Keresés

Részletes keresés

Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 209
mi az a disztuzes? :)
Előzmény: arcencil (208)
arcencil Creative Commons License 2008.03.27 0 0 208
Rátétes oldalzsebet úgy tudsz varrni, hogy a két szárnál csak a külső oldalvarrásokat varrod össze. Utána rá a zseb. Majd a belső varrások. A dísztűzéshez is ez a sorrend! /attól függően, hogy melyik oldalon van a dísztűzés/.
Előzmény: Caitlin (198)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 207
aha. igy meg nem probaltam. mennyivel egyszerubb lenne ha szoknyas lennek :)
Előzmény: arcencil (204)
Pamina Creative Commons License 2008.03.27 0 0 206
Oké, ezt kipróbálom, köszi.
Előzmény: Törölt nick (196)
idi4 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 205
Jah és még valami.Amikor az ülepeket varrod,akkor próbáld a kerekített résznél kiegyenesítve,picit mgadfeléhúzva varrni, és az sem árt hogyha kétszer mész át rajta,evvel azt éred el ,hogy nemfog a varrás a fenekén az első leülés után megpattani.
Előzmény: Caitlin (200)
arcencil Creative Commons License 2008.03.27 0 0 204

Nadrág:

 

Külső és belső oldalvarrásokat össze kell varrni. Levasalni. Megvan a két szár. Az egyiket ki kell fordítani /azaz a színe lesz kívül/ Ezt belehúzni a másik szárba. /azaz szín színén van/ és egy lépésben összevarrni az ülepét. Utána slicc ha van. Majd derékrész.

Előzmény: Caitlin (198)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 203
nem nyert. mert oldal zsebeket akarok - a hosszu oldalak varrasa kb a zseb kozepenel fog menni. de kosz :)
Előzmény: idi4 (202)
idi4 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 202

Szerintem varrd fel először a zsebeket mert akkor biztosan egyforma helyre tudod őket helyezni,aztán ülepek,majd a belső és külső szár.de ez csak az én véleményem.

 

Előzmény: Caitlin (200)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 201
Húúú, a nagy dumálásban nekem ez ki is maradt.. Éédes.. Milyen anyagból varrtad? És miért kell begumizni az alját? :D
Én farmermániás vagyok, nem is célom a leszokás.. :D De ahhoz is vannak jó kis blézerek.. meg nem kell kizárólagosan azt hordani.. :D

Panni nagyon ügyes, grat! Képzeld, tavaly nyáron nekünk is volt egy ilyen periódus, de aztán el kellett Sárát választani, és akkro megmakacsolta magát biliügyben. . Azóta meg sem akarja próbálni, hoyg ráüljön.. :( Mi most úgy trükközünk, hogy esti fürdés előtt van egy kb. fél óra, amikor szééépséges bugyikákat kap pelus helyett.. talán, talán ér valamit.. :D Nekünk ugye sürgetőbb aleszoktatás, mire a kishúg érkezik, már szeretném,ha őnagysága szobatiszta lenne.. :D
Előzmény: kdatta (180)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 200
remelem tobb sikerrel altatsz :) az enyem meg mindig kasztanyettazik (ez hogy kerult oda???) es enekel....
a tippet du. kiprobalom. ugyis van egy feligkesz gatyaja :)
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 199
Tipp, rohanósan, mert én is alatatok.. :D
Ülep, oldalvarrás, rátétes zseb (ekkor a nadrág szára még kifektethető), belső szár, és a tisztázások.
Előzmény: Caitlin (198)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 198
sziasztok. bocs, h csak "beestem", de altatom a kolkot: tobbszor bemegyek es raszolok. o meg enekel tovabb :)
igazabol kerdezni jottem. nadragot milyen sorrendben kell osszevarrni. vegyuk a legegyszerubbet: van 2 hatso resz es 2 elso resz. mondjuk felul majd gumis, kotos lesz. en eloszor osszevarrom a ket egyforma resz ulep reszet. majd az ulepeket egymashoz (hata derektol feneken, keresztul elore es elol derekat). majd a ket hosszu, kulso oldalat es a vegen a derekat, majd az aljat. a bajom az, h igy nem tudok ra ratetes oldalzsebet varrni. valamit nem jo sorrendben csinalok szerintem..... tudnatok segiteni?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 197
wow... zseni vagy.. nem is kell venni, van itthon.. Sára mindjárt alszik, akkor neki is esem.. :D Köszi! :D
Előzmény: Caitlin (195)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 196
Az (amatőr szintemnek megfelelő) utolsó ötletem: szedd ki az orsót alul és tisztítsd ki az a belső részt, aminek biztosan van vmi neve, csak én még nem tanultam meg ezeket rendesen.. :D Sok szösz össze tud gyűlni, és időnként azok is begubancolják a cérnát.

Caitlin, ezen a hónaljig felhúzott nacin jót nevettem.. :D Köszi.. egyre jobban megerősítetek benen, hyog ezt a módszert kell kipróbálnom. Most már csak Arci mintáit kell holnapig megvárnom.. :D (Meg a fehérvári boltosokat, hogy végre észrevegyék, tavasz van, és ne a téli buklé és tweedmaradványaikat próbálják még mindig eladni.. :S)
Előzmény: Pamina (194)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 195
kerek reszelovel le lehet reszelni a vajatokat es akkor nem fog akadni a cerna. barkacsboltban kaphato.
Pamina Creative Commons License 2008.03.27 0 0 194
Ki-be fűztem teljesen a cérnától többször is újra, de nem segített :(
És mondom, eddig nem volt vele ilyen, tehát nem a kezdők bénán (rosszul) befőzött cérnája lehet az oka.
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 193
ha megadod a gyerek fejenek meretet es milyen szint szeretnel szivesen horgolok. kb egy veszhelyzet es egy grace klinika amig elkeszul. :)
Előzmény: kdatta (180)
Caitlin Creative Commons License 2008.03.27 0 0 192
igen, vannak ilyen fazonok, jot mondasz. csak a hatso reszt kicsit magasabbra kell varrni mint a normal gatyaknal. ne csusszon le: duplamagas elasztikus reszt kell varrni - olyat ami feler a honaljadig. szo szerint. es ha azt visszahajtod a mell ala, akkor kelloen fog tartani. es valami miatt nem is nyulik ki.
Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 191
Ha kinagyítod a képet, láthatod rajta, hogy a szálvezető lyukában rovátkák vannak, mintha valaki ezen próbálta volna az ollóját élezni.. (Gondolom, ez nem gyári beállítás..), nah, ezekbe a rovátkákba nekem mindig szépen beakadt a szál és akkor persze feszül.. Amíg nem vettem észre őket, őrült módon állítgattam szálfeszességet, fűztem át ezerszer a szálat (amíg nem csúszott újra bele, addig jól is vitte), aztán mikor megláttam, mi a hézag, akkor döbbentem egy nagyot.. Hogy lehet ilyesmit művelni egy géppel??!
Előzmény: exiefo (190)
exiefo Creative Commons License 2008.03.27 0 0 190
Az-az, akkor mi a kérdés ?
Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 189
Ühüm.. ez az első szálvezető, amin át kell fűzni a cérnát az orsótól..
Előzmény: exiefo (188)
exiefo Creative Commons License 2008.03.27 0 0 188
IO ez a kütyü a gép hátulján van ?
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 187
Köszi előre is.. műanyag... (mint szinte minden a zingeren.. :( )

Arci, Neked is! :D Nekem ilyen aspektusban eszembe sem jutott a terhességre készülődni.. :D Így legalább majd nagyobb lesz az indíttaásom is, hoyg megvarrjak valamit .. :D (Perpill egyszerű ágyneműkön szöszmötölök.. :D)
Előzmény: idi4 (186)
idi4 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 186

műanyag vagy fém?

 

Előzmény: Törölt nick (184)
idi4 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 185
Holnapra megtudakolok valamit a páromtól.Van rá egy gondolatom,de megerősítésre van szükségem.
Előzmény: Törölt nick (184)
arcencil Creative Commons License 2008.03.27 0 0 183
IO! Várj holnapig és mutatok neked egy csomó klassz mintát! Mert van ám olasz varrós újságom is, és abban is van egy csomó kismamaruha. Anno direkt ezért vettem meg őket. Mind a két újság kenterbe veri a Burdát!
Előzmény: Törölt nick (181)
arcencil Creative Commons License 2008.03.27 0 0 182
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 184
Pamina, de az a legtutibb, ha kihúzod a felső szálat és figyelmesen újra befűzöd.. lehet, hogy valahol elakadt, vagy kicsúszott valamelyik vezetőből.. Ilyenkor én is mindig a kályhától indulok újra.. : D

S ha már géphez jutottam, a varrógépemmel kapcsolatban is kérdeznék: ezta fotót Kicsodának csináltam, mert őt szoktam mindenféle varrási nyavajgással zaklatni leginkább: használtam vettem a Singeremet, és mivel totál tapasztalatlan voltam, nem is igazán tudtam mit kell vagy nem figyelni, csak nem varrt (varr) mindig normálisan.. több, mitn egy év eltelt, mire észrevettem ezt:
vajon ezzel mit lehetne csinálni? (Eddig celluxszal simítottam el abarázdákat.. Őszintén szólva, gőzöm sincs, mit lehet csinálni egy géppel, amitől aztán így nézne ki.. :S)
Előzmény: idi4 (179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 181
Ezekkel szvsz a legnagyobb gond, hogy nem kerekítik ki eléggé a pocak helyét.. ezért már a pótlás alattól eláll a nardág- ez a rész vagy lecsúszik, vagy más módon lesz ráncos, roggyant, márc. elején egy fél tudcatot felpróbáltam egy kismamaboltban, mind csak olyan nah, ránézek és varrok egy nadrágot féle volt.. :S
De most adtál egy ötletet, lehet, hogy a körbenpótolt nadrágomba is fűzök így egy gumit..

És az - még mindig fejben varrás- szerintetek milyen, ha egy mell alatt elvágott, derékban karcsúsított 3 enyhén bővülő ruha hátát megtartom, és egy ugyanolyan vonalú, csak mell alatt behúzott első részt varrok hozzá? (= hátul sima, elől ráncos) nem lesz nagyon aránytalan? Reggel átnyálaztam egy tucat Burdát, de ilyen hibridet nem találtam (vagy hátul is beráncolt volt, vagy elől is sima..)
Előzmény: kdatta (176)
idi4 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 179
Ott keresd.rendes esetben keresztül megy a cérna,és varrás közben az adagolja.Egy kar ami fel-le mozog
Előzmény: Pamina (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!