Keresés

Részletes keresés

kima-vara Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5283

Sátorhely: általában a sátrakért kell fizetni/db.

Sztem ritka a parcellás kemping.

1 átlagos méretű sátornak azért általában találni helyet. De mi is voltunk már úgy, hogy az iglunknak (!!!!!) sem találtunk helyet a tengerparton. De ilyen csak 1szer volt. Az előző és a mostani sátorral is találtunk magunknak mindig helyet, legfeljebb nem a legfrankóbb helyen, nem közvetlenül a parton.

Előzmény: AltenwörterSali (5280)
kima-vara Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5282

Bocs, hogy újra belevau, de csak a saját véleményemet mondom el, nem kötelező vele 1etérteni.

Kb. 20 éves korukig velünk nyaralt a 2 gyerekünk - kemping, sátor.

Ha a mostani fejemmel gondolkoz6tam volna anno, akkor vennék 1 nagy családi sátrat, ami kényelmes és biztonságos, elfér benne minden és mindenki.

Móni legnagyobb gyereke 7 éves. Mire felnőnek, a most megvett sátrat ki lehet dobni és a gyerekek is szívesebben vannak még ebben a korban a szüleikkel.

Ha majd külön sátrat szeretnének, akkor pedig majd elég nekik 1 csöppnyi iglu is, a nagy sátor pedig marad6 bázisnak, pakolósnak, hiszen a nagy gyerekekkel nagy csomag is jár:-).

Ha kirepülnek a gyerekek....addigra a most megvett sátor már valsz qka lesz. De ha nem és még sátrazni akarnak, akkor pedig lesz 2jüknek egy frankón kényelmes sátruk. Hogy nagy??? Addigra annyi cuccuk lesz, hogy kitölti majd a rendelkezésre álló helyet, mint a gáz, ahogy pár kommenttel lejjebb ez itt leíródott :-).

Szal sztem 3 gyerekkel 1értelműen 1 masszív, nagy, családi sátor. 1ütt leszen a család és úgy az öröm és a boldogság is nagyobb.

Nejemmel ketten 1 négyszemélyes családi sátrat használunk(Coleman Mackenzie Cabin4) és 1általán nem érezzük nagynak :-), minden cuccunknak(rengeteg:-)) ) van benne hely és ha szarakodik az idő, mindent be tudunk pakolni és át tudjuk vészelni a "nehéz napokat:-)))" a sátor falai között.

 

Persze különböznek a véleményeink, de ez így helyes!

 

Anno 1 tanárom mondta: hallgass meg minden véleményt, vond le a tanulságokat belőlük és tégy legjobb belátásod szerint !

 

Nem könnyű döntés előtt álsz, de azért is hajrá Móni !

:-)))

Előzmény: AltenwörterSali (5280)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5281

Szia!

Egyenlőre még kicsik a gyerekek, a legnagyobb is csak 7 éves, szóval még szerencsére odébb van, hogy külön sátorban szeretnének lakni/nyaralni. A túl nagy sátor mérete nem teljesen világos számomra, amit kinéztünk Vango Midas 800 az 630*320 cm. Ez talán még nem minősül olyan nagynak, nem? Ezzel helyet találni majd a kempingben? Szerintetek? Tudom, bénának tűnök, de utoljára kb. 15 éve kempingeztem utoljára, azt is nagyjából csak belföldön gyerekként.

Köszi minden segítséget!

Előzmény: AltenwörterSali (5280)
AltenwörterSali Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5280

Bocsánatot kérek, hogy az alap-koncepcióba szólok bele. A három gyerek idővel felnő és majd külön megy nyaralni. Akkor pedig a nagyon nagy sátor lesz fölösleges. Talán szóba kerülhetne egy második 4-5 személyes sátor mostani megvétele. A parcellás rendszerű kempingekben nemigen problémáznak azon, hogy a kibérelt terülten egy, vagy két sátrat állítanak fel. Biztosan van olyan hely, ahol a két sátorért többet kell fizetni. De vajjon a kisebb második sátor ára + a kempingekben fizetett többlet díj hogyan viszonyul egy új nagy sátor árához? Továbbá majd a gyerekek felnövése után haszontalanná válik a nagyon nagy sátor. Ellenben a két közepest a várhatóan négyfelé váló család biztosan tudja hasznosítani. 

Előzmény: Törölt nick (5260)
dpaprika Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5279

 

 

Új sátor koncepció kezd kialakulni,a felfújható sátorrudas, rendkívül érdekes. Ez a koncepció alapjaiban változtatja a sátor felállítás módját. Érdemes megnézni.

Előzmény: dpaprika (5278)
dpaprika Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5278

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Új sátor koncepció kezd kialakulni,a felfújható sátorrudas, rendkívül érdekes. Ez a koncepció alapjaiban változtatja a sátor felállítás módját. Érdemes megnézni.

http://www.youtube.com/watch?v=jWSDBx0UXgs

Előzmény: kima-vara (5277)
kima-vara Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5277

"nyári sátornál jobb, ha "átfújja" egy kicsit a szél(nem fújja át egyébként, de valami kis szellőzést ad)"

És az "átfújással" behordja az összes port, falevelet,stb.....

Az 1 éves sátramat ezért adtam el, az átfújt mocsok miatt hagytuk félbe a szabinkat, mert az átfújással bekerült por bejutott a legrejtettebb helyekre is.

Nem hiszem, hogy van nyári és téli sátor. Soha sem láttam még télen sátrazó turistát. Szal sztem csak jó vagy rossz sátor van. Nekem a jó sátor paraméterei:

nem ázik be

nem fújja át a szél, azaz tökéletesen zár6ó, ha úgy akarom

jól szellőzik, ha úgy akarom

stabil váza van, bírja a viharokat

 

Természetesen nem vagyunk 1formák, így kerek a világ :-) !

Előzmény: Boar... (5276)
Boar... Creative Commons License 2013.08.22 0 0 5276

Én is olyan sátrat szeretnék, aminek az alja egyben van az oldalával,

Miért?

Szvsz. nyári sátornál jobb, ha "átfújja" egy kicsit a szél(nem fújja át egyébként, de valami kis szellőzést ad)

Előzmény: Törölt nick (5273)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5275

http://www.youtube.com/watch?v=IIJlWTnkECU

 

a 160 cm széles háló egyelőre elég a lányoknak. Nincs az alja egybevarrva a falával, de cserébe ez a legjobban szellőző sátor. Egy ideig még marad :)

Előzmény: Törölt nick (5272)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5274

Szia!

Segíts nekem légyszi. Én is a Vango Midas800 sátrat néztem ki magunknak, 2 felnőtt és 3 gyerek részére. Kérdezném, hogy mik a tapasztalataid a sátorral kapcsolatban? Sokat segítenél a döntésben, előre is köszi. Még az írd meg légyszi, hogy melyik oldalról rendelted meg.

 

Köszi:

Szegvári Móni

Előzmény: Hann-ah (5146)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5273

Köszi az információt. Én is olyan sátrat szeretnék, aminek az alja egyben van az oldalával, csak azt nem tudom, melyek ezek. A specifiációkból kiderül? Van típus ötleted?

Előzmény: kima-vara (5270)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5272

Akkor most már áruld el kérlek, hogy ti milyen sátorral kempingeztek :-)

Előzmény: Törölt nick (5271)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5271

hát igen, sok a cucc. De egy részét bent lehet hagyni a kocsiban. Amúgy a Midast én a helyetekben úgy használnám, hogy az egyik oldalon összenyitnám a két fülkét, oda mennek a srácok, a másikon meg szétválasztanám: a nagyobb az alvóhely, a kisebb a raktár. Ráadásul még zárható is.

Előzmény: Törölt nick (5269)
kima-vara Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5270

Csak olyan sátrat vegyél, aminek az alja 1be van építve az oldalával, magyarán nem tud alá fújni a szél.

Persze ez csak az én 1edi véleményem, tanácsom.

 

Vízállóságról

Nyáron is lehetnek felhőszakadások és a fossá ázott felszerelés nagyon szomorú és kiábrándító látvány. Ja! És ha 3 törpével kempingeztek, akkor meg különösen figyelni kellene rá, mert a megfázás vagy hasonlók miatt azonnal és kötelezően  befejezett nyaralás nem valami kellemes emlék.

sztem

 

Természetesen olyan sátrat veszel, amilyet szeretnél :-)) !

Előzmény: Törölt nick (5269)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5269

Köszi, látod, erre nem is gondoltam, hogy majd nehéz lesz helyet találni a nagy sátornak. Azért gondolkodtam nagy sátorban, mert akkor te is tudod, 3 gyerekkel mennyi cucc van....Köszi a segítséget mégegyszer.

Előzmény: Törölt nick (5268)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5268

nekem az összes közül a Midas tetszik leginkább, de ez teljesen szubjektív - jobban szeretem az ilyen kialakítású sátrakat, mint azt, ahol csak egy egymm-es textilfal választja el a két alvóhelyet.

 

Meg aztán a hatalmas sátrak bazi jól néznek ki, de arra is gondolni kell, hogy sok helyen igencsak nehéz megfelelő méretű helyet találni nekik. Én 3 gyerekkel (nekem is annyi van), nem vennék hatszemélyesnél nagyobb sátrat. Három hálófülkéset is csak akkor, ha az egyikük már kamaszodik és/vagy eltérő nemű, és igényli a külön alvóhelyet.

 

Ja, amúgy minőségileg a Vango és a Coleman is biztosan jó. 

 

Előzmény: Törölt nick (5267)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5267

Na még egy utolsó: http://aprod.hu/hirdetes/coleman-riverside-9-deluxe-csaladi-sator-IDu3PJ.html

 

Nagyon köszi a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (5264)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5266
Előzmény: Törölt nick (5264)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5265

Ezért gondoltam esetleg használtra...aztán meg lehet, hogy még muszály lesz gyűjtenünk hozzá. Erről mi a véleményed? http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_kempingezes_kellekei/sator/uj_vango_tigris_800xl_8_szemelyes_duplafalu_sator_1791223421.html

Előzmény: Törölt nick (5264)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 5264

8 személyesben nehéz 100 ezren belül maradni. Ez egy példa:

 

http://www.kuhnshop.de/Zelte/Familienzelte:::147_591058/Easy-Camp-Galaxy-800::18431.html?fr=0277668001377026685

 

A topik többsége valószínüleg kevésnek tartja a 2000 mm-es vízállóságot, én továbbra is fenntartom, hogy elsősorban nyári használatra elég. Egy-egy záportól, zivatartól nem fog beázni.

Előzmény: Törölt nick (5263)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 5263

Húúú, hát mindenképp 100.000,- Ft alatt...

Előzmény: Törölt nick (5261)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 5262

remélem, lassan lesz időd megírni :)

 

Mi most értünk vissza egy Slo-Hr-BiH körútról, írtam is egy hosszabbat kempinges tapasztalataimról, de elszállt.

 

Úgyhogy most röviden és természetesen szubjektíven.

 

Camp Danica (Bohinjska Bistrica): 8/10

Camp Vala (Orebic mellett): 9/10

Autokamp Plivsko Jezero (Jajce mellett - itt nem sátoroztunk, hanem apartmannak nevezett bungalóban aludtunk): 4/10, mert kissé átvertek. Ha azt kaptuk volna, amiről eleinte szó volt, 6/10 lett volna.

Előzmény: Imiii (5251)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 5261

egy max. öszeget azért írj, hogy mik a lehetőségeitek

Előzmény: Törölt nick (5260)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 5260

Sziasztok!

 

 

Sátorvásárlásban szeretném a segítségeteket kérni. Olvastam a hozzászólásokat, de így könnyebb lenne nekem, ha valaki konkrétan tudna segíteni. Nem vagyunk (még egyenlőre) nagy sátorozók, de az elmúlt pár napot sátorozással töltöttük és nagyon megtetszett nekünk.

 

A mostani sátrunk 4 személyes, azt érthető módon már kinőttük. 2 felnőtt és 3 gyerek részére keresnénk sátrat. 8 személyesre gondoltunk, hogy a rengeteg cucc kényelmesen elférjen. Szeretném, ha 3 hálófülkés lenne. Használt és új (külföldről rendelt) sátor is érdekel. Ha tudtok kérlek segítsetek, hogy melyik márkát/típust válasszuk. Igazából nincs elképzelésünk sem a márkát, sem a formáját stb. illetően. Nekem a Skandika Daytona ill. a Skandika Torontó típusú sátrak teteszenek, de mintha azokról nem írtatok volna túl jókat. Ha megosztanátok velem néhány praktikus információt a sátorválasztással kapcsolatban, azt nagyon megköszönném, mert jelenleg egy picit elvesztem az információ rengetegben :-) Az árakat illetően is igen korlátozottak a lehetőségeink, de talán így nyár végén vagy majd ősszel belefuthatok valamilyen akcióba, csak már végre tudnám, mit keressek :-)

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, minden információnak nagyon örülök.

 

Szép napot mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5259

Köszönöm!

Előzmény: AltenwörterSali (5256)
kmrmtms Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5258

Tudnátok Miskolc közelében kedvező szállást ajánlani? Nem feltétlenül kempingre gondolok, de az is megfelelne.

GaborApa Creative Commons License 2013.08.15 0 0 5257

Kár! :(

 

Valamit majd jövőre is összehozunk :)

Előzmény: Manac ;-) (5252)
AltenwörterSali Creative Commons License 2013.08.14 0 0 5256
Előzmény: Törölt nick (5254)
pesta8 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 5255

Egyet tudok, 15 evet lehuztam a kornyeken, bar mar nem jatram arra vagy 5-6 eve. Latsch falu mellett, egy folyo ( talan Etsch ) partjan. Kozvetlen mellette van egy felvono a hegyre, pzar kilatassal. Arat nem tudok, de biztosan megtalalod a gogliba beutve, esetleg Del- Tiroli kempingek neven talalsz tobbet is.

Előzmény: Törölt nick (5254)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.14 0 0 5254

Észak Olaszban(Trentino)kempingeket hol tudnám megnézni?

Áraik érdekelénk.Bolzano és Cortina között.

Esetleg valami ajánlás?

 

Motorral lennék és max 10-15 amit adnék egy éjszakáért.

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!