Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

sabrinho Creative Commons License 2009.01.24 0 0 9016
Köszi ezt már megtaláltam!

A gugli jó barát!

Nem akarok én is úgy pórul járni, hogy lehordanak mert nem használom a keresőt.
Előzmény: babarucu (9015)
babarucu Creative Commons License 2009.01.24 0 0 9015

egy kis segítség

http://www.telostudor.hu/toronycsap.html#

Előzmény: sabrinho (9014)
sabrinho Creative Commons License 2009.01.24 0 0 9014
Nem ropog áll helyzetben. Egyik irányba tekerve végállás felé nyikorog. De nem nagyon. És menet közben más a hang.
Előzmény: clio12 (9013)
clio12 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 9013

Nekem is hasonló volt a futóművel. Ha belementem egy tankcsapdába, csöndes, ha átmentem egy fekvő rendőrön különböző sebességgel csöndes. De, ha egy 20 forintoson, vagy egy hosszabb úthullámon, akkor kopogott.

Stabilizátor pálca volt, ami 10ezerbe került, mind a kettő, szereléssel együtt.

De szerintem, a tied, ha álló helyzetben tekergeted, és ropogást hallasz, akkor az toronycsapágy. Pláne, ha jó a futóműves szerint az összes szilent.

T.Ervin Creative Commons License 2009.01.24 0 0 9012

Sziasztok! Meg tudnátok mérni a gyári (ovális) tetőre szerelhető keresztrúd rúdja metszetének szélességét, magasságát? Kerékpártartót kellene vennem, és a felfogatáshoz biztos legyen, méret szempontjából, már olyat szeretnék, hogy ne kelljen lecserélni akkor sem, ha.....

Köszönöm: Ervin

babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9011

ez az egyenes úton való koppanás ez nálamis néha van de semmi több más zaj

szar úton semmi zörej

Előzmény: r.andras (9006)
babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9010

teljesen kitekert kormánynál lassan elindula ill tempónak megfelelő zörgés recsegés kopogás az féltengelycsukló búgó+ recsegés kerékagycsapágy ezek kezdetben nem mindíg rotyognak csak akkor amikor már nagyon halottak féltengelycsukló gumiharangot nézd meg nincs e kiszakadva esőben jobban szól emiatt egyenesben is főleg gyorsításkor

zölkártyát csináltattam bejött egy hússzállító kisteher sofőr mondta,hogy húz az autó oldalra alig bírja az úton tartani amikor ellenkező irányba fordul pl: körforgalom akkor semmi hárman mondtuk egyszerre toronycsapágy ez kisteherbetegség úgy tudtam

Előzmény: sabrinho (9002)
babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9009
köszi a képet nekem hiányzik az biztos
Előzmény: sabrinho (9008)
sabrinho Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9008
Pontosan ezt a jelenséget írod le. A párásság szerepet játszhat, mert a szmogriadókor, a ködben volt az az eset, amikor azt hittem félre kell állnom, nem tudok tovább menni.

Valaki (talán Babarucu) pár hsz-szel ezelőtt berakott ide egy fényképet az ő légkiömlőjéről, az úgy néz ki, mintha valaki leszerelte volna ezt az alkatrészt, csak a hely van meg.
Előzmény: r.andras (9006)
r.andras Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9007
Hm. a miénkben nincs, vagy nem ilyen van pedig gyári állapotú.
Előzmény: sabrinho (9003)
r.andras Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9006
Nekem a toronycsapágy csere szüntetett meg hasonló koppanást.
Nekem is volt amikor egyáltalán nem koppant semmilyen rossz úton, volt mikor akkor is koppant amikor egyeges úton mentem. Nálam esőben és néha mosás után sokkal sűrűbben csinálta.
A szerelők is csak akkor látták, hogy csereérett ha szétszedték. Anélkül próbálgatták és mindent jónak láttak.
Előzmény: sabrinho (9005)
sabrinho Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9005
Fémes-surlódó. Olyasmi, mintha fémlemezek nyikorognának egymáson. De ugyanakkor néha ugyanott kopog is. Olyan mintha mondjuk egy fém tárgy fémes környezetben mozogna és néha csak nyikorogva surlódik, néha rottyan (koppan, roppan).
Előzmény: kovácsdezső (9004)
kovácsdezső Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9004

a képet köszi, nekem ilyen nincs!

 

a zajokkal kapcsolatban - lehet, hogy hülyeségnek tűnik, és én nem hallom, hogy milyen típusú a zaj(fémes, tompa, surlódó stb), de a műanyag, belső dob borítás a helyén van?

Előzmény: sabrinho (9002)
sabrinho Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9003
sabrinho Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9002
Tessék:
A távolabbi képen látszik, hogy olyan széles mint az ülőlap. (Az ív ami felette látszik az ülés szerkezete)


A másik: kipróbáltam tekergettem a kormányt. Úgy nem ropog, viszont a bal végállásfelé nyikorog. Mentem egy próbakört, megkerestem minden gödröt kanyarogtam most nem hallottam.
Pedig van, de nagyon rejtélyes. Van amikor egyből nagyon hangosan, ijesztően zörög. A feleségem egyszer már megállították egy parkolóban is miatta. Tényleg onnan, a lengéscsillapító teteje felől jön. Van amikor a bömbölő rádión át is hallani, mikor Csöri beült akkor meg semmi. Idegesítő.
forest240 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9001
Postakőccséget.
Előzmény: babarucu (8996)
Csubakkka Creative Commons License 2009.01.23 0 0 9000

Kell valakinek fénykép a hátsó lábfűtő rostélyról?

igen, nekem sem világos teljesen miről van szó

 

Kérdés: bal első, megfoghatatlan zörgés mitől lehet?

szerintem is valahol a gólyaláb tetején kellene körülnézni. a csavarjai pl stabilan meg vannak húzva?

Előzmény: sabrinho (8991)
kovácsdezső Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8999

Kell valakinek fénykép a hátsó lábfűtő rostélyról?

 

ha nem gond, én kérnék, szerintem nekünk hiányzik

(bár nem tudom mi szüksége lehet rá Hansinak....)


Előzmény: sabrinho (8991)
babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8998
inkább lengőkarszilent, az csinálja ha "rángattatod" gázadással fékezéssel
Előzmény: sabrinho (8994)
babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8997
toronycsapágynál: kanyar után lassan áll be, addíg valamelyik irányba baromira félrehúz nagyon rá kell ill ellen kell kormányozni
Előzmény: sabrinho (8994)
babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8996
mit kérsz érte?
Előzmény: forest240 (8992)
babarucu Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8995
kár,hogy nincs befordítómotor benne
Előzmény: forest240 (8992)
sabrinho Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8994
Amint tudom tekergetem.

Egyébként ha ez segít: lassú, nagy ívű kanyarokban, fékezéskor, hirtelen gázadáskor mintha gyakoribb lenne. Tehát amikor az autó "súlypontja átlendül".
Előzmény: forest240 (8993)
forest240 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8993
Toronycsapágy. Svsz. Bár nekem egy más tipusú autó produkálta ezt, de ez volt a hiba oka. Egyhelyben állva a kormányt jobbra -balra ütközésig tekergetve hallasz- e nem okvetlenül hangos ropogó, kattogó hangot?
Előzmény: sabrinho (8991)
forest240 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8992
Van ám! Sőt a ház és a tükrök is épek, nyakban törött le, (ahol behajlik) a drótok a csatlakozóval együtt lógnak belőle, sértetlennek látszanak. Komplett utángyártottat vettem helyette, sajnos az nem tud befordulni, de a tükörlap azon is mozog.
Előzmény: babarucu (8986)
sabrinho Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8991
Na a polémiát lezárandó!

Két probléma megoldva, Csöri kollégánál olajcserén járt az autó. 1. a kilincs: itt is leírta valaki, hogy ha fennakad a kilincs (nem tér vissza automatikusan a nyugalmi állapotba) lehet, hogy rozsdás a tengelye. Tényleg az volt, rozsdátlanítás után tökéletes.

2. A párásodás: szintén le volt írva, hogy az extrém párásodást okozhatja az állandósult belső levegő keringetés is. Nekem is az okozta.

Kell valakinek fénykép a hátsó lábfűtő rostélyról?

Kérdés: bal első, megfoghatatlan zörgés mitől lehet?
A futómű 20X megrángatva, nem látni semmit. Sűrű rossz úton nem hallani, inkább nagy amplitúdójú úthibáknál. Nem kopogás, inkább fémes lötyögő hang. Egész magasról, minta a kerékjárati ív tetejéből jönne (belülről nézve a vezető bal térde felől). Nem következetesen hallani, van amikor borzasztó, olyan mintha valami hatalmas alkatrész elszabadult volna, van amikor (például amikor a szerelő bent ül) direkt úthibákon áthajtva sincs.
babarucu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8990

a számítógépem kb 6 éves elavukt cucc az előző hozzászólást háromszor írtam le

itt ezen az oldalon alul állandóan kiírja,hogy az oldal hibás állandóan ledob

ahhoz,hogy választ tudjak olvasni ki kell lépnem

a kereső értelemszerűen vagy működik vagy nem én inkább kérdezek

én nem csesztelek le csak elegen veszekednek körülöttem néha én is nagyon utálom

béke és nyugalom

Előzmény: Degeczi (8989)
Degeczi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8989
elég annyit beírni bal oldalon bármelyik keresési mezőbe, h "hőmérő" - ez valóban túl nagy kérés lenne?
vagy tényleg olyan durva (egy ennek ellenére beírt teljes válaszban) megemlíteni, h ez már sokszor előfordult kérdés?
szó nem volt lecseszésről - de hogy még ez legyen a hiba, az nekem már kicsit sok...
Előzmény: babarucu (8988)
babarucu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8988

bocs,hogy beleszólok!de a multifórum azért van,hogy segítsük egymást

én végigolvastam az összes hozzászólást és csak felniméret kérdésből van kb 200

az évek alatt ,és ismétlődő kb 100 csak ebben a témában .mégis mindíg volt válasz!

egy egyszerű kérdés ami másnak lehet uncsi már mást megmenthet egy lehúzós szervíztől vagy drága alkatrészcserétől

fél perces fényképezésről kiderült pl,hogy multipapinak nincs ülésmozgatómotórja

én örülök,hogy ezzel segítettem,remélem mással másnak is

nekem nagyon sokat ,sokan segítettek a válaszaikkal

ezért van a fórum

néha nakem se tetszik egy két válasz-szerű valami

 

Előzmény: Degeczi (8984)
babarucu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8987

ja és az a fekete izé ami zavazszűrő vagy kondi vagy nemtommi

előzőleg feltettem a képet és a kérdést de nem tudta,írta senki,hogy mi az

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!