Keresés

Részletes keresés

Evelin23 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 3004
Sziasztok!


A Hajdú doktor nővel kapcsolatban csak annyit még,hogy ő minden héten kedden délelőtt rendel a genetikán.Igaz,hogy ez egy egész napos "elfoglaltság",de érdemes elmenni!
Előzmény: beleba (3003)
beleba Creative Commons License 2009.03.02 0 0 3003
Sziasztok!

Csatlakozom..Hajdu Krisztinát én is ajánlanám, engem megnyugtatott...
Vagy elmész az Istenhegyibe, oda hamar kapsz időpntot(14 e ft egy uh) vagy a MÁV-ban szerencséd lesz és ott van!
Előzmény: Evelin23 (3002)
Evelin23 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 3002
Szia!


Én szeméyl szerint is úgy jártam,ahogy te,nekem is csak hetek múlva volt időpontom...
Ezért úgy gondoltam,hogy inkább telefonálgatok egyet,és sikerrel is jártam.Felhívtam a MÁV-kórházat és ott a Hajdú doktor nő már a következő hétre adott is időpontot.Szerintem próbáld meg te is!:)Ami pedig nem mellékes,teljesen ingyenes.
Minden jót
Előzmény: Házsé1976 (3001)
Házsé1976 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 3001
Kedves Kheiron!

Végigolvastam szinte az egész topicot, sok helyen láttam az AFP eredmény nem-megbízhatóságáról szóló véleményeket.
Azonban szükségem lenne még 1 őszinte véleményre, ha lehet :-)
Okt. 20-án volt az utolsó menzeszem, tehát a gyerkőc 11+2 idős volt, amikor a nyaki redőt mérték, az 1.2 mm lett, a CRL 41 mm volt.
Az AFP-re a vért elvileg a 16+3 idősen vették le reggel, az eredmény viszont nem lett megnyugtató:
Terhességi HCG 29464 mU/ml
Terhességi AFP 20.05 ng/ml
MOM érték 0.60
Korrigált AFP MOM 0.78
Terhességi HCG MOM 1.23 mU/ml

Az UH-on a hölgy nagyon kedves volt, a következő diagnózis adta:
Med.v.fekvés. Jó szívműködés, Hátsó falon tapad a lepény. Ép gerinc. ! végtag ábr. Átl. mennyiségű magzatvíz.
BPD 41 mm
HC 146 mm
AC 123 mm
Th 38 mm
Fl 22.6 mm

A protokoll szerint végzett vizsgálat során durva magzati malformatiora utaló jel nem látható.
Tekintettel az alacsonyabb MOM értékre genetikai cons. jav.

Időpontot a Genetikai ambulancián márc. 10-re kaptam, már telefonban kérdezték a koromat is (32 év).
Ez viszont a 21. héten lenne már (20+2), és nem tudom, nincs-e későn....

Szóval a kérdésem csak az, hogy ha "csak" az AFP eredményem volt egy kicsivel alacsonyabb, és a méretek az UH-os hölgy szerint nem adnak okot aggodalomra, akkor várjam-e ki türelmesen a márc. 10-et, vagy jelentkezzek be előbb egy magánrendelőbe?
Azt sem tudom, hogy a MOM értéket kell néznem a 0.8-2.5-ös normál sávhpz, vagy a korrigált AFP MOM-ot?

Az körülményekhez hozzátartozik az is, hogy van túlsúlyom és ami ugyan nem mérthető, de a családunkban elég gyakori a cukorbetegség, nekem egy hormonvizsgálaton azt mutatták ki, hogy az inzulinom kb 1/2 órával később kezd termelődni....

Előre is köszönöm a segítséget!


kheiron Creative Commons License 2009.02.19 0 0 3000
Szerintünk sem kell aggódni, ha a 7. héten sem látnak magzatot, akkor van baj.
Előzmény: v-m (2999)
v-m Creative Commons License 2009.02.17 0 0 2999
Sziasztok!

De jó, hogy végre itt lehetünk köztetek! :) Ma voltunk az első ultrahangon, az 5 hetesek vagyunk. A petezsák mérete 12,5x6,5mm-es, és még nem látják a CRL-t. Egy hét múlva megyünk ismét.
Ugye szerintetek sem kell aggódnunk, hogy még nem mérhető a CRL?
Woody-woodpecker Creative Commons License 2009.02.12 0 0 2998

Kedves kheiron,

 

Köszönöm a válaszodat. Mint laikus én is valami hasonlót gondoltam; remélem tényleg semmi kórosra nem enged következtetni az eltérés.

 

Benta, összefoglalva a fentieket - tekintettel, hogy mindkettőnknek mindkét értéke határérték alatt van, még ha eltérőek is - úgy látom csak egyet tehetünk, túllépünk a dolgon.

 

Szállóhó, köszönöm a gratulát. Igazából nem tudom, hogy ki vagy :-), de remélem a privből kiderül.

Előzmény: kheiron (2997)
kheiron Creative Commons License 2009.02.10 0 0 2997
Szia, elvileg a tarkótáji laza kötőszövetes sáv szélességét egységesen kell mérni, de egy dolog az elmélet, a másik az, hogy a magzat épp hogy forgatja a fejét.

Szerintem efféle mérési hiba lehet a háttérben, de az megnyugtató, hogy a nagyobb érték is bőven jó.
Előzmény: Woody-woodpecker (2994)
Benta Creative Commons License 2009.02.10 0 0 2996
Szia!

Nem vagyok orvos, csak sorstárs. Délelőtt 9-kor az sztk-s UH-on 2 mm-es nyaki redőt mértek, ugyan az nap du. 1-kor 1 mm-st egy másik UH-on. Szerintem mérési hiba. Remélem megnyugtató választ kapsz.

Benta
Előzmény: Woody-woodpecker (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 2995
óóó:) kit látnak szemeim, elnézést az offért, mindjárt írok magánosat is, a 2. terméshez gratulálok :)
Előzmény: Woody-woodpecker (2994)
Woody-woodpecker Creative Commons License 2009.02.10 0 0 2994

Kedves kheiron!

 

12. heti UH-t két helyen csináltattam meg, egyrészt megcsinálta a saját orvosom, másrészt pedig Integrált teszt részeként megismételték az Istenhegyi Klinikán.

Az első vizsgálat a babát 11+6 naposnak becsülte, és a nyaki redő 1,0 mm-nek mérte.

A második vizsgálat - amely csak három napppal történt később - a babát 12+6 naposnak becsülte és a nyaki redőt: 1,8 mm-nek mérte.

 

Mitől lehet ez a drasztikus eltérés? Különösen a nyakiredő miatt nem vagyok nyugodt; hogyan lehet, hogy három nappal később 0,8 mm- rel nagyobb értéket mérnek? Utalhat ez valami rosszra (a nyaki redő az nőhet???), vagy csak valamelyik mérés volt pontatlan?

Tudom, hogy mindkét érték hatérértéken belül van, de azért mégis aggaszt a dolog, mi történhetet?

 

Válaszodat előre is nagyon köszönöm,

Üdvözlettel:

Woody-w.

kheiron Creative Commons License 2009.02.07 0 0 2993
Kedves fozolalu, az ultrahangon is látszik, hogy nem valódi terhességről van szó, hanem csak a lepény részei kezdenek el megszaporodni, ugyanis nem látunk magzatot.
Előzmény: fozolalu (2988)
kheiron Creative Commons License 2009.02.07 0 0 2992
Kedves Kata, az amnionszalagok eléggé gyakoriak, az esetek túlnyomó részében vagy felszívódnak, vagy elszakadnak. Nagyon ritkán előfordulhat, hogy egy megmaradó erős amnionszalag alá beszorul a magzat egyik végtagja, ebben az esetben fejlődési rendellenesség is kialakulhat. De ez tényleg nagyon ritka.
Előzmény: linksys1 (2987)
kheiron Creative Commons License 2009.02.07 0 0 2991
Kedves margitka, ha jól sejtem (bár te nem írtad), a magzat szívéről van szó. Abban elvileg lehetnek olyan apró rendellenességek, amikre később is oda kell figyelni.

Menj el egy magzati szívultrahangra, az a legbiztosabb.
Előzmény: margitka13 (2981)
kheiron Creative Commons License 2009.02.07 0 0 2990
Kedves muzsa, várni kell, mást nem lehet tenni. Ha a terhesség elindult, egyszer csak felbukkan a magzat is.
Előzmény: muzsa (2980)
kheiron Creative Commons License 2009.02.07 0 0 2989
Kedves gizella, a fej értékei valóban kisebbek valamivel, de a combcsont hossza pont jó. Talán tényleg lassult egy kicsit a fejlődése, de nem jelentősen.
Előzmény: gizella82 (2979)
fozolalu Creative Commons License 2009.02.07 0 0 2988
kedves kheiron! ultrhang alapján lehet diagnosztizálni a mola terhességet, vagy ez csak utólag a szövettani vizsgálat során derül ki?
linksys1 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 2987
Kedves Kheiron!

A 21.héten végzett kötelező ultrahang vizsgálat során derült ki, hogy van egy amnionszalagom az uterus alsó harmadában. Egy kicsit megijesztettek,mondván, hogy ez sok bajt tud okozni. Gyakoribb ultrahangvizsgálatokat javasoltak. Próbálok képet csatolni a szalagról. Szerinted mennyire kell aggódnóm ezen elváltozás miatt?
Nagyon várom válaszod.

Köszönettel: kataamnionszalag
Evelin23 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2986
Kedves Ana!


Köszönöm a segítséget,igazán hálás vagyok érte.Én is próbáltam ezt a megoldást,de sajna nekem a levelezőm nincs beállítva.úgyhogy...maradtam ennél a megoldásnál:)
Mégegyszer köszönöm a segítséged.
Előzmény: Törölt nick (2985)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2985

Szia!

 

A nevére kattintva előjön az adatlapja, amin rajta van. kheirondr (kukac) gmail (pont) com

 

Ana

Előzmény: Evelin23 (2984)
Evelin23 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 2984
Kedves Kheroin!


Szeretném elkérni az e-mail címedet,mert sajnos innen nem tudok neked privát levelet írni és most nagyon-nagy szükségem lenne egy kis megnyugtatásra vagy tanácsra!
Előre is köszönöm
margitka13 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 2983
Köszi szépen belebaba!
beleba Creative Commons License 2009.01.22 0 0 2982
Szia Margitka!

Nekünk is volt ilyen cystank az egyik oldalon...Nekünk a 18 hetes uh-n látták és 6 mm-es volt. Én is láttam, ez általában a 24.-28.hét között, de max a terhesség a végére felszívódik..Nekünk 1 hét alatt eltűnt szerencsére (3 nap múlva 3mm volt és 1 hét múlva nem volt ott), de nagyon izgultunk mi is.
A bizti kedvéért elküldtek minket még a Betesdába magzati echocardiographiara és ott nagyon átnézték a szívét. Ha ilyenkor máshol nem találnak az jó..Nem találtak a szívében semmit szerencsére.

Én is megkérdeztem, hogy mi van ha nem????
Azt a választ kaptam, hogy akkor a baba születése után neki több vizsgálatra kell mennie és most Neked több uh lesz, így nézik, hogy csökken -e?

Nyugodj meg, remélem Nektek is eltűnik..gondolj arra, hogy csökken....ez nekem is bejött, de azért kétségbeesve itt is több száz hsz-t végigolvastam...
Előzmény: margitka13 (2981)
margitka13 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 2981

Sziasztok!

 

A tegnap voltam újra ultrahangos vizsgálaton (25 het terhességnél tartok) és a baba bal kamrájának felső csücskén egy kicsike fehér pont van amire a doki nem tudott pontos választ adni, 6 héttel ezelötti vizsgálatkor is ott volt.  Azt mondta, hogy még fordult elő ilyen eset de fel szokott szivodni, vagy eltünni erre pontosan nem emlékszem, hogy mit válaszolt, de nagyon izgulok a kicsiért. Mi lesz ha nem szivodik fel?Valakinek még ha volt hasonlo problémája közületek irjátok meg.

Addig is üdv mindenknek.

muzsa Creative Commons License 2009.01.16 0 0 2980

Szia Kheiron, ha tutifix, hogy december 1. az utolsó menstruációm első napja, és az is halá biztos, hogy december 17-én készült a gyerekünk (egyszerűen nem lehet, hogy később, mert nem voltunk együtt) akkor most majdnem betöltöttem a 7. hetet, ugye? Van is egy 18 mm-es petezsákom, meg egy 4 mm-es szikhólyagom, de baba nem látszik benne. Szerinted van bármi esélye annak, hogy ez egy sikerült terhesség mégis, és 2 hét múlva, amikorra kontrollra visszarendeltek, mégiscsak előbukkan a kisbaba? Az orvosom, úgy vettem ki a szavaiból, hogy abban bízik, hogy ez fiatalabb terhesség, és talán ezért is nem mondott semmi biztosat. De sajnos fiatalabb semmiképpen nem lehet.

köszi előre is a választ.

gizella82 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 2979
szia kheiron.ma voltam uh.-n 37hetes terhes vagyok az adatok: bpd:88 mm ,ofd:105 mm,tad:100 mm,fl:70 mm,2 fokban érett lepény becsült súly:2450 gr a kérdésem a következö nem túl kicsi a baba?mert eddig rendesen fejlödött ,de most mintha lelassult volna .elöre is köszönöm válaszod
kheiron Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2978
Szerintem nem túl kicsi.
Előzmény: bali76 (2977)
bali76 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2977

Kedves Kheiron!

 

Elszor is aldott es bekes unnepeket kivanok!

Segitsegedet szeretnem kerni az elso ultrahangunkkal kapcsolatban.

A parommal lombik programban vettunk reszt (ICSI), ez az egyetlen modja, hogy kozos gyermekunk szulessen. Iden november 21-en tortent a leszivas es 24-en a visszaultetes. A visszaultetes utan 2 hettel pozitiv lett a terhessegi teszt. December 23-an (6 hetesen es 4 naposan) mentunk az elso ultrahangra, ahol 4,5mm-es CRL-t mertek es lattak szivdobogast.
A kerdesem az lenne, hogy a terhessegi idot es a megtermekenyitestol eltelt idot is figyelembe veve picinek/fejletlennek mondhato-e az embrio? (Aggodalmunk abbol adodik, hogy az ultrahangos nover azt mondta, hogy kicsi a merete.)

 

Elore is koszonjuk valaszodat!

iricc Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2976
köszönöm a megnyugtató választ, én is ebben reménykedem :-)
Előzmény: kheiron (2975)
kheiron Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2975
Ne aggódj, Hajdú doktornőnek nagyon nagy a tapasztalata, ha bármiféle olyat látna, ami nem stimmel, akkor szól.
Előzmény: iricc (2971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!