Keresés

Részletes keresés

Tigriscicus Creative Commons License 2012.06.08 0 0 15488

Sziasztok!
25 éves fiatal pár munkát vállalna, minden munkalehetőség érdekelne minket.

tigriscicus@freemail.hu emailen várjuk a lehetőségeket. Köszi előre is a segítségeket :-)

zalánka22 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 15487

Sziaszok!

 Márta vagyok, szeretnék lakást bérelni Udenben, és környékén.

Az elérhetőségeim: tel +31644760063, vagy kovmarta@freemail.hu.

Köszönöm.

András965 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 15486

Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek:Rotterdamban keresek 2 szobás kiadó lakást vagy kiadó 2 szobát konyha és fürdőszoba használattal. Ajánlatot a : kadar65@gmail.com e-mailre kérek köszönöm!

El diablo de lucia Creative Commons License 2012.06.05 0 0 15485
Jaaah, így már értem. Igen hosszú távra tervezünk, ki szeretnénk költözni majd az egész családdal.
Nálunk sajnos nem nehéz a bolhákat összeszedni. Annak azért nagyon is örülök, hogy nem sz..rják le az állatok tartási körülményeit. :-)
Mo. -nak van mit fejlődni ezen a téren.
Előzmény: jewel1979 (15484)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 15484
Nem tudom, nálatok milyen a terület bolhával fertőzöttsége, nekem két kutyám van, és még soha nem találkoztunk bolhával. Én ha megyünk Magyarországra, biztonság kedvéért rakok rájuk frontline-t is.
Kutyákat itt nem mérgezik, nyilván vannak kirívó esetek, az viszont sokkal valószínűbb itt, hogy a szomszédod feljelent, ha szerinte nem bánsz jól a kutyáddal.
Mi autózunk, vonat szóba se jöhet, átszállásokkal nagyon macerás lenne, repülő méregdrága és a kutyának is megterhelő szóval autó a megoldás.
Bevándorlóknak nem kell pár havonta hazamenni, a félreértés abból adódhat, hogy valószinűleg azt hallottad, hogy vizum nélkül 3 hónapig lehet maradni. Ez igaz, ami azt jelenti, hogy 3 hónapon belül illik hivatalosan regisztrálnod magad Hollandiában, ha hosszú távon tervezel itt maradni ( IND-nél és a helyi városházán).
Előzmény: El diablo de lucia (15483)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.06.04 0 0 15483

Nem tudom hogy ott Hollandiába ugyanolyan e a hatékonysága a Scalibornak?

 

Én azt tudom hogy egyik évben nagyon megszívtam ezzel a nyakörvel. A Scalibor nagyon jó  kullancsok és szúnyogok ellen. És ami nagyon jó, hogy vízálló. Ha megázik a kutya, akkor is ugyanolyan hatékonyan pusztulnak a kullancsok. DE!

Bolha ellen egyáltalán nem véd. Én járom velük a határt, plusz dolgozni is. Egyszer csak azt vettem észre hogy nagyon vakarózik a lány, és ki is rágta a hátsó felét. Irány az orvos. Orvos letesztelte, és bolha piszok volt a szőrében.

Ekkor kérdezett rá a nyakörvére, és akkor mondta is, hogy a Scalibor bolha ellen nem véd. Így csak olyan kutyásoknak szokta ajánlani Ő is akiknek a kutyáját sokszor éri víz.

Nekünk a Kiltixet ajánlotta, ami ugyan nem vízálló, de bolha és kullancs ellen véd.

El diablo de lucia Creative Commons License 2012.06.04 0 0 15482

És az igaz, ha ott kint fogunk lakni, akkor nem tom hány havonta haza kell jönni a bevándorlóknak? Mert ugye mi annak fogunk számítani....

El diablo de lucia Creative Commons License 2012.06.04 0 0 15481

Szia!

Ti amikor utaztok a kutyival, akkor hogyan utaztok?

Autóval, vonattal, busszal, repülővel?

 Hogyan érdemesebb utaztani őket?

Előzmény: Tipetupa (15461)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.06.04 0 0 15480

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mi majd Rotterdam környékén szeretnénk nézni albérletet. Remélem lesz olyan kiadó ahová lehet vinni az állatokat is. Csak ránézésre néznek ki emberevőknek. De az embereket nagyon szeretik. :-) Persze a portát védik.

Ott kint is van olyan hogy lemérgezik a kutyákat?

 

horgasz28 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 15479

Sziasztok! Laci vagyok,a segítségeteket szeretném kérni. Már több mint 3 hónapja vagyok Hollandiába,és nem sikerül sofőrként elhelyezkednem. 8 és fél évig ide jártam ki kamionnal,innen hordtam a virágot Magyarországra. 15 évet dolgoztam hűtős kamionnal.Azt hittem könnyebben találok majd sofőr munkát,de sajnos nem. Amstelveenbe lakom,de bárhova eltudnék járni dolgozni,mert autóval jöttem ki. 30 éve balesetmentesen vezetek. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Zsolt7304 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 15478

Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni ,végeztem a sulival van egy érettségim + villanyszerelő a szakmám nagyon szeretnék kijutni Hollandiába, meg akarom probálni mien kint az élet. Már küldtem önéletrajzot több helyre is olyan cégeknek akik elviekben tudnak segiteni ebben, szóval ha valaki tud valami munkát azt nagyon megköszönném vagy legalább valami kiindulási pontot adni.

rudolf_fureszes Creative Commons License 2012.06.02 0 0 15477

Hello,



Romániában élő egyetemista vagyok, Nagyváradon tanulok, az Emanuel egyetem első éves teológiai hallgatója vagyok.

A nyáron szeretnék dolgozni, de sajnos semmi lehetséges nem találok . Több napja keresgélek neten ismerösöktől érdeklödön de sehol semmi.

Akik voltak egyetemistak azok tudják hogy milyen az. A szépségek mellett ott vannak ezek a szörnyű anyagi problémák.

Segitségeteket kérem ha tudtok valami munkát szoljatok kérlek.

 

Juliustol tudmám kezdeni (addig vizsgaim vannak) oktober elejéig akár.

KÖSZÖNÖM SEGITSÉGETEKET.

Reménykedve várom a válaszokat.

bdavid_hun Creative Commons License 2012.06.01 0 0 15476
Hello Mindenkinek!

Eindhoven belvárosából (vasút, busz állomástól) 500 méterre lakás kiadó.
65 nm-es 2 hálószoba, nappali, konyha, fürdőszoba és nagy terasz.
Hűtőszekrény, mosógép és nehány butor is van a lakásban.
890 euro / hónap ebben benne van a víz, gáz és villany is (és kb. 20 holland tv csatorna).
Érdeklődni itt vagy email-ben (david.balogh.nl@gmail.com) vagy +316 2823 7467
Képeket tudok küldeni és természetesen meg is nézhető.
Szép napot Mindenkinek!
Ricci23 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 15475

„„Haarlemben kiadó albérlet,45 nm-es,stúdió lakás,csendes nyugott környezetben,2 embernek megfelelő,és 2-en be is tudnak jelentkezni,ha valakit érdekel,akkor kérem jelezze itt,vagy 0031617194384 számon !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!””

Tipetupa Creative Commons License 2012.05.31 0 0 15474

Köszi, ilyet veszünk!

(Kata hihetetlen módon retteg a víztől, de a büdös-mentesség fontos. :-))

Előzmény: jewel1979 (15473)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 15473
Igen, nekünk van olyan nyakörv, scalibor a neve de van más márkájú is, a scalibor előnye, hogy nem büdös, a többi igen. 6 hónapig működik, szóval eléggé megéri. Vízálló is. Állatorvosnál meg eledelkereskedésben is lehet kapni.
Előzmény: Tipetupa (15471)
Louisnl Creative Commons License 2012.05.30 0 0 15472

Rotterdam környékén tud valaki női munkát ???

 

A páromnak kellene.

 

Köszi

 

Lajos

Tipetupa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 15471

Azt sejtettem. :-) Annak az oldalnak az aljáról néztem a betegségek neveit/kódjait. És ott nem találtam a veszettséget.

Ami most nálunk fölmerült, mint téma, hogy kullancs elleni nyakörvet vajon lehet itt kapni? Nagyobbikunk kezdett aggódni a kullancsok miatt, mert sétáltatásnál mondta neki egy másik gazdi, hogy ő talált a kutyájában kullancsot.

Előzmény: jewel1979 (15470)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15470
A veszettség elleni oltás matricái pár oldallal hátrébb, külön oldalon vannak az útlevélben, ha vannak. De ha viszitek Mo-ra is őt, akkor hivatalosan mindenképp kellene, hogy legyen, anélkül elvileg nem utazhat külföldre.
Előzmény: Tipetupa (15469)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15469

Igen, mi is volt már, hogy kaptunk értesítést, hogy aktuális az oltás. De ugye kb. fél évente visszük haza....

És mindenféle egyéb oltást is kap, de hát kell is. Ki kockáztatna?

Na, most elő is vettem a kutya útlevelét. Az oltások alatt pici betűkkel fel vannak sorolva kóddal betegségek, gondolom azok ellen oltanak. És én nem találom közötte a veszettséget. (Vagy nem jó szót keresek.)
"hondsdolheid"-et nézek, az nincs a kódok között.

Azért azt kiemelem, hogy nem értek ám mélyen a kutya témához, én leginkább lesem itt a kajla fejét. :-) (A féregtelenítő tablettát szoktam én beadni neki. Oltásra a férjem viszi, mert még neki sem egyszerű úgy tartani, hogy ne harapja meg a dokit (megharapja...))

 

Előzmény: jewel1979 (15468)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15468
E fura, nálunk kapjuk a "behívót" az állatorvostól az oltásra, nem kérdeztek semmit. Mondjuk mivel mindkét kutyám alapvetően útleveles, lehet, hogy ezért is nem kérdeztek semmit. Mi kombinálttal is oltatjuk őket, bár tudom, hogy van, aki nem kap oltást, bár az a kutya azt hiszem, regisztrálva sincs. Mindegy, mivel mi gyakran megyünk külföldre, ezért mindenképp oltva vannak.
Előzmény: Tipetupa (15466)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15467

Ez nem a régebben emlegetett Kék Duna, bár mintha még az is működne.

Előzmény: Quantumleap (15465)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15466

Jewel, nekünk azt mondta az állatorvos, hogy itt nem is oltják az ebeket veszettség ellen, mert Hollandiában nincs veszettség. Katát azért oltja (évente), mert visszük haza.

:-o

Mondjuk jó is, hogy beszélünk róla, kell időpontot kérni, lassan aktuális az idei.

 

A bolt tök jó, köszi! Ha visszajöttünk Varsóból, egyik este megnézzük.

Előzmény: jewel1979 (15464)
Quantumleap Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15465

Tehát Hágában még működik a magyar bolt?

Előzmény: jewel1979 (15464)
jewel1979 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 15464
A kanári szigeteki kutya tudtommal nem tiltott Hollandiában. (más kérdés, hogy mit szól hozzá a főbérlő, ha ránéz, előítéletek itt is vannak).
Az útlevél ma már elég állatorvosi igazolás helyett.
Oltás itt is van: a veszettség elleni itt 3 évente kötelező.
Nálunk van ebadó, ennek mértéke szerintem városonként különbözik, mint az is, hogy hol és hogyan sétáltathatod a kutyát. Sokkal több itt a kutyafuttató, mint Magyarországon, a kutyák az otthoninál sokkal jobban szocializáltak.

Tipetupa! A hágai magyar bolt tök jó volt! Olyan, mint egy kis magyar éjjelnappali. Friss tejterméktől kezdve kolbász, sör, konzerv, zöldpaprika - csomó minden van és nem túl drága.
Cim: valkenboslaan 302, Hága. Ez egy avondwinkel, szóval délelőtt nincs nyitva. Hét elején van a legtöbb friss áru, hétfőn-kedden. Éjfélig van nyitva minden nap. Érdemes egyszer megnézni. Isteni kolbászt vettünk tegnap pl.
Előzmény: El diablo de lucia (15459)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15463

Kutyával még mindig könnyebben beengednek, mint gyerek(ek)kel...

:-)

Előzmény: jewel1979 (15458)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15462

Ahol mi lakunk, ott kijelölt kutyafuttatók vannak ahonnét gépekkel takarítják föl a kutyapiszkot, így nem a gazdiknak kell összeszedni. Nekem ez elég nagy könnyebbség. :-) Állatorvosi ellátásban különbséget nem igazán érzek (itt drágább), viszont a kutyapanziók azt hiszem itt jobban szervezettek. Ezekkel kapcsolatban viszont fontos, hogy sajnos nem egységesen kérik az állat oltását, ebből nekünk már volt bonyodalmunk.

 

 

Előzmény: El diablo de lucia (15460)
Tipetupa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15461

Hatósági állatorvostól kell igazolást kérni és úgy tudod kihozni az állatot (Ez egy rózsaszín papír volt amikor mi intéztük.)
Azt nem tudom, hogy ezy teljes egészében pótolja-e a (kutya) útlevél, meg kell kérdezni.
MI évek óta úgy utazunk a kutyánkkal, hogy az útlevélbe beírja az állatorvos, hogy milyen oltást adott be és így soha nem volt még gondunk.

.

Előzmény: El diablo de lucia (15457)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15460

Jah, és még annyit, hogy pl. miben könnyebb kutyázni kint, mint Mo.-on?

Előzmény: El diablo de lucia (15459)
El diablo de lucia Creative Commons License 2012.05.28 0 0 15459

Köszi szépen az infót! :-)

Persze a munkás szállóra semmi képpen nem vinném, hanem albérletbe.

A Kanári szigeteki kutyára is ugyanolyan szabályozás vonatkozik mint a többi kutyára?

Előzmény: jewel1979 (15458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!