Keresés

Részletes keresés

förike Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5243

Egyébként meg én nem itatok tejet csak kíváncsi voltam a véleményetekre!!Mondták hogy nyugodtan adhatok de nem kisérletezek!!Azért jó vicc volt ugye???:::::::::::::::))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Egyébként meg itt a jó idő és sokat leszek a nyúlaknál!!!Mostmár el kezdem a Magyar Óriás tenyésztését!!

Előzmény: tooommm0013 (5229)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5242
Nem tűnt el, csak marha kevés ideje lett. Mostanában mindenki Kavarnyikot akar :) Csak annyit tudok a börzéről, amit írtam,de megpróbálok a neten rákeresni.Attól mi megbeszélhetünk egy randit, és közben keresem.
Előzmény: nddori (5241)
nddori Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5241
Kavarnyik elveszett?
Valaki tud valamit a hétvégi kecskeméti börzéről? Tényleg lesz?
Isssti84 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5240
Ha, csak ilyen kis teljesítményű kell, össze tudod rakni otthon is egy kis ügyességgel! Én is kezdő vagyok elektronikában és sikerült! :)
Előzmény: nddori (5239)
nddori Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5239
Ez a villanypásztor jó ötlet, úgyis szeretnénk venni, mert most elhatároztuk, hogy szép lesz a virágoskert!
Előzmény: Isssti84 (5238)
Isssti84 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5238
Nálam ketrecnek bevált a 0,7-es perforált lemez 3mm-es lyukakkal azon csak a kutya bajsza fér be nálunk és egy idő után ráunnak a terrierek a nyulakra, bár addig elég fülbántóan ugatnak...
Aztán egy gyengébb kerítés egy villanypásztorral szerintem csodákra képes, bármelyik kutya gyorsan megtanulja hova ne menjen, csak ha áramszünet van akkor gyorsan kapcsol, hogy szabad a pálya! :)

Különben tacsi ellen lehet a 8as osb-lap is elég ha nem rágja szét, annak olyan 2500ft körül van táblája és az 2,5m*1,25m-es...
Előzmény: nddori (5237)
nddori Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5237
Szerintetek miből lehetne nyusziknak ideiglenes kifutót csinálni (csak tavaszi, nyári használatra az udvarban)? Olyan kéne, amin nem jön ki a nyúl, nem megy be a kutya (szálkás szőrű tacskó igen erős vadászösztönnel és találékonysággal) illetve lehetőleg ne is lásson be, mert akkor egész nap ott örjöngene...
Ja és zsebpénzből megvalósítható legyen :) Kreatív ötleteket szívesen fogadok!
kokaisz Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5236
A hétvégén megyek egy anyanyusziért.
A kérdés, h kaliforniai vagy német lepketarka legyen.
A hasznosítása "tepsifüles" lenne.
Szerintetek?

Az első almomat tegnap lemértem. 70 dkg-osak 5 hetesen. Ez olyan átlagos, nem?
kokaisz Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5235
Az én ketreceim is dexion polcból vannak. 60*90 cm-es egy fakk. Az oldala meg rétegelt lemez, ill. bútorlap. (ami volt)
Először féltem, h picit hideg lesz a padló, de almoztam nekik, és semmi bajuk.
Előzmény: Rencsa-baba (5232)
Betta007 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5234
A ketrec készítés nálunk is probléma. A salgó polc nem túl keskeny?
Előzmény: Rencsa-baba (5232)
Betta007 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5233
Förike, szerintem se kéne mellre szívnod a hsz-eket, látod hogy csak ugratnak, nem? Az eddigiekből nekem nem tűnik úgy, hogy bárki pikkelne rád, de humor nélkül mit ér az élet? Valóban kicsit szokatlanul hangzik a tej itatás, az állatvilágban nem megszokott hogy egy állat más állat tejét issza, még a saját faj tejét is csak az elválasztásig isszák a kicsik. De ha nem okoz hasmenést, akkor miért ne lehetne adni nekik.
Előzmény: förike (5212)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5232
Gyerekek,kitaláltam miből lesz ketrecem..:)))salgó polcból.Átalakitom egy kicsit.És máris lesz egy 4 férő helyes ketrecem...:D
Ma egész délelőtt ezen törtem a fejem.A mühelybe meg pont van egy salgó polc...:)))
Betta007 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5231
Én írtam hogy szerintem nem megy be a fészekbe, de már talán rájött hogy mit kell csinálnia. Úgy látszik, nincs mindegyik nyúlban egyformán erős anyai ösztön. De azért még reménykedem hogy az enyém is felneveli a gyerekeit. Én is vettem csicsókát, a 3 nyulamból csak 2 hajlandó megenni, pont a fias anya nem eszi, hozzá se szagol. Azért ültettem belőle, jó az embernek, állatnak egyaránt.
Előzmény: angel1208 (5227)
Betta007 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5230
Na, ma reggel már kicsit feldúltabb volt a fészek, nem akartam nagyon túrkálni benne, 2 kis nyuszónak láttam a hasát, az egyiké szerintem tele volt, a másikban nem vagyok biztos, de ez már valószínű azt jelenti hogy a mama foglalkozik velük. Remélem az enyémek is mind felnőnek. Gondoltam hogy nem biztos hogy látszik hogy szopnak, de nem szeretném hagyni hogy elpusztuljanak ha esetleg tehetek értük valamit. Én a kutyákhoz vagyok szokva, náluk nem gond ha beavatkozik az ember, és első szülésnél néhány kutyinál előfordul, hogy meg kell neki mutatni hogy mit csináljon a kicsikkel. Utána már tudja, és megy minden magától. Már alig várom hogy a sok kis baba nyuszó itt ugrándozzon. Köszi hogy megnyugtattál.
Előzmény: skolikagi (5220)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5229

Szerintem érti Feri is a viccet. Ő is csak viccelt!

;)

 

Te Feri! Oszt nem nyávognak e sokat a nyulaid attól a sok tejtől?

:))))

Azért nekem szokatlan látvány lenne egy tejes bajúszú kisnyúl.

 

És tényleg ne sértődj meg! Én sem teszem, pedig néha úgy érzem hogy a pokolba kívánnak itt néhányan, mert úgy gondolják hogy egy tudálékos f@sz vagyok. Pedig csak leírom a véleményem és a tapasztalataim. És ezt várnám mástól is, mert szerintem ez a fórum lényege.

Meg hogy ugrassuk egymást. Mocorog a huncutság az emberben, mert tavasz van. Még a nyulak is meg vannak veszve nálam. Az üres anyák ivarzanak és ilyenkor pár napig dől borul minden, kikaparják a kaját és majd szétrúgják a ketrecet.

Előzmény: förike (5212)
angel1208 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5228
Ide is beírom ha nem probléma, ha valaki tud Nógrád megyében eladó (tojó) néma kacsát írjon nekem egy e-mail-t Köszi.
angel1208 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5227
Sziasztok! Kipróbáltam a nyusziknál a csicsókát. Nagyon tetszett nekik :) Ültettem is gyorsan.
Ki is írta hogy érintetlen a nyuszi fészek. Na, a miénk naponta többször átrendezi. Kitakargatja, betakargatja őket, mikor milyen az idő. Szoptatni viszont még csak egyszer láttam, azt hiszem éjszaka szoptat inkább.
Szép napot mindenkinek!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5226
Förike!!!Ennyire nem szabad ám megsértődni!!!!A viccet érteni kell!Senki nem akar téged bántani a megjegyzéseivel........Szeretünk téged,csak hát ilyenek a felnőttek,de majd megszokod....vagy megszöksz???:)))))
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5225
Képzeljétek a neten egy valaki nem is tudom ki,meglátott egy képet az udvarunkról amin a nyuszi szaladgál....felvette velünk a kapcsolatot és kérdezte tőlünk,hogy befogadnánk-e egy nyuszit amit ők örököltek de nem akarják megtartani...Csak az a gond,hogy Pesten van mi meg ugye Zalában.Mi írtuk neki,hogy befogadnánk mert egy egy éves bak nyusziról lenne szó nekem jól is jönne....de nem fogunk elmenni érte ha ide juttatja akkor szívesen fogadjuk.Most ott tart a dolog,hogy elküldi Lentibe oda kellene elmenni érte.Kíváncsi leszek mi lesz ebből....Ha ide ér a nyuszó teszek fel róla képet.Azt sem tudjuk milyen fajta ....legfeljebb lesz pici fiamnak egy kis kedvence....
Purcsimanó Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5224
Ezen nem lepődök meg!Nálunk a faluban a polgármesteré a bolt és kitiltott minden nemű árusítást a faluból.....ami az ő eladásait veszélyeztetik.Még az a szerencse,hogy a fagyist nem üldözte el.:)))))
Előzmény: Rencsa-baba (5222)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5223
Ja el is felejtettem mondani,Vasárnap hoznak nekem egy anya nyulat,Fajta szerint Havanna.Már ivarérett.És vasárnap megyek kiállitásra.És megint kell ketrecet gyártani...:D:DPárom örült nekem,Azt mondta minek ennyi nyul.meg vagyok őrüve értük.Holott közbe ő is imádja....:)))
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5222
Hát a tápért nekem is el kell mennem 15km-t.Ugyan jár a faluba purina tápos,ezt is kb 1 hónapja tudtam meg,csak mi felénk nem jár,mert nem kapott engedélyt.Na ez milyen?????
Előzmény: Purcsimanó (5205)
istvanzsolt2000 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5221
Látom mindenki azzal etet ami van:)
Engem az érdekelne hogy termel e valaki takarmánykáposztát a nyusziknak, engem érdekelne a magja mivel ez termi a legtőbbet négyzetméterenként és a nyuszik gondolom szeretik is
skolikagi Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5220
Szia, nekem is az első kisnyuszik születtek márc. elején.
Én sem láttam az anyát soha a fészekben, olyan volt, mintha nem is járt volna benn, a kisnyuszikat én nem mertem tüzetesen megvizsgálni, tehát nem tudom szoptak-e?
Viszont mostanra 10x akkorák lettek, mint amekkorák voltak:-))
Előzmény: Betta007 (5218)
csaby74 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5219
Szerintem nem lesz gond,ugy tünik hogy gondos szülő:)Müködik nála az anyai ösztön.De azért csak figyelgesd őket.Igazán nincs mit:)
Előzmény: Betta007 (5218)
Betta007 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5218
Igen, a fészket már 1 hete csinálja, minden szálas dolgot belerakott amihez csak hozzáfért. A kicsik jól be is vannak takarva szőrrel. Na majd reggel újra megnézem őket. Nem akarok bajt csinálni velük, de azt se szeretném ha éhen halnának. Köszi a választ, remélem csak túlaggódom a dolgot.
Előzmény: csaby74 (5217)
csaby74 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5217
Szia.Kényszeriteni semmi képen nem kell mert még nagyobb bajt csinálsz.Szerintem ha jól megcsinálta a fészket akkor biztos gondoskodik is róluk.Még a későbbiekben is szedhet le szőrt magáról.
Előzmény: Betta007 (5216)
Betta007 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5216
Sziasztok! Megszületett az első alom kisnyuszim, ezelőtt sose volt még nyulam, és nem vagyok biztos benne, hogy szoptat az anya. A szőrét csak a mellkasa elejéből tépte ki, a hasáról semmit. Néztem a hasát, semmit nem látok a cickói környékén a szőrön, hogy a kicsik megtámadták volna, és a picúrok egyre intenzívebben mozgolódnak a ládában. Szerintem nincs nagy hasuk se, és az alom a ládában is érintetlennek tűnik, nem úgy néz ki mint ahol már járt volna az anya. Ha reggel is így látom, szerintetek nem kéne bekényszeríteni a mamát a ládába a kicsikhez? Vagy azzal örökre elriasztom a szoptatástól? Tudnátok valami tanácsot adni? Előre is köszi!
nddori Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5215
Igen, Trisulmixet itatok meg gyógyszeres tápot kapnak, eddig nem volt probléma. És nem bántásnak szántam az előzőt....
Előzmény: karibaba (5213)
joci92 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 5214
Heló Mindenkinek!Most kaptam meg életem első 3 anyanulát.Már ivarérettek.Az egyik közüllük már hasas volt,amikor megkaptam.Kicsivel nagyobb is mint a többi,pedig egy idősek.Arról szeretnék 1-2 infót tőletek,hogy ti ez alatt az idő alatt mit adtok nekik enni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!