Keresés

Részletes keresés

B.GY Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16702

Pár évtizede voltunk nyaralni haverokkal.Találkoztunk egy lánnyal aki kérdezte,hogy mi a horoszkópom.Én meg mondtam neki hogy mutáns.Lehet akkor alakult ki bennem a génhiba :)

Előzmény: babboo (16700)
B.GY Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16701

Akkor holnap én is hegesztek,ha már lakatos vagyok :)Régebben egy párszor jól lesült a bőröm,igaz akkor nem voltam sömörös.

Előzmény: zoliee81 (16698)
babboo Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16700

Áteresztő, nem átázó. Van, akinél ez okozza, van, akinél nem. Én teljesen kiiktattam az étrendemből azokat az ételeket, amik  áteresztővé teszik a bélést, de semmi változás nincs. Ezt most úgy értsd, hogy több éve nem eszem ilyesmit. Olyan is van, hogy a gluténintolerancia, vagy a tejallergia váltja ki. A sömör egy megjelenési forma, amit több dolog is előidézhet. A lényeg, hogy génhiba. ezért nem tudjuk meggyógyítani.

Előzmény: K 1 (16697)
zoliee81 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16699

Tisztelt E Bá!

Tudja, azok a kis golyók, amiket Kend' b@szik bevenni...

Nomajd ráeresztem magára a Szőke villámot, oszt' lesz nemulass... :) 

Előzmény: ötfelezős (16695)
zoliee81 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16698

Hálleluja! :)

 

Az udvaron, pár naponként leszakad a garázsajtó, toldozva-foltozva van, oszt'időnként leszakadt. :(

Ekkor jön Z, és szépen heggeszti..

:D

 

Henci: Én kizárólag jó sört, nomeg jó pálinkát iszom, de aztsem minden nap, így semmilyen negatív változást nem érzékeltem a sömiben, ha eszem mellé ként akkor nem vakaródzom.. :)

Előzmény: B.GY (16694)
K 1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16697

Hajlok afelé hogy a ps-t az átázó bél probléma okozza .

hul Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16696

Pont itt a baj, hogy álmodozol. Ha disznót vágsz és a husát el akarod adni, inkább így mondom, forgalomba akarod hozni, akkor állatorvosi igazolást kell beszerezned. Miből gondolod, hogy szerinted ezt meg azt ósszekeversz, csupa "ártalmatlan" dolgot és árulhatod. Magadon azzal kisérletezhetsz, amivel akarsz, ha van merszed, de nagyon jól van így, hogy nem rakhatsz ki a polcra becsszóra kevert bármit, hanem csakis ellenőrzött anyagokból, gyártásból stb. származó, bevizsgált és dokumentált szereket.

Ez a józan ész. 

 

Előzmény: ötfelezős (16690)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16695

Kénvirág? :) Mások nem szedik a ként, hanem bányásszák. :)

Előzmény: zoliee81 (16691)
B.GY Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16694

Hol napozol? Igaz ma sütött a nap,de olyan hideg volt.Mondjuk ha sok a Dreher bak meg a pálinka,akkor le lehet vetkőzni :)

Előzmény: zoliee81 (16691)
babboo Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16693

:-)))) jaj, Zoli, csak felületesen olvastam el, amit írtál, aztán csak néztem, hogy miket iszol!:-))) Azt hittem, hogy a Bach virágterápiás kivonatot iszod.:-DDDDDD Gondoltam is, meg vagy őrülve??:-)))

Előzmény: zoliee81 (16691)
babboo Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16692

lehet, hogy ilyen esetben a bevizsgálás azt jelenti, hogy valóban azokat az anyagokat tartalmazza-e, amit a készítő állít.

Egyébként ez nem véd meg az allergiás reakciótól. De milyen hülyeség is! Ha valaki allergiás pl. a mogyoróra, meghal, ha eszik. Mégse kell a mogyorót egy veszélyes dolognak kikiáltani és nem kell a forgalmazónak papírt lobogtatni a hitelességéről. Egyébként a szappankészítés is ilyen baromság lesz, ha árulni akarod. Csupa olyan dolog van benne, ami szabadon forgalmazható. Mégis, ha el akarod adni, engedélyeztetni kell. Sok-sok pénzért persze.

Előzmény: ötfelezős (16690)
zoliee81 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16691

Én továbbra is szedem a ként, és várom a tavaszt.

(meg iszom a dreher bakot, és napozok... :) )

ötfelezős Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16690

Érdekes dolog ez a "gyártás". Szabadon vásárolható és szabadon keverhető anyagok kombinációját be kell vizsgáltatni, évtizedeken át, és majd engedélyezik? Csak azért, mert nem magára keni? Igen rosszul hangzik... Mindenképpen elegendő lenne egy nyilatkozat, hogy én ezt magamra akarom kenni, akármi is lesz. Már persze, ha józan ész uralkodna. Bár tény, hogy robbanószert és napalmot is lehet otthon csinálni bárhol megvásárolható anyagokból. :) De akkor is. 

B.GY Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16689

Elhoztam ma ezt a natvico krémet.Magamra kentem semmi ellenreakció:) Kíváncsi vagyok mit csinál a bőrömmel.Legalább pihentetem egy kicsit a patikai szteroidos kenőcsöt.

hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16688

Emlékeim szerint kifogásoltam ezt a marhaságot vagy félreérthető voltam. Sőt hetek óta írok arról, hogy soha ennyi vért nem vettek és folyamatosan figyelik... a bőrhöz nagyító és lámpa kell:-)

Arról is értekeztünk, hogy "valamit kell csinálni", sok év és rengeteg személyes, közösségi probléma volt már nekem, most megpróbáltam valamit, amit 2-3-4 éve nem ismertek. Erre írtam, hogy a dokim szerint Londonban tudják igazán megvizsgálni a mellékhatásokat... mondtam neki, nem félek a repülőn, megyek:-)

 

Előzmény: ötfelezős (16687)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16687

Belsőleg is rengeteg a mellékhatás

 

...írod.

Hát erre gondoltam a 16496-ben, amikor azt kifogásoltam, hogy egy orvos le meri írni azt, hogy:

"A beteg egyének belsõ szerveiben a bõrbetegséggel összefüggõ mûködészavart kimutatni nem lehet."

 

de akkor nem akartad érteni, hogy mire gondolok...

Előzmény: hul (16685)
babboo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16686

Az úgy volt anno...:-)) Szóval eleinte elmúlt az Itch-stoppertől az összes pötty. Aztán később már nem múlt el. Viszont a viszketést megszünteti nekem. Na nem mintha naponta használnám, csak, ha eszembe jut. Szóval nem a sömörre volt jó, hanem a viszketésre. Egyébként más szer is van, ami eleinte tök jónak tűnik. Ilyen pl. az almaecet. Egyszer rólam három nap alatt leszedte az összes foltot. A bőrgyogyi csak nézett. Legközelebb meg már nem hatott semmit.

Előzmény: ötfelezős (16681)
hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16685

Nem tudom hisztamin-e, de azt igen, hogy a szervezet genetikusan rosszul értelmezi a sejtosztódást és a "normális" 23 nap helyett 3-4 nap alatt feltorlódik az új sejtmennyiség. Ebből vannak a pakkok. 

Belsőleg is rengeteg a mellékhatás, különben nem lennének izületi problémák. Baromi összetett és minden eset más, ki mire reagál. Az alkohol rossz, a stressz rossz, ha van góc, akkor az is rossz...

Nekem xx év után a Trexan inj. használ. Holnap usziba megyek. 3 év után... Nem akartam már magyarázkodni, basszus gyerekek, amit láttok, az nem fertőző... Már nem kell tábla a homlokomra:-)

Előzmény: babboo (16679)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16684

Jól emlékszel, és bár nem vagyok "veterán", én is emlékszem erre. (Itch-stopper)

Előzmény: ötfelezős (16681)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16683

Az Itch-stopper nevű kis kütyü azon az elven működik, hogy hő hatására eloszlatja a hisztamint a bőrben. Nem olcsó, de hatásos. Nekem régóta van, elég hosszadalmas lekezelni az összes viszkető foltot.

 

Akkor Te vagy (itt) az első akinek használ valamit az Itch-stopper.

 

Előzmény: babboo (16679)
vonalzoo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16682

Lehet kozmetikai szernek kellene levizsgáztatni. A minap, mikor szóba került, mi minden sz@rt kentünk már magunkra; eszembe jutott, hogy több mint 8 éve volt már, amikor felkaptunk egy vitaminos hajzselét, és mindenki azt kenegette magára.

ötfelezős Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16681

Hát, ez érdekes, nálunk is van Itch Stopper, a sömör kiröhögi, de a feleségem szúnyogcsípésre használja, szerinte kiváló dolog.

 

De ha jól emlékszem, e fórumban nagyon régen, mikor néha felvetődött, senki sem írta, hogy pikkelyömörre hatásos lett volna. Vagy csak nem vettem észre, hogy te egyetlenként ezt nyilatkoztad.

Előzmény: babboo (16679)
babboo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16680

Most nézem, hogy mi az a kis jel a nevek mellett.:-) Ha az eredeti néven lennék, akkor mit írna mellém? Nem is veterán, hanem ősveterán?:-)))))

babboo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16679

Visszakanyarodva a vakarózós témához: nekem is száraz a bőröm, de nem vészesen. A foltok nem plakkosak, nincsenek megvastagodva, csak pirosak. Nagyon tud viszketni, de nem mindig. Nem tudom min múlik, hogy viszket-e, vagy sem. Tehát nem attól viszketünk, mert száraz, vagy plakkos. Ahol sömörös vagy, hisztamin szaporodik fel a bőrben. Emiatt viszket. Tehát, valami antihisztaminos dologgal kéne csilapítani. Pl. a Fenistil ilyen krém. Persze nem használ, csak mondom.:-) Az Itch-stopper nevű kis kütyü azon az elven működik, hogy hő hatására eloszlatja a hisztamint a bőrben. Nem olcsó, de hatásos. Nekem régóta van, elég hosszadalmas lekezelni az összes viszkető foltot. Azt nem értem, hogy miért nem viszket mindig.

Más: feltűnt nektek, hogy több, mint 10 év alatt egy orvos sem jelentkezett a fórumon? Még egy doki sem akart segíteni nekünk? A férjem meggyőződése szerint olvassák ezeket a fórumokat, nagy a referencia, nem kell próbálgatni azokat a módszereket, amiket mi már kipróbáltunk.

Más: a gyógynövények, sheavaj, stb. semmit nem csinál egy sömörös bőrrel. Ezt 30 év tapasztalata mondatja velem. Már sokszor készítettem magam ilyen krémeket, semmit nem érnek. Szappant, mosószert is én készítek csupa finomságból, de a sömör szarik rá. Ami be szokott válni, a sós fürdő és az UV fény.

hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 16678

Bármilyen gyógyhatású szer árusítása engedélyköteles. Nem idő kérdése, hogy engedélyeztesd, hanem rengeteg pénzé, amit ki kell fizetned a bevizsgáláshoz, ha egyáltalán foglalkoznak a "termékeddel".Számos feltételt kell teljesítened ahhoz, hogy gyárthasd, eladhasd, a termékkel kapcsolatban, a gyártással kapcsolatban egészen a csomagolásig, cimkéig. Nem magánember kategória, nem kell ködösíteni, hogy csak elmegyek és elintézem. Persze ettől még használhat neked, valakinek, de ez magánügy, nem az emberiség megváltása. A nagymama kerti gyógyteája vagy a sertészsír köhögéskor, ez a kategória, amiről tudhatjuk, hogy használhat, de nem adható el 70. Ftos dobozban... 

Előzmény: Robi155 (16670)
B.GY Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16677

Van egy pár ismerősöm,barátom aki a gyógyszeriparban dolgozik. A fegyverek után a gyógyszerben van a legtöbb pénz.Az az érdekük,hogy megnyújtsák az életünket,hogy minél tovább szedhessünk gyógyszert.Leszarják,hogy gyógyulunk-e vagy nem.Minél újabb és drágább cuccot kitalálnak a betegeknek,lehetőleg olyat amit állandóan szedni kell.Felírt nekem is annyi szart a tüdőgyógyász,hogy receptekkel gyújtok be:)Van a régi mondás ugye:A gyógyszergyártók legyártják a gyógyszert mert élni akarnak.A doki felírja,mert ő is megakar élni.Aztán a patikus kiadja,mert ő sem szeretne éhen halni.Én meg kiváltom,és nem veszem be,mert én is élni szeretnék:)

Előzmény: rókafegyver (16676)
rókafegyver Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16676

Lehet ebben az érdek dologban is valami. Nem tudhatjuk mi a gyógyszer gyártók érdeke.

Előzmény: B.GY (16675)
B.GY Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16675

Pár éve is volt már olyan,hogy valaki kevergetett össze mindenfélét.Csalánnal meg mit tudom én mivel kísérletezgettek.Azt is van aki magára kente és használt neki.Van itt olyan is akinek a kén használ az is homeopátiás szer.Én is megettem már 2 dobozzal,igaz hogy a pozitív hatását még nem tapasztaltam.Nekem azt mondta régen a maszek bőrgyógyászom,hogy nem is nagyon akarják megtalálni az ellenszerét ennek a nyavalyának.Nem halálos.El lehet vele élni.Milliárdokat elköltenek a betegek gyógyszerekre,kenőcsökre.Akkor miért lenne érdekük,hogy 1 tablettával megoldják az életünket?

Előzmény: rókafegyver (16674)
rókafegyver Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16674

Attól nem kell tartanod, hogy rosszat tennék neked, nem a stílusom. Igen, talán a sok stressz az ami kihozta, de az orvosom az aki nagyon szép állapotban tartja, meg én amiért minden tanácsát megfogadom. Én csak felhívtam a figyelmet a dolog veszélyére, mert nem tudható milyen mellékhatása lehet mondjuk minden 10 ezredik felhasználóra.

Ha ez az egy ember elmondja az orvosának, hogy ezt pénzért vette PS-re, bajba kerülhetsz. Ha szerinted jó, mert rátapintottál valamire ami használ, akkor vizsgáltasd be és törzskönyveztesd akár bőrápolóként. Ekkor már piacra is dobható gond nélkül.

Őszintén kívánom neked a teljes tünetmentességet és ha ez a termékedtől van, akkor érdemes beletolni némi pénzt, hogy piacra léphess vele.

Bennem rossz szándék irányodban nem volt és nincs is, de nem hiszek a homeopátiás termékekben, főleg ha nem bejegyeztetett dolgok. Jó egészséget és én itt abbahagytam.

Előzmény: Robi155 (16670)
B.GY Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16673

Én azért holnap felveszem a megbeszélt helyen,ha már itt van a szomszédban.Leszarom az engedélyszámokat:)Legfeljebb nem használ,más bajom mi lehet.Eddig még soha semmire nem voltam allergiás.Gondolom nem a sheavajra leszek:)

Előzmény: Robi155 (16670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!