Keresés

Részletes keresés

skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7877

Pofi gyönyörű....!!!

Nekünk nem lesz kecskénk...azt hiszem....:-))

 

Előzmény: tyúkanyó49 (7875)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7876

Látod egy percre sem szabad egyedül hagyni Subival, mert rögtön egyezkedni kezdenek...

Én erről az anya-dologról semmit sem tudok...!:-)

Előzmény: hatvanhárom (7874)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7875

Nekem egy hozzám kerülő őz miatt lett kecském.Nagyon okos állat,és valóban kincsek ők,csak ne lennének olyan kíváncsiak:(((

A képen a kis Pofi és a másikon már  férfiassága teljében:))

Előzmény: Krizsok (7853)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7874

Te Ági! Párod nagyon beindult erre az állattartásra. Emlékszem, hogy nem olyan rég még hogyan is kezdtétek. Most meg tele az udvarotok egyre többféle élőlénnyel. A vőnek való imádja a nyulakat (megenni), már kérdezte is, hgoy én miért is nem tartok.

Előzmény: skolikagi (7873)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7873

Az, hogy te titkon mit beszélsz az én urammal...az kettőtök ügye...:-))...de ha ő ezt mondta, akkor tuti így is van...:-))

 

Előzmény: subigalamb (7867)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7872

Írtam levelet!

Előzmény: skolikagi (7866)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7871

Én mondtam,hogy az éremnek két oldala van és, ha dícsérni kell Őket akkor bizony megint csak igazat adok! Akár negatív akár pozitív véleményt lehet alkotni, hisz vannak példák mind a kettőre! Bár ehhez nem kell németbe menni! A szívemből azért beszéltél, mert nem kell azért annyira az egekbe emelni őket még a végén nagyont esnek! :) Tény nagyon sok szép madaruk van és nagyon sok jó idnulatú tenyésztő! Az tuti, hogy külföldön több van mint itthon!!!!!!! Most nem az ittlévőkről beszélek, de hallottam már mint ahogy sokan Ti is esetleg részesei is voltatok  átveréseknek.Szokásos a lámpázott tojás, kakast jérécnek adni. Na meg a dobozból ne vegyük ki csak tegyük át aztán kevesebb van benne mint a megbeszélt is már nem egy helyen előfordult. Na de hagyuk is inkább a pozitívum!

Előzmény: subigalamb (7857)
Aldric01 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7870

Szia!

 

Kockázatos az biztos a külföldi tojás. Én is lehetek példaként, de szerintem mások is. Mondjuk nekem 14-et hoztak kocsival Angliából. 2 nem volt fias, 2 összetört a kotló alatt, 1 a tojásba fulladt. Kelt 9, de ezek bár formára és színre eddig a standardnek többé-kevésbé megfelelnek, a kilencből csak háromnak sárga a lába! Ez van, egyébként szépek.

Előzmény: skolikagi (7847)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7869

Barneveldim nincs, de az idén nem is szándékszom különzáráson gondolkodni, mert az tavaly és azelőtt sem jött be. Vagyis a visszaeresztésnél a kakasok akkora patáliát csináltak, hogy vagdosás lett a vége. Viszont az arany orpi, a búbos tarka és a Gabitól jövő kakas is passzolni fog színben hozzájuk, szerintem...

Barneveldije azt hiszem Icának volt, de nem tudom hogy túlélték-e a betegséget, mert sajnos nagyon sok csirkéje elpusztult. Majd megkérdem és ha megmaradt a kakas jérce nélkül, majd lehet elboltolom vele.

Előzmény: karibaba (7838)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7868

Tudom ,nem mentél be megnézni.Le ragadtál a Kinti feketénél.igaz hogy van kinn fehér meg kék meg vörös meg lazac meg még egy fiatal kékfogoly Ara kakas is.

Előzmény: skolikagi (7866)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7867

Csak annyit,hogy amit akkor hoztak nyulat(Új zélandi vörös)abból majd kell egy anyának való.Aztán ha a Robival beszéltem meg az nem olyan mintha veled is??

Előzmény: skolikagi (7865)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7866

Nem ez vót, hanem egy ollan cifrakakas....

Előzmény: subigalamb (7864)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7865

Bammeg mit mondtam???

Asszem részeg vótam vagy mi...????

Nem a zurammal beszéted meg???

Hukk...

 

Előzmény: subigalamb (7863)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7864

Nem az már be van zárva a volierbe 4 asszonysággal.Az a Jersey kakas volt.Az azért egy kicsivel kissebb.Elve csak (mostmár)tavalyi,amit láttál kakast az meg 2 éves.

 Ez az csak egy kicsit nem sikerült kép

Előzmény: skolikagi (7860)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7863

Bammeg majd jó lesz a másikért(amit mondtál )cserébe.

Előzmény: skolikagi (7861)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7862

tudtam=tudtad

Előzmény: skolikagi (7861)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7861

Bammeg ezt nem tudtam volna a múlt héten közölni????

Elvihettük volna a nyúlért cserébe:-)))

Előzmény: subigalamb (7859)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7860

Az volt az a kakas amire úgy rábuktam szombaton?

Előzmény: subigalamb (7857)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7859

Minden esetre le ne vágd .Esetleg az egyik érdekelne.Jó lesz a sétatéri tyukokra.Hátha javit a huson,meg a tojáshozamon.Egy próbát megér!!

Előzmény: skolikagi (7856)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7858

Persze, kapnak még időt.

Karácsonykor is jól fog jönni az a kakaspörkölt:-))

CSak a lábuk olyan vézna...nincs rajta semmi cuppognivaló...:-)

Az egyiknek eltörött az egyik lába még a nyáron...de már nem tudom melyiknek, mert nem lehet észrevenni:-)

 

Előzmény: Krizsok (7855)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7857

Mi lesz ha elkezdem dicsérni őket.De azért vannak véletlenek is.Multkor az egyik srác szólt hogy nem e kell Ausztalorp kakas.Mondtam hogy hogyne nekem kell egy tartaléknak meg kerestek már mások is nálam.Mint kiderült Németből kapott az illető tojásoket és azt keltette ki.Állitólag nem tudom a nevét,de velemi többszörös Német bajnok az illető akitől valók a tojások.2 éve meg Brahmákat kapott tőle.Hát nem tudom hogy ,hogy nem de ezek a madarak olyanok mint a nagykönyvben meg van irva.Igaz a Brahmákból csak az a tiz tizen öt kétéves ami gyönyörü,a többiben már sok a keverék ,mert a tojo tyukokkal vannak eggyütt.Talán az idén külön teszi őket.Ugy hogy azért vannak olyanok is akik nem csak a szart adják vagy osztogatják.De gondolom aki megvette a másik kakast ,és olvassa az vagy megcáfol,vagy igazol.

Előzmény: Krizsok (7850)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7856

Hát nem tudom, én mégegyszer tojást nem veszek kintről az tuti.

Ezt a két kakast berakom pár tyúkkal, aztán majd meglátjuk petélnek-e egyáltalán...

Nem bízok bennük...

Előzmény: tooommm0013 (7854)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7855

Nem nézek utánna a neten tudom, hogy kéne kinéznie! :) Én a fajtát Sulm-völgyiként ismerem, hisz ott tenyésztették ki. Szerintem még fiatalok és azért nem mutatják a formát, de nem tudni meg kell várni, mit hoz még a jövő nekik!

Egy jó pörköltet még főzhetsz belőlük, ha végképp nem tudod mit kezdjél velük! :)

Előzmény: skolikagi (7851)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7854

Pedig így néznek ki. Majd a tavasszal rendbeszedik a tollruhájukat.

Már csak tyúk kell melléjük. Vagy egy kis nokedli takarónak.

Előzmény: skolikagi (7851)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7853

Most látom, hogy van itt még rajtam kívül olyan, aki kedveli a kecskét! :) 2006-ig nekem is volt egy kis nyájam én imádtam őket. Mindenki hüléynek nézett meg, hogy semmit érő jószág. Pfffff. Hát a kincset értéleni kell, meg tuni, honna jön.:)

Előzmény: tyúkanyó49 (7849)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7852

Azért legalább nem kilámpázott tojásokat küldött mint egyes magyar szaporitók.Mert hogy nem fias az egy dolog,bármi okozhatta.Szállitás, beteg lett a kakas (csak nem látszik rajta)De az hogy már a negyedik nap folynak,lötyögnek,büdösek azért az már egy kicsit sok.Én is adtam el tojást(fiatlant)a tudtomon kivül,(amit próba keltettem az 90%ig fias volt),de aki szólt azt kárpótoltam.Igaz volt aki nem jött el a kárpótlásért.

Előzmény: skolikagi (7847)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7851

Nézd meg ezeket a képeket.

Két állítólagosan sulmtaler kakasom van rajtuk.

Keress rá a neten a sulmtalerre. Nem pont ilyen kakasokat fog mutatni.

Pontosabban én talántam olyan képet amin ilyenféle kakas van, de nem hiszem hogy ez a standard...

Persze lehet, hogy csak nem fejlődtek még ki...

Na de bármi van 30 tojásból 2 kakas....!

Most mit kedjek én ezekkel...??

 

 

 

Előzmény: Krizsok (7848)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7850

"Azért nem kell annyira dicsérni őket." mondatoddal a szívemből beszéltél! Nagyon sok szép madaruk van, de ugyan annyi pocsék is!

Sokfelé járok jön a szöveg import kakas import tyúk aztán meg látom semmivel sem tud többet, mint ami a szomszédom vagy éppen az én udvaromban kapirgál! Ennek is van ellenpéldája, de hát az éremnek két oldala van! :)

Előzmény: subigalamb (7846)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7849

Szia Rózsa!

El lehet árulni mik azok a tervek a pulykatojóval?Csak nem keltetni szerettél volna velük?

Nem akarom elvenni a kedved,de nagyon kakasra hajaz a drága..

Igen,szeretnek bóklászni a gyöngyik ,de vissza is jönnek,nekem volt amikor 80 db parlagi bogarászott a tanyán.

Remélem lesz tej, félve mondom,már készítettem is sajot,de még a közelébe sem volt a tiédnek.

Lesznek utódok,és amit a nagy genetikai guruk mondtak,lesz olyan kiskecske is ami a te Lizádra fog valószínű hasonlítani,gondolom tudod az okát.

Amint mondtam,szívesen adok bármit,csak írj.Van egy kedves barátosném aki Szekszárdról elszokott jönni hozzám,és ha megkérem hazafelé elugrik  a Polkárdi kecske-paradicsomba.Tyúkokkal hogy álsz?Az egyik képen mintha láttam volna ezekből a kapirgálókból is pár darabot.

Előzmény: elefada (7758)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7848

Egy fajta tojsáként való megvásárlása mindig is kockázatot fog hordozni. Vagy a tenyésztő találékonységa miatt, vagy a szállítás során bekövetkezett gondok végett.

Az echte németek igen rafináltak, nem rosszindulatúak csak rafináltak! Több tenyésztő is kijárta a genetika útvesztőiben az útját és jól is alkalmazza. Többen közöllük, akik kizárólag egy fajta mellett kötelezték el magukat, de abból van több színváltozat és színváltozatonként minimum 4 idegen vonalú család. Volt már valakivel úgy, hogy vett két nagyon szép madarat és az utódokra rá sem lehetett ismereni? Egyáltalán nem hozták a szülők küllemi jegyeit? A megfejtés az, hogy a 4 vonalat farok toll, taréjforma stb alapján szelektálja az illető, majd minden családod és itt egyben már vonalról si beszélhetünk homozigóta állapotba hoz beltenyésztéssel egyszer-egyszer tesz csak idegen egyedet a csapatba. Amikor elad a madarakból a kakas és a tyúk soha nem egy családból valók. Vagy is inkább úgy írom gyakran nem egy családból valók! A két homozigóta genetikai adottságokkal rendelkező madár keresztezésekor egy maximálisan heterozigóta egyed lesz, tehát eltérő. Ez lehet pozitív de általában negatív. Persze van, hogy a két madár mese szép és az utódok is nagyon szépek, de ez már egy másik genetikai kategória. Minden esetre a picaukat ezzel nagyon jól megtudják védeni.

Előzmény: skolikagi (7845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!