Keresés

Részletes keresés

gepesz Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90440

Üdv!

Nem nagy gond, de érdekel.

Ezt a szobatermosztátot használom. A kazán egy C24. Ennek és a többi paraméternek nincs itt jelentősége.

A gond az vele, hogy kb 20 ° körül kapcsol be. A kazánt 28 °tájékán kapcsolja ki. Nagyon nagy a kapcsolási tartomány alsó és felső értéke.

Levettem a burkolatot, kifúvattam. Semmi változás.

Néztem a vaterán egy másikat.

Mi az a két hiszterézis érték?

Tudom mi a hiszterézis.     Azt nem értem, hogy kétszer adja meg és nagyon eltérő értékkel.

Az érzékelő milyensége nem érdekes.

Árban nem is lenne rossz.

haschberg Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90439

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Greenpro, BHR, ANG IBO, Comphuterm, DAB, HALM típusú  fűtés keringető  szivattyúkkal? 

 

Üdv: N

sloob Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90438

Sziasztok!

 

Konyha felújítását tervezem. Jelenleg a gázvezeték fentről függőlegesen van elhelyezve a gázfőzőlapnál,  gázvezeték elzáró csapja a munkalap fölött van. Zavar, hogy látszik a gázvezeték. Szabályos megoldás lenne-e az, ha az alsó szekrények mögött lenne elvezetve a gázvezeték és a gázvezeték elzárócsaphoz az egyik alsó szekrény kinyitásával férnék hozzá? 

 

Köszönöm.

t.zsolti Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90437

Bükkszentkereszt?

Előzmény: Ofenbau (90431)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90436

Nálam se látok én se más megoldást, mert nem állhat emiatt fél évig a felújítás, úgyhogy kívül fog futni a cső nem pedig a gipszkarton mögött, viszont ez esetben ugrik a műanyagcsöves megoldás, mert azt ugye nem szokták kívül.

Előzmény: Dunit (90425)
mynames Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90435

Hát akár lehet is, nem tudom.

De értelemszerűen annak kell küldeni akihez tartozol, esetemben FŐGÁZ nál a Tigáz a földgázelosztó ahol lakom (ha jól tudom).

Előzmény: Ofenbau (90431)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90434

porotherm 38HS korszakában ki épít 3m belmagasságot?

Előzmény: Ofenbau (90433)
Ofenbau Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90433

Tegyük fel  az a 3x3  azaz 9nm-es  fürdőszoba   3 m belmagasságú, akkor ugye 27 lm3

 

 

Egy 3*3-as fürdőszobában használnánk átmeneti időszakban temperálásra....

 

  " akkor egy 600W-os 26W/m3

meleget adna."  mondjuk a 600 Watt az csak  600 Watt, de ha tényleg jó a  26 Watt/m3 / miért ne lenne jó /, akkor  a fürdőbe kell   27  m3  X  26 Watt/m3  =   700 Watt ,

 

  de a  átmeneti időben nyilván nincs ekkora igény ... télen meg viszi a terhet a padlófűtés.

 

 "leírásában az elektromos fűtés teljesítményéhez 300W-ot írnak."  nyilván óvatosak, nehogy valaki a 900 wattost tegye be és felforrjon a víz.

 

 Én egyébként a lényegesen kisebb fürdőszobáim egyikét vonal hősugárzókkal temperálom, sőt fűtöm is.

 

 1000 W, 600 W,  2x 600 Watt és ezek kombinációi.

 

 600   W-tól  2,2 kW ig van lehetőség.

 Nem kell félni, külön áramkörök !!

Előzmény: _istvan_ (90427)
_istvan_ Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90432

26W/m3 elég lehet. A 3x3m-es fürdőn 2db 60x60as ablak van, középtömítéses profillal, 3 rétegű üveggel, a külső falfelület pedig 3x2,75m porotherm 38HS + 10cm gyapot. Beton födém, rajta 30cm gyapot.

Szerintem megpróbálkozom a 600W-ossal...

 

Előzmény: Kapocska (90430)
Ofenbau Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90431

 Most már csak az a kérdés ,hogy ez mennyire egyszerű ?

 

 

 ", a vezetékes PB-gáz szolgáltatónak," 

van egyáltalán ilyen ??

Előzmény: mynames (90426)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90430

Ha önálló fűtésre tervezed akkor egy 600W-os 26W/m3

meleget adna.

Kérdés,hogy mennyi a hőigény.

A 600-as betétből lehet 300-t csinálni.

Előzmény: _istvan_ (90429)
_istvan_ Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90429

Nemrég lett feltéve... Eddig csak a padlófűtés 32-34°C-os vize  kering benne. Törölközőszárításra elég....

Előzmény: Kapocska (90428)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90428

Eddig milyen teljesítménnyel fűtött,elég volt?

Előzmény: _istvan_ (90427)
_istvan_ Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90427

Sziasztok!

 

Egy fürdőszobai csőradiátorba szeretnék elektromos fűtőpatront tenni. A mérete 110x60cm, (VOGEL&NOOT Della Wave a típusa, ha számít), lándzsás szeleppel lett bekötve, úgyhogy az elektromos fűtés simán becsavarható. 

A leírásában az elektromos fűtés teljesítményéhez 300W-ot írnak. Nem kevés ez egy kicsit? Egy épületgépészeti boltban még 600W-ost sem tartanak készleten, mert "mindenki minimum 900w-osat kér"...

Valakinek van tapasztalata, hogy mekkora teljesítmény szükséges egy ilyen méretű radiátorhoz?

Egy 3*3-as fürdőszobában használnánk átmeneti időszakban temperálásra....

mynames Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90426

Na megnéztem és az NGM 6. par. és az (G)MBSZ alapján szerintem felrakathattam volna (most is ferakathatok egy turbós, "hagyományos cirkót...+a kéméynseprősöktől kell nyilatkozat, hogy ok a kémény.

"6. §8 (1) Meglévő gázfogyasztó készülék cseréje egyszerűsített eljárással az alábbi feltételek egyidejű fennállása esetén végezhető:

a) az új készülék legfeljebb 36 kW hőterhelésű,

b) az új készülék hőterhelése nem nagyobb a meglévő készülék hőterhelésénél,

c) a készülékcsere nem jár a fogyasztói gázvezeték cseréjével, átalakításával,

d) az új készülék besorolása:

da) megegyezik a meglévő készülék besorolásával, a készülék elhelyezése a létesítéskor érvényes műszaki biztonsági feltételeknek változatlanul megfelel, továbbá kéménybe kötött készülék esetében az új gázfogyasztó készülék csak olyan egyedi, önálló égéstermék elvezető berendezésbe csatlakozik, ami megfelel az új gázfogyasztó készülék gyártója által előírt követelményeknek; a kéményseprő-ipari közszolgáltató megfelelő minősítésű nyilatkozata rendelkezésre áll arról az égéstermék-elvezető rendszerről, amelyhez az új készülék csatlakozik, vagy

db) ha az új készüléket a készülék részeként tanúsított égéstermék-elvezető és égési levegő hozzávezető rendszer elemeivel, a készülék gyártójának utasítása alapján szerelik, és a helyiséglevegőtől független üzemmódban helyezik üzembe, vagy

dc) ha az új készülék EK típusvizsgálati tanúsítványa szerint a 2. melléklet 5.2.4.1. b) pontjának megfelelően alkalmas nem a gázkészülék részeként tanúsított égéstermék-elvezető és égési levegő hozzávezető rendszer elemeivel történő szerelésre és az alkalmazott égéstermék-elvezető és égési levegő hozzávezető rendszer gyártójának a 2. mellékletben megadott részletekre kiterjedő utasítása alapján szerelik, valamint a helyiséglevegőtől független üzemmódban helyezik üzembe.

(2) Az egyszerűsített gázkészülék cserét kizárólag az illetékes földgázelosztó vagy telephelyi szolgáltató, pébégáz fogyasztó készülékek esetében a vezetékes PB-gáz szolgáltató minőségirányítási rendszerében előírtak alapján feljogosított gázszerelő végezheti.

(3) A (2) bekezdésben feljogosított gázszerelőnek a gázszerelők engedélyezéséről és nyilvántartásáról szóló 30/2009. (XI. 26.) NFGM rendelet (a továbbiakban: NFGM rendelet) 2. melléklet 3. sor szerinti tevékenység végzésére történő jogosultság mellett

a) az NFGM rendelet 2. melléklet 1. sora, vagy

b) az NFGM rendelet 2. melléklet 2. sora

szerinti tevékenység végzésére történő jogosultsággal is rendelkeznie kell.

(4) Az egyszerűsített gázkészülék cserét a Műszaki Biztonsági Szabályzat 5.3. pontjában előírtak szerint kell elvégezni és a Műszaki Biztonsági Szabályzat 7.7. pontja szerinti szerelési nyilatkozat és bejelentő bizonylat megküldésével kell a földgázelosztónak, a vezetékes PB-gáz szolgáltatónak, a telephelyi szolgáltatónak bejelenteni."

 

Az (G)MBSZ-t nem írom ki az inkább az elhelyezésre vonatkozó kikötésről szól. IPx4 ok, ha kád/zuhany mellett van, de ha fölötte akkor már IPx7 szükséges.

Előzmény: Sony Black (90418)
Dunit Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90425

 Speciel nem ismerem a gipszkarton tulajdonságait, de ezzel kapcsolatban  elmondom a tapasztalatomat.

 Nálunk is az egyik lakásban teljeskörű felújítás volt / fűtés, gáz, festés, némi villany szerelés, némi burkolás. /

 A technológiai sorrend borult. A gáz , víz fűtés  a kéményes mókák miatt  3 hónapot csúszott. A festő pedig meg volt rendelve. Kipróbált , olcsó megbizható. Milegyen ?

 kifestettük, sőt a parkettákat csiszoltattuk ,lakkoztattuk.

 ment a szörnyülködés e miatt. A szépen kifestett lakásba jöttek fűtést , és gázt szerelni. A parkettára tekercses hullámpapír...

  Végül csináltak kb. 20 db. lukat  a falon. Amikor elmentek,  körül tömítettem, gipszeltem  gleteltem és a festők által hátrahagyott  3 befőttes üveg festékből eggyel kíjavitottam. ű

 A 20 luk területe :  20x   5cm x 5cm =   500 cm 2 azaz 0, 05 m2. A festett fal viszont 210 nm volt. Még az  1 % -át sem érte el a hiba javítás.

 A további megmaradt festékkel pedig lefestettem a kívül futó gáz és fűtéscsöveket.

 Természetesen lehetett volna a papírforma szerinti technológiai sorrend.     Plusz 3  vagy 4 hónap csúszással.

 

 Sőt lehetett volna falba való csövezés is     + 500 eft.

 Így is elment úgy 1,6   -1,7 milla.

 

 

 6 éve.

 

Érdekes volt a villanyozás is. Egy vállalkozó kijött, körülnézett,  majd elment . mondta küld ajánlatot. Azóta nem jelentkezett.    3 -4 en elve nem vállaltak szerintük ilyen kis munkát, így meg se nézték  , jött egy vállalkozó a segédjével. Mondták az egész lakást újra kell vezetékelni. Na mondják mennyi lesz   , úgy az 1/3 nál a 350 eft nál jártak, mikor mondtam az lesz amit én kérek. A segédje  volt a tapasztaltabb, mert egy áramkörnél nem volt áram. Mondta valószinű  null szakadás. Az volt, csak a 3. doboznál az óra után, a fönök viszont mikor látta nem lesz nagy üzlet,  leparancsolta létráról. Én meg folytattam a hiba keresést és a következő doboznál, a harmadiknál meglett a szakadás helye.

 Aztán egy másik szerelő elvégezte a munkát, azt amit kértem. Így neki csak 100 eft volt a bevétele. A segédes egy 700 -800 eft -osra vágyott.

Előzmény: Törölt nick (90422)
bastardo Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90424

Sziasztok!

 

A házunkban a szuterénben van két különböző helyiségben egy nagyobb és egy kisebb bojler. A nagyobb felett a földszinten és az emeleten van a fürdőszoba. A kisebb felett pedig a földszinten a konyha.

Nemrégiben cseréltettük ki a teljes vízvezetéket, aminek a belső átmérője már kisebb, mint a régi vas csöveké volt, de így is a bojler és a csaptelepek közti távban van bennük annyi víz, ami egy alaposabb kézmosás alatt sem folyik, amiből az következik, hogy csak úgy lehet meleg vízzel kezet mosni, vagy elöblíteni egy poharat, ha folyatjuk a vizet. Cirkuláris melegvízhálózatot nem akartam csináltatni.

 

A kérdésem az lenne, hogy barbár megoldás-e az, ha a csaptelepek alá felszerelek egy pár literes tartállyal rendelkező elektoromos vízmelegítőt, amit nem a hideg, hanem a melegvízre csatlakoztatok. Egyáltalán szabad-e ilyet csinálni?

 

Az elképzelés az, hogy így a kevés vizet igénylő műveletek miatt nem kellene több liter vizet elfolyatni, viszont ha valamihez több víz kell, akkor még ha ki is fogyna az a pár liter, az utánpótlás azonban addig már megérkezik a nagyobb bojlerektől. Ennek az ára persze az, hogy először forró a víz, aztán kifogy a kis tartály -lehűl a víz-, aztán ismét forró lesz. De az ilyen esetek sokkal ritkábbak, mint a rövidebb használatok.

 

Ezt még megfejelném egy kis időkapcsolóval, hogy a kis melegítők csak a reggeli és esti órákban üzemeljenek.

 

Vagy ez tök hülyeség, és máshogy kéne megoldani? (nincs más ötletem)

 

Köszi!

 

Kapocska Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90423

Lehet ragaszkodni egy kandallóhoz,de én nem ragaszkodtam

kb. 2-3 éve levittem a garázsba,mert egy kazánhoz képest gazdaságtalan

üzemeltetni és ahol volt ott meleg volt másik helyen jóval hidegebb (6-8kW).

Meg van az összhang(teljesítmény) a kandalló és a hő leadók között?

A kandalló szivattyúját közelebb tenném a kandalló kilépőhöz és egy átkötő

szakasszal összekötném a kand. belépővel amibe tennék egy FTC szelepet(van olcsóbb is)

aminek az érzékelője a kand. belépőt mérné,hogy ne hideg vizet kapjon(kátrány).

Vagy egy ESBE VTC 511 50 fokos patronnal kerülne a körbe.

A kandalló és a villany kazán szivattyúját visszacsapóval elválasztanám.

A padlófűtés körébe v. a fenti FTC szelep módszerrel (beavatkozás a hcs. visszatérő ágán

érzékelés a sziv. nyomóágon átkötő szakasz a sziv. szívóágon).

Vagy ESBE VTA 572 szelep lenne a keverő körben.

Biztonsági szelep (kis értékű 1bar) a kandalló kilépőn.

A nyitott tágulási vízfelületét olajfilmmel lezárnám.

Első nekifutásra ennyi.

Előzmény: meep (90419)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90422

Szerintem úgy lesz, hogy falon kívül fog futni a cső, mert a gipszkartonozás most lesz elkezdve, a fűtés kiépítésére meg csak hónapok múlva lesz meg a pénz.

Előzmény: lala1961 (90416)
Sony Black Creative Commons License 2017.01.26 0 0 90421

Bocsánat az EPH-t kihagytam... Ennek a kiépítése és jegyzőkönyv sem olcsó.

Előzmény: Sony Black (90420)
Sony Black Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90420

Nem nézik a kéményt ha a fogyasztóhoz nem nyúlsz, de a jelenlegi szabályozásoknak meg kell felelni.

(a gáztűzhely szokott elhasalni, meg egyéb B tip, az elszívóval, új nyílászárók stb...)

A gázterv csak egy dolog... Mérő le/fel díja +MEO +munkadíj+ anyag, és számoljál vele, hogy kb 1-2 hónapra emiatt kimaradsz a szolgáltatásból, mert a mérőt csak akkor rakják vissza amikor már minden lefutott.

A FŐGÁZ például most változtatott 1 hete a szabályain, hogy a rézzel való szereléshez is le kell venni az órát, és 23e ft körül van a leszerelés, és ugyan ennyiért rakják vissza. De most ezt nem tudom halál pontosan.

 

Előzmény: mynames (90410)
meep Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90419

Sziasztok,

 

A segítségeteket, véleményeteket szeretném kikérni központi fűtéssel kapcsolatban.
Elöljáróban annyit jegyeznék meg, hogy vásároltam egy házat cirka 1,5 évvel ezelőtt és mint az lenni szokott, anyagi lehetőségeimhez mérten amit tudok magamnak csinálok meg. Így tettem hát a fűtéssel is. Gondoltam én, mit veszthetek? Fiatal és vállalkozó kedvű vagyok, első házam, hát lássunk neki. Bújtam a netet, olvasgattam, tanultam.


A ház megvásárlásakor központi rendszer volt egy részében, de mivel nem működött teljes kicserélésre/átalakításra került az összes vezeték, rézre. (Kivéve a padlófűtés kör)
Makacsul ragaszkodtam egy kandallóhoz, a nappaliban. A ház szerkezetéből adódóan ez a felső szinten van. (Téglából épült kockaház, alul szuterén volt régen)

A fűtés jelenleg működik, habár úgy érzem, hogy lehetne benne nagyobb potenciál.

Egyetlen dolog várat magára, hogy a villanyfűtést beüzemeljem. Mielőtt ez megteszem, valami azt súgta kérdezzek és informálódjak.

Műszaki és épületgépészeti ismereteim híján egy vázlatos rajzot készítettem a ház kereszt metszetéről.

Mit gondoltok a fűtés tervezésről? Van olyan "szarvas" hiba amit elkövettem? Mit javítanátok rajta?

 

Minden építőjellegű kritikát szívesen várok, előre is köszönöm!

 

Sony Black Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90418

Kevered a szezon a fazonnal...:)

Akkor tisztázzuk!

Új kiépítésnél csak kondenzációs kazán lehet.

Készülékcsere (meglévő régi kazánt lecserélek újra) Ennek megvannak a feltételei amit a GMBSZ és az alább említett NGM rendelet szabályoz.

Clear? ;-)

Előzmény: mynames (90408)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90417

Értelek!

Akkor kötés nem lesz mögötte,meg nyomáspróba sem.:-)

Így már ok.

Előzmény: lala1961 (90416)
lala1961 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90416

Kiállnak a csövekkel a gipszkartonfal mögül,és utána már nyugodtan lehet bármikor fűtést szerelni !:-)Mit nem értesz?:D Remélhetőleg minden stimmelni fog!:-) Ha nem ,akkor is egyszerű a bontása a gipszkartonnak !:-)

Előzmény: Kapocska (90413)
Szofi2016 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90415

Köszi az újabb válaszokat! Sony Black egyetértek...tényleg nagyon kis csúnya a Hajdú, egy modern fürdőbe. Igazán felvehetnének egy design szakembert. Egyébként valószínűleg az Ariston Velis Evo Plus-ra esik a választás. 7 év garancia, és B energiaosztály. És még jól is néz ki. Amúgy meg fogyasztói társadalom van (ezt sajnos több szaküzletben is elmondták), a műszaki termékeket (hűtőtől a tv-ig) legfeljebb 4-5 évre gyártják.

 

Újabb kérdést tennék fel, csak most fűtés ügyben. Radiátor: acéllemez vagy alumínium? Ki, mit javasol? Előnyök, hátrányok. Meglévő fűtési rendszerhez ( vegyes tüzelésű kazán), tetőtérbe. Köszönöm szépen! Sophie

hódvadász Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90414

Kösz a választ.

Előzmény: mynames (90403)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90413

el lesz kezdve a gipszkartonozás, a fűtés kiépítése viszont csak nyáron.

 

 

??

Előzmény: Törölt nick (90412)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90412

Üdv!

 

Adott egy ház, amiben teljesen új fűtésrendszer lesz kiépítve,kondenzációs kazán+radiátorok.

A falak mindenhol gipszkartonnal lesznek borítva, emögött futnak a villamos, és vízvezetékek. Kérdésem az, hogy a fűtéscsöveket is úgy szokták ilyenkor, hogy a gipszkarton fal mögött futnak a csövek? Különben ilyenek lesznek láthatóak?

Azért kérdem mert hamarosan el lesz kezdve a gipszkartonozás, a fűtés kiépítése viszont csak nyáron.

Kapocska Creative Commons License 2017.01.25 0 0 90411

A Viadrusban mivel tüzelnél,mert ezek inkább szénre vannak

mint a hosszúlángú fára.

Radiátoroknak kb. 2570W/db a teljesítményük 75/65 fokon 22fokos helyiség

hőmérséklet esetén.

A szivattyút a kazán visszatérőbe tenném egy ESBE VTC511-es kazánvédő szeleppel.

A tágulásit is ide a visszatérőbe a szivattyú és a szelep után(kazán felőli sorrend).

Nyilván kell biztonsági szelep és légtelenítők is.

A túlfűtés elleni védelemhez nem ártana egy szünetmentes táp.

A „vizes védelem” nem mehet hidroforról.

Az üzemelés során kiderül a kémény hatékonysága(elvileg elég a 156-os csőhöz).

Előzmény: potkem (90402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!