Keresés

Részletes keresés

tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32657

Ne vegyél komolyan mindent, amit leírok, mert az olyan, mint a Vágó-műsor :a fele sem igaz! 

Nagyon irigyellek, a Mázlison meg nem csodálkozom, de kérdés közelről hogyan viseltetne a kicsik iránt?

Előzmény: szekelya (32653)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32656
Hihi! Az enyémek a borsóval csinálják ezt. (Mármint a borsószem vékony kis héjával, nem a hüvelyre gondolok. Azt megeszik.)
Előzmény: tatárné ilona (32654)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32655

Milyen az a konyhaajtós kivető-pánt?

 

Ja, kérem, akinek van tetőléce, meg kimaradt laminált padlója, meg szögbelövője... (Én már egy lakással is beérném... :) ) Meg ahol van IKEA... :))

Előzmény: AgathaChristie (32650)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32654

Agatha!

 

A Te kis gyöngyvirágaid is lehántolják a zabot, mielőtt megeszik?  Mert az enyémek szép komótosan megpucolják és csak azután eszik meg. Nem tudják, hogy a héjában van a vitamin?  :)))

Előzmény: AgathaChristie (32650)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32653

Ez teljesen igaz, Ilona, de dolgozni is kell meg aludni, és addig is jó, ha nem nyomorognak a degucik! :)

(Hogy el  bírom nézegetni én is most a kicsiket is! :)) Jut eszembe, pár napja már kerekeznek, legfelülre is felmásznak, eszegetnek és tenyérben pihennek. :))) És még csak ma 11 naposak. :)) És tegnap szemmel láthatóan megállapítottam, hogy már nem férnek át a rácson, ellenben a fejük még majdnem be tud szorulni. :S Úgyhogy gyorsan tettem egy palánkot a két ketrec közé, hogy még ne jusson eszükbe Mázlissal szimatolni egymást, mert emiatt történt az incidens, ott csicseregtek egymásnak nagy kíváncsian az egyik kicsi meg Mázlis. Szegénykém különben nagyon irígykedik, amikor hallja a sok családi prüntyögést, sajnálom érte. :(( )

tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32652
Nem tudunk szólni, mert maratoni karbantartás van, aminek nemtudni a végét.
Előzmény: AgathaChristie (32650)
sz.zsolt1124 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32651
Köszönöm a tippeket megpróbálok valamit összedobni :)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32650
Látod, mindenki, hogy szeret téged!!! :D

Én mostanában építettem 4-et. Egyet szét kellett szedni a giotin miatt, egyet meg ki fogok dobni, ha lesz helyette másik, mert nagyon vékony lécekből készült, és nyaklik.

Szóval, a leggyorsabb:
a tetőlécből készült váz, mert csak csavarozni kell, és szögbelövővel felnyomhatod rá a rácsot. (Lehetőleg belülről, mert különben, ha úgy döntenek, hogy kell egy kijárat valahová, akkor csinálnak rá...)

Az alomtálcát, és a belső polcokat, és a hátát laminált padlóból csináltuk. Könnyű vele dolgozni, takarítani, és nem viszi a foguk... (20-40 centis alomtálca kell ásás ellen...)

De az ikeás műanyag ágyneműtartót is nagyon szeretjük, csak abba állítsd bele a ketrecet, ne fordítva, a vészkijárat ügy miatt... Ez a kiszemetelés ellen is véd egy kicsit.

Ajtónak ilyenkor lehet konyhaajtós kivető-pántot csinálni. Ez gyorsabb mint a mi csúszósunk, de a mieink kirohanós fajtájúak, és 9 degut nem bírnék másként etetésnél vissza gyömöszölni...


A legprofibb meg Frankye honlapján volt, de most eltűnt róla!
Valaki szóljon neki! :O
Előzmény: sz.zsolt1124 (32643)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32649

A legegyszerűbb talán, ha veszel egy salgó polcot és egy kis ponthegesztett hálót, a polcból kettőt beszerelsz aljának meg tetejének, a különbséget, azaz a magasságot te szabod meg, és a dróttal bevonod az oldalát. Opció: a teteje is drót. (Persze ne felejts el ajtót is csinálni rá! :DD ) De sajnos ennek a polcnak az olcsóbbik változata csak 70*30-as (kb. 3 e Ft), a nagyobbik meg nagyságrenddel drágább. :(

Viszont ez azért is jó megoldás, mert lejjebb/fejjebb tehetsz még be polcot, és azon tudod tárolni a degus cuccokat (kaja, alom). Elég szimpi? :)

Előzmény: sz.zsolt1124 (32647)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32648

Szia Zsolt!

 

Tudok egy sokkal egyszerűbbet: becsukod a szobaajtót, szigeteled az elektromos drótokat, eltünteted a mérgező szobanövényeket és kiengeded a degukat. Leülsz a szőnyegre és hagyod, hogy mászkáljanak rajtad és körülötted. Szuper élmény egyetlen szög és kalapács nélkül.........

Előzmény: sz.zsolt1124 (32647)
sz.zsolt1124 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32647
Köszi a tippeket sokat segítettél!
Azok a ketrecek amiket láttam nagyon bonyolultak én olyat nem tok csinálni valami egyszerűbb kéne :)
Előzmény: szekelya (32645)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32646

Én biztos, hogy nem, de az nem ujdonság. Tegna kínomban írtam az  Inda.hu- ra és Lánczi András nevezetű "szakértő" azt válaszolta, hogy :

 

   "nem tudom, még nem láttam ilyet. Esetleg megpróbálnád valami korszerű

     bögészővel?"

 

Azért ennél még én is többet tudok.........

Várunk, várunk és egy dombra lecsücsülünk.......

Előzmény: MINIOR (32642)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32645

Üdv!

Gyümölcsfaágakat biztosan adhatsz nekik (ha nem voltak permetezve!!!), egyébiránt pedig olvass vissza itt egy kicsit a mérgező növényekhez!

Gyümölcsökből szintén bármit kínálhatsz nekik, de csak keveset, mert ezekben van cukor. Minél édesebb egy gyümölcs, annál kevesebbet kapjanak! Aszalt gyümölcsöt, mazsolát ne nagyon adj neki, mert nagyon koncentráltak! A meggyet konkrétan imádják.

Vehetsz bolti szénát is, az általában erősebb szálakat tartalmaz, és száríthatsz is, azt nagyon szokták szeretni, és ezen kívül igyekezz bele minél többfajta fűfélét is tenni! Gyógynövények, csalán, réti és mezei növények, amik nem mérgezőek. Plusz (permetmentes) zöldségzöldek, fűszernövények - sok mindent szeretnek.

A mennyiség: amennyit igényelnek. Mivel ez a fő takarmányuk, és mivel magas a rosttartalma, viszont nincs benne cukor, mindig legyen feleslegben! Ja, és fészket is imádnak belőle építeni.

Lucerna és egyéb zöldek: frissen, fonnyasztva, szárítva. Bárhogy jó (általában jobban odáig vannak a szárazért, de ettől még ilyenkor nyugodtan lehet nekik frissen is adni), csak egy valami ne legyen: nedves! Mert az felpuffasztja őket.

Ketrecépítéshez nagyon sok jó ötlet van, én a pontos linkeket sajna nem tudom, valaki segítsen! Frankye honlapja, Mókusfarm, ilovedegu, Ricantáék honlapja stb.

És melegen ajánlom a degu.lap.hu-t.

Előzmény: sz.zsolt1124 (32643)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32644

Na, most nekem is távolabb vannak azok a gombok a megszokottól, Explorerben és Firefoxban is.

Csak engem nem zavar, mivel így is látok mindent. :)))

Ilona, ez az Index bűne lesz!

Előzmény: MINIOR (32642)
sz.zsolt1124 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32643
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy melyik fának a levelét és milyen gyümölcsöket lehet adni a degumnak?(meggyet lehet adni?)
Ha a füvet szárítom neki az elég neki szénának?
Ja és lucernát nyersen vagy szárítva érdemes adni és kb mennyit naponta?
Ja és még valami... :)
Most kezdenék belefogni egy nagyobb ketrec építésébe. Tudnátok pár tippet adni hogy lehetne egy egyszerű de mégis jó ketrecet csinálni?
MINIOR Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32642
Most, ha épp írok válaszként a hozzászólásra, akkor az idézett rész alul megnyúlva jelenik meg! Meg itt is jobbra a kisablaktól a "Megnéz" és a "Mehet" gombok távolabb jelennek meg. Ám ahogy elküldöm visszaugrik a kép, ki érti ezt?!
Előzmény: MINIOR (32641)
MINIOR Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32641
Na a helyzet a következő. Eddig én se tudtam, miről beszéltek, mert normális volt a kinézet. Explorer van nekem is. Most viszont megnyúlt széltében, ahogy megnyitottam a topikot. De amint bejelentkeztem, hogy írhassak újra visszaugrott normálisra. Szerintem nem a böngészőinkben van a hiba, inkább az Index (?)
Előzmény: tatárné ilona (32637)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32640

Értem. Hát nem tudom, ahogy az előbb is írtam, nálam egyforma mindkettőben.

Nekem meg amúgy pont a Firefoxszal van gondom ennél az oldalnál is, méghozzá az, hogy azzal nem működik a Megnéz gomb, hiába klikkelek rá, nem hozza fel, és nincsenek meg a szerkesztőgombok (betűtípus, betűméret, szín, bekezdés) itt a hozzászólás írásakor, csak az Explorerben! Ezért használom azt. Meg más oldalaknál is előfordult már, hogy Firefoxszal nem ment rendesen. Szóval hiába ócsárolják sokan az Explorert, nekem a Firefoxszal vannak rossz tapasztalataim.

Előzmény: Gergő és Matild (32638)
szekelya Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32639

Erre gondoltam én is, amikor a középső részről beszéltem. De akkor tényleg nem tudom így látatlanban, mi lehet nálad, nekem normális, látok mindent. Explorerben. És most megnéztem Firefoxszal is, nekem pontosan ugyanúgy néz ki az is.

Viszont most figyelem, hogy alul is van egy görgetősáv teljes képernyős nézetben is. Csak arra tudok gondolni, hogy az indexesek állítottak az oldal méretén, vagy valamit optimalizáltak valamelyik böngészőhöz, és hogy a te képernyő-felbontásod kisebb, mint amire ők optimalizálták az oldalt. Mennyivel használod a monitort? Nálam 1600x1200-ban megy, és mindent látok.

Előzmény: tatárné ilona (32637)
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32638
En csak ezt a kettöt ismerem es ha internet explorerrel nyitom meg akkor el van nyulva, ha mozilläval akkor meg normälis mint volt, ezert gonoltam. Nälam komoly különbseg van a kettö között... :(
Előzmény: szekelya (32636)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32637

Andi!

 

Középen, a hozzászólásra szolgáló, terjedelmesebb rész fejléce a következő:

 

 

 Nicknév       /válasz, megnéz, könyvjelző/        2010.07.06.16:49

 

Ezzel van a gond, az egyes megnevezések közti távolság aránytalanúl megnövekedett és amikor reagálni akarok egy beírásra, nem látom, hogy melyik napon, hány órakor íródott, mert az valahol a jobb oldalon kilóméterekre van.

Ezt nem tudom összetolni a régi méretére. Neked is köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de én megmakkantam és se előre, se hátra.

Előzmény: szekelya (32636)
szekelya Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32636

Én továbbra sem értem, miről beszéltek. Bal oldal: fórumos ablakrész (kereső, tudnivalók stb.), jobb oldal: reklámsáv, a kettő közötti rész meg marad a hozzászólásoknak, ami függ a monitor felbontásától. Kisebb felbontásnál kevesebb pixel jut erre a részre, nagyobb felbontásnál meg több, akkor szélesebb lesz a szöveg, mert a két szélső sáv fix méretű, úgy vettem észre. Ha ezt nem változtattátok, akkor nem lehet, hogy egyszerűen csak a reklámsávban cseréltek reklámot, aminek más a mérete, mint korábban volt? Ezzel viszont nem tudtok mit kezdeni.

 

Ilona, van még egy lehetőség: ne tedd ki teljes képernyőre a böngészőablakot, akkor keskenyebb lesz, és olyan szélesre állíthatod, ami tetszik. (A középső rész, azaz a hozzászólások mérete fog változni.)

Előzmény: Gergő és Matild (32632)
szekelya Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32635

Igaz, hogy nem érzem magam Mikknek :), de azért leírom, hogy a böngésző az, amivel a fórumot is nézed, azaz böngészel a neten.

Dorci a Firefoxot javasolta. Én azt tapasztaltam, hogy bár általában az emberek odáig meg vissza vannak a Firefoxért, az Internet Explorert viszont utálják, ez mégis azon oldalak közé tartozik, ami az utóbbival működik rendesen. Ezeken kívül még az Operát is sokan kedvelik.

 

Letöltés:

Intenet Explorer: a Windows Update oldalán, de ha be van állítva az automatikus frissítés, akkor ezt mindig leszedi magától, ha neten van a géped.

Mozilla Firefox, Opera: keresőbe (pl. Google) beírod a nevét annak, amelyiket le akarod tölteni, meg azt, hogy download (pl. Mozilla Firefox download), utána meg megkeresed a kidobott találatok közül a szimpatikusat, és követed az utasításokat, aztán feltelepíted. Ha már eleve ezek valamalyikét használod, akkor meg baállíthatod ezekre is, hogy mindig keresse a frissítéseket, és azt is kiválaszthatod, hogy automatikusan telepítse vagy kérdezze meg, hogy akarod-e. (Tools menü/Internet options, magyarul Eszközök/Beállítások vagy valami ilyesmi.)

Előzmény: tatárné ilona (32631)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32634

Drága Dorci!

 én egy számitógép-analfabéta vagyok......nekem ez nem megy......várok, míg sötét lesz  (azaz estig) szia

Előzmény: Gergő és Matild (32632)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32633
Akkor kivárom! :) Muki eddig is a térdemre ült néha magától, de csak ha a földön ültem, és a kaját a vállamon is elfogadta. STöpit nehezebb becserkészni, de ha már pulcsi alatt van, akkor nem is akar kijönni. Eddig csak Muki tartotta a kis pofiját és állát, ha vakargattam, remélem STöpi is eltanulja tőle a jót.. :)
Előzmény: szekelya (32630)
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32632
Ilona!

nekem visszaugrott... Nälad nem javult a helyzet?
Ha nem akkor le tudsz tölteni uj böngeszöt, ugy, hogy a google.hu-n beirod, hogy mozilla firefox letöltese. Ez ingyenes es egyszerüen vegigcsinälja, telepiti magät csak okezni kell. Ha nem megy este tudok segiteni, most mennem kell dolgozoba :o)
Előzmény: tatárné ilona (32631)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32631

Kedves Mikk! Tegnap feltettem egy egyszerű kérdést a Fórum üzemeltetőinek, miszerint nagyon zavaró a 6 km széles felület a hozzászólások megjelenítésére. Azt a választ kaptam, hogy új böngészővel próbálkozzak, hátha az segít.

 

Előszöris nem tudom, mi az a böngésző, másodszor, hól található. Van valami ötleted a nemkivánt jelenség megszüntetésére? Tudom, a legcélravezetőbb az lenne, ha értenék a számítógéphez, de addig is valami megoldás csak-csak létezik?

szekelya Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32630
4 éves. És az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy sokat volt kenegetve. De vemhesen a csajszi is versenyt heverészett vele, manapság viszont ugyebár ő nem ér rá. ;)) És Mázlis is leheveredik időnként a karomra (ő is fiú), akkor lehet simogatni meg vakargatni - igazi kis kéjenc lett már! :) Ő augusztusban lesz 4 éves. De egyébként teljesen más a két fiú ebben a tekintetben is: Ferdinánd akkor szeret az ölembe bújni, amikor a ketrec mellett guggolok - csak hogy jól elzsibbadjak -, Mázlis viszont csak a karomon képes megülni, Ferdinánd meg ott nem.
Előzmény: AjtócskaMuki (32627)
szekelya Creative Commons License 2010.07.06 0 0 32629
Azt elfelejtettem írni, hogy egyesek már kerekeznek is!! :))
Előzmény: szekelya (32623)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.05 0 0 32628
Köszi! :D
Előzmény: MINIOR (32626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!