Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2017.01.01 0 0 904

G____!

 

Minőségibb autó, mint a Renault, de Neked nem lesz jó. A hátsó üléssor egy nulla. A második se túl tàgas lábnál. Nagycsaládos ismerős végignézte az összes nála szóbajöhető típust és a grand senic volt a legtágasabb, azt is vette. Másik ismerős XC90 után vett Grand Senicet és isteníti hely szempontjából.

 

Én is bajban leszek 10 év múlva, mert már kicsinek is hatalmasak a fiaim, én csak 192 cm vagyok, de anyai ágon a nagyapai ágon 2.00m körül, nagyanyai ágon meg extrèm magasak a férfiak, 2,10-2.20 közöttiek, szóval sikerült ilyen lób***ó méretű családba nősülnöm, úgy tűnik, hogy a fiaim is nagyon nagyok lesznek. Nekem szerencsére befér a garázsba egy kisbusz, de nem szeretem őket. Majd valami panorámatetős SUV-unk lesz ès a tetőn kidugják a fejüket. :-)

 

Szóval az XC90 nem a Te autó sajna. 

Előzmény: G___ (903)
G___ Creative Commons License 2017.01.01 0 0 903

Szia! Írtam, h mekkorák.

kisbuszt nem veszek, mert nem fér be magasságilag a garázsba.

de akkor ha úgy van, ahogy írtad, akkor cseszhetem ha "ezerszer" jobb mint, a Renault (mert u.a.), akkor marad a sharan/alhambra/galaxy triumvirátusból valamelyik...kösz BUÉK!

Előzmény: Tele Peti (902)
Tele Peti Creative Commons License 2017.01.01 0 0 902

Nem tudom mekkorák méretre a gyerekeid, de azért a hatos-  hetes ülés nem teljes értékű, annak ellenére sem, hogy a kettes üléssort lehet tologatni és gy lehet lábteret nyerni. Kényelmes, minőségi, ezerszer jobb, mint egy Grand Scenic, de akkor sem lehet úgy elférni, mint mondjuk egy Sharanban főleg, hogy a padló a hátsó sorban  már magasabban van... És csomagtartód akkor már nincs sok.

 

Én négy nagyobb kamasz gyerekhez vagy Sharan/Galaxy/Alhambrát/Odysseyt/Previát vennék, de leginkább meg kisbuszt. Egy Viano például elég kényelmes és csomagtered is van a négy gyerek mellett....  VAgy ha nem irtózol az olasztól a Scudo egy személyautós mégisbusz.

 

Ha meg mindenképp terepjárózni akarok négy nagygyerekkel (de ez már abszolút pénztárca kérdés) akkor meg igazán a full size suvok jöhetnek szóba GL Merga, nagy Land Cruiser,  Ford Expedition és márkaklónjai, Nissan Armada. Az első kettőből még dizel is van... De azért ez anyagilag egy másik kávéház...

Előzmény: G___ (901)
G___ Creative Commons License 2016.12.31 0 0 901

Szia,

mekkora a lábtér a 3. sorban? Nekünk most off Renault Grand Scenic III van, 5 éves, de sajnos a gyerekek (4) igen gyors ütemben nőnek, szóval lassan időszerű a váltás. Mivel nem sokat utazunk, a helykínálat azért fontos. Arra gondolok, hogy a 2-3 üléssorban hogy férnek el gyerekek? Mieink most 14-7-7-5 évesek, az elmúlt 10 évben 3x kellett vennem autót- na ezt akarom ezzel elkerülni...

Előzmény: hamvasat (880)
sox01 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 900

2004-es D5 163Le de nem tudom a szabályzat mit enged.. inkább küldök majd emailt.

Előzmény: G. László (896)
Tele Peti Creative Commons License 2016.12.27 0 0 899

Bocs... Szóval a gyújtáskapcsoló zárba, azzal a kis csövecskével amit a WD 40 hez adnak.

Előzmény: Tele Peti (898)
Tele Peti Creative Commons License 2016.12.27 0 0 898

Én megpróbálnék WD- 40 et belefújni a gyújtáskapcsoló zárban. Haver Lexusában ugyanez volt és megoldotta...

Előzmény: lecso64 (891)
G. László Creative Commons License 2016.12.27 0 0 897

Üdv!

 

Korábban olvastam, hogy érdemes megnézni bizonyos dolgokat használt vásárlás előtt. Le tudná nekem valaki írni, hogy mik azok az XC90-esen amiket mindenképp nézessek meg szerelővel vásárlás előtt?

 

Köszönöm!

G. László Creative Commons License 2016.12.27 0 0 896

Szia!

Igen XC 90 gondoltam :), de milyen motor, évjárat?

Előzmény: sox01 (894)
lecso64 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 895

Bocsi ma írtam először ebbe a topikba. Mivel most van az első volvom. Egyből jól indítok ahogy olvasom a hozzaszolasokat. 

Előzmény: sox01 (894)
sox01 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 894

Segíteni nem tudok, de nem te írtad valahol,(mintha olvastam volna a napokban hasonló történetet) hogy D-ben állítottad le és ott kezdődtek a gondok? Csak, hogy teljes legyen a kép, egyébként ilyet én is csináltam már de gondot nem okozott.

Az a kattogás szerintem normális, gondolom a kulcs elfordításával reteszeli ki a váltókart, hogy ki tudd venni P-ből, kulcs nélkül nem engedi, ahogy a kulcsot se engedi el ha nincs P-ben.

 

(G. László 886: XC90-t.)

Előzmény: lecso64 (891)
Etyi Creative Commons License 2016.12.27 0 0 893

 

 

Előzmény: Etyi (892)
Etyi Creative Commons License 2016.12.27 0 0 892

A bowdent leakasztod és meghúzod a kapcsolónál

Előzmény: lecso64 (891)
lecso64 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 891

Probléma még fenn áll. Következő lenne a kérdésem P - ből hogy lehet kivenni? Mikor forgatom a kulcsot a váltónál  érzek valami kattogast. De hogy mi lehet azt nem tudom 

Etyi Creative Commons License 2016.12.27 0 0 890
Előzmény: lecso64 (887)
Etyi Creative Commons License 2016.12.27 0 0 889

Persze valahogy el kell jutni a szervizig..

Vagy trailer, vagy lebontod a burkolatot a kormány oszlopon,

Le kell szerelni a gyújtáskapcsoló hátoldalán az elektromos kapcsolót,

ez egy lapos csavarhúzóval óvatosan elfordítható, lesz gyújtás és indulni fog,

az eredeti kulcs legyen a helyén és forgasd egyes állásig, 

így kiold a kormányzár, felismeri az immo a kulcsot is..

néhány komfort cucc nem lesz aktív, mint pl ablakemelő, de az autó járóképes..

Előzmény: Etyi (888)
Etyi Creative Commons License 2016.12.27 0 0 888

Szia!

 

Ez szívás, a gyújtás kapcsolót cserélni kell.

Vagy komplett zárkészlet, vagy eredeti kódra is gyártható új gyújtás kapcsoló...

 

Drága lesz.

 

Üdv!

Előzmény: lecso64 (887)
lecso64 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 887

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Xc90. Olyan problémám lenne, hogy a slusszkulcsot bele teszem a gyujtaskapcsoloba és csak az egyes vonalig tudom elforditani. Mi lehet az oka? Ja a váltó p-be van 

G. László Creative Commons License 2016.12.27 0 0 886

Igen, a RAV4 egy kisebb kategória az biztos.

 

Te milyet is árulsz pontosan? Mondjuk nekem majd valamikor 2-3 hónap múlva lesz leghamarabb esedékes a vásárlása...

Előzmény: sox01 (885)
sox01 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 885

Rav 4 lemaradt, nálam az szóba sem jött, szerintem nagyon kiesik a kategóriából.

(Árulgatom a behemótot ha érdekel.. bár nem tudom jó döntés e megválni tőle.)

Előzmény: G. László (882)
sox01 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 884

Haver Outlandert vett, valóban nem egy kategória, főleg a harmadik sor nem, ami inkább csak pad.. biztonságra szerintem a közelében sincs, -600 Kg, ez látszik a fogyasztáson, viszont gusztustalan hangja van ha jól tudom PDTI de van erősebb francia motorral is. Egyébként költségre jóval barátibb.(eddig) Szebb állapotban is vannak belsőleg és terepen biztosan jobb. 

 

Sorentot én is nagyon nézegettem, de nem jött be belsőleg és ha hozzá kell nyúlni az sem két forint, porlasztó ha jól tudom 600e körül van, D5-be már 5x40e-ért van bosch felújított de 60-ért kínáltak már újat is. Terepen jobb, ezért nagyon sok van belőle ami kapott is rendesen, szerintem pont ezért belsőleg is le vannak gatyásodva. Biztonságra szerintem nagyon jó, fogyasztását nem ismerem.

Nálam még a Hyundai SantaFe volt esélyes de valamiért azt is elvetettem.

Előzmény: G. László (882)
hamvasat Creative Commons License 2016.12.25 0 0 883

Nem luxus, de sokan annak nézik :-) Tény, hogy nem olyan kirívó, mint a Q7, ML merci vagy X5-ös bömös.

 

Mitsu outlandert néztem én is, de sokkal fapadosabb, mint a volvo, mondjuk kevesebbet eszik jóval.

Előzmény: G. László (882)
G. László Creative Commons License 2016.12.24 0 0 882

Kedves Hamvasat!

 

Köszönöm szépen az információkat,  tanácsokat.

 

A "luxus" csak kérdés lett volna, és pont azért, hogy nem szeretném én sem ha luxus kategóriának néznék....

 

A SUV-ok közül amiket még nézegettem, a Toyota Rav4, Kia Sorento, Mitsubitsi Outlander, de az évjáratban-árban nem sokkal térnek el így akkor már inkább Volvo :), és nem tudom hogy olyan sokkal olcsóbb lenne azoknak a szervizelése is. Terveim között szerepel hogy komoly átvizsgálást követően vennék mindenképp. 

 

És valahogy már kezdek szerelmes lenni ebbe a járgányba, amikor meglátok egyet azonnal megdobban a szívem :)

 

 

Előzmény: hamvasat (881)
hamvasat Creative Commons License 2016.12.24 0 0 881

Ami még megütötte a szememet, hogy azt írod, hogy ez luxus kategória. Nehogy azt hidd. Ez csak egy biztonságos, viszonylag kényelmes, középkategóriás autó hatalmas étvàggyal lassú cirkáláshoz. De a luxus kategóriával messze nem említhető egy lapon. Ne legyenek ilyen illúzióid. Ha luxust keresed, akkor ML, GL merci, Audi Q5, Q7.

 

 

Előzmény: G. László (879)
hamvasat Creative Commons License 2016.12.24 0 0 880

G. László!

 

Nekünk a 2. XC90-ünk van. Ugyanemiatt vettem, mert bővült a család és már kellemetlen volt pakolni a másikba. Használati értéke, praktikuma pazar. Igazi családi autó, nagyon szuper.

 

Az első XC90-et 3.3 millióért vettem. 2007-es, 270ekm. Korához, km-hez képest jó állapotú, de sok vackot kellett cserélni és még több igérkezett rövidtávon. Aztán mikor már majdnem minden faxa volt, párom lecsókolt vele egy kamiont hátulról. Nem volt kis csatt, hátul ült a 6 hónapos és a 3 éves kisfiam. Nagyon durván tette a dolgát a kocsi, karc nélkül kiszálltunk mindannyian. Hihetetlen volt, de ez a kocsi tényleg nagyon biztonságos. 

 

Nem volt kérdés, hogy a 2. is XC90 lesz. De most már okultam az olcsó, sok km-es vasból, kerestem egy sokkal jobb állapotú, kevesebb km-es gépet. Németből hoztam, 4,5 millában állt meg, de nagyon pöpec. Ég és föld a különbség.

 

 

Arra akarok kilyukadni, hogy érdemes kicsit többért megkímélt példányt venni, mint 2-3 milliós pénztemetőt venni. Biztos lehet 2003-4-esben jót találni, de nagyon nehéz.

 

Az alkatrész ár horror az autóhoz, szerencsére nem sűrűn kell venni, de akkor röpködnek a forintok.

Előzmény: G. László (879)
G. László Creative Commons License 2016.12.23 0 0 879

Kedves Fórumozók!

 

Annyi mindent  olvastam már mindenfelé az XC90-ről. Gondoltam itt azért többen vannak akik tényleg tulajdonosok, használók és tudnak adni tanácsot, véleményt.

Baba születése miatt családi autóként mindenképp egy SUV-ot szeretnék. Sok félét nézegettem, olvasgattam, és ha már költök rá úgy gondolom az egyik legbiztonságosabbat szeretném, ezért gondolkodom a Volvo XC90-be. Ránézésre is árad belőle a biztonságérzet, az elegancia. Mivel nem szeretnék autót hitelezni (eddig is KP-ra vettem az autóimat) így olyan 2003-2004-es évjáratúakat nézek.

A  kérdéseim lennének:

- érdemes e ilyen "öreg"-et venni? (vegyük alapul, hogy jó állapotú, jól szervizeltről beszélünk)

- ez a jármű nagyon luxus kategória, nagyon sok szerviz költsége van? (vagy a többi SUV-é se sokkal kevesebb..)

- mennyire megbízható a 2,5 benzines változat?

 

Köszönöm szépen megtisztelő válaszaitokat, véleményeiteket. 

 

 

G. László

Kecskemét

 

 

U.i: BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

sox01 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 878

Szia Eszter,

 

szerintem a hozzászólásodat olvasva mindenki nyelt egy nagyot és becsukta az oldalt, lassan egy hónapja..

Viccet félretéve elkeserítő ami a nálad is történt, vagyis pontosan nem is tudjuk mi történt, esetleg ha van fejlemény megoszthatnád velünk a történetet.

Előzmény: sadaba (877)
sadaba Creative Commons License 2016.12.04 0 0 877

Szia,

hasonló cipőben járunk. Sikerült megoldást találni? Üdv: Eszter

Előzmény: Gabor679 (825)
Prémium Restaurátor Creative Commons License 2016.12.03 0 0 876

Csak hibát kellett kitörölni!

Megoldva!

 

Viszont a CD-m nem igazán működik!?

Nem adja ki a cd-ket! Nem reagál pár gom illetvevnem is világít mindegyik!?

 

Va erre valami megoldás?

Előzmény: Fratermonster (873)
Fratermonster Creative Commons License 2016.11.30 0 0 875

Szia!

 

Milyen autó ez?

Csak nem T6 -os S80 , Xc90.

 

Mert itt nagyon kell vigyázni..

Alaposan meg kell nézni  a hibát, a hiba okokat, mert a négy szonda esetén a katalizátort is cserélni kell, ez biztos

milyen egyéb hibák vannak még?

 

Igazat mondott, valóban csak a gyári lesz jó.

Bosch szonda van benne, ha tudod a régiek azonosítóját, akkor az alapján kereshető bele Bosh, de csak azonos építhető be

csatlakozók is azonosak legyenek, ez kényes holmio..

 

Üdv!

Előzmény: Luis Alberto (874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!