Keresés

Részletes keresés

bmalag Creative Commons License 2017.03.25 0 0 10980

Azt ne kérdezd meg, hogy minek a 6 cm. Lehet hogy 3-mal is pont igy nézne ki csak olcsóbban.

Előzmény: wpeople (10979)
wpeople Creative Commons License 2017.03.25 0 0 10979

Pontosan, én is arra gondoltam, hogy gerendaház helyett favázas ház.

Előzmény: bmalag (10977)
Égető1 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 10978

 Bizony érdekes.  Nézegetem a térképet  és a helység nevek mindenütt magyarul. Sőt még egy érdekesség : Moldovában a fővárosnak van magyar neve is.  A régi,  még ruszki időkből Kisinyov volt  , majd most valami román neve  és a főváros  magyarul : Kisjenő .

 

 Úgy ahogy van Drezda,  Boroszló, Lipcse   ... és a többi.

Előzmény: drevenice (10976)
bmalag Creative Commons License 2017.03.24 0 0 10977

Mi is hasonlóban lakunk, 6,5 cm lucborítás van. Könnyűszerkezetesnek nevezhető, mert a függőleges oszlopok-pallók alkotta váz a teherhordó és nem gerenda-gerendácska fal. Mondjuk én csak faháznak hívom, mert a ksz-ről osb lemezek és expandált polisztirolhabok jutnak eszembe. Ebben ilyen nincs.

 

Előzmény: effiksz (10975)
drevenice Creative Commons License 2017.03.24 0 0 10976

 

Egy kis érdekesség Székelyföldről. :)

 

 

http://www.caselemnbarat.ro/2017/casa-rulota-tiny-picasso-35/

effiksz Creative Commons License 2017.03.24 0 0 10975

A 'hivatalos' elnevezések kavarognak a fejemben, kb mindenki máshogy nevez mindent :)

gerendaház, szigetelt gerendaház, könnyűszerkezetes ház, szigetelt könnyűszerkezetes.....

Nálunk a végső rétegrend a falaknál így alakul (kintről befelé haladva):

- 6.5cm borovi

- párazáró fólia

- 15+5cm gyapot szigetelés

- páraáteresztő fólia

- 3-5cm léc

- 2cm lambéria

Előzmény: wpeople (10974)
wpeople Creative Commons License 2017.03.24 0 0 10974

Megkérdezhetem, hogy ez mitől szigetelt gerendaház? mi a pontos rétegrend?

Előzmény: effiksz (10971)
bmalag Creative Commons License 2017.03.23 0 0 10973

Auro-s tapasztalatokat gyűjtenék...luc, kültér, 160-as gyantaolaj, sötétebb színek. Szükséges mennyiség, tartósság napos és árnyékosabb oldalon, felújítási praktikák stb. Ha valakinek lenne infója azt megköszönném.

bmalag Creative Commons License 2017.03.23 0 0 10972

Nem pörgős a fórum, úgyhogy köszi.

 

Előzmény: effiksz (10971)
effiksz Creative Commons License 2017.03.23 0 0 10971

Üdv mindenkinek!

 

Valamivel több, mint egy éve mi is elhatároztuk, hogy egy szigetelt gerendaházat fogunk építtetni kis családunknak, az építkezés jelenleg folyamatban van.

Sok hasznos infót olvastunk itt a fórumon, köszönjük mindenkinek! :)

 

Saját, elsőkézből származó tapasztalataimat és élményeimet egy blogon írom - szükségét éreztem egy idő után, hogy leírjam a történéseket a teljesség igénye nélkül.

 

Mivel látom, hogy sokan hasonló cipőben járnak, így elérkezettnek látom az időt, hogy megosszam veletek az anyagot - a telekvásárlástól és CSOK-tól kezdve a kivitelezőkön keresztül a kivitelezésig mindent! :)

 

Remélem, hogy sok olyan dolgot sikerült megörökítenem az utókor számára, amiből mások is tanulhatnak, ötleteket nyerhetnek!

 

http://epitsunkokosan.blog.hu

 

// bármilyen reklám távol álljon tőlem, segítő szándék vezérel utamon' :)

Naviga22 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 10970

Szia!

Mi is Nógrád megyében szeretnénk építeni,2018.tavaszán.

Én is elég tanácstalan vagyok a kivitelező kiválasztásában...

Te jutottál már vmire?

Előzmény: Sasi82 (10895)
Naviga22 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 10969

Sziasztok! Építetett már valaki a Tropy-Com-al?Van róla vélemény ,tapasztalat?

Kotit Creative Commons License 2017.03.14 0 0 10968

"Nekem az a véleményem, hogy teljesen más megközelítés a rönk, gerenda és készház."

Az enyém se más! Ha emlékszel, az eredeti kérdésben rönk és készház szerepelt, amik a legmesszebb állnak egymástól, ezért írtam, hogy a gerendaház felfogható a kettő közötti kompromisszumnak is...

Előzmény: wpeople (10966)
Pitylogós Creative Commons License 2017.03.13 0 0 10967

"ez szigetelt gerendából ~30-32cm, tömör gerendából ~26-28cm lenne"

 

Tutti nem, a szigetelt nyilvánvalóan vékonyabb rétegrenddel hozza ugyanazt mint a tömör.

wpeople Creative Commons License 2017.03.13 0 0 10966

Nekem az a véleményem, hogy teljesen más megközelítés a rönk, gerenda és készház.

A rönk rusztikus, talán a legdrágább (azonos minőséget feltételezve), ill. (szerintem) a karbantartása is legmacerásabb.

Az első években roskad, a rönkök repedhetnek hosszában.

A (szigetelt) gerenda kb azonos tulajdonságokkal bír, de a műszárítás-hossztoldás miatt nem (vagy csak minimálisan) roskad, nem reped, olcsóbb.

 

A készház gyakorlatilag egy favázas ház, szigeteléssel a falakban. Árban nyilván ez a legkedvezőbb, a kialakítása és tulajdonságai lehetnek a fentivel (közel) megegyezők megfelelő anyaghasználat (pl fagyapot) esetén.

A helyszínen leggyorsabban a készpaneles technológiával lehet építkezni, a gyárban előkészített falakat a helyszínen daruval helyrerakják,rögzítik-összecsavarozzák. Megfelelő előkészítés (és hidegburkolat) esetén akár 2 hét alatt költözhető a ház!

Előzmény: Kotit (10965)
Kotit Creative Commons License 2017.03.12 0 1 10965

A fórumban legtöbbet gerendaházakról olvashattok, ami lehet, hogy arany középút lehet a rönk és a KSZ ház között...

Előzmény: Czolt (10962)
wpeople Creative Commons License 2017.03.12 0 0 10964

Lakóháznál (U~=0.2) szerintem 200-250e áron kalkulálhatsz szerkezetkész árat jó minőség esetén, szigetelt gerendaház esetében.
Minél kisebb a ház, annál magasabb az 1m2-re jutó ár.

Előzmény: Rchárd89 (10958)
Czolt Creative Commons License 2017.03.11 0 0 10963

Szerbusz, nagyon köszönöm. A kiállítást megnézzük. 

Előzmény: wpeople (10954)
Czolt Creative Commons License 2017.03.11 0 0 10962

Szia!

 

Köszönöm a választ, feleségemmel olvasgattunk visszafelé jó sokat. Igen tanulságos!

 

Szép napot :P

 

Előzmény: Kotit (10953)
bmalag Creative Commons License 2017.03.10 0 0 10961

Ez egy hétvégi háznak, nyaralónak elég hőszigetelésileg. A honlapon a bioklíma ház menüpontban látom az U-0,2-es szigetelt verziót, ott már 260+ áfa a négyzetméterenkénti ár.

Előzmény: Rchárd89 (10958)
Szajrés Creative Commons License 2017.03.10 0 0 10960

Én 2015. őszén kaptam Beregszásziéktól árajánlatot 28 négyzetméteres emelt szerkezetkész állapotú, bitumenes zsindely fedésű ház kivitelezésére árajánlatot. Az ajánlatuk helyszínen szerelt favázas, szendvicsszerkezetű, hőszigetelt, boronafalas szerkezetre vonatkozott.

Az árajánlat nem tartalmazta a műszaki melléklet tételeiben fel nem sorolt munkákat:
 építésztervek, statikai tervek, engedélyezési eljárás egyéb költségeit
 alapozás, vízszigetelés
 ereszcsatorna, bádogozás
 lábazati felületképzés, kőműves munkák, kéményállítás
 aljzatkészítés, padlóburkolatok, padlóburkolás
 víz-szennyvíz/fűtés és villanyszerelés és egyéb gépészeti munkák
 az építési terület közművesítését, annak ügyintézését
 a munkaterületen fellelhető növények, gazok irtását
 a kivitelezési munkát zavaró létesítmények, illetve veszélyes anyagok, eszközök bontását, raktározását, tárolását, elszállítását
 amennyiben az építési terület behajtási engedély köteles annak költségét

 

Az ajánlat összege bruttó 6 256 020.- Ft. volt.

Előzmény: Szajrés (10959)
Szajrés Creative Commons License 2017.03.10 0 0 10959

198 000 + áfa / m2 19 cm átmérőjű rönkből készült falra, ami szerintem kicsit karcsú (mármint a falvastagság).

Előzmény: Rchárd89 (10958)
Rchárd89 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 10958

Még tavaly kérdeztem itt, hogy egy gerendaháznál milyen négyzetméter árakkal lehet kalkulálni, kinek milyen árak alakultak. Semmi érdemleges válasz nem volt, ezért írtam, hogy 15 milliót szánnék egy kb. 90-100 nm-es házra, ez így lehetséges? Akkor már egyből "letámadtak", hogy az olcsó gagyi kategória, biztos egy magazinban olvastam ilyen árakról. Most megnéztem ezt a finnbár árajánlatot, és ugye itt nettó 198 ezer/nm ár van a kulcsrakész házra. Többen azt is írták, hogy a rönkház drágább mint a gerendaház, tehát ha egy jó cégtől adott egy ilyen árajánlat rönkházra (ami ugye drágább mint a gerenda), akkor mégis mi az az árkategória ami nem gagyi a gerendaháznál? (:

drevenice Creative Commons License 2017.03.07 0 0 10957

Egy kis tájékozódási segít :) föleg esztergált rönk vonalon nézd meg a  www.finnbar.hu oldalon a referenciákat. 

 

Teljesen korrekt módon  a nálunk, a magyar partnercégük által felépített házaik tervrajzát, és a hozzátartozó részletes tételes költségvetéseket is láthatod:

 

 

http://www.finnbar.hu/portfolio/9/Finnbar_arajanlat_House_szabolcs2016.pdf

Előzmény: Czolt (10952)
wpeople Creative Commons License 2017.03.06 0 0 10956

Én http://www.pannonmuhely.hu/energetika/hoszigeteles-kalkulator.php ide belenyomtam a saját rétegrendünket (kis csalással, mert isocell nem volt benne) kb uannyire jött ki mint amit ígértek.

Igazad van, tényleg nem jön ki úgy a matek - a tömör fára...

Előzmény: bmalag (10955)
bmalag Creative Commons License 2017.03.06 0 0 10955

Pontosan mit kell beütni a hőszigetelés kalkulátorba? Nekem 70 cm fenyő rostra merőleges irányba hozza a 0,18-at?

Előzmény: wpeople (10954)
wpeople Creative Commons License 2017.03.06 0 0 10954

Én azt javaslom, hogy matekozd ki milliméter papíron (kivágott bútorokkal) a kívánt méretet, ezt az alaprajzot pedig vidd el magaddal az áprilisi Construma kiállításra. 
Ott jó eséllyel megjelenik aki számít.

 

Elvileg a '18-tól érvényes szabályok alapján U=0.18 az irányadó, ez szigetelt gerendából ~30-32cm, tömör gerendából ~26-28cm lenne. Rönkből valamivel vastagabb átmérő.

Én rönkből nem hiszem, hogy építenék kis alapterület és emeletes házat, nem hiszem, hogy költéshatékony és "authentikus" lenne...

 

Nekünk 140nm szigetelt gerendaházat 2 hónap alatt költözhető állapotra építették fel (a kész alapra), az ~50nm gazdasági épületet (értsd garázs) pedig másfél nap (ezt már készpaneles technológiával - de ugyanúgy néz ki, csak olcsóbb) plusz nyílászárók és cserepezés. Ha lakóházat építenek így, akkor durván 2 hét alatt költözhető :-)

 

A rönkház nem műszárított rönkökből épül, ezért pár évig még roskad/süllyedhet, ezért a burkolás ill nyílászárók speciális beépítést igényelnek, esetleg szükség van egyéb beavatkozásra is (csavarok húzogatása) - de ezt majd visszaigazolja olyan, akinek ilyen háza van :-)

 

Azt, hogy mennyire megbízható egy cég, leginkább onnan tudod, hogy mióta működik azonos adószámon, van-e/volt-e valamilyen eljárás ellene (legsűrűbben közterhek meg nem fizetése) - valamint olyan néven építi-e a házadat (mármint szerződéskötéskor) amit leellenőriztél...

 

Előzmény: Czolt (10952)
Kotit Creative Commons License 2017.03.06 0 0 10953

Egyrészt tényleg olvass vissza, úgy illik kezdeni, meg pl. cégekről nem is régen volt szó.

Másrészt pl. vehetsz Gerendaházak magazint, gondolom, akikről ott írnak azok a cégek nem tűnnek el a pénzeddel (persze valszeg nem is a legolcsóbbak).

Harmadszor meg a rönkház meg a (faszerkezetes) könnyűszerkezetes elég messze van egymástól mindenféle szempontból (árban szvsz min. 2-szeres a különbség). (Bár a KSZ-t is lehet kívül-belül fával burkolni, akkor csökkennek a különbségek.)

Aztán az se mindegy, hogy hol laksz (pl. erdélyi cég játszik-e).

Szigetelés: rönkháznál nyilván a fa vastagsága határozza meg, KSZ-nél meg a gerendavastagsághoz igazodik a "belső", ásványgyapot szigetelés vastagsága (10-15-20 cm), amit akár külső szigeteléssel is lehet növelni.

Előzmény: Czolt (10952)
Czolt Creative Commons License 2017.03.05 0 0 10952

Mindenkinek Szép Napot!

 

 

 

Feleségemmel szeretnénk, vagy rönkházat, vagy fából készült könnyű szerkezetes házat építtetni. Ehhez kérnék segítséget. Biztos elegetek van, mert mindig jön valaki (mint most én) aki felteszi ezeket a kérdéseket. Nekem az is jó, ha esetleg kapok egy linket ami arra mutat ami a kérdésemre a válasz.

 

Nos a kérdések:

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi lenne mondjuk egy 50-60 m2 rönkház, vagy ezzel egyenértékű könnyűszerkezetes házikó, úgy hogy a tetőtérben lennének a hálószobák+ fürdőszoba?

 

Hol lehet terveztetni, vagy építtetni. Olyan cég kellene aki nem tűnik el a pénzzel, illetve ad garanciát a munkára. Olvasgattam azért a hozzászólásokat,  látom hogy vannak olyan cégek akik átvágják az embert.

 

Mennyire szigetel, illetve mennyi idő alatt készül el?

 

Nagyon köszönöm.

 

 

Mindenkinek szép napot!

wpeople Creative Commons License 2017.03.02 0 0 10951

Ezért van ennek a Madafa nevű cégnek ennyi megrendelése :-)

Előzmény: Szajrés (10949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!