Keresés

Részletes keresés

toth_e Creative Commons License 2017.09.30 0 1 31155

Örülök, hogy újra aktív vagy. 
Régen a blog miatt kezdtem el márkás lámpákat vásárolni,

amit a mai napig köszönök Neked.

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31151)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.30 0 0 31154

fent van a user manual

 

Később lesz több kép is

 

Még valami eszembe jutott, nem csak ennél a lámpánál de máshol is jó lenne, ha csuklószíj rögzítési pontjánál lenne valami extra védelem a csupasz eloxált alu felületen kívül.. gondolok itt valami acél betétre, mert egy idő után elég ocsmányul lekophat ez a rész. Nyilván nem befolyásol semmit, meg használati tárgy, na de mégis én erre is odafigyelnék.

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31153)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.30 0 0 31153

Igen a user manualban pontosan így szerepel: "Orange-peel reflector gives perfect beam and throw"

Láttam hogy a hivatalos oldalon viszont stimmel a dolog, majd lehet hogy átfogalmazom ezt a részt.

 

Illetve szerintem mindjárt fogom is ezt a kis papírt és beszkennelem, felteszem a cikkhez.

 

Tegnap járattam egy fél órát 1350 lumennel, szobában nulla légmozgás mellett. Elég jól átmelegedett, de nem volt vészes, még bőven meg lehetett fogni anélkül, hogy kellemetlenné vált volna.

Előzmény: Wicked Belzebub (31152)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2017.09.30 0 1 31152

Ezt írtad:

"A leírásban "Orange-peel" reflektor szerepel"

 

Viszont a gyártó honlapján több helyen is a Smooth reflector szerepel...

 

Minden esetre a szokásos fasza leírás, köszi :)))

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31151)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.30 0 0 31151
FBLLMAG Creative Commons License 2017.09.29 0 0 31150

Gratulálok a cikkhez. Néha jó ha van hasonló POWER BANK az ember közelében. ;-)

 

Én meg máma vettem 10 Ah -ás, LED -es, % kijelzésű POWER BANK -ot a LIDL -ben. Nagyon jól néz ki ,és fele akkora mint a napelemes POWER BANK, és 2x vastagabb mint a Samsung S7 EDGE.

 

https://www.lidl.co.uk/en/Non-Food-Offers.htm?articleId=6619

Előzmény: xtctraxx (31149)
xtctraxx Creative Commons License 2017.09.29 0 0 31149

Szerintem belefér a topikba, hiszen nem csak egy powerbankról írtam a héten, egy teljes értékű akkutöltő is a Tomo M2, viszont csak 18650 akkuhoz használható.

László Simonfay Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31148

Szia!

 

A lencse ahogy mértem elbírja a felfúrást és ahova a led csillag kerülne az pont akkora, mint az xhp 70 es csillaga. A fej és az akksitartó közé kell egy közbetét, ezt terveztem rézböl, és ebbe menne bele menetesen az akksitartó "hüvely", mert ugye a driver 20mm. 

Előzmény: FBLLMAG (31147)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31147

Szia!

 

A C8 nem 18 mm -es? És a tükör is mintha probléma lenne. A XHP 70 nagyobb méretű mint amit a C8 -ba szoktak rakni. FLOOD lámpát szeretnél belőle kihozni? A hőtermelés végett a LED alá gondolkodtál már valami vastagabb réz alátéten? Természetesen pasztával.

 

Csupán pár kérdés?

 

Remélem építőjellegű voltam?

 

Hajrá. Ma már nem építgetek, max javítok, bármilyen elektromos cuccot. Nincs kedvem kidobni. A munka nem számít, csak az alkatrész legyen elérhető árú.

Előzmény: László Simonfay (31146)
László Simonfay Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31146

Erről a driver- ről van szó az előző rossz kép...

Előzmény: László Simonfay (31145)
László Simonfay Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31145

Sziasztok!

Most egy ilyennel szemezek, CONVOY C8-ba XH-P 70-el bevarázsolva... valaki csinált már hasonlót? Buktatók? A melegedést tudom, nagyon rövid ideig lehet használni, de brutál fényerő miniben.... az építő hozzászólásokat megköszönöm!

FBLLMAG Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31144

Szia!

 

Mi a probléma a Nitecore TIP -pel? Már a 2., 3. generáció fut. Teljesen át van dolgozva.

Előzmény: mihaly.erdei (31141)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31143

Ne is gondolkodj akkor rajta, vedd meg. ;-)

 

Mindenkinek más az elképzelése, mindenkinek másra van szüksége, nem létezik olyan lámpa ami mindenkinek jó. ;-)

Előzmény: mihaly.erdei (31141)
Underhand Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31142

A stroboszkóp meg egy fekete...fehér animált gif? 😂

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31126)
mihaly.erdei Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31141

Pont az kellene, mármint nem csak fehér fény, hanem kicsit mindenesebb.

Erős EDC van (JETbeam EC-R26), kellene egy kulcstartóra rakható mindenes picike, mi ha kell világít is, néha meg jó a piros éjjelre. Bár nyilván van holdfény mód a kis jetbeamen is, szóval ideologizálom magamnak a szükségét :D

Ezért gondoltam rá, meg jókat olvastam, az előző hozzászóló által említett PWM is annyiban kimerült mindenhol, hogy szabad szemmel láthatatlan.

 

Ha meg már erős és kicsi, meg nem drága, akkor se nitecore tip, hanem mondjuk ez.

https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_636669.html

Előzmény: FBLLMAG (31096)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31140

Ja értem, azt hittem hogy ez nálad ilyen hétköznapi felszerelés és rögtön egy ilyen műsorral indítasz ahogy kilépsz a lakásból :D
https://www.youtube.com/watch?v=w-qsYObtjjQ

Előzmény: BBéci (31138)
BBéci Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31139

EagTac TX30C2 - instant strobe and momentary-on function!

http://www.eagletac.com/html/tx30c2/index.html

Előzmény: zolka_m (31129)
BBéci Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31138

Az említett eszközöket nem hordom magammal, csak a birtokomban vannak, azok közül tudnék válogatni, ha önvédelemre lenne szükségem. Illetve kés nélkül sosem lépek ki a ház kapuján, arra bármikor szükség lehet, csomag felbontás, spárga elvágás, stb.

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31135)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31137

110 Kg vagyok, 136 cm mellbőség, 106 cm derék, 42 cm kar átmérő.

 

6 év Jiu-Jitsu tanfolyam.

 

Egy időben hordtam magammal viperát, paprika sprayt, UZI sokkolót, UZI bicskát, boxert, paprika pisztolyt, lámpát.

 

Felénk pedig nappal is ropogott a Kalasnyikov.

 

Engem még senki sem akart megtámadni, az alapiskola óta. ;-(

 

A legnagyobb BOSS is itallal kínált.

 

Magam meg nem kezdeményezek.

 

Felétek nem tudom mi van, hogy önvédelmi cuccra van szükségetek.

 

Nekem inkább a helyzetjelző fény a fontos, hogy engem is lássanak éjjel. ;-)

Előzmény: zolka_m (31130)
ezsolt74 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31136

Szerintem ha valakit megtámadnak akkor az illetőt az fogja legkevésbé érdekelni hogy a támadónak lesz-e szemkárosodása a későbbiekben.

Ha engem valaki megtámadna és a lámpa stroboszkópjával pár másodpercre lebénítanám, akkor utána valószínűleg 8 napon túl gyógyuló sérülései lennének.

Előzmény: ...slr... (31134)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31135

Béci, kíváncsiságból kipróbáltam milyen 3-5 ezer lumennel szembefordulni, nem volt vicces. Teljesen mindegy hogy kint vagy bent használod, a közelébe nem tudod fordítani a fejed, ha direktbe kapod a fényt, vakon meg nehéz lesz rugdosni. De teljesen mindegy, szerencsére nem Mexikóban élünk a drogkartellek árnyékában, hogy felfegyverkezve járjuk az utcákat, pláne itt ahol a vipera miatt is téged vesznek majd elő. Nem vagyok önvédelmi szakértő, de úgy gondolom az elsődleges cél ilyenkor elkerülni az ezeket helyzeteket, tehát menekülés, nem az hogy nekiálljunk harcolni. A végén még mi húzzuk a rövidebbet. Ez a sok "fegyver" adhat szerintem olyan hamis önképet vagy önbizalmat, hogy sérthetetlenek vagyunk és ez nem jó.

 

hang és fény együtt :D

https://youtu.be/FwaC3Wpjqs8?t=1m20s

Előzmény: BBéci (31128)
...slr... Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31134

Nem hisztek nekem, a keresett funkciót az Olight M2R tudja, pár centivel hosszabb az elvárásnál, de karcsú darab. 

 

Mindazonáltal azt is tudni kell, hogy az erős fény maradandó károsodást okozhat az emberben, többféleképpen. A szemfenéken fókuszálva érzékelő sejteket tehet tönkre, aminek a hatása esetleg csak később jelentkezik. Mert az agy úgy van megszerkesztve, hogy a szemfenéken égetett lyukakat nem fekete foltként érzékeli, hanem "befoltozza" semleges tartalommal. Tehát akár az is megeshet, hogy valakinek az évekkel később bekövetkező autóbalesete egy ilyen szembevilágítás következtében történik meg: egyszerűen nem látja meg az ember a gyalogost vagy szembe jövő autót, amit a kiégetett lyuk elfed. 

 

Közvetlenebb következménye is lehet a stroboszkópnak. Sokan sétálnak ismert vagy tünetmentes epilepsziával, számukra egy ilyen erejű szembestroboszkópolás rohamot válthat ki. Nem tudom, kinek volt már a kezében epilepsziás rohamban habzó szájú, kontrollálatlanul rángó ember, első alkalommal lesokkolja a jelen lévő többi embert is, és taktikai helyzetben akár halálhoz is vezethet. Sokkolótól kapott rohamban meghalt embereket láttunk már, ez is lehet hasonló.

 

Ami viszont a rossz hír a taktikázó civil és a rendőr számára, hogy az emberek érzékenysége a fényre nagyon különböző, ezen belül a villogásra széles skálán lehetnek túlérzékenyítettek, vagy érzéketlenek az emberek, utóbbi esetben hatástalan a próbálkozás. A rosszfiúk se hülyék, a strobi elviselését is lehet gyakorolni. 

 

Használjátok inkább a lámpákat békés célra, és inkább az ergonómia alapján, mint az ártó képesség alapján válasszatok lámpát. Szerintem.

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31133)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31133

Sehol. Nem csak Bp-en, tudtommal az országban sincs ilyen. Pesten Olightokat tudsz megnézni a Leitznél, ott van a Hősök tere környékén, de olyan üzlet ahol több nagy gyártó teljes modellpalettáját végig tudod nézni, ilyet nem fogsz találni. 

 

A stroboszkóppal az a probléma, hogy általában ezt a módot a memóriában sem engedik tárolni és olyan lámpa, főleg ilyen méretben aminél ez közvetlen elérhető.. hát.. Olight M20SX Javelot, esetleg, amin van egy dedikált gomb hátul a strobnak, de még ez se biztos hogy az amit keresel. Fenix PD40R-nél közvetlen elérhető, de itt is kb fél mp-ig nyomva kell ehhez tartani a kapcsolót és ez alapvetően egy flood lámpa, tehát fényerőben (cd) nem túl acélos.

Előzmény: zolka_m (31129)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31132

Köszönjük a cikket.

 

2500 LUX x 3 m = 22500 Cd

 

A CREE XP-G -hez hasonló méretű, de erősebb led a CREE XPL LED -je.

 

Tehát, legalább 22500 Cd -ás, farok kapcsolós lámpára van szükséged. Majd írd meg légy szíves, mire jutottál. Mit választottál.

 

Van hasonló képességű lámpám, de nem 1x kapcsolásra indítja a STROBE -ot, még taktikai módban sem. 😉

Előzmény: zolka_m (31130)
...slr... Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31131

Ha találsz olyan boltot, ahol a jelentősebb gyártók termékválasztéka egy helyen megnézhető, megfogható, összehasonlítható, szólj, mert az engem is érdekel. Atlanta külvárosában, Smyrna-ban tudok ilyet, de magyar bolt érdekelne. Aztán ha végül választottál, kérlek, mutasd meg a választásodat.

Előzmény: zolka_m (31129)
zolka_m Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31130

nagyszerű cikk még 2013-ból a stroboszkóp dezorientáló hatásáról:

 

 

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?356772-Police-Study-of-tactical-use-of-Strobe

Előzmény: FBLLMAG (31124)
zolka_m Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31129

@FBLLMAG:

köszi a sok infót, ahogy látom egyelőre bár sokat fejlődött technika, amit leírtam, az alapvetően  12-15 cm-es nagyságban elérhető.

 

Itt Bp-en egyébként hol van  legnagyobb választék, ahol komoly gyártók lámpáit meg lehet nézni, kézbe lehet fogni?

Előzmény: FBLLMAG (31124)
BBéci Creative Commons License 2017.09.28 0 0 31128

Azok a behatoló egységek zárt helyen használják a villogót, nem 10 centis apróságot, ami okozhat meglepetést, de ott a kezükben a lőfegyver.

Remélem nem sértődsz meg, így, hogy említetted a küzdősportos múltadat, pláne furcsa, hogy önvédelemre villogót akarsz használni. Én szégyellnék ilyet nyilvánosan kijelenteni. Van nunchakum, viperám, egykezes taktikai késem, shuriken készletem, sokkolóm, gázspray-m. Valamint sztroboszkópos elemlámpám, de eszembe nem jutna az előbb felsoroltak helyett azzal bohóckodni.mert nem szeretem, ha kiröhögnek.

Előzmény: zolka_m (31127)
zolka_m Creative Commons License 2017.09.27 0 0 31127

@BBÉCI:

ha szánsz rá pár percet, hogy kicsit körbenézel  'tactical flashlight + self defence' témában a neten, akkor látni fogod a dolog létjogosultságát ... ez a felhasználási terület neked láthatóan új.

 

Talán az sem véletlen, hogy komoly gyártók miért is adnak olyan neveket a lámpáik egy résznek, ami erre utal /defender, warrior etc/ vagy miért tervezik úgy a lámpákat, hogy egy gombnyomással elérhető legyen a strobe. Vagy hogy taktikai behatoló egységek miért használnak előszerettel ultra fényerejű stroboszkóp lámpákat - és mellé mondjuk ordítanak, ami torkukon kifér :) ez ugyanaz a hatás, mikor az őz megáll  az autó reflektora előtt és ledermed - ideiglenes sokk.

 

Az embernél is ez van hirtelen beálló extrém fény és hang hatásnál. Az ilyenkor keletkező rövid időt, ki-ki belátása, képzettsége és vérméséklete szerint különböző dolgokra tudja felhasználni, menekülésre, védekezésre - esetleg visszatámadásra. Jómagam szintén  10+ év küzdősport múlttal rendelkezem, úgyhogy az általad felvázolt szcenáriónak nem biztos, hogy az lenne a vége, ahogy írtad :)

 

A dolog lényege mindenképp a meglepetésen van és a brutál fényerőn.

 

Azt látom, hogy itt a fórumon alapvetően felhasználást tekintve túrázás/outdoor, esetleg olyan típusú munkához kapcsolódóan merülnek fel észrevételek, ahol sok a sötétség :) illetve az elektronikai érdekesség még, ami láthatóan sokakat vonz. Ez az önvédelem vonal egy kicsit más, mint amivel  eddig foglalkoztatok :)

 

 

Előzmény: BBéci (31123)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.09.27 0 0 31126

Nekem is Samsung telefonom van, 3 ezer ft volt, amiből ezret le is lehetett beszélni. Ezen is van elemlámpa funkció, ami abból áll, hogy egy egyszerű fehér hátteret rak ki a képernyőre.

Előzmény: FBLLMAG (31124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!