Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123370

Ez hosszú lesz és bonyolult. No meg fele felesleges, ezt töltsd le:

 

http://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=24

 

Pontosabban amilyen nyelvi verzió kell, aztán telepísd. Utána lehet folyatatni a netes frissítéseket. Ilyen régi gép el lesz vele egy darabig, az biztos.

Előzmény: Szipolykaa (123369)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123369

Na, jelentem, minden abszolút rendben van! A gép a telepítéstől szárnyakat kapott, úgy hasít, hogy öröm nézni!

 

Viszont van egy kérdésem azért mégiscsak.

Szeretném a Windows Update-et lefuttatni, nem beszélve a Service Pack-ekről. De amikor ezt indítványozom, akkor elindul az Explorer (csak az Explorerben hajlandó tárgyalni a dologról), aztán a gép ellenőrzésekor hiányolni kezdi az ActiveX-et, és amikor rákattintok, hogy jó, installáld, akkor besértődik, és nem történik semmi, de a WUP megakad, mivel a "Weboldal nem jelezhető ki megfelelően" vagy valami ilyesmi, hevenyészett fordításban. Termászetesen beikszeltem, hogy saját maga is gondoskodjon az update-ekről, de vajon képes rá????

mmonitor Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123368

Hogy örültem volna 18 évvel ezelőtt egy ilyen szoftvernek (még gépem se volt) amikor még komolyan foglalkoztam ilyenekkel..:)

Előzmény: Törölt nick (123367)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123367

Offtopik

-------------------------------------------

 

Az a helyzet, hogy nekem a PIC kimaradt, mert sokáig nem barkácsoltam semmit, csak szervizeltem. Aki ért a PIC-programozáshoz, nyilván lerendezi szoftverrel. De én maradtam inkább a klasszikus, analóg trükköknél, 4013 és 556-os IC-kkel. 1 órás időzítés, tantálkondenzátor töltésével, nem egy szokványos megoldás, de azért csak összehoztam.

Külön érdekes történet volt a nyáktervezés, soha nem használtam ilyen programot, úgyhogy csak néztem, nem működött semmi... végül találtam egy kézreálló programot, dobott nekem 3D előzetest, azon is lehetett még csodálkozni, hogy mik vannak manapság.

Előzmény: didyman (123366)
didyman Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123366

Jajj de szép! Jól látok, hogy CMOS kapuk, nem mikrovezérlő? Inverterek+analóg kapcsolók (bár utóbbi nekem csak azért kellett, mert így a gombok egyik lába közös lehetett)?

Előzmény: Törölt nick (123364)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123365

Igen, ez a gép legalább 7 éves, és minden nap sok órán keresztül ment. Gyakorlatilag mindig, amikor valaki itthon volt. Ez nyilván betett neki (ezért is nem akarnék rá már költeni).

Mostanra viszont szépen felcsúszott rá az XP, és nem akadékoskodott a jelszóval sem.

Alakul, alakul.

Előzmény: Törölt nick (123363)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123364

Egyéb külső zavarok kivédésére sem árt egy kis késleltetés, de maga a pergés hatása voltaképpen nem olyan vészes, itt úgyis elsősorban a zárás ténye a lényeg.

Más eset, amikor például azt kell megoldani, hogy a gombot nyomogatom, és egyik nyomásra átbillenjen az elektronika, másik nyomásra meg vissza. Épp nemrég építettem, illetve kísérleteztem ki egy áramkört, ott a pergés problémájával már el kellett játszani egy kicsit. Persze, csak alapáramkörökről beszélünk, ez még nem egy komoly kihívás.

Előzmény: didyman (123361)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123363

Akkor képzeld el azt a szituációt, amikor a fájlokat tömöríti kifelé, és különböző fájloknál hibaüzenetet dob, de mindig más fájloknál, ha mondjuk ismét belekezdek.

Csakhogy ezzel nincs semmi gond, mert tökéletes bizonyítéka a hibás hardvernek, gondolok itt főleg RAM-hibára, illetve más oka is lehet. Vagy jobb esetben csak adni kell a RAM-nak egy kis tápfeszt.

Arra próbálok kilyukadni, hogy mindennek van valami oka, normális esetben azért szabályosan szoktak menni ezek a dolgok.

Előzmény: Szipolykaa (123362)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123362

Semmivel sem enged(ett) be. Utánagugliztam, és aszongyák az okosok, hogy ilyenkor nem lett jó az installálás. Van pár trükk, amiket végigpróbáltam (sikertelenül), utána gyorsformat, és XP újrainstall.

Egyszer csak sikerül...

De én azt hittem, hogy a számítógépesdi az egy olyasmi egzakt cucc, mint mondjuk a matematika. Hát rájöttem, hogy egy kicsit sem. Például az első installkísérletnél egy ponton megakadt, és egy óra után sem ment semerre. Újraindítottam a gépet, megint elkezdte installálni, az adott ponton oly szépen túlrohant, hogy öröm volt nézni.

Na, ezeket nem értem.

Előzmény: Törölt nick (123356)
didyman Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123361

Van azért időállandó, a pergésmentesítés miatt, tehát a nagyon rövid impulzus nem tud indítani. Persze a nyomógomb mechanikája többnyire hiszterézises.

Előzmény: Törölt nick (123357)
gigabursch Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123360

Köszi, de tűzrókát én nagyon nem csípem (ízlés nem vita tárgya), másrészt meg ha egy munkahelyen adott környezet van, akkor ahhoz igazodnom kell.

 

A tippeket köszönöm. MAjd elküzdök vele.

Előzmény: Törölt nick (123240)
gigabursch Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123359

Köszi

Előzmény: didyman (123233)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123358

Vagyis nyomógomb.

Előzmény: Törölt nick (123357)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123357

A nyomogomb ilyenkor csak triggerel lényegében, ha hibás lenne, nem indulna egyáltalán, vagy csak többszöri nyomásra, amennyiben bizonytalanul érintkezik. De ez az indulás minőségét (van kép, nincs kép), biztosan nem befolyásolja.

Kikapcsolásnál lehet még jelentősége, alaplaptól és beállítástól függően, hogy rátartásra kapcsol ki, vagy rövid nyomásra, de ott se mindegy, hogy BIOS, DOS, Windowsról beszélünk.

Előzmény: johannes. (123353)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123356

Üres jelszóval (Enter) sem enged be?

Előzmény: Szipolykaa (123354)
Elcogio Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123355

Egyszer már elkiabáltam, de lehet, hogy megvan a gond. AHogy megnéztem, nem erre az illesztőre emlékeztem, és meg is próbáltam, a HP lapról leszedtem a Ralinket, és megszűnt az akadozás. Egyelőre legalábbis. Most minden olyan, mint régen. Csak azt az egyet nem értem, hogy mikor cserélődött ki az illesztő??? Én biztosan nem cseréltem, másnál pedig nem volt a gép... Csinál ilyet a win update? Nem értem, nem értem, nem értem..... Mindenesetre, most olyan minden, mint a régi szép időkben.... Csak így is maradjon. Köszi a tippet Didyman, akkor is, ha mégsem válik be, de ez a mostani endorfin a jó működés miatt már akkor is megérte:)

Előzmény: didyman (123351)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123354

Szakadjak meg, ha értem.

Visszatelepítettem a Windows XP-t a nagyonrégi gépre, és most a belépésnél admin jelszót kér. Amit véletlenül sem adtam sehol. Anélkül viszont nem enged be. Szerintetek mit tegyek?

johannes. Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123353

Még annyit kérdeznék,hogy a bekapcsoló gombokkal van e valami tapasztalat?...mert olvastam,hogy akinek hasonló gondja volt mint nekem,mikor bekapcsolta a gépet, kicsit nyomvatartotta a gombot és így indult mindíg?

Nem tudom milyen a szerkezete de egy bekcsoló gomb ha bekapcsolom akkor az be van kapcsolva :-)...mit érzékelhet jobban ha nyomvatartom.....?

Elcogio Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123352

lehetséges, mert itt most egy windows aláírású program van, pedig korábban vagy egy Realtek vagy Ralink volt.

Előzmény: didyman (123351)
didyman Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123351

Hálókályha  illesztőprogramja esetleg? Bár, ha nem tud futni a nirsoft programja, az felettébb gyanús.

Előzmény: Elcogio (123349)
Dámdámdámdám Gurgugyin Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123350

Volt egy jó kis programom, ami azt csinálta, hogy ha jobb egérrel rákattantam egy képre, megkereste az interneten a kép találatait, ha voltak. Most is van egy" Search google with this image" , de a régebbi sokkal jobban tetszett. Azt honnan szerezhetném be?

Elcogio Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123349

Nincs valami ötleted, hogy megnézzem, hogy mi foglalja? Ez nem működött. Viszont kipróbáltam, hogy abban a pillanatban, ahogy lekapcsolom a netet, megszűnik az akadozás, felgyorsul a gép, simán megy akár 3-4 példányban is, különböző lejátszón a Full HD video, semmi gond.

Előzmény: didyman (123327)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123348

Simán másolatot jelent.

 

Egyébként nálam az a gond, hogy műszaki emberként nem tudom figyelmen kívül hagyni azt a "rémképet" amikor egy hibás tápegység, a bekapcsolás pillanatában egyszerre vág agyon 2 db HDD-t. A tükrözött adatokkal együtt. Az egy nagyon jó poén lehet, tehát nem árt ilyenre is gondolni.

Előzmény: adri09 (123347)
adri09 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123347

kösz!

 

"csak" életesemények fényképen-videón....

 

a tükrözés mit jelent?

Előzmény: Törölt nick (123346)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123346

Én egyszer 80 gigát írtam ki DVD-re, megoldható éppen, csak el kell szórakozni vele. Legfeljebb az néha zavaró, amikor félgiga üres hely lenne egy DVD-n, de a következő video pont egy kicsivel túlnyúlik, ilyenkor jól jön a Total Commander fájldaraboló funkciója. Végén már abba is belejöttem, rutinszerűen darabolgattam a kívánt méretre. (Itt nyilván nem kell hajszálpontosan számítgatni, csak kerekítve.)

Vagy a Nero tud olyat is, hogy sorba bekéri a lemezeket és automatikusan darabol, de itt tömörítést nem szabad választani, mert a video már úgyis tömörített, viszont később, visszaállításnál gond is lehet ebből.

Ha nagyon fontos adat, nem árt, ha DVD-n is megvan, plusz mondjuk két merevlemezen, tükrözve. Utána merül fel a kérdés, hogy katasztrófa, lakásbetörés vagy akármi esetére, ezeket nem ártana külön helyszíneken tárolni.

Előzmény: adri09 (123289)
johannes. Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123345

Egyébként nem lett jó 10-szer jól bekapcsolt aztán megint nem.Csere lesz  hogy a fene ette meg.

Előzmény: Törölt nick (123344)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123344

Ez sem volt drága, amit ősszel raktam össze:

 

Asrock B75 Pro3M

Celeron G550 (2x2600)

2x2 GB

 

Tápom volt hozzá, így lett egy váratlanul ütős gépem, amire magam sem számítottam. Pedig a processzort úgy gondoltam, hogy egyelőre elmegy, azután majd lecserélem, ha olcsóbb lesz valamelyik Ivy-magos. (Jelenlegi áron ugyanis nekem annyit nem ér.)

 

Csak az van, hogy ez így is mindent visz, nem bírtam még eddig kiakasztani. A PotPlayer DXVA-módban úgy viszi a full HD mozikat, hogy szinte nem is terheli a CPU-t, a GPU dolgozik helyette. Valami okból a PotPlayer nagyon kompatibilis az Intel integrált GPU-val. Másik dolog, hogy így az alaplapi kimenetek viszik a TV + monitort, nem kell külön videokártya sem.

 

De ilyen gyorsítás nélkül is, Firefox + Youtube 1080p, két ablakban, két videót egyszerre elvisz. Ez itt nem a dicsekvés helye, csak tényleg elégedett vagyok vele azóta is, és szokványos háztartási gép céljára ennél több egyelőre nem is kell nekem. Meg azért is írtam le, hogy aki cserélni akar, annak hátha érdekes lehet.

Előzmény: johannes. (123341)
johannes. Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123343

Majd garancia után lecserélem,addig nyúzhatom.

 

Egyébként át állítottam a Bios-ban Onboardra és azóta 5-10 szer kikapcsoltam a gépet,kihúztam a konektorból stb. kísérletezgettem, és minden alkalommal rendesen bekapcsolt .

Majd kiderül így is marad e,bár furcsálom,hogy ez lett volna a gondja...

Előzmény: didyman (123342)
didyman Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123342

Az az M-tech azért inkább rossz, mint jó.

Előzmény: johannes. (123332)
johannes. Creative Commons License 2013.01.06 0 0 123341

Rámsózták :-)............az az igazság,hogy régebben nagyon szidták a Celeronokat,aztán vettem egyet 2005 körül és kiválóan működött sokáig,így már én sem tudom most mi a rossz vagy a jó.Azért meg kell említeni,hogy nincs százezrem gépre,én geyáltalán nem játszom.Photoshop,videók stb arra ez is megteszi.

Tehát nem tudom miben merül ki a jó konfi fogalma ha nincs elég pénzed.

A haverom is kiröhög mert ő neki csak az alaplap került száz ezerbe,ezrét meg én röhögöm ki. :-).......gondoltam ha adnak rá két év garit meg élettartam garanciát néhány egységre,rossz nem lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (123340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!