Keresés

Részletes keresés

Reider Optika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11426
McLaca: Én sebfertőtlenítésre is azt használom, sőt herpeszre is.

_MrB_: off
Baromi jó volt. A valaha volt legjobb RP koncert. A hangosítás tökéletes, újraátdolgozott nóták, kitűnő hangulat és egy szeget nem lehetett leejteni. Vasárnap alig tudtam beszélni:)))
on
McLaca Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11425

Későbbre is jó a peroxid. Totális higiénia. :)

A 7 napon átfutottam, annyiért tényleg nem éri meg. Kettőért sem. Bár ha belegondolok, hogy egy lencse 1500Ft...

 

Üdv!

Előzmény: _MrB_ (11420)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11424
Nem tudtunk menni hétvégén. Nem voltam nagyon ki, csak 26 órát aludtam a 48ból... ~ : (
Előzmény: Reider Optika (11423)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11423
lolka02: Ne vedd ki. Ha ki akarod, ne FND-t használj! Nem szereti.
A régit... Ki lehet fertőtleníteni, de peroxidos rendszert kell venni... Inkább dobd el!
(Ja látom, Laca is írta)
Jaj, most látom, megsértődtél. Nem kéne. Nem volt olyan durva. És tényleg nem szabad a szemen spórolni.
Néha megőrülök tőle, hogy milyen puccos cuccban jelenik meg valaki, miközben a lencséjén spórol. Spórol? Nem tudom, ez nem pénzkérdés.
Spórolj úgy, hogy keresel olcsóbb forrást, de ne úgy, hogy kockáztass. Természetes, hogy van fertőzésveszély egy olyan esetben, mit a tiéd. Én biztos minimálisra tudnám szorítani a kockázatot, de én profi vagyok.

denito: Te menj el egy kontaktológushoz!

_MrB_ Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11422
Nekem anno, amikor elkezdtem a lencsét hordani, senki nem vágott ilyesmit a fejemhez. Sőt... olyasmit hallottam, ajánlotta ismerős, hogy hordjam 1,5 hónapig, vagy amég nem érzem, hogy rossz a lencse, mert addig ugysem okoz gondot. És hogy hordjam nyugodtan 24 órában a lencsét, mert minek kivenni, ha jól van az bent is?

És ténleg...

leszámítva, hogy olyan eres, és kicsit válogatós lett a szemem, mint állat...

és valóban, miután jobban utánna néztem, azt kell gondoljam, igen nagy mázlim volt, hogy ennyivel megúsztam..

és igen, nem fájt, nem fáj, nem van semmi érezhető jele a dolognak. Csak 1xüen nem mind1, milyen lencsét, cseppet, löttyöt használok.

És erre sok idő után mutatott rá egy doki, hogy "Dehát magának nagyon csunyán eres a szeme! Nem biztos, hogy hordhat még lencsét..." szerencsére jöttek az újabb lencsék, és szerencsére üresek az ereim...

Utólag belegondolva, ha akkor valaki odaáll, s elémtárja a nem optimista, szarjunk bele oldalt, hanem a másikat, a sötétet, akkor biza elgondolkom, és lehet nem lenne ennyire eres a szemem... de senki nem volt olyan bátor, mint én mostanában.

IGEN, Én fel merem vállalni, hogy megvakulhatsz, hogy nem ér meg 3-500 forintot egy esetleges újabb gyulladás kockáztatása...

Bocs, ha sértő ahogy tettem, de elgondolkodtál rajta. Elértem, amit akartam.
Előzmény: lolka02 (11421)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11421
Először is köszönöm a válaszokat. Értem én, hogy a legjobban úgy lehet "elhallgattatni" azokat, akik szóba hozzák a lencséknél & tisztítóknál, stb. tartozékoknál az árat, hogy "nem ér meg ennyit a szemed világa" meg "próbáld ki, legfeljebb megvakulsz" stb. de nem lehetne ezeket felváltani valamivel hasznosabb magyarázatokkal? Tényleg kösz a segítséget, de már nem először olvasom itt, hogy ha valaki a lencsékkel kapcsolatban felhozza, hogy hát szeretne spórolni egy kicsit, mert annak ellenére, hogy lencsét hord még nem milliomos, akkor rögtön olyanokat kap a fejéhez, hogy majd megvakul, meg nem ér meg ennyit a szeme... Nem lehetne egy kérdésre _válaszolni_ ? Pl. vegyük csak az én esetemet: nem lehetett volna-é pölö azt válaszolni, hogy "ha kötőhártya gyulladás után folytatod a lencse hordását akkor visszafertőzheted a szemed, de ha nem vírusos volt a gyulladás, akkor alapos tisztítás után hordhatod, de inkább azt tanácsolom, hogy cseréld le" Kéretik nem a tartalmat figyelni, hanem a stílust. Értem én, hogy mindenkinek a szeme fénye a legnagyobb kincse, de szerintem jobban örülne mindenki aki kérdez a szakértőktől olyan választ amiből esetleg tanul, megtudja, hogy miért szabad ezt, miért nem szabad azt. Akkor talán többen is "mernének" kérdezni ha nem tartanak attól, hogy azt vágják majd a fejükhöz, hogy ha ezt vagy azt csinálja akkor megvakul. Tehát nem lehetne ezektől a túlzásoktól eltekinteni és építő jellegű, hasznos információkkal elhalmozni a kérdezőket? (természetesen főleg ilyenek vannak, de az a kevés nem ilyen is elmaradhatna - ha lehet) Sokadszor is köszönöm eddigi válaszait mindenkinek és remélem továbbra is segítenek a fórumozóknak!
Előzmény: _MrB_ (11420)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11420
Namost 3 hetet hordta eddig. 7 napért peroxidos oldat, pucolás, izgulás... fene sem tudja. Nem lehet az ember ennyire csóró... ~ : (
Előzmény: McLaca (11419)
McLaca Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11419

Tudtam, hogy kötekedni fogsz. ;) Ettől függetlenül még Pest megyében van. :)

Földrajzóra volt, nem gazdasági földrajz. De mivel a megye közigazgatási ügyeit is a székes fővárosból irányítják, ezért igenis része a megyének közigazgatásilag. :)

 

_MrB_: ha allergiás volt a gyulladás, akkor a lencsében nemigen van semmi, ami a gyulladás folyamán került volna oda.

Vegyen peroxidos ápolót, áztassa ki benne, és steril lencséje lesz. :)

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11411)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11418
Ha akarod, hordd, aztán vagy szerencséd lesz, vagy fehér botod. Megér ennyit 1 hétnyi lencseidő? nekem nem érné meg. ~ : (
Előzmény: lolka02 (11417)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11417
Kösz, de akkor se hordhatom a régit ha nem vírusos volt a gyula?
Előzmény: _MrB_ (11416)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11416
Tehát a szemészetre mész elöbb, ott ha azt mondják gyógyult, átmész a kontaktológusodhoz, aki ha azt mondja, még lehet, akkor hordhatod. DE már csak egy új pár lencsét
Előzmény: _MrB_ (11415)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11415
3. - NEM.
2. - Ha a szemészed azt mondja, gyógyult a szemed, és a kontaktológusod azt mondja, igen, valóban, és most már hordhatod is.
1. - Ha a szemészed (nem kontaktológus, hanem szemész orvos) azt mondja, gyógyult.
Előzmény: lolka02 (11414)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11414
Majd mindenki elmondja neked, hogy mit tanácsol, de szerintem ha csak alkalmanként hordod akkor jobb (és egészségesebb) a napi lencse. Amikor hordod berakod, aztán este kidobod és legközelebb akkor veszed elő a következőt amikor kell. Addig sincs a szemedben fölöslegesen a lencse és egészégesebb is.
Nekem meg mondja már meg egy szemész/optikus/optometrista vagy bármilyen, szemmel foglalkozó szakértő, hogy 1) honnan tudom meg, hogy meggyógyult a szemem 2) mikor hordhatok újra lencsét (nem szeretem a szemüveget) 3) folytathatom-e a gyulladáskor hordott FND-t vagy újat kell kezdenem?
Köszönöm!
denito Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11413
Meg annyival kiegeszitenem, hogy foleg fotozas miatt kellene, hiszen szemuveggel eleg maceras dolgozni. Tehat fel napig lencse lenne alkalmankent, aztan utana szemuveg. Igy talan erdemesebb fel eves lencseben gondolkodnom, mint napiban, nem? 
denito Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11412

Sziasztok!

 

   Mint rutinos lencsehasznalok, a Ti segitsegeteket szeretnem kerni, hogy megis milyen tipusu es markaju lencset ajanlanatok a kovetkezo parameterekkel rendelkezo egyén szamara: meg soha nem hordtam lencset, csak alkalmankent viselnem (3-4/het), szines valtozatban is elerheto legyen.

  

   Koszonom elore is!         -D-

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11411
off
A megye egy közigazgatási egység. Budapest nem része közigazgatásilag pestmegyének. Tehát nincs igazad. Óra vége :) bocs ;)
Előzmény: McLaca (11410)
McLaca Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11410

Miskolc (ez az Mc. a nickemben :) )

 

_klaresz_: ne legyél "tipik" pesti! A "fő"város is egy megyében van. Pest megyében. Földrajzóra vége. :)

 

Üdv!

Előzmény: CooperVision (11396)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11409
Nem én mondtam, én csak idéztem amit a szemész mondott nekem.
Előzmény: _MrB_ (11408)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.08 0 0 11408
Bizonyos szemműtétek után 0-ás FND-t tesznek a szemre, és ugy kötik le. Szerinted nem tud alatta regenerálódni?
Előzmény: lolka02 (11407)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 11407
Én is vásároltam már néhányszor a lencsebolt-tól, de eddig még nem volt velük gondom. Szólj rájuk újra, ne várj a végtelenségig.
Kérdésem lenne: több, mint 10 év lencsehordás után sikerült összeszednem az első kötőhártya gyulladásomat. 3 napja kezdődött (vmi bement a szemembe és sehogy sem akart kijönni egy fél napig, hiába vettem ki rögtön a lencsét és felsértette a szaruhártyát). Honnan tudom, hogy mikor múlt el teljesen? Mikor hordhatok újra lencsét és hordhatom-e újra a 3hete elkezdett FND-t?
Egyébként okozhatta a gyulladást ez a vmi ami felsértette a szemem? Mert fura, hogy eddig sosem volt és most amikor elkezdtem hordani az FND-t akkor jelentkezett először (egyébként kénylmes, nincs vele gondom).
Másik meg, hogy a doki azt mondta, hogy a szemészek nem szeretik az FND-t, mert bármilyen is a lencse a szaruhártyának este regenerálódnia kell és vegyem ki ezt is esténként. Szakik (azaz kontaktológusok) véleménye erről?
macimoci Creative Commons License 2007.12.06 0 0 11406
Ahol megismernek, ott nem ismernek meg, mert azt hiszik én vagyok a fejős tehén!
Ha kettőt fizetek a neten és csak egyet kapok, még mindig jól jártam, mert az ismerőshöz képest fél áron van és kapok egy ajándék löttyöt is!
Előzmény: _MrB_ (11402)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.06 0 0 11405
kaptak emailt
Előzmény: Törölt nick (11404)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.06 0 0 11404
Mondjuk miért nem hívod fel őket újra? :)
Egyébként én még lencsét nem vettem neten, de nekem csak jó tapasztalatom van webes vásárlással kapcsolatban(külföldről is), hiába nem ismernek meg :)

Fura dolog történt ma velem egyébként, nyitom ki a lencse tokot, berakom a jobb szememre, venném ki a bal szememre valót, erre sehol semmi!! Tök sokáig keresgéltem, hogy ez most mi. Hihetetlen, de lehet valahogy mellé dobtam a lencsét a toknak, úgy, hogy ez fel som tűnt? Vagy ez vagy feloldódott az ápolószerben:)
Előzmény: Zozzantoz (11401)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.06 0 0 11403
Tudod ezt a lencsét csak ott lehetett kapni, azért rendeltem mert ők ezzel foglalkoznak. Ahol megismernek ott nem tudtak adni ilyen lencsét (Visitint) mert megszűnt a gyártása, csak AirOptixot amit nem tudtam hordani. De a fogamat nem szívom mert elmegyek akármeddig, rosszal kezdtek ki... azért kösz a tanácsot, hogy nem kellett volna. Aki itt szívni fog az nem én leszek, mert 7 ezer forintért én nem megyek a Dunának de nekik viszont sokkal szarabb lesz, majd kiderül megéri e.
Előzmény: _MrB_ (11402)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.06 0 0 11402
Talán legközelebb megbízható beszerzési forrásból vedd a lencsédet, ahova bármikor visszamehetsz, megismernek, és nem csak egy telefon végén beszélő hanggal találkozol. Vagy szívd a fogad.
Nekem anno kiküldték, amit rendeltem, csak a csomag volt olyan, mint amire ráléptek. A Bliszter szerencsére nem sérült, de az volt a kétszer rendelt dolog. először és utoljára. Legalábbis lencseileg.
Előzmény: Zozzantoz (11401)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.06 0 0 11401

Szerintetek mitévő legyek?

Meséltem hogy a Lencsebolt.hu 1 doboz lencsét küldött 2 doboz árán, a számla is 2-ről szólt. Felhívtam őket 21-én, elnézést kértek és mondták hogy küldik, a mai napig nem érkezett meg a hiányzó doboz. Ma van a 11. nap.

_klaresz_ Creative Commons License 2007.12.05 0 0 11400

Nem megyéről, a fővárosról. :o)

Lehet, hogy itt könnyebben beszerezhető minden, köztük a Biofinity is.

 

k2k: én reggelente edzés után van, hogy beülök a gőzbe vagy a szaunába, de eddig semmi rosszat nem tapasztaltam a lencsével kapcsolatban. Utána is egész nap szuper. Sőt a hétvégén szlovákiában voltam. A szombati több, mint 1000m szint megmászása után vasárnap elmentünk a poprádi aquacity-be, hogy kilazítsuk magunkat a termál medencékben. Az egyikben volt agy félkör alakú "karám", amiben ütemes ugrálással fel lehetett korbácsolni a hullámokat. Na ebben annyi víz ment a szemembe, hogy azt hittem, kimossa a lencsét. Kicsit aggódtam is, hogy hogyan fogok 4 órát vezetni ezek után. Csodák csodája be se pirosodott a szemem. Este a lencsét jól átdörzsöltem, és úgy tettem el. Másnap felvéve olyan volt, mint új korában.

 

Lehet, hogy piszok szerencsém van a lencsémmel. ;o)))

Előzmény: McLaca (11374)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.05 0 0 11399
Azt tudom. Veletek max este a koncerten.
Előzmény: Reider Optika (11398)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.05 0 0 11398
_MrB_: Örülök, hogy örülsz:)))
Szombaton? Hát engem nemigen fogsz látni. De lencsét persze kaphatsz, a kollégáktól.

k2k: Neked is örülök:)

CooperVision: Merre van a "felétek"? :DDD
CooperVision Creative Commons License 2007.12.05 0 0 11397

Szia Reider Optika!.....mi újság felétek?

 

DG

Előzmény: Reider Optika (11393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!