Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2005.07.30 0 0 176
Nem, a hinaros, az CX. :)
GSA-bol egy narancssargat hoztunk Pecsrol, de nem nalam van, csak neha beletolok egy csomo lovet, meg jarok vele kicsit. :)
Előzmény: Törölt nick (174)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2005.07.30 0 0 175


http://www.citroenet.org.uk/html/a/aero01.html

"The drag of the Citroën GSA X3 has been reduced by the addition of a forward spoiler (which acts as a deflector and reduces the air-flow under the body) and of an aerofoil beneath the rear window (which reduces drag by modifying the rear lift characteristics), and by fitting a better streamlined rear-view mirror. The spoiler improves the CxS by 2.7 %, the aerofoil by 7.5 %. Both together improve the CxS by 10 % and reduce petrol consumption by 7.5 % at 120 km/h (74.6 mph)."
Előzmény: rugaferenc (169)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 174
Ja, az ilyen kicsit hínáros, nem?

Oszt kő az nektek?
Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (170)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.30 0 0 173
Tényleg senkinek sincs az a gumi bizbasz a hidraulikasuivattyúhoz? Ezen szipolyozza be az LHM-et. (de ezt úgyis tudjátok ;) )
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2005.07.30 0 0 172
"Ha igen, akkor NEM. Csak a franciák csinálták a GS/A-kat."
Nem, sokfele csinaltak.
http://www.gs-gsa.org/?p=prod
Előzmény: rugaferenc (168)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 171
Spanyolok nem gyártották?
Legalábbis én találtam erre utaló jeleket egy szétrántott Specialban.
Előzmény: rugaferenc (168)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2005.07.30 0 0 170
Bonyolult kerdes. :)
Erdekelt vagyok egyben, mondjuk ugy. :)
Előzmény: Törölt nick (167)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.30 0 0 169

Szárny? Miféle? Olyan, mint a BX-eken? Vagy a gyári kis légterelő a csomagtartó ajtón van megnagyobbítva?

Üdv!

Feri

Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (165)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.30 0 0 168

Az X3 csak annyiban különbözik, h. más ülés van benne(egyben van a fejtámla a háttámlával(sportülés)), rövidebb a váltó és ha jól emlékszem egy lehelletnyit erősebb az 1.3-as boxere, ja és a ködlámpi. Amúgy semmi extra, hasonló, mint a Pallas.

A 2 GS, pesti. Nézd meg az apronet.hu-n. keresés=Citroën gs. Jó lenne nekem legalább az egyik, mert karbi és a gumibizbasz a hydraszivattyúhoz tuti,h. kell.

A karbival, meg nem tudom mi van.... Minden más jó! Elszomorító. Alapjárat össze-vissza ingadozik. Hirtelen gázra fullad..... :(

"A te gépedbe benne van a kipufogógázvisszavezetőbenzintfölmelegítőbizbasz?"

Ami a kipufogótól megy a karbi alá?

"És ha a Cimos gyártotta jugóban azt honnan tudom? "Ez mi akar lenni? Hogy gyártották-e Jugoszláviában? Ha igen, akkor NEM. Csak a franciák csinálták a GS/A-kat.

A krómcsíkot szerintem egyszerűbb lelopni egy korabeli volgáról, mint szerezni egy eredetit. Az enyém is elöregedett. Én leszedtem, majd találok rá valamit..

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (164)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 167
Banyek, neked még van GSA-d?
Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (165)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 166

1.3-as motror megvan, 5 sebességes vált megvan, hátsó szárnyam nincs, eddig csak egyféle üléssel találkoztam, belülről állítható tükrök vannak a Pallason, ködlámpám nincs (gyárival még nem találkoztam), digit óra van szintén a Pallasban. Fordulatszámmérő? A mieinken egyiken sincs X-es felirat. Csak Special v. Pallas. Ez évjárattól is függ? És ha Cimos gyártmány azt miből lehet tudni?

Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (165)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2005.07.29 0 0 165
"Mitők X3-as egy GSA?" 1299cm3-es motor, rovidebb valto (5 sebesseges), hatso szarny, mas ules, belulrol allithato tukor, kodlampa, digitalis ora, stb.
Előzmény: Aquabat (164)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.29 0 0 164
Nem tudtam. Sajnálom... :( Most én vagyok a feketeseggű. :) Hát valóban. Más autóhoz sem olcsóbb a lámpicsku. Bízom benne, hogy tudok majd szerezni. Tudom mi jutott eszembe? Pontosabban mit szeretnék? De ez szerintem annyira extra, hogy nem látok rá reális esélyt. Ezpedig a tető melett végigfutó króm csík (ami műanyag). Előbb szerzek alufelniket az biztos. 2 GS? Hol vannak és menyiért? Van egy itt szeged közelében is ha lesz pénzem megkérdem megvan-e még. A te gépedbe benne van a kipufogógázvisszavezetőbenzintfölmelegítőbizbasz? Vagy valami ilyesmi. A fémautók nagyon királyok! Majd föl kell hívni a faszit és +mondja mennyi pénz. Ha vezsel sok sokat akkor van kedvezmény. :) ui: Mitők X3-as egy GSA? És ha a Cimos gyártotta jugóban azt honnan tudom? 
Előzmény: rugaferenc (163)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.29 0 0 163

Nem tudtad, h. Pallasom van? ;)

 Sikerült megcsinálni. Be volt rohadva a bowdenházba a bowden. Némi noszogatásra és olajzásra engedett.

A fém kisautókra ha érkeznek árajánlatok, akkor írd meg ide is!

A lámpák nagyon drágák. Gondolom ezek újak. Én a UNIX Trade Line kft-nél néztem, de ott is hasonló árban mozogtak. De ha belegondolsz, akkor nem is drága. Más autóhoz sem olcsóbb. Főleg a GSA lámpályát legyártani, nem piskóta.

Találtam 2 eladó GSA-t bontásra az apronet.hu-n. Rááltam az ügyre, de még nem

jött válaszmail. Tudtok róluk valamit? (GSA X3, Pallas)

Üdv!ű

Feri

Előzmény: Aquabat (162)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.28 0 0 162
Belülről állítható tükreid vannak? Az tuti! Azok Pallashoz voltak gyárilag. Néztem ma első fényszórókat. 30.000/db Jó mi? A tag lehet, hogy tud Jugóból behozni cumókat. Nem nagyon izgattam be mert még nem aktuális. A fémautók amit GSdriver mondott azok nagyon királyok. Írtak vissza, hogy gyüjtő is vehet. Még nem tudom, hogyan és milyen árban. Remélem nem valami horror ára lesz a dolognak.
Előzmény: rugaferenc (161)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.28 0 0 161

A külső visszapillantót felfogató 2db csillagcsavar rohadt be. A bowdeneket néztem meg, mert nem üzemelt a belső tükörállítás, de mire szétszedtem 'megjavult'. Valószínű, h. megszorultak a bowdenek vagy tényleg be voltak állva és a noszogatásra engedtek.

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (160)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.27 0 0 160
Mi rohadt be? A tükör, vagy az ajtó?
Előzmény: rugaferenc (159)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.27 0 0 159

Megvan a mocsok!!!! A tükör alatt van egy műanyag takaró miafene. Ezt kell lepattintani (Jellemző). Ennek eltávolítása után hozzáférhetővé válik két csillagcsavar diszkrét rozsdába burkolva. Némi küzdelem után lejött a tükör. És? Tettem fel a kérdést . Ettől még nem lesz jó. Nézegettem a formás GSA visszpillantótükröt, de nem jutottam dűlőre. Ugyanúgy be lesz rohadva ha nem szedem szét. Sehol egy csavar, sehol egy pattintható műanyagbizgerentye.....

Ekkor támadt egy zseniális ötletem! Mi van ha magától megjavult? És magátol megjavult. :D

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (158)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.26 0 0 158
Ne tudom. :) Mekkora szégyen! Ezt megtudják a leendő m. helyemen kapásból kirugnak. :) Nézz bele shreklámpával. De kívülről is fogja kontraanya gondolom azt megtaláltad.
Előzmény: rugaferenc (157)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.26 0 0 157

Segítsetek!

 Hogy a fenébe kell levenni a külső visszapillantó tükröt? Valószínű, h. ott rohadt be. Belülről kitapogattam egy 6lapfejű miafenét, de nem tudom, h. hogyan tették azt oda. Feltételezem, h. ennek lecsavarása után jön le.

 

Oké! Várjuk meg GSdrivert! ;)

 

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (156)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.26 0 0 156

Szép gyüjtemény. :) Na figyelj. Biztos GSdrivernek is van 5 lete. Várjuk meg őt is. Aztán egyeztetünk. GSarok? Hmm... Nem rosz.

rugaferenc Creative Commons License 2005.07.25 0 0 155
"Meg kéne valami név is"
Sztem a GSarok jó lenne, mint név. Mit gondoltok?
Üdv!
Feri
Előzmény: Aquabat (153)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.25 0 0 154
Logó? Ne lopd az 5letemet! :D
Pont a napokban gondolkodtam ezen!!!! Csak nem tettem közzé, mert elfelejtettem ;) Van egy jól rajzoló ismerősöm. (Az öcsém :) ) Megterveztessem vele?
A lámpa csak egy elképzelés!! Az eredeti bármikor applikálhatólesz. Csak szeretném kipróbálni, h. milyen így a tekintete.
A Citroenparkról:
1 GSA
1 Használati BX
1 Bontásra váró BX
1 2CV
1 Trabant (épített mindentjáró)

Üdv!
Feri
Előzmény: Aquabat (153)
Aquabat Creative Commons License 2005.07.25 0 0 153
Nem semmi! Két napig nem nézek topicot és lemaradok mint a borravaló. Hát a BX lámpák nem egyszerűek. Én maradnék a régiek felujításánál. :) Nem találtam a GS modelt -> béna vagyok. Szeretnék tervezni egy logót a mi kis klubunknak. Nektek van L képzelésetek ezügyben? Meg kéne valami név is. Feri is gyöjtögető életmódot folytat GSA, CX, DS, 2CV... Gondolom már rólad is lemondtak az orvosok. :D << RULEZ!
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.25 0 0 152
Helló!
Kellene nekem egy 2CV. A papírjai legyenek meg!!! Átiratás után visszaadom a kocsit!
Remélem érthető a fenti. :)
Ajánlatokat az azami@freemail-re várok.
Előre is kösz!
Feri
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.25 0 0 151
Egy jótanács azoknak, akik a GSA ablakemelő karját szeretnék levenni:
Az ablakemelő tengelyénél benyomni a kárpitot, belekukkantani és az ott lévő zégerhez hasonlatos miafenét lehúzni.
Ha ezt nekem valaki elmondta volna, fél órát spóroltam volna meg. :)
Üdv!
Feri
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.25 0 0 150
OK. Küldheted a progit, küzdök vele én is....
Előzmény: GSdriver (149)
GSdriver Creative Commons License 2005.07.24 0 0 149

ránézésre nagyon primitív, sok kis html file-t generál, meg miniképet az eredetikből. semmi extra, meg van hozzá egy viewer.htm file 14.5k ami nekem ránézésre egy  javascriptre hasonlít leginkább.

 

elküldöm mélben a proggyt, ha akarod.

Előzmény: GSdriver (148)
GSdriver Creative Commons License 2005.07.24 0 0 148

a lényeg, hogy letöltesz egy kis (párszáz kB) proggyt a mikrofos honlapról.

egy wizard rakja össze a slideshow-t.

 

megadod a képek forráskönyvtárát, aztán beírod a célkönyvtárat, aztán enter és összerakja a cuccost.

 

milyen böngésződ van? IE? más? és milyen oprendszered?

Előzmény: rugaferenc (147)
rugaferenc Creative Commons License 2005.07.24 0 0 147
Ne hagyjuk veszni az ötletet! Mondd el az elvét!!! Megpróbálok segíteni ez ügyben.
Jól nézne ki és idővel máshol is lehetne használni... Flash lehetne még életképes megoldás, ugyanis széleskörben elterjedt...
Üdv!
Feri
Előzmény: GSdriver (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!