Keresés

Részletes keresés

polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13265
...Mezőkövesd... (Matyók,Zsóry fürdő...:-))
Eger 20 km-Miskolc 40 km

a tőzegbrikettet is megnézem...

Barna szenet is bír állítólag a kandallóm...mély aknás...
Ki kellene próbálnom?!

Előzmény: Törölt nick (13264)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13264
Melyik részén laksz az országnak? Jaa, a fabrikett mellett egy csodaszer: a tőzegbrikett ( kb. úgy fűt mint a szén )
Előzmény: polyhos (13263)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13263
NEM SEMMI !!!

Ilyet még nem is láttam...de jóóóó !!!

Akkor jöjjön a brikett !!!... :-))


ui:...lehet,hogy az alsó szigetelés is hiányzik...hmmm... :-((
Előzmény: szbalogh (13253)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13262
OK...köszönöm...!!!


Szétnézek merre lehet kapni és kipróbálom...ha lesz tapasztalat megosztom mindenkivel... :-))
Előzmény: Törölt nick (13259)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13261
Ha kitalálsz v.mi okosat szólj azonnal...megköszönném... !!!... :-))
Mert így melegünk az nem lesz...sajnos...
Előzmény: Pali79 (13251)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13260
Igaz-igaz...
Eddig és előtte(1 évig a házon a beköltözés után nem volt szigetelés)sem penészedtek a falak...
Talán ez köszönhető a multi Cer.P. stop-nak...van belőle 3...elosztva minden párásító helyiségbe...
Plusz ami a legfontosabb:állandóan szellőztetek...fürdés után meg főleg...ablak tárva-nyitva...nem csak megbillentve...!!!

És tényleg...mese a vastag vályogfalról...ha v.mi kihül azt nehéz felmelegíteni...nekem még sosem sikerült a vályogot...
Igaz a házam 1906-ban épült...és már volt alapja anno,ami azért az akkor még nagyon ritka volt... De a fűtésem még mindig nincs megoldva...
Vannak tények:2 fürdőszoba,aminek a fala csak szintén vályog és futóra van rakva...itt már bukik az 50 cm-es vastagság...igaz fölötte a födém szigetelve van+ a fal is kívülről...lehet,hogy a fal vastagsága kevés...hmmm...
A nappalim udvar felőli fala anno ámbitus volt...kisméretű tégla futóra rakva 1 sorban...erre jött rá kívülről az 5 cm szigetelés+ belűlre ahol már az ablakok be lettek rakva ott szintén 5 cm a szigetelés...lehet,hogy még itt is vékony a fal+ a szigetelés???
Alulról is jöhet a hideg a laminált parketta alól...

Hmmm...van itt gond...csak senki ne mondja,hogy mennyire jó a vályog ház...mert akkor velem kell vitatkoznia és nálam tapasztalatot gyűjteni...
Előzmény: Pali79 (13254)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13259
Keményfabrikettet 4-5000 ft körül kapsz mázsáját de általában 10 kilós csomagokban van. Fűt mint a veszedelem. Hiába veszel olcsón vizes fát azzal csak kínlódni fogsz és tönkrevágod a kéményed is meg a kályhád is.
Előzmény: polyhos (13241)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13258
WOW Nagyon jól néz ki. Esetleg ne tudnád megosztani velem/velünk a fájl? Gondolom dwg vagy dxf-be van...
Előzmény: szbalogh (13256)
misbelief Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13257
Magnezit tégla, a kályhások régebben azt mondták itt a fórumon, hogy tűztérbe nem jó.
Előzmény: sancibácsi (13249)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13256

Tervezek :)))

 

Előzmény: Pali79 (13255)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13255

HÚHÚÚÚ wazze ez nem semmi :)))))))))))) Ráadásúl parkettás szobába. EZ NEM SEMMI!!!!! Tényleg nagyon "szép" :)))))))))))))

 

Ha jól rémlik, akkor te barkácsolsz tűzteret, nem? Hogy haladsz vele?

Előzmény: szbalogh (13253)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13254

Na elolvastam, az összes hsz-edet, hogy tudjam, tulajdonképpen miről is dumálunk :)

Először is, tetszik nem tetszik a vályogház ilyen: nyáron hűvös és télen is az.

A másik, hogy vályogra nem teszünk polisztirolhab lemezt (bár nem írtad, hogy ez van rajta, de nagyobb összegű kp-t tennék rá, hogy ez van fönnt). Ha csak pontokba ragasztották fel a táblákat, indítóprofillal ahogy kell, akkor az még istenes, mert talán penészedni nem fogsz.

Mielőtt még valaki letámadna, hogy márpedig a vályognál nincs jobb: a szüleimnek is vályogházuk van 90 m2, nekem 105 m2 ytong, én 1/3-át fizetem gázra mint ők, pedig nálunk mindig 24 fok körül van, míg náluk 20 fok körüli.

Előzmény: polyhos (13250)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13253

A 47 fok akkor volt amikor kipróbáltam a brikettet. 3-at tettem be, nem is gondoltam, hogy úgy bedurran a kályha tőle. Nem ég szépen hanem parázslott meg szétmálik.

Fával fűtök, bükk meg gyertyány. Tavasszal vedd és nyáron esőtől védett helyen de napon tárold úgy felpakolva, hogy jól átjárhassa a szél. AMit most vettél akár nagyon vizes is lehet :/

A régi házak (mint a mienk is) nincsenek alulról szigetelve. Ez is probléma lehet.

It az én kis "szépségem" :)) ... és mellette a ventillátor.

 

Előzmény: polyhos (13242)
ceiwab Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13252
Szasztok!

Na összeállt a rendszer, vagyis a vezérlés még nem teljesen.
rendszer összetevők:
Cskályha, 800 literes 3 hőcserélős puffer, 2 db (meglévő villany bojler) és 10 méter hasadóanyag (fa). :)
Begyújtok, melegszik a kályha....., amikor a kályha előremenő vize eléri a puffer felső részében lévő víznél 4,5 fokkal melegebb hőt, akkor elindul a keringtető szivattyú. Ha ez a víz eléri a 45 fokot akkor az esbe szelep nyit és tölti a puffert. Ha az előremenő és a csk vize közötti különbség 3 fokra csökken akkor leáll a szivattyú. Így a 800 litert fel tudtam fűteni 77,3 (max) fokra, amit úgy értem el, hogy 2 x kellett megraknom a cskályhát hasadóanyaggal.
Közben a cskályha 3-5 óra alatt a szoba (~70 m2) hőjén emelt 4,2 fokot (20 ról 24,2)
A többi tapasztalat majd ha be lesz állítva a Resol E vezérlés (solar jelenleg nincs). További türelmet.
Előzmény: ceiwab (10980)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13251

Hát nem tudom, de én amikor bementem tájékozódni egy kandallós üzletbe, azt mondát, hogy a legkisebb kandalló ami náluk van (10 kW) egy kb 35-40 m2-es helyiségre elég ha simán beállítod és tüzelsz benne.

 

Nem tudom hol olvastad ezt, hogy elégnek kell lennie, de sztem az eladó kihasználta a tájékozatlanságodat, ami elég gerinctelen dolog sztem. Hülye lett volna azt mondani, hogy kevés neked, hiszen el akarta adni.

 

Hogy mi lenne a jó megoldás azt nem tudom még, de agyalok rajta hátha eszembe jut valami.

 

Egyébként egy radiátorokkal foglalkozó cég lapján láttam, hogy egy 3 oldaról fűtött helyiség (2,7-es belvilág) hőigénye kb 35W/lég-m3. Ez alapján is kb az jön ki amit számoltunk az előbb is.

Előzmény: polyhos (13248)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13250
Szerintem a házam kivitelezésénél vannak gondok...
Anno gondoltam,szépen felújítom ezt az abszolút száraz,50 cm-es vályog falakkal rendelkező házat.
V.hogy nem sikerült...szerintem köszönhetem a mestereknek(is),akik nálam dolgoztak...Jót akartak ők...nagyon...csak v.hogy ez nem jött össze...nem kis pénzeket így kidobva az ablakon...és folyamatosan,hisz a fűtésre megy el a legtöbb pénzem... :-((
Nekem sajna,mint már többször írtam az étkezőben van a kandalló...ott volt normális kémény...a másik kémény a leendő gyerek szobában van...onnan meg képtelenség lenne befűteni a házat...és a gyerek sem szeretné az afrikai meleget...
Előzmény: Törölt nick (13247)
sancibácsi Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13249
Van bontott elektromos fűtésű hőtárollós kályhából bontott samottom. A szine barnás-vöröses a hagyományossal ellentáétben. Véletlen nem ismeritek, nem lehet fatüzelésűbe beépíteni?

köszi előre is.
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13248
...nem haragszom...
Csak anno amikor vettem a kandallót, az eladó mondta,hogy kényelmesen befűt 106 m2-t...
Elhittem...hisz akárhol olvastam,mindenütt azt írták,hogy a 8kW elég ennyi alapterületre...
Nálam a belmagasság 2,8 m...

Te mit csinálnál?...vissza vinnél magánszemélynek egy 245 kg-os kandallót???

Tudom...csak jót akarsz...de ez van...más megoldást kell találnom...
Előzmény: Pali79 (13246)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13246

Már ne is haragudj, de eszerint tényleg nem tudsz számolni.

 

Egy átlag lakás belmagassága 2,7 m. H ezt megszorzod a 106 m2-el akkor kijön, hogy az kb 285 légköbméter. H ezt elosztod a 20-al (amit te idéztél), akkor kijön, hogy ehhez a légköbméterhez több mint 14 kW kell.

Előzmény: polyhos (13245)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13245
,,Átlagosan 1 kWó kandalló teljesítmény, 20 légköbméter kifűtésére alkalmas. (Egy 6x6 m alapterületű, 3 m
belmagasságú, tehát 108 légköbméteres szoba fűtéséhez 5-6 kWó teljesítményű kandalló szükséges. Ezen
érték függ az épület hőszigetelésétől)"

Forrás:http://www.hermesafesz.hu/PDF/2.pdf
Remélem ezért a cég nem veszi le a fejemet... :-))
Ezek szerint én nem m2-re vettem a kandallóm,hanem légköbméterre...
Nem mind1...így nálam a 8kW-os kandalló nem tudja befűteni a 106 m2-t???
Vagy nem tudok számolni???

Remélem ha a most vásárolt hasogatott tölgy teljesen kiszárad,akkor már jobb lesz a tüzelés hatásfoka...

Ha hidegebb lesz meg csináltatok hőtérképes vizsgálatot...megnézem,hogy v.hol szökik-e a meleg a szigetelt falnál,az új nyílászáróknál és a 15 cm-es födém szigetelésnél... :-((
Előzmény: kfhboglár (13238)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13243
Valahol a minap olvastam, hogy tűzelés szempontjából az a fa számít száraznak amit 2 évig száraz helyen tárolnak felhasználás előtt.
Előzmény: kfhboglár (13238)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13242
47 Celsius fok???
De jó lenne nálam ha a fele lenne bárhol is...!!!
Az asztali ventilátort szó szerint az asztalon tartod a kandalló közelében,v. máshol?

Írd meg légyszíves a tapasztalatod...

Köszönöm előre is... :-))
Előzmény: szbalogh (13237)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13241
OK...köszönöm a jó tanácsot...!!!
Mennyibe kerül most ennek m3-re vagy mázsája???
Mert én hasogatott tölgyet vettem(aránylag száraz a fa) 17.000 Ft-ért m3-ét szállítással együtt...igaz 2,5 m3-t meg kellett rendelni...
Előzmény: Törölt nick (13239)
polyhos Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13240
hmmm...OK...nem pásztázni...!!! ÉRTETTEM !!!... :-))
A ventilátor maradt ugyan ott,mert sajnos ha más felé(ajtó nyílás felé,amerre kellene hogy menjen a meleg)irányítom,v. teszem nagyon útban van...
Sajnos v.színű,hogy a kályhám is rossz helyre lett telepítve...itt volt normális meglévő kémény...
A gyertyát és ventilátort is tettem több helyre,már amennyire lehetett...de a gyertya láng nem épp a kandalló felé húzott...megy mindenfelé...össze-vissza...a kedvesem meg meg bosszankodik,hogy felbukik a kábelben...

Én már tavaly és ez évben idegbeteg lettem amiatt,hogy a rengeteg beruházás ellenére(ház szigetelés 5cm-el vályogfalon-(hülyének néznek)-úly nyílászárók,födém szigetelés...stb)nem volt nálam meleg,és havi 60.000 volt a gáz számlám míg nem volt a kandallóm beüzemelve...És megjegyzem,nem is az egész házat fűtöttem...
Szerintem nálam van egyéb kivitelezési hiba ami okozza ezt a nagymérvű hőveszteséget v. gyors le hülést...

Igaz a fát amit hoztak kb. 1 hónapja nem teljesen lehet száraz...igaz köbmétere szállítással együtt 17.000 Ft volt...szerintem nem sok...és 2,5 m3 fát is kaptam...nem csak ránézésre...
Ha tudok,mellékelek majd 1 alaprajzot is a házról...szerintem azzal is baj lesz...nem tud normálisan áramolni a meleg levegő szobáról szobára...

Na most mond meg???!!!...Mi itt a probléma???

Még mindig csak azt mondom,hogy a kandalló fűtést tanulni kell,és nem mindegy a ház ,,hőmegtartási képessége" sem...

SEGÍTSETEk !!!




ui:...köszönöm Fényevő...és ha van még ötleted oszd meg Velünk/velem,mert látom,hogy Te mestere vagy ennek...


1 padavan... :-))
Előzmény: fényevő (13236)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13239
Üdv!
Nem tudom milyen fával fütessz de attól hogy nagy lánggal ég még nem biztos hogy van fűtőértéke, a helyedben kipróbálnék pár kiló jó minőségű keményfabrikettet, ha azzal se fűt akkor nem a tüzelővel van gond.
Előzmény: polyhos (13230)
kfhboglár Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13238
Mi 2. éve használjuk a 8 kW-os Kamino kandallókályhát kb. 90 nm-en, tökéletes. Hozzáteszem az idén sokkal jobban fűt, mint tavaly, talán a gyakorlat, s ami a lényeg, a TAVALYI fa. Sokat számít, hogy mennyire száraz fával tüzelsz, másképp működik a kandalló is. Nem csak hatékonyabb, de a tűzrakás is könnyebb. Menni fog nektek is majd jobbam:)
Előzmény: polyhos (13230)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13237

Sebaj, nekem 3. szezonra sikerült kitapasztalnom a kályhámat :)))

Volt itt robbanás, füstcsőben kátránybegyulladás. De volt hogy 47 fokot csináltam a szobában :)))

A kályha mellé rendszeresített asztaliventillátort én is csak javasolni tudom. Nekem nagyon jól keveri a szobában és a házban is a levegőt. Ha nem megy akkor a plafonon meleg van, nálunk lent meg hideg!

Vagy csillárventillátor, sajna kicsi a választék :(

Előzmény: polyhos (13230)
fényevő Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13236
Ne pásztázzon! Vedd célba vele a legtávolabbi pontot ahová el akarod juttatni a levegőt. Ha állandóan változik az irány, akkor örvényeket kelt áramlás közben, ami visszafogja a telesítményt. Az is fontos, hogy a venti mögött is legyen légtömeg, hiszen azt szívja és nyomja tovább! Nem baj ha nincs a kandalló mellett, a jó beállítás számít (végső esetben akár a földön is állhat srégan a plafon felé irányítva). Az is jó ha van egy 40 w-os venti, de a lapátot egy 60w-osról teszed rá (vagy inkább van egy amin 30 cm az orgi lapát de te kicseréled egy 40 cm-re) általában egy tengelymérettel készülnek, így ez nem gond. Az eredmény az lesz hogy lesz egy tök halk és szépen forgó venti tekeri a meleget, ami azért fontos, mert ha túl gyors az áramlás, nemcsak zavaró a venti hangja, hanem örvénylik is a levegő, hiszen alul jönne visszafelé, felül meg el, a kettő határán beörvénylik, ami ugyancsak rontja a hatásfokot. Ha leteszel a földre egy gyertyát és a láng a kandalló felé szépen elhajlik, akkor jó a húzás, szép símán siklik el egymáson az elmenő és visszatérő levegő. Nem tudom milyen az alaprajzod, így nem tudom hol érdemes elhelyezni. Egy biztos, olcsóbb és egyszerűbb módszert a ház fűtésére egy kandallóról, nem ismerek. A "luxusnak" ára van, lehet árammal is fűteni akár infrapanelokkal stb. de az annyiba is kerül. Ha fafűtésre adod a fejed, annak két oka van: 1 spórolsz egy halom pénzt, 2 a tűz látványa és melege a soha véget nem érő nyári napsütés feelingje, valahogy eltűnteti azt a fényhiányos depressziót, amitől annyit szenvednek az északi népek, akik más elfeledték a tűz varázsát.
Előzmény: polyhos (13228)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13235
Lehet, de van jó pár kályha nevezetű izé, aminek az oldalára tesznek olyasmit, amit te a kandallóra értesz.

És vhol láttam már hirdetni kandallókályház is :D, csak hogy teljesebb legyen a zűrzavar.
Előzmény: sujgojo (13213)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 13234
Olyannyira, hogy hetek óta ez az első épkézláb, műszakinak tűnő válasz.
Előzmény: gmkiev (13218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!