Keresés

Részletes keresés

hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7787

az 5. képen lévőben tuti van orpi vér. Az első képen a tarka  az mekkora kb? Lehet ő jó lenne nekem. A német juhász nem bántja őket? A szomszédét 2 réteg kerítés választja el a tyúkjaimtől és csöppet sem ilyen békés mint a tiétek.

Előzmény: sz.k.gabi (7784)
kopper18 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7786

Nekem azt mondtad hogy nem adsz el kakast mert inkább levágod, mikor én megakartam venni azt a kis gyönyört.

Előzmény: sz.k.gabi (7784)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7785

A kék az tuti jérce. Szóval ő Tőled van? Köszönöm!:-)) Örülök, hogy más szín is rohangál a kertben, mint a barna...

Előzmény: hatvanhárom (7781)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7784

Találtam Neked kakasos képeket, múlt hét pénteken készítettem őket.

Velem lehet bótolni!:-))

 

Előzmény: hatvanhárom (7781)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7783

Á őt láttam tegnap. Nagyon helyes kis kakaska. Ő tuti nem tőlem van. Bár nagyon szépek és helyesek, de nekem nem jönnek be a kistestűek. Nagyimnál a japi eset még gyerekkoromból nekem nagy tanulság. A japi kakas végig vette az összes tyúkot és csupa kistestű baromfija lett  tőle. De ha van valami termetesnek ígérkező fölös kakasod......... megvenném tényleg.

Előzmény: sz.k.gabi (7782)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7782

Ó, bocsáss meg, elbeszéltünk egymás mellett!:-)) Én a verekedős kakaskámról írtam, ő az.

Előzmény: hatvanhárom (7781)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7781

Na ne má....., a 7487-es hsz-edben a 3. képen az a kék az nem jérce? Benéztem volna? Nekem annak tűnik, viszont ha kakas akkor le ne vágd, mert igény tartanék rá. De én azt akkor is jánynak nézem.

Kérdésedre a válasz igen, ha már hagyja magát akkor hamarosan tojik, vagy már tojik is.

Nem tennél esetleg képeket a fölös kakasaidról? Talán érdekelne belőlük egy.

Előzmény: sz.k.gabi (7779)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7780

Itt is vastagon hullik a takony. A férjem azt mondta az előbb a telefonban, hogy Pest környékén már nincs köd. Úgy látszik, csak a keleti országrészt részesíti előnyben!:-))

Hát igen, gumicselló nélkül sehova!

Előzmény: hatvanhárom (7778)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7779

Bár tyúk lenne a lelkem, de kakas. Ha tyúk lenne, maradhatna, de már fickóskodnak a májusi kelésű kakasok is (a Tied is köztük van) és egymást verik le a tyúkokról. Bár azért alkotnak a kakasok, mert most csináltam a gulyáslevesbe csipetkét és szemes volt a tojás, amivel készítettem.

Azért feltenném még egyszer a kérdést, mert szerintem Subi a múltkor elviccelte - szóval ha a kakas megkettyinti a tyúkot, akkor az vagy tojik már, vagy nemsokára elkezdi?

Előzmény: hatvanhárom (7776)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7778

Itt is, a gumicsellóban is csak dagonyázok és csúszkálok. Sosem fog felszáradni. Ráadásul valami ködös takony is hullik.

Előzmény: sz.k.gabi (7775)
capricorn18 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7777

sziasztok, jó reggelt

 

Hohopapi majd a levelet erre a címre küld már el légyszi: tollasfarm@citromail.hu

hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7776

Szia!Várlak szeretettel, bár tudom nem lesz könnyű össze egyeztetni, mert te főleg hét végén érsz rá, én meg inkább hét közben.  Nem azért verekedős. Vannak indi tyúkjaim. Nem verekednek, a kakas sem volt az, inkább őt verték. Esténként úgy kell őket kézben beraknom az ólba. A te tyúkodnak a fehér indi az őse. Chow tudná elmondani milyen szisztéma szerint is  tenyésztette ki őket. Egy biztos, hogy nagyon jó tojók lettek az erdélyi-indi kék jércéim. Ráadásul jól is kotlanak, bár elég kevés tojás fér alájuk, mivel húsosak és kevés a tolluk. A kék kakas (akit azóta is siratok) mögötti kopasz tyúk  lehet az anyja a tiédnek. Hátul a bokor előtt meg a tesója, az egyik. még véletlenül sem találtam most közelebbi képet. Amúgy az a kakas középen lett a kék helyett. Gondolom most már érthető a bánatom. Bár van még orpi kakasom meg egy a következő képen a

bóbitás kakas, de még ő sincs olyan termetú mint amilyet szerettem volna, bár remélem még fejlődni fog azért.

Előzmény: sz.k.gabi (7768)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7775

Most jövök a csirkéktől, már nőnek az úszóhártyáik!:-)) Akkora sár van, hogy borzalom. Erről a napok óta tartó rettenetes ködről nem is beszélve.

Előzmény: subigalamb (7773)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7774

Ha van köztünk Ágota akkor sok boldog névnapot nekik.

subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7773

Na az meg ugy hiányzik mint egy falat kenyér(mármint az eső).Arra a látogatásra,találkozóra meg még visszatérhetünk.Persze ha majd jobb idő lesz.De ha valaki erre jár most is szivesen látom.

Előzmény: sz.k.gabi (7772)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7772

Itt, mifelénk is randa köd van még mindig. Eléggé depressziós az idő, elkélne már egy kis napsütés, bár nemigen biztatnak vele, esőt mondanak mára.

Előzmény: skolikagi (7769)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7771

Ja! Nagyon jó az a kép, nekem is a szemüveges bácsi tetszett a legjobban!!:-))

Azt hittem már, hogy itten titokban meglesitek, milyen is lesz a naptár.

Előzmény: skolikagi (7769)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7770

Nagy a csönd a napokban említett találkozóról!

Most, hogy Tündét megfenyegettem, hogy elmegyünk, eszembe jutott, hogy augusztusban a kertész fórumos kedves ismerőseim megtiszteltek azzal, hogy nálunk jöttek össze egy találkozóra. Azért nálunk, mert többen lakunk errefelé. Nagyon kellemes délutánt töltöttünk együtt, jó volt egymást megismerni, nagyokat nevettünk, amikor megpróbáltuk kitalálni, hogy ki kicsoda? És a lényeg. Növénycsereberét is csináltunk, mindenki hozott valamit a többieknek. Hát volt ott kirakodóvásár! A vásár idézőjelben, mert természetesen ajándékokról beszélek.

Úgyhogy szervezkedjetek csak, akár Zalában, akár akárhol, szívesen elmegyek, csak ne dolgozzak azon a hétvégén! Titeket is nagyon szívesen megismernélek személyesen. Bár az igaz, hogy ez a naptár is közelebb hozott minket egymáshoz.

skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7769

Nem:-)

Karibaba disznócipeléses képére írtam amit írtam:-)

Képzeljétek el, nálunk még tök sötét van!

Ilyenkor már javában világosodni szokott....

Köd is van meg gondolom felhős is az ég....elég érdekes:-)

Előzmény: sz.k.gabi (7766)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7768

No, akkor megvan, hogy miért ilyen verekedős!:-)) Sajnálom, hogy nekem kicsi, mert belevaló kakaska és még szép is.

Lassan azért közeleg a tavasz, azért készülj ám, hogy ha arra járunk, meglátogatnánk!

Előzmény: hatvanhárom (7672)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7767

Őssszel mi is lenyirbáltuk az összesnek a szárnytollait. Én egy nagy ollóval, a zuram metszőollóval dolgozott. Nekem nem ment a metszőollóval. De már megint kezdik a röpködést!

Előzmény: karibaba (7692)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7766

Jó reggelt!

Miazmiaz, ti már nézegetitek a készülő naptárlapokat, én meg nem láttam semmit???

Kilukad az oldalam!:-))

Előzmény: skolikagi (7730)
hohopapi Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7765

Akkor megyünk tentélni,hamár a teccnika viccölődik!

Előzmény: Krizsok (7764)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7764

Látom nem csak én bajlódok a freemailel! Totál összeomlott, meg az msn-em is!

Előzmény: hohopapi (7762)
capricorn18 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7763

látjátok ezért nincs nekem freemaiolom:DD Citromail, meg gmail azok jók.

Előzmény: hohopapi (7762)
hohopapi Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7762

Később írok levelet, mert a freemail bejelentkezésnél kiírja,hogy adatelérési hiba.Mihelyt tudom küldöm az emailt.

Előzmény: capricorn18 (7759)
Aldric01 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7761

Akkor bocsánatot kérek, ha valakit megsértettem.

Előzmény: anaterra (7760)
anaterra Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7760

Nem rosszból és ne érts félre, de tartsuk tiszteletbe egymás nézeteit, mert akkor itt is csak a ledegradálás megy.

Ő hisz benne, te nem, de ettől egyikőtök sem rosszabb. A leintés lehet bántó.

A topic azért nyitódott, hogy őszintén adja ki magából a gondolatait az ember.

Nem gondolnám hogy térítési szándék volt a cél egyszerűen leírta a véleményét. MIndenki véleménye számít, ne bántsuk egymást ha valamiben más!

 

Ezt kérem mindenkitől!

Előzmény: Aldric01 (7749)
capricorn18 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7759

levélbe légyszi írd meg mert semmit sem tudok

Előzmény: hohopapi (7757)
elefada Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7758

Szia tyúkanyó 49!

Egy tojó az tuti biztos, az a mama, a fehér meg a családfő. A fehér szárnyvégű hírtelen nagyon megúgrott, s mintha nött is volna a bibircsokja.

A közeli kép az ő feje, de nem olyan lelógó mint az apjáé. Nagyon el leszek keseredve, ha csak egy a tojó. Nagy terveim vannak a pulykatojokkal.

Tudod, a szomszédság nem akadály, jóba vagyok magammal.:-)))

Gondoltam a győngyire is, csak az elkóborog, vagy nem?

Ki a nagyfőnők a háznál? Lajos vagy Pofi?

Lesz tejed a tavasszal, csak kérdezz, s online összehozzuk.

Előzmény: tyúkanyó49 (7738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!