 30-40 bakokat kiengedtek+ friss víz mindig volt előttük!!Miért nem fújódtak fel vagy akármi bajuk nem lett??És nemgem sem zavar hogy ki hogy tartja a nyúlait!
Előzmény: karibaba (5119)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5120
Add fel postán!!! ;o)))))))))))))))
Előzmény: nddori (5113)
karibaba Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5119

Én nem szólok bele ki-mit-hogyan-mennyit itat-etet, de szüleim több, mint 25 éve nyulaznak és bizony felnôtt már kezük alatt pár ezer nyuszkó, volt, hogy 1,5 mázsát adtak le leadáskor (70-75 db süldô)! Ketrecek a szabad ég alatt, tápot csak a szoptatós anyák kapnak, ha zöld a menü, akkor nincs itatás, ha száraz, akkor naponta 2X isznak (reggel-este). Zöld = kaszált réti fü, esetleg lucerna  Száraz=búza (90%), kukorica (10%) - anyáknak búza+táp felesben, és széna mindig van elôttük.

Az év nagy részében ennyi! Összel-télen amikor nincs zöld, akkor vitamin-pótlásnak kapnak valamilyen répát hetente 1-2X. Szépek is a nyulak - finomak is! :o))))

Igaz nem fajzélandiak, vagy óriások, "csak" 4-5 kilós háztáji keverékek.

 

Szóval ez a téma -szerintem (!)- mint minden állatnál, minden fórumon kicsit túl van lihegve, hozzáteszem engem nem zavar...... :o)

Előzmény: förike (5118)
förike Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5118
A kicsiknek már az anya mellett kéne hogy kapjon zöldet, mert így jobb lesz felnőtt korában az emésztése, meg ilyenkor fejlődik!!Egyébként én tehén tejet is szoktam adni a választott kicsiknek!
Előzmény: kavarnyik (5117)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5117
Szia!
Bár Dóri szerint én szomjaztatom a nyulakat, pontosan a kicsik hasmenésessége, vezetett arra a gyakorlatra, hogy csak két hónap körül adok nekik rendesen zöldet, addig csak 1-1 alma darabka, vagy répa. És amikor nagy mennyiségben adok a nagyoknak és a süldőknek zöldet, akkor egy adag víz kimarad. Amúgy így is kapnak fél litert reggel és felet este!!!!
És a maradék kicsiket is leitathatod trisulmixel, mert azt mondta nekünk a dokink, hogy ilyen esetben csak egy teljes bagázs fertőtlenítés garantálná a fertőzés megállítását, de kinek van ideje ilyen nehéz helyzetben minden ketrecet napokig sikálni. És abban lehet valami amit az öregek mondtak.
Előzmény: Purcsimanó (5116)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5116
Véleményeket kérnék tőletek!!!A múltkor írtam,hogy egy pici nyuszim fostos lett és elpusztult.Ugyan abból az alomból egy szintén fostos lett.Itattam trisulmixel élt is egy hétig de ő is elpusztult.Most még van két nyuszi abból az alomból és látszólag semmi bajuk.Kaptak zöldet és arra gyanítok ez lehetett az oka.Nem is adok nekik,mióta ez történt.Ezzel kapcsolatban várnák tapasztalatokat.Most 5 hetesek a picik.Adhatok zöldet vagy nem?Ha igen mennyi idős kortól?A felnőtt nyuszik kapnak egy keveset,náluk nem okozott gondot.Eddig.Vannak süldő korúak is náluk sem volt gond a fű miatt.Azt mondták itt a környék beli nyúltartók,hogy ez a tavaszi zsenge fű nem jó a nyúlnak.Nektek mi a tanácsotok????
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5115
Nálam eddig két nyuszinál fordult elő,hogy nem nyílt ki a szemük rendesen.Én igaz kísérleteztem velük,de bejött.Pici fiam kapott szemcseppet,mert volt egy kis szem fertőzése és abból cseppentettem egyszer a szemükbe.Ki is nyílt tőle és utána nem is ragadt vissza.Ezt a szemcseppet úgy hívják,hogy Brulamycin.Ez egy antibiotikumot tartalmazó készítmény ami baktériumok okozta fertőzésből eredő szembetegségek kezelésére szolgál.
Előzmény: skolikagi (5109)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5114
Fene tudja lehet kivételt tenne és mégis elfogadná a meghívást:)))))Egyszer a pici kutyulimnak rettenetes gyomor rontása volt és nem evett napokig csak ment a hasa és rendesen lehetett hallani ahogy morog a pocakja.Főztem neki csicsókát és bele tuszkoltam néhány falatnyit.Nem hiszed el,de rendbe jött.Nem tudom ez a csicsókának tudható-e be vagy amúgy is jól lett volna,de az biztos,hogy segített.Egyébként anyósom is a cukra miatt ette,meg annak reményében,hogy valamennyit le tud fogyni.Csekélyke sikerrel:))))
Előzmény: skolikagi (5101)
nddori Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5113
Jaj, ne... egyszer csináltam ilyet, hogy elvittem nyulat, de nagyon körülményes volt autóztunk pluszban egy csomót, mire megtaláltuk egymást, meg választani sem tudsz akkor... Kavarnyiknak is megigértem, mikor a nyuszi 6 hetes volt...most 4 hónapos és még mindig itt van, mert nem mentünk arra....Szóval nem.
Előzmény: san72 (5112)
san72 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5112
Sziasztok.Dóri 12.-e körül nem jártok véletlenül Pest felé?-:))Megspórolnák pár száz kilométert:-)))
Előzmény: nddori (5086)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 5111
Képzeljétek,ma állk a nyulak előtt,gyönyörködtem bennük..:)))Erre nem ott szálldogált egy szunyog....Ugyhogy holnap telefon a dokinak,hogy kell oltoanyag,minél hamarabb....

Ági próbáld minden nap kammilázni,lehetőleg reggel,ha van rá időd olyankor.Most az én pisinyeimnek se nyillott még ki a szemük,pedig már 13 naposak,most én is várok pár napot,ha nem kamilla,lesz...:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!