Keresés

Részletes keresés

kabsz Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8950

Érdekes ez a Stone Island is.

Gyakorlatilag minden városban több helyen is kapható.

Mégis az angoloktól vették át, vissza a márkát.

Azért mert ilyen szintű márka van náluk 100 is.

Ők tudnak Stone Island nélkül is jól öltözködni.

Nem márkához kötötték. Ma már persze elővették.

kabsz Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8949

terrace

 

Eztén is hasonlóan látom.

A nagy csoportok kora lehet lejért. Amit én is tapasztaltam az kicsi, gyorsan mozgó csoportok összessége a kanyarokban. Ezek már nem egy nagy egységes csoportot képeznek hanem a saját társaságuk szineit, jelvényeit viselik. Bekerülni lehetetlen mert minden baráti társaság. Egy lakóhely, barátok, iskola, meló egy közeg ahonnan jönnek. Ez egy stílus és összetartó meg több iylen lesz amit követni fognak.

De attól friss emberek, csoportok nem lesznek annyian.

 

Egyébként remélem Balázs olvas minket.

Mert ő tudna ehez hozzá tenni.

Lenne is kérdésem aki tudja.

Meggyőződésem volt (ma már bizonytalan vagyok), hogy a Roma és Lazio ultrák nincsenek is rosszban. A közös ellenség valhogy egymás felé tolta őket. A Gabriel Sandri események Romában szerintem nem csak Roma vagy csak Lazio balhék voltak. Gondoltam akkor, ott összeálltak.

Ezek után a Lazio "roma merdazott" Firenzében, a Roma meg (gabriele egy közülünket) skandált Sienában.

Mi van most? Egységes ultra probléma vagy egymással még mindig harcoló ultra csoportok?

Előzmény: terrace (8943)
kabsz Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8948

VIVAKE

 

Nem depresszió.

Vélemény.

Úgy is, hogy nagyon régóta nézem a helyzetet és csináltam is hasonlót.

 

A labdarúgáson kívül ha csak az ultra mozgalom vonzóerelyét nézzük a fiatalságra akkor meg kell állpítani, hogy ez a szurkolás, a tömegek együtt mozgása, szereplése, külsőségek mint öltözjködés, zászlók, sálak, a stadionon belüli látvány elemek és hát a balhék is. Együtt az egészet hívhatjuk ahngulatnak, a lelátó a kanyar hangulatának. Ez változott és változik meg. Azok az emberek akik ma is járják az autópáylákat és szurkolnak, harcolnak az elnyomás ellen maradnak. Hiszen nem csak mondják hanem ténylegesen ez az életük. A probléma, hogy őket fizikailag fogják kirekeszteni, míg az utánpótlás a naiv de lelkes fiatalság nem lesz. Elmarad az ilyenfajta ultra utánpótlás az egész beszükül kevés emberek tevékenységére ami csak szűk kört fog érinteni.

A kanyarokban, ultra szektorokban már nem mindenki szurkol és régen ez nem így volt, ráadásul a csoportok is nehezményezték ha ez így van (de nem keleltt). Kultúrája volt a szurkolásnak a stadionok megdörrenésének és nagy éneklő karoknak.

Gyakorlatban miis ezt látjuk az ultra túlmisztifikálásában és elutasításban. A nagyobb Magyar táborok is küzdenek azzal, hogy 100-150-fős mag énekel, szurkol miközben körülöttük van még 500-700 ember. Az idegenbelei tendencia is ez. Az ultra lényege nálunk nem a viselkedés, hanem a megjelenés a külsőség. Ezt a külsőséget nyírbálják kint is és majd itt is. Ezért a szurkolás is kárát fogja ennek látni. Példák vannak Manchester és Bayern ahol ez már szóvá is van téve. Csakhogy a szurkolás a szurkoló nem parancsra működik mint a kereskedelmi tv-k taposoló kiírásai vagy hangulat felelős emberei álltal vezényelt közönség.

 

Az ultra soha nem hal meg ez igaz. De nem lesz olyan tömeges mint voolt a 90-es vagy az elötti években. Lehet ellene tenni nem tudom mert azok akik tehtnének egyenlőre fentmaradási harcot vívnak.

Előzmény: VIVAKE (8946)
VIVAKE Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8946
kabsz tul depresszios sztem :)
Vannak problemak, de nem annyira szar az egesz!
juzni front Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8945

ennyi volt az olasz ultra???

 

több ezres kanyarok csak így félreállnak???

 

mindenhol van rendőri erőszak a lelátókon, fenyegetések, bezárások de túlélik, ezek meg itt kiakadnak mint a wekker!

 

nem értettem már őket akkor sem amikor voltak ezek a nagy ultra tüntetések milanoban stb. és összejött 2000 ultra...meccseken meg 10.000 fős kanyarokat produkálnak!

 

válaszokat várok!

 

köszi

Giorgio_BP Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8944

Erre gondoltam én is. A coppa italia meccsekre sokkal kisebb az érdeklődés és nem csak a mezei szurkolók hiányoznak.

Ez főleg a nagycsapatoknál látszik, függetlenül attól hány között vannak és otthon vagy idegenben játszanak. Ha valahol még igazán lelkesednek ezért, azok a kisebb csapatok (Pisa, Arezzo stb.).

Ennek olyan egyébb okai is vannak mint pl. a meccsek kezdési időpontja és hogy a bérletek ide nem érvényesek.

Előzmény: Heartbreakers (8937)
terrace Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8943
Véleményem szerint ezek a biztonsági intézkedések nagyban hozzájárulnak az ún. "casual style" további elterjedésének, ami már többek között a Lazio és Roma szurkolóinál egyre nagyobb teret nyer. Az olaszoknál eddig "állt meg az idő", ugyanezen folyamatok pl. Skóciában már a 70-es évek vége felé megtörténtek.

Úgy érzem ezek a változások is a klasszikus olasz ultra' mozgalom ellen dolgoznak, de ha nem jól látom, javíts ki kabsz!
Előzmény: kabsz (8938)
Heartbreakers Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8942
Honnan tudjam?
Előzmény: Blue Casual (8941)
Blue Casual Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8941
Lazio miért drágább?
Előzmény: Heartbreakers (8937)
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8940
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8939

Siena-Roma 07/08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8938

Siena-Roma

 

Vendégek kitíltva olyan módon, hogy csak sienai igazolvánnyal lehet jegyet venni. Gyakorlatilag nekünk is 1 óra trükközésre volt szükség és számított, hogy külföldiek voltunk. Ezek után 3-400 romai, köztük kb 100 ultra akik végig szurkoltak. Tehát valószínű, hogy helyi rómaiak ezek után Siena Merda-val kezdtek:)

Az utcán volt csak rendőr a stadionban semmi. Kint is kevés volt de azok érdeklődtek kinek van jegye. A romaiak sál, zászló nélkül kis csoportokban érkeztek.

Ide jutottunk.

Sienának szerintem nincs ultra tábora max Akasztó szint egy masszával aki oda ült ahol olcsóbb a jegy. Olyan veszélyesnek találták őket, hogy a kanyar bejáratától 3 méterre álltak a mozgássérültek járművei is. Itt is jellemzően kevés emberen volt sál. Kezdik elhanyagolni a megkülönböztető szineket. 3-0 életük meccse ezek ellenére szorványos szurkolgatással. Viszont a csapatuk nagyon tetszett. Mentek és jól játszottak.

Heartbreakers Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8937

Abban igaza van, hogy a kupa nem annyira mérvadó, hidd el, hogy még az elődöntőben sincs akkora érdeklődés, mint egy utolsó bajnoki iránt.

 

Roma kanyarokba általában 18-20€ egy jegy, a leggyengébbek ellen 15€ de az már tényleg csak Reggina meg ilyeneken. Coppa egységesen 5€ még egy Sampdoria ellen is, nem csak a kanyarokba, a distintikbe is, mégsincs tele. Lazio ugyanez az arány csak pár euroval minden drágább. Hidd el ez nem véletlen. Idén már egy meccses lesz a döntő, hogy legalább annak legyen valamivel nagyobb rangja.

Előzmény: kabsz (8936)
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8936

Gorgio_BP

 

Szerintem meg nagyon is.

A Coppa és kupa sorozat mindenhol az árnyaltabb oldala a dolgoknak.

Ki mit csinál és megy kupára.

Azért egy 8-ad döntő ahol Inter, Roma, Lazio, Fiorentina..stb van már rangos és valamit le lehet szürni.

Szerintem a Laziosok jók voltak a kupához mérten...de láthatod is.

A Fiorentina meg szar volt és nem a képek alapján. Nem volt hangjuk.

Előzmény: Giorgio_BP (8934)
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8935

gipsy pride

 

Amikor rendszeresen jártam a 90-es években a Ferrovián volt 4-5 csoport jellemző, hogy az Onda D' Urto is ott székelt. De például a nekem szimpatikus Suporters is tevékeny volt. Ma nincs ultra ott kivéve a Vissieux ami áll 40 emberből.

A kupán zárva volt a kanyar, a Milanon tele volt és mondom volt vagy 40 ultra.

Szurkolás gyér és az is néha néha.

Azért a régi iőkben amikor csak oda kaptunk jegyet azok a csoportok is nagyon jók voltak. Ma meg nincsenek.

 

Az ultra csökkent mindenhol ez látható is és szerintem még lesz csökkenés.

 

Aki marad azok jók lesznek de nem külsőleg hanem mentálisan.

Előzmény: Törölt nick (8932)
Giorgio_BP Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8934

Azért tegyük hozzá, hogy a coppa nem teljesen mérvadó. Én pl az Udine-i képeken akadtam fent. Az viszont tény hogy sok negatívumról lehet mesélni.

Előzmény: kabsz (8926)
G666 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8933

köszi.

ez sem mostanában volt. :)

Előzmény: mozzo (8930)
mozzo Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8930
Előzmény: G666 (8922)
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8929
ha van igény a Siena-Rama-val folytatjuk...
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8928

2. rész

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kabsz (8927)
kabsz Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8927

Fiorentina-Lazio Coppa 07/08...1.rész

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kabsz Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8926

Pár meccsen kint voltam a héten.

 

Megmutatom mi a pontos helyzet kint.

Aki tudja kiegészíti vagy elmondja mit láttam másképp.

 

Gyakorlatilag az ultra amit mi annak tartunk megszünt.

A Firoentina Ferrovia kanyarjában vannak 40-en ultrák a többi már néző. Régen nem így volt. A hazai szurkolásuk mélypont. Iylet soha nem láttam, illetve hallottam. Jellemző, hogy egy első osztályú játékosunk azt mondta "ennél ti jobban szurkoltok"..."mégsem becsültök meg minket"...riposzt.

Külsőség semmi. A sál a nyakban -30-40%-al visszaesett. Sálazás már nem komoly.

Találkoztam Lazio csoporttal 20 ember 3 lány jöttek egyben, igényes öltözék, elöl kopasz mögöttük fiatalok egyben csendesen, se címer, se kockás sapka, se sál, semmi. Jöttek a városból csendben, oda a rendőrökhöz, bementek és Fiorentina merdával kezdtek... hát nem tudom. Nincs a stadionokban rendőr. 0db van. kint az utcán Fiorentina-Milan 30-40 a vendég bejáratnál és körbe az utcán 0db. Nincs rendőr a szó szoros értelmében. A vendégszektorokban nincs 2 méternél nagyobb zászló. Az idegenbeli drapik ekkorák. A Lazio "Gabbo" fejen kívül mindent leszedettek egyébként klub zászlók voltak. A Róma kitíltva, úgy hogy csak helyi vehet jegyet 100 ultra a stadionban Siena merda nyitás. Csoport zászló nincs velük, sál nincs, csoport jelek nincsenek.

Van ultra, szurkol is, de kevesen, figyeve a megjelenésre ne legyen ultrás. tudják, hogy szar van de élnek és teszik a dolgukat. Brigate régi arcok szakadt megjelenéssel. Kamerásnak, fotósnak mutogatott személyivel az előénekes. Minen mozdulatukat erős média érdeklődés kiséri.

Azért a rang még meg van. A Laziónál például egy alak aki egyedül állt. Néha jelezte mi a teendő. Majd amikor kirugták a labdát elkérte első sor egyedül és sem rendező, akik bent voltak, sem rendőrök hozzá nem szóltak, hogy a labdát eltette.

Agonizál a dolog de elképzelhető a talpraállás. Ehez valószínüleg új fiatalok kellenek akiknek cél utazni és szurkolni akkor is ha a világ van ellenük.

 

Akkor lássuk mi is volt...

 

dinovercotti Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8925
Szellemes...
Előzmény: kabsz (8923)
kabsz Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8924
kabsz Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8923
Előzmény: mozzo (8918)
G666 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8922
engem is.
esetleg mozzo keershetne róla képet, mert elég nehéz elhinni, hogy egy ekkora zászlót elvettek volna a juvésok.
Előzmény: terrace (8919)
Giorgio_BP Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8921

Március közepén kinézünk egy hétre Bologna környékére és Milano-ba.

 

Tervben van 4 A, 3 B és 1 C meccs többek közt Inter-Juve, Fiorentina-Genoa, Cesena-Ascoli stb.

Ha valaki csatlakozna és érdekelnék részletek dobjon egy mailt!

 

Puzzleboy Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8920
Teljesen :))
Előzmény: mozzo (8918)
terrace Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8919


Engem már csak a Forza Vecchio Cuore Granata "giga" sorsa érdekelne:)
mozzo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8918

De csak viccből: Fighters drapit anno pisaiak behúzták, majd derbire odaadták torósoknak, mire juvésok behúzták bosszúból Forza Vecchio Cuore Granata "giga" drapit, boxban

A festett, kamu Fighters drapit derbin nyomták el torósok irónikusan estleges visszavásárlásra célozva, célozván Cataniára. Catania-sok azt mondták pénzért visszavették, juvésok szerint lement 2-4 vezetőjük és másnap elmentek az ultrák helyiségébe, boxot akartak a drapiért, C-sek elzárkóztak..visszaadták

Canavese szekciót telibe baszták torósok a Ragazzi miatt ( egy kocsi ellen 20-an ), hasonló akció volt a Fronte elvétele 30-5 ellen

:)))))))))) kimerítő?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!