Keresés

Részletes keresés

Csuklósbusz Creative Commons License 2018.05.13 0 0 17829

Orvosomat hiába kérdezem, jut 5 perc egy betegre aztán a következő alkalomra már új beutaló kell mert letelt a 3 hó.

 

Felírta ugyanazokat ugyanabban a dózisban, hiába mondtam hogy nem hat már. Mikor nyelek, iszok, érzem ahogy végigfolyik a nyelőcsövemben. Ez az érzés nem volt mikor kezdtem a ppi-t. 

Tehát megint megmarta a nyelőcsövet, a torkomat stb illetve egyre erősebb a bordaívek alatti nyomó érzés is.

 

Nade pattanás is több jön ki, miért? Van valaki akinek a refluxxal összefüggenek a pattanásai?

 

illetve a zsíros ételek hasmenést váltanak ki.

 

Előzmény: _juno_ (17820)
_juno_ Creative Commons License 2018.05.13 0 0 17828

Propofollal altatnak nálunk is :) Tényleg piszok gyorsan ürül, valami 30, max. 60 perc a féléletideje a szernek. És gyakorlatilag ahogy abbahagyják az adagolást, ébreszthető az ember. Ha nincs baja valakinek, szerintem sem irreális, hogy egyedül hazamenjen, akár vezessen, Németo.-ban amúgy is lazábbak az ilyen témákban :) De gondolom ott is csak egy kis pihi után engednek ki (azért 15-20 percig még kicsit kómás az ember, vagy szédeleg).

Előzmény: sogormail (17825)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 17827

A vizsgálat után 20 perccel a kocsinkban ültem, kötve hiszem, hogy felelősségteljesen tudtam volna vezetni és nem hiszem, hogy más igen. Mindegy, az én bármikor mentem minden kísérőt kértek.

Előzmény: sogormail (17823)
sogormail Creative Commons License 2018.05.11 0 0 17826

Na jo senki ne vezessen utana es menjen kiserovel:) (megneztem a szabalyokat)

Rovid altatas (propofol) utan az altalanos javaslat az, hogy 24h-ig ne vezessen az ember.

De a nemet szabalyok nem tiltoak vezetes tekinteteben. Propofol 1-2 ora alatt kiurul, ha valaki jol erzi magat vezessen. Nekem ezt mondta a doki, ha jol erzem magam hajra. En vezettem utana.

(Azt viszont elfelejtette a doki elmondani, hogy a "kresz", jog nem tiltja ugyan, d eha baj van a felelosseg az enyem es nem a dokie.) 

Előzmény: sogormail (17825)
sogormail Creative Commons License 2018.05.10 0 0 17825

Mivel altatnak?

En kb. 5 eve voltam utoljara. Alvas, tukrozes, jozanodas, orvossal konzultacio. Varas papirokra, ossz kb. 1.5 ora volt ebredes utan.

Kocsival mentem, jottem. (Nem hulyultem meg, engedelyezve volt) Kisero senki.

Előzmény: _juno_ (17824)
_juno_ Creative Commons License 2018.05.10 0 0 17824

Persze, igen, úgy értettem én is. Nálunk aznap vezetni sem lehet, bár simán menne, de egyéni lehet, hogy kit mennyire visel meg.

Előzmény: gombóc63 (17822)
sogormail Creative Commons License 2018.05.10 0 0 17823

Attol fugg muvel altatnak/boditanak. Nemeto, 1.5-2 oraval a tukrozes utan akar vezetni is lehet. 

Előzmény: gombóc63 (17822)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 17822

Nem hogy kérni szoktak kísérőt, hanem anélkül el sem engednek.

Előzmény: _juno_ (17821)
_juno_ Creative Commons License 2018.05.10 0 0 17821

Voltam 3x :) Teljesen jó élmény, csak a 6-7 órás éhezés nehéz nekem előtte, kimar az epe, de az egy nem altatásosnál is úgy lenne :) Semmi extra, egy rövid konzultációval kezdődik az egész, az aneszteziológus rádnéz, kikérdez a szedett gyógyszerekről stb. Utána lefektetnek, branül a kézbe, szájpecek be, propofolos infúzió be, és máris zzzz. Az ébredés nem gáz, tompa vagy, picit megszédülsz, szédelegsz, de amúgy nem rossz érzés egyáltalán, hányinger sincs, és nagyon hamar múlik a hatása, kb. 15-20 perc múlva minden gond nélkül, saját lábon, jó közérzettel haza tudsz menni :) De azért kérni szokták a kísérőt. Ha bármi infó kell még, szólj :)

Előzmény: bluebeach (17819)
_juno_ Creative Commons License 2018.05.10 0 0 17820

Megfogadtam, hogy hanyagolom ezt a fórumot, inkább élem az életem, de ma felnéztem, erre válaszolok :)

 

Két dolog lehet, vagy tényleg nem hat a gyógyszered, ez előfordul, a dokim szerint is sokaknál időnként váltogatni kell a ppi-ket. Én legelőször fél év után lettem rosszul, elment teljesen a Controloc hatása, kaptam egy másik hatóanyagot, és teljesen oké lett megint (pár hónapra, akkor megint csere kellett). Kérj másik gyógyszert próbaképp a gasztróstól. A másik verzió, ami szintén gyakori, hogy a ppi belassítja a gyomrot, tönkrevágja az emésztést egy idő után - hiába tolod, akár emeled a dózist, a helyzet csak rosszabb lesz, tovább áll a kaja a gyomrodban, még jobban/gyakrabban nyílik a gyomorszáj. Epés visszafolyás is kialakulhat emiatt, arra pláne nem ér semmit a savcsökkentő. Ilyenkor szoktak adni motilitásjavítót (amellett, hogy lecserélik a ppi-t). Csomó refluxosnak elsősorban a rossz motilitás miatt van refluxa, a ppi nekik különösen nem jó, csak hát jelenleg nincs igazán más megoldás, csak ez, hogy ha legalább feljönnek a dolgok, az ne marja annyira szét a dolgokat :( Jobbulást!

Előzmény: Csuklósbusz (17817)
bluebeach Creative Commons License 2018.05.09 0 0 17819

Sziasztok,

 

Volt valaki már altatásos gyomortükrözésen? Az érdekelne, hogy kb mi a menete, mik a tapasztalatok.

sogormail Creative Commons License 2018.05.08 0 1 17818

Kerdezd az orvosod.

 

Előzmény: Csuklósbusz (17817)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 17817

Szerintem meg sajna immunis lettem, olyan most a gyógyszert szedve is mintha abbahagytam volna, rebourn hatás.

Mert ha csökkentettem a dózist akkor voltak ezek a tünetek mint most. De most hiába emeltem vissza, szépen lassan, de biztosan visszajönnek a furcsa tompa nyomó érzések, sőt reggelente a savérzés a számban, torkomban, visszajöttek a pattanások stb.

 

Szóval szerintem ez már az immunitás. :-(

 

Ilyenkor mit lehet tenni?

Elküldtek nyelés, gyomor, bél passage vizsgálatra... azzal mennyire pontosan ábrázolható a reflux?

Előzmény: gombóc63 (17816)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.07 -2 0 17816

Nem biztos, hogy immunis lettél rá, lehet, hogy csak eltünt a gyomorsavad, én már most pár szem után így járok ha esetleg muszáj bevennem nemszteroid gyógyszer miatt.

Előzmény: Csuklósbusz (17815)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.05.06 0 0 17815

Eddig hatottak a PPi-k... Most hiába szedem őket változatlanul, mégis jön a torok, száj égése, gyomorégés, puffadás stb. Ha immunis lettem a PPI-re akkor mitévő legyek?

Előzmény: Csuklósbusz (17812)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.15 0 0 17814

Nekem az orvos most Nolpazát írt fel és a mellékhatások között szerepel, hogy gyakori, 10-ből 1 embert érint a gyomorpolip. A többi protonpumpagátlónál is van ilyen? Eddig nem nagyon olvasgattam a betegtájékoztatót, de már nagyon sokféle gyógyszert próbáltam.

_chillout_ Creative Commons License 2018.04.15 0 0 17813

Ha az orvos így rendelte el, és nem két különböző orvos írta fel a kétféle gyógyszert, és neked használ, akkor folytasd így. Minden ember más, az orvos jobban ismeri a te tüneteidet és kórtörténetedet, mint a gyógyszertáros.

Előzmény: Csuklósbusz (17812)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.04.13 0 0 17812

Esomeprazol 40mg reggel és Acidwell  (pantoprazole) 20 mg-ot szedek este.Gyógyszertáros ma lebaszott hogy ezt nem is szabadna szednem mert nem lesz gyomorsavam, tilos lenne a kettőt egyszerre szednem.Akkor most hogy is van ez?


Pedig már 1 hete egyszerre szedem és sokkal jobban vagyok, hányingerem van nagyon sokszor evés után, de viszont a székletem a híg hasmenéses helyett most normál, szinte székrekedésem van.
Tehát még mindig így a legjobb... akkor szedjem tovább vagy hagyjam el elsőnek az egyiket majd a másikat.. ?

Prézlivagány Creative Commons License 2018.04.11 0 0 17811

Az igaz, hogy pongyolán fogalmaztam. Mostanság a reflux gyűjtőfoglaom lett és az orvosok nagyon könnyen ki is jelentik az emberre.

Reflux, gyomorégés, gyomorsavas probléma nem ugyanaz.

 

Előzmény: sogormail (17805)
ghepard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 17810

Nem jó, csak a tüneteket enyhíti, pont úgy mint mondjuk a PPI - de egyik se oldja meg a problémát. A PPI-t nem is volna szabad szedni huzamosabb ideig - már ebből is látni kellene, hogy az nem megoldás. A reflux nem gyomorsav probléma. Szerintem inkább életmódbeli. Tehát szerintem sok függ attól, hogy az ember mit eszik, mikor eszik, mennyiszer eszik; mikor hogyan, mennyit mozog; hogyan lélegzik; mennyi stresszhatás éri és hogyan viseli, hogyan áll hozzá; mennyit van kint a természetben például napos időben; hogyan mennyit mikor napozik stb stb...

Előzmény: sogormail (17807)
ghepard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 17809

Hát igen, nagyon agyonvizsgálták a HP-t. Valamikor 1984-től, mikor valaki hogy rájött, hogy ez a baci okozza a gyomorfekélyt, meg patkóbélfekélyt. Ha kiirtják, akkor elmúlik a fekély - de hogy ténylegesen miért alakul ki, az már nem volt annyira érdekes. De a sok vizsgálattal és a már előbb is megkezdett irtással más is kiderült. Például hogy ez is - azóta rohamosan növekszik a reflux, a Barrett nyelőcső, a nyelőcsőrák gyakorisága. Lehet az is, hogy nem véletlenül van az emberekben ősidőktől HP és maradt fenn. 

Előzmény: sogormail (17806)
Pupolc Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17808

Üdvözlök mindenkit!

Három éve van refluxom, a fórumot is azóta olvasom. A tünetek nekem néha előjönnek, majd egy időre megszűnnek. Jelenleg gyógyszert sem szedek rá, igazából gasztroenterológus meg sem vizsgált rendesen (megnyomkodta a hasamat, és felírt Esomeprazolt), a fül-orr-gégész vette észre a savas felmaródást. Ha valaki tud, akkor ajánlhatna egy jó orvost (jónak az számít, aki foglalkozik is a beteggel).

Ha jól értem, akkor jelenleg ennek a betegségnek a kezelése a következő: ppi szedése -> ha mellékhatás (amiből van nem kevés, nekem is volt) jelentkezik vagy hatástalan lesz -> szüneteltetés -> áttérés másik gyógszerre.

Nekem a paradicsom és a csokoládé a mumusom, de a pl. a sör (kis mennyiségben) és a banán nem okoz semmi tünetet.

Ami hatásos: gyakori, de kis mennyiségű étel és a péksütemények mellőzése. Az éjszakáim nyugalomban telnek, nem ébredek fel.

Ahogy észrevettem sokan tájékozottak a témában, a nyelőcsőrák és a Barrett-nyelőcső milyen esélyekkel játszik egy refluxosnál? Mert mindenféle százalékokat olvasok erről.

sogormail Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17807

Ja forras lemaradt: Csupor Dezso - Jo e a gyomoreges ellen a szodabikarbona, a Szaz kemiai mitosz c. konyvbol. Akademiai kiado

Előzmény: sogormail (17805)
sogormail Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17806

23 evig vizsgaltak, majd Nobel dijjat adtak erte.. Egyeb jo otlet? Esetleg benevezhetsz egy Nobelre a "Lehet nem olyan egyszerű az" elmelettel :)

Előzmény: ghepard (17804)
sogormail Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17805

Ha nem olvasod a forumot, honnan tudod hogy 10%:) 

Szodabikarbona nem jo refluxra, ha neked jot tett, orulj neki, hogy nincs igazan komoly refluxod. Gyomorsavas problemakra is csak alkalmilag javasolt. Az hogy neztek nalad Na szinted az egy dolog. De ettol meg htassal van a magas vernyomasra, nagy mennyisegben eltolhatja a vert lugosabb iranyba (metabolikus alkalozis - vannak ra esetleirasok nagyanyaink szodabikarbonazasbol). De a legrosszabb amiert nem jo refluxra, az a visszacsapas effektus miatt. Betolod a savcsokkentot es a gyomor utana extra adag gyomorsavat fog termelni. A keletkezo CO2 meg gyomorfeszulest okoz es nyitja a gyomorszajat..

HA ez nalad nem jelentkezett, akkor tok jo, alkalmi gyomoregesre tok jo a szodabikarbona. Amugy elavult es ertelme se sok van valodi reflux eseten. Ugyanigy a Salvus viznek sincs semmi ertelme, felesleges penzkidobas ilyen esetben.

Előzmény: Prézlivagány (17803)
ghepard Creative Commons License 2018.04.03 0 0 17804

aztan szerencsere jott a tudomany es kiderult, hogy gyomorhurut/fekely es abbol kialakulo rak eseteben a donto tobbseg Helicobacter fertozes..

 

Lehet érdekes az is, hogy mi lett azokkal, akiknél kiirtották a HP-t. Lehet nem olyan egyszerű az, kiirtani és minden OK lesz....

 

Előzmény: sogormail (17799)
Prézlivagány Creative Commons License 2018.04.02 -1 0 17803

Az itt fórumozók 10 százalékának van komoly baja. Szerncsére....nem is ír ide vagy ha ír, később nem is látni. Én 3 éve olvastam bele, majd pár hónapja írtam.

Most jól vagyok, nekem az áltralam leírtak segítettek, semmi bajom.

Hónapokig szedtem szódabikarbónát, mert nekem azt vállt be. Volt vérvételem és néztek Na és Kálium szintet is, teljesen normális volt a specifikációs határ közepén. Szerintem a napi felvágotakkal, zacskóslevesekkel és egyébb szarokkal a többi ember többet visz be.

Az orvosk ránézésre felírják a ppi.-t.

Egy biztos akinek savas tünete van és agyal rajta és ezt a fórumot olvasgatja annak a tünetek csak erősödni fognak.

 

 

Előzmény: sogormail (17802)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 0 17802

Ennek igy kb. annyi ertelme van, mint vudu babat szurkalni. Bocs:)

Előzmény: Prézlivagány (17783)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 1 17801

Ha nincs nyelocsogyulladas, az jo, masreszt az ilyenkori reflux diagnozis csak egy valoszinusites. Azt hogy hanyszor nyilik ki es mennyire van nyitva a zaroizom azt abban fel percben a doki nem latja.

Masreszrol ha refluxod van garatfolyassal, felso leguti tunetekkel akkor nem jol kezelnek.

Gasztroenteorologia kivizsgalas mellett ilyenkor kell egy felso leguti, fullorrgegeszeti kivizsgalas. Tipikus felnottkori problema, mikorra az orrsoveny es egyeb csontozati okok miatt kialakul egy idult felso leguti problema, ami oda vissza hat a refluxxal. Lecsorgo valadek, feljovo sav es savgozok. 

Masreszrol PPI-tol ne varj csodat 1 het utan.

(nagy dozisu C. E vitamint, aloet, echinaciat azt kend a hajadra, tobbet hasznal a borodnek kivulrol:) Teli idoszakban D-vitamin es Zink (virusos fertozesnel ergo natha) aminek valoban van igazolt hatasa. Ezek kozul egy se lesz jo refluxra sajnos. Reflux dieta, mozgas, ha van sullyfelesleg annak lekuzdese az ami szamit refluxra)

 

Előzmény: SoyJudit (17785)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 0 17800

Nem vagy nagyon kivetel, nagyon sok embernel van nema reflux, sot nema refluxbol kialakulo Barret nyelocso is akar. Azert kell vele foglalkozni.

Tej es glutenmentes etrend, ha nem egyebkent nem vagy laktoz, tejfeherje vagy glutenerzekeny akkor teljesen felesleges. Paleo szintugy, sot.. A zsir csak ront a helyzeten.

Persze ha nem refluxod van, csak vmi refluxocska (refluxos tunetek vmi egyeb fobetegseg/allapot kapcsan), akkor akarmilyen eletmodvaltoztatas segithet.

A keves sav problema szinten egy bullshit. Az emebr aki nem gasztroenteorologus irt egy megelhetesi bestseller konyvet, amire most a net osszes melybugyraban kereszthivatkoznak. Jo teoria.. Amikor valoban refluxos tuneteid vannak, probald ki a savnovelest. Kuszobot fogod ragni magzatpozban..

Előzmény: Borzosland (17789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!