Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 3991

Nyugodj meg, mindent DIREKT úgy csinálnak, hogy nehogy jó legyen.

Előzmény: GPS (3959)
nicko Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3990

vedd le a hátulját és keresd meg a memóriát rajta a feliratot :))

de legalább ezt megtaláltam:

10/100 ethernet, 802.11n Wi-Fi

az a igazság az F5300 csak eggyel jobb mint a belépőszint a HD felbontásba az F5000.

Komolyabb cuccot 6500-tól pakoltak bele nem véletlen onnantól van az 1+2 év gari is.

Előzmény: Törölt nick (3989)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3989

Nem, nem most komolyan kérdezném.

Mennyi RAM van ezekben?

 

Csak azért kérdezem, mert egy oldalról streameltem filmet és kiírta kb. 10 perc után, hogy elfogyott a RAM. Persze nem pont így írta ki. Ráadásul a film 360p felbontású volt. A teljes film 50 perc, flv kiterjesztés, az úgy max 200-250 mega. 40-50 mega megakasztota...

 

Amúgy is, mint tudjuk: "640 kByte memória mindenre elegendő." - Bill Gates

 

 

Ennyi RAM-hoz akár mehet octa-core is, az sem számít...

(Egyébként tudtam én, hogy nem megy, csak most sikerült újra felhúznia. Az pedig árt a szépségnek.)

Előzmény: nicko (3988)
nicko Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3988

Üdv a klubban. :D

 

H széria már 4 magos középkategóriában is na majd azzal jobban megy...meg a pr is :D

Előzmény: Törölt nick (3984)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3987

Ugye ez csak elírás ez az 1,4-1,6 mega ram?! Nem giga lenne az?

Előzmény: GPS (3986)
GPS Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3986

 

Ha jól értelmeztem, akkor valami 1,4, 1,6 mega RAM van benne - bár szerintem abból használ az appok "észbentartására" is.

.

Előzmény: Törölt nick (3985)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3985

Lemaradt:

- Gyanítom egyébként az összeomlások oka főként hardveres. Persze a böngésző is katasztrofális szoftveresen, annyira fapados, hogy már fáj, de szerintem a két magos proci mellé (bár lehet, hogy lehet, hogy az egyik csak cseresznyemag) valami minimális mennyiségű RAM-ot pakolhattak. Szerintem a kenyérpirítómban is több RAM van, mint ebben a smart tv-ben (F5300).

 

Elnézést a kétszeri hozzászólásért.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3984

A múltkor írtam, hogy megy a vidto.me streamelés. Hát eddig tartott az "öröm". Tiszta buborékos hangja lett, élvezhetetlen, ráadásul általában az esetek 50%-ában  a böngésző összeomlik újra a betöltés során.

 

Igazából én vagyok hülye, hogy újra próbálkoztam és felhúztam magam rajta. Tudhattam volna, hogy ez lesz belőle.

 

Samsung smart funkció és webböngésző, én így (nem) szeretlek. Egy kalap sz@r vagy... :-)))) Elnézést a szemléletességért.

 

Aki olvassa a fórumot és gondolkodik rajta, annak tanácsolom, hogy nehogy adjon 10 fillért is azért, hogy smart tv-je legyen. Csak a bosszúság van vele.

TarrG Creative Commons License 2014.05.21 0 0 3983

A UPC smartá tette a LED tv-ket. Nesze neked plusz 20-30e ft a smartért. :D

Persze csak hd boksszal működik.

nicko Creative Commons License 2014.05.20 0 0 3982

Most egyelőre még nem szeretnék venni BR lejátszót.

 

pedig fogsz vagy BD lejátszót vagy mp lejátszót venni, de még a PC is jobb a tv beépített médialejátszójától.

mkv fájlok esetében gyakori hiba, hogy L5.1-be van és nem 4.1-be kódolva.

Ezen segít egy kis progi a H264 Level Editor 1.5.1

betallózod a fájlt megnézed Level@5.1 és ha az átirod 4.1-re.

Ha 4.1 akkor felejtős az a fájl...3D meg mkv-ban eleve csak felezve van. 50GB-os a 3D film mérete amihez mindenképpen külső lejátszó kell.

 

Elég ha csak egy 1.4 HDMI kábellel összekötöm a gépet és a tévét? Ha nem támogatja a videó kártyám a 3d-t, akkor is le tudom játszani a tévén?

 

Hivatalosan nem létezik 1.4-es kábel csak HDMI aljzat. A kábel neve High Speed rajta kell lennie a kábelen.

VGA-nak tudnia kell a 3D-t ellenkező esetben csak sima 2D-t tudsz nézni.

 

Ja, és ezekben a fájlokban nem tudtam beletekerni, ez mitől lehet, van rá megoldás?

 

Egy pioneer 150/160 3D BD lejátszó vétele :)

 

samsung tv-n elvileg ha előhozod a médialejátszó vezérlőgombokat (nálam lejátszás közben entert kell ehhez nyomni) akkor kikeresed a jobbra nyíllal az időben keresést és a csúszkát addig húzod ameddig akarod. Nem tudok más módszert mkv esetében.

Előzmény: qlman88 (3981)
qlman88 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 3981

Sziasztok!

 

Vettem egy Samsung ue40f6320-as tévét.

MKV fájt szerettem volna lejátszani de a következőkkel találkoztam:

 

1. 3d-s (1080p) filmet szerettem volna nézni, elindította a filmet majd megállt és azt írta ki, hogy nem támogatott fájl típus. Kicsit később megpróbáltam újból lejátszani, tovább játszotta le, de ismét leállt, de már nem írta ki a hibaüzenetet.

 

2. nem 3d-s, de szintén mkv (1080 p szintén) játszottam le, de még volt 10 perc a filmből és abból is kilépet.

 

Legyetek szívesek segíteni, hogy hogyan tudnám lejátszani ezeket a fájlokat?

 

Elég ha csak egy 1.4 HDMI kábellel összekötöm a gépet és a tévét? Ha nem támogatja a videó kártyám a 3d-t, akkor is le tudom játszani a tévén? Most egyelőre még nem szeretnék venni BR lejátszót.

 

 

Ja, és ezekben a fájlokban nem tudtam beletekerni, ez mitől lehet, van rá megoldás?

 

nicko Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3980

nem de ha mindig ez romlik el valami széria hiba lesz ez..

Előzmény: Nick_X14XE (3979)
Nick_X14XE Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3979

"nekem meg lehet CI+ 1.0 vagy 1.1 verzió van.."

C szérián használom a digis CAM-ot, azon se újabb a CI+.

Előzmény: nicko (3975)
nicko Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3978

de az alaplap cserélgetésével nem oldódik meg a ledek élet tartalmának a növelése :)

Előzmény: dos48 (3977)
dos48 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3977

 

   Viszont ha időnként kicserélnek benne mindent, lesz egy örökké új tévéd.       :))))

 

Előzmény: nicko (3976)
nicko Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3976

na ez kész..alaplap csere sem az adapter cseréje nem oldotta meg a gondot. rossz továbbra is a Ci része. :p

szerdán viszik szervizbe..hiába mondtam a csereutalványt "amíg a szerviz javítani tudja a hibát addig nem adnak" miközben nincs más amit cserélni lehet ez ügyben a tévében azt a szerelő kicserélte ;)

Előzmény: nicko (3975)
nicko Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3975

Ma jönnek kicserélni az alaplapot, majd kérdezni is fogok a szerelőtől.

Nekem erős a gyanúm ez a CI történet D szériánál valamilyen széria hiba lesz, mert az újabb tévéknél már ezt írják:

CI+ (1.3)

nekem meg lehet CI+ 1.0 vagy 1.1 verzió van..

Előzmény: 8auJANI (3971)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 3974

Szerintem ez nem így van, vagy nem teljesen így.

 

Általános jelenség az információ visszatartás, akár cégen belül is. Gyakran még a top mérnököknek is fekete doboz egy-egy új fejlesztés, mert az anyacég annyira titkolni akarja új termékét, annak műszaki tartalmát.

 

Ez annyira így van, hogy sokszor a helyi képviselet/műszakiak is third-party termékekre/segítségre szorulnak egy húzósabb probléma kapcsán, mert a nagy titkolódzás közepette egyszerűen nem számíthatnak érdemi segítségre az anyacégtől, ergo kerülő megoldásokat kell alkalmazniuk.

 

Már persze csak akkor, ha szabad nekik, mert az sem biztos, hogy erre van joguk.

 

Előzmény: GPS (3970)
nicko Creative Commons License 2014.05.15 0 0 3973

ez a hajó már elment, mert megrendelték és hozzák az alaplapot majd. de ha ez is behány nem lesz több javíttatás hanem vihetik a tévét, adják vissza a pénzt vagy csere utalványt.

Előzmény: 8auJANI (3971)
nicko Creative Commons License 2014.05.15 0 0 3972

Ezek a (márka)szervizek kb. azonos szakmai szinten állnak - mint az autómárkák szervizei.

nagyjából igen.

 

70.000Ft-os alaplapot cseréltettek 46D6500 esetében másnál, miközben 3 db ic közül ment tönkre valamelyik. nem tudom mennyibe fáj egy ilyen ic de a 3db nem lehet több 5000 Ft-nál. kicserélték az ic-ket és működött tovább az alaplap.

 

új Audi A6-os 2000 környékén...viszi a tulaj márkaszervizbe, hogy valamilyen gondja van a motornak vagy levegő vagy mittudom én minek.

Semmi baj uram rákötjük a komputerre és kiderül..nem derült ki visszavitte megint komputereztek, karokat széttárták nem látni semmi bajt de fizettetek vele 80.000-t összesen.

Majd ez az audi lekerült vidékre fiatal szerelőkhöz akik vaolskwagen szervizben tanultak, majd saját boltot nyitottak, szóval értettek a német autókhoz.

Nem volt kumputerük de 25.000Ft-ból anyaggal, munkadíjjal a hibát elhárították.

Lavegő csővel volt gond meg nem tudom még pontosan mivel a lényeg egyszerűen elhárítható hiba volt csak nem flancolni kellett volna a szakszervizben a "komputerrel" hanem érteni a szereléshez.

Előzmény: GPS (3970)
8auJANI Creative Commons License 2014.05.15 0 0 3971

Lényegében igen. Bár nekem volt még egy másik hiba is , a vinyó felejtés  amivel nem tudtak mit csinálni, a másik hiba meg az volt , hogy nem kapcsolt be a tuner, de a többi funkció jol  működött . Mindenképpen  fenyegesd öket , meg te ezekután már harmadjára nem bizol a sikerben , meg nekem mellesleg a szervizpapir sem volt kitöltve rendesen , ezt is nézd meg........ Sok sikert!

Előzmény: nicko (3969)
GPS Creative Commons License 2014.05.15 0 0 3970

 

"Jön a következő alaplap."

 

Ezek a (márka)szervizek kb. azonos szakmai szinten állnak - mint az autómárkák szervizei.

 

Ott is ha eldugul egy fúvóka valahol az adagolórendszerben - akkor a tanktól kezdve egész a hengerfej beömlő-lukáig kidobatják az egész üzemanyagellátó-rendszert - mondjuk nettó 650 ezer Ft-ért.

 

Nekem pl. a monitoromban akartak teljes alaplapot cserélni.... egy 100 Ft-os, elpukkant varisztor miatt.

Szétszedéssel-összerakással együtt kb. 20 perc meló volt kicserélni - és egy csavarhúzó meg egy páka kellett hozzá. (Jaa: meg némi forrasztóón és gyanta - hogy ne feledjem)

 

És akkor még jön a pofátlan, fennhéjázó duma is, hogy: "Kérem, ma már nem úgy van, mint a kőkorszakban, amikor sarki mesteremberek javítgatták a Pacsirta-rádiót".

 

Meg hogy: "Kinek van arra ideje, hogy javítgasson?"

 

Persze, az ügyfélnek legyen ideje megkeresni a munkahelyén (vagy a mellékállásában) a tíz- (néha száz)-ezres összegeket - amibe a feleslegesen kidobált fődarab kerül.

Mert hogy "a szerviznek "nincs ideje".

 

(meg talán szaktudása sincs elég - teszem én hozzá)

.

Előzmény: nicko (3966)
nicko Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3969

úgy érted, hogy 2. hibát már nem javítattad, hanem csere?

Előzmény: 8auJANI (3967)
stokizs Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3968

Köszi nicko a segítséget!

Így könnyebb lesz eligazodni!

8auJANI Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3967

Én két ugyanolyan hiba után azt mondtam, vigyék ahova akarják de nem tartok ere a készülékre tovább igényt . Kérek egy csere utalványt!! Mindenképp fenyegetözz akár a fogyasztóvédelemmel ,  és akár a biróságra is hajlandó vagy elmenni .  Erre már beijjedtek és adtak csereutalványt amit ahol vetted a tévét  oda kellet menni és vagy a pénzt visszakérni ( azt mindenképp vissza kel hogy adják, ma már nem lehet,  hogy tessék itt levásárolni!!!! ) vagy egy másikat venni és a külömbözetet ( ha drágábbat veszel ) kifizeted , én igy tettem.

Előzmény: nicko (3966)
nicko Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3966

3 hónap elteltével annak rendje és módja szerint megint behányt a CI+ a tévén ;)

Vagy az adapter nem tudom, de a kártyának semmi baja lecsekkoltam másik készülékben.

Jön a következő alaplap.

3.-nál úgy tudom már kérhetem a készülék cseréjét van még 8 hó gari rajta.

nicko Creative Commons License 2014.05.13 0 0 3965

samsung.hu

Előzmény: stokizs (3964)
stokizs Creative Commons License 2014.05.13 0 0 3964

Sziasztok!

Vettem egy Samsung UE55F8000 -s tv-t.

Sajnos nincs hozzá magyar nyelvű felhasználói kézikönyv.(külföldön vettem)

Valaki fel tudna tölteni magyar nyelvű használati utasítást?

Segítségetek előre is köszi,

Herr Köldök Creative Commons License 2014.05.13 0 0 3963

A Tarr kft-nél is olyan lett mint a diginél, az összes adó ami az analógon van jön a kábelen digitálisan is. El is mentem anyáméknál beállítani az adókat a 32EH5000-en. Rövid szenvedés után sikerült, jelenleg a csatornarendezésnél tartok, már csak 16 adót kell a helyére rakni. Elég csalódott vagyok, alig jobb a képminőség csak az a minimális vibrálás nem látszódik ami az analógon van, de ők azt észre sem vették. Ugye bejön az M1 HD, M2 HD, Duna HD, Duna World HD. Ezeknek a képe viszont nagyon jó, zongorázni lehet a különbséget. Azt nem értem, hogy amikor ezeken az adókon nem HD műsor van akkor is sokkal jobb a kép. Miért van ez?

nicko Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3962

CI+ foglalatos tévék esetében csak akkor használnék HD-s stb-t ha sűrűn áll szándékomban felvenni műsort. Egyébként meg CI+ kártya és a tv pvr funkciója bőven elég.

Filmek amit megakarok tartani már csak BD-ként jöhet szóba amit meg nem a tévéről felvéve szerzem be.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!