Keresés

Részletes keresés

karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7907

Én már az idén beiktattam, szerintem csak nyerhetsz vele! ;o))

Előzmény: elefada (7897)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7906

A kisfülüek nekem annyira nem tetszenek, sőt -bár még nincs- a laskák tetszenek legjobban! Mint pl.: elefada Bendegúza! ;o)

Előzmény: Krizsok (7895)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7905

Lehet, hogy kérnie kellene neki Subitól német lazac tyúkot, hátha úgy könnyebb dolga lenne, vagyis jobban haladna.....de, ha jól értem, akkor ez nem olyan egyszerű, mint a kecskékkel... :os

Előzmény: Krizsok (7894)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7904

Hát...keresni egy sötét helyet+ vinni zseblámpát,+ elhurcolni az eldő áru mellöl a tulajt, hogy lámpázzunk együtt....

Én még ugyan sosem voltam vásárban, de szerintem nem kivitelezhető.

Előzmény: atandi (7903)
atandi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7903

Postázásnál nyilván nem ,de egy vásárban nem lehet megoldani a helybeni lámpázást?

capricorn18 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7902

sziasztok.

 

Szia. Én is jártam így igaz selyem tojással, az istenért sem lehetett utána elérni az illetőt így én még magyarázatot sem kaptam:D

Előzmény: hohopapi (7898)
elefada Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7901

8 anyám van, mindegyiknek a zura Bendi. Alig várom már a sok kis ugri-bugrit.

Ha kicsi Jázmin kiválaszt egy lógófült , csereberélhetünk nyusziba, vagy pipibe, szeretettel várunk benneteket.

A kiválasztott garantáltan ölbekecs lesz, mert elkényeztetem mint a Mimit. :-))))

Előzmény: karibaba (7812)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7900

Abból nem.

De ha az akkor rossznak ítélt tojásokat nem dobtátok volna a kukába, hanem eladtátok volna friss tenyésztojásnak, abból lett volna baj....

Remélem így érthető...

Előzmény: atandi (7899)
atandi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7899

Jó estét Hölgyek, Urak!

 

No akkor elmesélné nekem valaki, mi az a kilámpázás? Arra emlékszem, anno mi is kukkoltuk a tojásokat egy villanykörte előtt, de abból nem volt baj. Vagy másól van szó?

hohopapi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7898

Hát ilyen kilámpázott tojással én is megjártam tavaly.Egy ismerős közvetítő által vettem 2009-ben libatojást 100db-ot,úgyhogy az eladót nem is ismertem.Ez rizikó volt,de közel 90db kisliba kellt ki. Tavaly úgyanígy tettem, ugyanazokkal a személyekkel. Most80db tojást vettem 250FT/db áron, ami mind egytől egyig kilámpázott volt.Ezek is egy pár nap múlva lötyögtek,büdösek voltak,még szét is durrantak a gépben.A közvetítő vagy egy hétig hitegetett,hogy kicserélik,de avégén--mivel az eladót nem ismertem--buktam 20000FT-ot.

Előzmény: subigalamb (7852)
elefada Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7897

Szia Jucus!

Igen keltetésre vettem a tojót, nagyon jó kotlos.

Ők hatan, a tojó, a kakas, a két fiatal pui, egy kiskakas és egy kistyuk a megmaradt alomalja. A többi fagyóban. Tavasszal gözerővel rá szeretnék erősíteni.

Köszönöm a felajánlásod, ha elkotlik, élek is vele, bótolhatunk  egy pár tojásért sajtot, vagy oltot, vagy amit akarsz.

Kiváncsian várom a születendő kicsik képeit. Pofi is ,lányaid is csudaszépek, az utodok is azok lesznek bizti.

A fiad anyja reprodukálta magát, ez a harmadik generácios Líza is marad, ahogy megláttam, döntöttem, (pedig nem akartam bővíteni)

Szentségtörés, de tudod min nőtek fel a puik? Kecsketúrón. Többet ér mint a lactiferm..-)))

Tavasszal a baromfiak és a malackák takarmányába is be akarom iktatni a savót .Szerinted?

 

Előzmény: tyúkanyó49 (7849)
kopper18 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7896

Nekem is voltak kecskéim meg birkáim és én nagyon szerettem őket. sőt szerintenm ők is engem.nagyon szelidek voltak , a kezemből ettek meg ilyeneknagyon sokat voltam közöttük.ott legalább kitudtam kapcsolódani.úgy kezdődött az egész hogy az egyik ismerősömnek sook kecskélye meg birkája volt és volt neki egy kiskecske aminek az annya hatalmas volt de a kicsi szinte semmit nem nőlt 1 év alatt csak a szarva.le akarta vágni mert hogy nincs értelme továbbtartania és én megsajnáltam és elkértem tőle.na ekkor indult be a láz és csak gyarapodtak egyesével aztán meg már nálam is szaporodtak.De aztán sajnos elkelett mindet adnom.

Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7895

Madj előkeresem a képeket és beszkennelem mert akkor még nem volt digitális gépem. Van itt pár kép azokról akik utolsónak találtak gazdára, meg egykét bari! Apici a kép készülésekor még 1 órás sem volt! :)

Nekem mindnek volt neve és egy szóra jöttek fejésre. Nagyon szerettem Őket! Na a csiszmás viccet kérem mellőzni!:)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: karibaba (7893)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7894

A kecske egy másik genetikai csoda gépezet eléggé eltér a tyúkok genetikájától! A téma ismerős Herceghalmon is csináltak ilyen keresztezéseket. Hozzá kell tenni, hogy a núbiai nagyon erős genetikájú küllemi jegyeit tekintve meg pláne! A mi parlagiaink, ellenben gyenge genetikájúak, könnyű őket javítani, de rontani is!

Az a baj, hogy a Sulm kakasok keresztezve az x,y sárga tyúkokkal hoznak ki olyan vegyes csapatot, hogy öröm lesz nézni. Bár,ha lesz olyan utód, ami e fajta tyúkjaira hasonlít és arra az pajukat teszi Ági, akkor már egy fokkal hasonlóbak lesznek, de ha még egy generációval eljátsza ezt akkor meg még jobb dolog sül ki! De ez már három generáció és már az apa kakasok addigra nem fognak kisülni! :)

 

 

Előzmény: karibaba (7884)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7893

Sok kecskés van közöttünk! ;o) Nem semmi csapatod lehetett! Képeket nem tusz hozni..?

Előzmény: Krizsok (7892)
Krizsok Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7892

Csini legény lett! Nekem volt szánentáli, alpaesi, búr, de az állomány java rész ezek és parlagi keverékekből álltak! Volt egy anyám Folti az elős 5 kecském egyike! 9000 Ft-ért vettem 1,5 éves volt és azt mondta a tulaj, hogy vemhes. Mondom, ha vemhes, ha nem 9000 Ft-ot megér mert mikor elsőre megláttam azt hittem bak, igaz vékonyka volt, de nagyon magas és hatalmas nagy feje volt na meg szép nagy szava. Az kis öreg szépen kinevelte és 1 éves koráig esze ágában nem volt beűzetni. Ezt később én is megfogadtam 1 éves korukig bak a közelükbe nem mehettek!!!! Meg is volt az eredménye! Visszatérve Foltira tényleg hasas volt, mert még csak 2 hónapja volt nálam lett egy szép kislánya.Nem is látszott rajta hogy vemhes. Következő évben már igen csak meglátszott az áldott állapota, nem is csoda 5 kis lányt hozott a világra!!!!!!!! 4-et fel is nevelt 1-et cumisüvegből neveletem én. Aztán ezek a lányok megmaradtak ők is 4 es ikerekkel gyarapították a csapatot évről évre, de az anyjuk 5 literes tejtermelését soha nem érték utol és le sem pipálák. A környezetemben lévők hülyének néztek mert sárgarépát, káposztát, retket, tököt termeltem nekik egész évben. Mikor idő negedte legeltek a széna folyton előttük. Télen reggel széna és zöldségek a kamárból este lucerna és kis abrak, de meg is hálálták a tejben, húsban. Ha ismét lesz időm velük foglalkozni újra kezdem mert roppant hasznos állatnak tartom. Hát igen kíváncsiak, de ezért érdekesebbek mint a birka! Minden kecske egy külön egyéniség! :)

Előzmény: tyúkanyó49 (7875)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7891

Akkor mivel csóró is vagyok meg rizikós is - hagyjam a fenébe! :os Asszem' igazatok van....talán úgy lehetne csak megoldani, ha a német ismerős, német tenyésztőnek adná ki magát, mintha neki kellene a tenyésztojás....talán a német nem verné át honfitársát....

 

Van egy somogyi ismerősöm talán tud idehaza is maransot....nem halok bele, ha nem jön össze....igazából a tojása tetszik nagyon! Feltéve, hogy olyan brutál, mint a képen. :o)

Előzmény: Krizsok (7871)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7890

Erre! ;o)

Előzmény: tooommm0013 (7888)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7889

Eddig stimm! A kikelt jércéket meg az apjukkal vagy a másik sulm-kakassal teszed össze! Amit kapsz az lesz az R1-es generáció.

 

Első: F1

Második: R1

Harmadik: R2

 

Ha nem jól mondom, akkor javítsatok, nem tanultam ugyanis, csak konzultáltam tenyésztőkkel, olvasgattam itt-ott...

 

Szentgrógton úgy tudta kivédeni a tenyésztő a belterjességet, hogy 3 egymással nem rokon, tkves, núbi bakja van...

Előzmény: skolikagi (7887)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7888

És a kikelt jércéket apával, vagy a másik kakassal ereszd újra össze. Azt hiszem Karibaba erre gondolt.

Előzmény: skolikagi (7887)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7887

Hú basszus ez nekem kínai volt:-))

A tervem az, hogy különteszem őket pár tyúkkal, keltetési tojás céljából, aztán lesz ami lesz...:-)

 

Előzmény: karibaba (7884)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7886

Már látom fél 10 után jár le az egy hét.

Előzmény: hatvanhárom (7885)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7885

Tényleg a Gábort vissza engedték már a fórumra?

Előzmény: skolikagi (7883)
karibaba Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7884

Majd Krizsók megmondja a tutti, de beltenyésztéssel nem tud Ági R1-es sulmtaler tyúkokat "készíteni?" Kecskéknél működik ugyanis! Sima parlagi anyára rátesznek núbi bakot, az így született F1-es nyőstényre megint "fajnúbi" bakot tesznek, s lám, az R1-es utódok már majdnem núbik! Küllemre, tejhozamra....de tényleg. (Személyesen is meggyőződtem róla Zalaszentgróton. Volt egy szem R2-es leányzó (R1-es anya X "fajnúbi" apa) is, na az már olyan núbi volt, hogy ember legyen aki megmondja, hogy nem papíros.

 

Ha ez tyúkoknál is működik, akkor Áginak néhány nagytestű sárga tyúk kell, meg ezek a kakasok. A tojásokat kikelteti és a jércék mehetnek vissza a sulm-kakasokhoz. Ha helyes az elmélet, akkor az utódok erőteljesen "sulmok" lesznek.

 

 

Előzmény: tooommm0013 (7854)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7883

Ja.... az a drága ember....!

Kitelik tőle:-)))

 

Előzmény: hatvanhárom (7878)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7882

Mert rajtam kívül eddig senki sem ette meg, most már ott van a vőjelölt is, meg ahol eddig én nyulat láttam, lehet csak rossz helyen jártam, de olyan büdi volt körülöttük.......

Előzmény: skolikagi (7881)
skolikagi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7881

Nyúl: amikor az első itt született nyulat levágták a fiúk, és pörköltként feltálalták...hát nem mondom hogy jól esett...:-((

Mindig a szemem előtt volt a kisnyuszi a kis esetlen szőrgombóc...:-(

Aztán most decemberben amikor újra ettünk abból a csapatból, már nem volt olyan lélekborzoló az élmény....

Minden meg lehet, meg kell szokni.

Inkább mint a tescós húst...

Tényleg Tünde te miért nem tartasz nyulat??? Nagyon finom tud ám lenni....:-)))

Előzmény: hatvanhárom (7874)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7880

Nagyon helyes, de az őzet is inkább elvittük Attilának mikor bevittek egyet a húgomnak a kocsmába,  ezen meggondolásból nem lesz kecskénk sem. Mivel már így is elég nagy gondban vagyok, hogyha a 30 éves osztálytalálkozónkat sikerül megszerveznie a barátnémnak, akkor kire is bízzam az állataimat. Főleg ha éppen akkor kelnek a csirkék, vagy forgatni kell a tojást a gépben. Pedig az csak egy szombat délután lenne, vasárnap reggelre már itthon is lennék.

Előzmény: tyúkanyó49 (7875)
kopper18 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7879

Látom nagyon rávagytok állva a nyulakra.nekem van egy ismerősom akinek van valami német óriás nyúl(asszem ilyen fajta)) és 12kilos és bak.akkora fülei vannak mint egy szeneslapát.én még nem láttam csak sokan beszélnek róla mert hordta magával a kocsmába és mutogatta

hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.11 0 0 7878

Lehet meglepetésnek szánta..))))))

Előzmény: skolikagi (7876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!